Jump to content

[Επίσημο] Motorola Droid/Milestone 2


Erebos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το Droid X, που κυκλοφόρησε τον Ιούλιο, η Motorola βγάζει το Droid 2 το οποίο είναι η μετεξέλιξη του 1ου Droid/Milestone.

 

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-DROID-2-US-EN

 

Review: http://www.engadget.com/2010/08/13/droid-2-review/

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το περιμένω με αγωνία. Και μάλλον θα πέσει πάνω στην επιδότηση:D

Το μόνο αρνητικό είναι το motoblur , αλλά με έναν launcher θα μπορεί να παρακαμφθεί λογικά. Άσε που όταν γίνει ρούτ, πιθανόν να μπορεί και να μπορεί να διαγραφεί (?) τελείως:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε το περιμένουμε ξέρει κανείς; Η T-Mobile αναφέρει το engadget το φέρνει 3 Σεπτέμβρη έχουμε κανένα online shop για προπαραγγελία κτλ ή καμιά πληροφορία;

 

Επίσης, @Ddr2 γιατί είναι αρνητικό το motoblur? Είναι σαν το senses launcher αλλά δεν είναι καλό;

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε το περιμένουμε ξέρει κανείς; Η T-Mobile αναφέρει το engadget το φέρνει 3 Σεπτέμβρη έχουμε κανένα online shop για προπαραγγελία κτλ ή καμιά πληροφορία;

 

Επίσης, @Ddr2 γιατί είναι αρνητικό το motoblur? Είναι σαν το senses launcher αλλά δεν είναι καλό;

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Vanilla, "καθαρο" δηλαδη υπολογιζω κατα το Νοεμβρη.

Φυσικα αυτο ειναι απλα μια εκτιμηση...

Link to comment
Share on other sites

Vanilla, "καθαρο" δηλαδη υπολογιζω κατα το Νοεμβρη.

Φυσικα αυτο ειναι απλα μια εκτιμηση...

 

Α έχουμε ακόμα 2 μήνες, οκ ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν εβαλαν ραδιο τα ζωα?

Κι αυτο το motoblur,στο λαιμο μου καθεται...

Ο επεξεργαστης θα σπερνει ομως...

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακόμα κανένας στην Ελλάδα δεν έχει δει το Motoblur αλλά από ότι βλέπω σε όλους τους κάθεται στο λαιμό. Καλό κι αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν εβαλαν ραδιο τα ζωα?

:lol::lol:

Ο επεξεργαστης θα σπερνει ομως...

Ο επεξεργαστης ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.

Μπροστα τουο snapdragon ειναι πολυ μικρος..

 

Επίσης, @Ddr2 γιατί είναι αρνητικό το motoblur? Είναι σαν το senses launcher αλλά δεν είναι καλό;

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Δεν το εχω χρησιμοποιησει βεβαια, αλλα μονο αρνητικα διαβαζω.

Και για να πω και την αληθεια, εχω βολευτει τοσο πολυ τον ADW που δεν τον αλλαζω ευκολα..

 

Σιγουρα το τηλεφωνο δεν κανει την αισθηση που εκανε το πρωτο μιλεστονε, σιγουρα ομως αποτελει μια κορυφαια επιλογη, με πολυ δυνατο hardware, qwerty, καλη οθονη και καποιες μικρες αδυναμιες, με κυριοτερη την καμερα.

Ελπιζω η κατασκευη να παραμενει το ιδιο καλη, γιατι συνηθως τα remake ειναι χειροτερα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακόμα κανένας στην Ελλάδα δεν έχει δει το Motoblur αλλά από ότι βλέπω σε όλους τους κάθεται στο λαιμό. Καλό κι αυτό..

 

Εκτος του οτι υπαρχει σε οσα βιντεο τραβαει η ψυχουλα σου,εκτος απο τα αναριθμητα σχολια γενικα στα φορουμ,ηδη δε μου αρεσει το sense,που θεωρειται η καλυτερη υλοποιηση shell,κανει ακομα και το snapdρagon πιο αργο,και γενικα δεν πιστευω σε αυτου του ειδους τις παρεμβασεις που εφεβρεθηκαν για να καλυψουν τα προβληματικα windows.

Αυτα ειναι για κανα πιτσιρικα που ασχολειται πολυ με φουμπου twitter και τα συναφη.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά λένε ότι θα είναι πιο γρήγορο από της μαμάς google Ν1.

 

Λογω καλυτερου επεξεργαστη και καλυτερων γραφικων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του οτι υπαρχει σε οσα βιντεο τραβαει η ψυχουλα σου,εκτος απο τα αναριθμητα σχολια γενικα στα φορουμ,ηδη δε μου αρεσει το sense,που θεωρειται η καλυτερη υλοποιηση shell,κανει ακομα και το snapdρagon πιο αργο,και γενικα δεν πιστευω σε αυτου του ειδους τις παρεμβασεις που εφεβρεθηκαν για να καλυψουν τα προβληματικα windows.

Αυτα ειναι για κανα πιτσιρικα που ασχολειται πολυ με φουμπου twitter και τα συναφη.

 

 

Βασικά αν δεις το Motoblur 1.5 και τι προσθέτει στο κινητό είναι παρα πολύ καλό για τον μέσο χρήστη. Δεν είναι μόνο φούμπου και twitter. Σεβαστή η άποψη του καθενός βέβαια αλλά δεν θα με χάλαγε να είχα την δυνατότητα να το εγκαταστήσω στο Milestone μου και δεν είμαι 'πιτσιρικάς'

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν δεις το Motoblur 1.5 και τι προσθέτει στο κινητό είναι παρα πολύ καλό για τον μέσο χρήστη. Δεν είναι μόνο φούμπου και twitter. Σεβαστή η άποψη του καθενός βέβαια αλλά δεν θα με χάλαγε να είχα την δυνατότητα να το εγκαταστήσω στο Milestone μου και δεν είμαι 'πιτσιρικάς'
Υπομονη. Θα το δουμε και θα το κρινουμε.

Δεν προκειται να το απορριψω ετσι, χωρις να το δοκιμασω.

Ομως, απο τη μια τα αρνητικα σχολια και απο την αλλη ο εξαιρετικος ADW launcher με εχουν προδιαθεσει αρνητικα για το μοτοblur.

Το θεμα ειναι οτι το χρησιμοποιεις μονο αν θελεις. Αλλιως βαζεις καποιον αλλον launcher.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην βάλει η Motorola την ασφάλεια που λένε πολλοί ότι θα έχουν όλα τα καινούργια της μοντέλα, που αν το ροοτάρεις, κατά την εκκίνηση, θα τρέχει ένα προγραμματάκι που αν παρατηρήσει την οποιαδήποτε αλλαγή, το τηλέφωνο δεν θα ξανανοίγει....

Χειρότερη και την Apple δηλαδή...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

To e fuse,η καπως ετσι λες...

Τι να πω,λιγο τραβηγμενο μου φαινεται...

Δεν εχουν αναγκη βασικα νομιζω κιολας.

Σιγα τις ρομ που βαζουμε...

Αφου δεν πειραζουμε radio kai kernel,δε νομιζω οτι θα μπορουσε καποια συσκευη να παθει κατι εξ αιτιας του πειραγματος και καλα...

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην βάλει η Motorola την ασφάλεια που λένε πολλοί ότι θα έχουν όλα τα καινούργια της μοντέλα, που αν το ροοτάρεις, κατά την εκκίνηση, θα τρέχει ένα προγραμματάκι που αν παρατηρήσει την οποιαδήποτε αλλαγή, το τηλέφωνο δεν θα ξανανοίγει....

Χειρότερη και την Apple δηλαδή...

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι, τουλάχιστον για το droid 2.

Από ότι λένε, το efuse υπάρχει, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και ρώτησα στη Wind :lol::lol::lol: .

 

Καμια ενημέρωση , η υπάλληλος με κοιτούσα ως εξωγήινο.Ούτε την έκδοση R2-D2 να ζητούσα :p .

 

Αυτή τη συσκευή την έχω βάλει στο μάτι.Ως παθιασμένος Μοτορολάκιας το αξίζω :p .

Πολύ καλή κίνηση να κρατήσουν συμβατότητα με τα αξεσουάρ του πρώτου και πιστεύω το κέλυφος και τα υλικά θα είναι πανοιμοιότυπα εκτός απο το χρώμα.

 

Μόνο σπαστικό σε όλα τα androids το λαγκ αναμεσα στην εναλλαγή οθονών και με το που μπαίνεις στο μενού.Το μόνο μου φαινεται droid που δεν το κανει είναι το X .Κρίμα γιατί χαλάει λίγο την εμπειρία.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και ρώτησα στη Wind :lol::lol::lol: .

 

Καμια ενημέρωση , η υπάλληλος με κοιτούσα ως εξωγήινο.Ούτε την έκδοση R2-D2 να ζητούσα :p .

 

Αυτή τη συσκευή την έχω βάλει στο μάτι.Ως παθιασμένος Μοτορολάκιας το αξίζω :p .

Πολύ καλή κίνηση να κρατήσουν συμβατότητα με τα αξεσουάρ του πρώτου και πιστεύω το κέλυφος και τα υλικά θα είναι πανοιμοιότυπα εκτός απο το χρώμα.

 

Μόνο σπαστικό σε όλα τα androids το λαγκ αναμεσα στην εναλλαγή οθονών και με το που μπαίνεις στο μενού.Το μόνο μου φαινεται droid που δεν το κανει είναι το X .Κρίμα γιατί χαλάει λίγο την εμπειρία.

 

Καταρχην υπαρχουν πολλα προγραμματα launcher, πχ ο ADW που δεν εχουν λαγκ.

Επιπλεον, το milestone 2 εχει την ιδια επεξεργαστικη δυναμη με το droid x , δηλαδη το galaxy s το εχει για πρωινο, αν κοιταξεις λιγο τα benchmarks...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με launcher pro που χρησιμοποιω εγω επισης δε λαγκαρει πουθενα

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με launcher pro που χρησιμοποιω εγω επισης δε λαγκαρει πουθενα

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Ναι μια χαρα τρεχουν και οι δυο. Βεβαια, το μιλεστονε 2 πρεπει να ειναι παρα πολυ δυνατο μηχανημα. Χρησιμοποιει τον omap 3630 που ειναι οτι πιο δυνατο υπαρχει σημερα, απο οτι ξερω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To launcher που ανεφερετε είναι κατι σαν κέλυφος επάνω στο λειτουργικό ;

Απο το πρωτότυπο milestone μείνατε ευχαριστημένοι ή/και θα κανετε το βημα στο δευτερο της σειρας ;

 

(οφφ- χιλια κριμα που δε θα δουμε ποτε το droid x κατα δω μερια )

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To launcher που ανεφερετε είναι κατι σαν κέλυφος επάνω στο λειτουργικό ;

Ακριβως.

Απο το πρωτότυπο milestone μείνατε ευχαριστημένοι ή/και θα κανετε το βημα στο δευτερο της σειρας ;

To milestone εχει τα καλα του και τα κακα του.

Γενικα ειναι παρεξηγημενο. Οι περισσοτεροι ακουνε cpu στα 550 και στριβουν.

Δεν ξερουν ομως οτι ο επεξεργαστης, ανεξαρτητα απο το χρονισμο του ειναι ισχυρος και οτι επισης μπορει να υπερχρονιστει μεχρι και το 1.2.

Για παραδειγμα, το δικο μου μιλεστονε ειναι χρονισμενο στα 1000 , δουλευει απολυτως αξιοπιστα και στα benchmark ειναι πιο πανω απο το desire και το nexus1.

 

Γενικα ναι, ειμαι ευχαριστημενος και απο τη συσκευη, την ποιοτητα κατασκευης της και την υποστηριξη της τελικα απο τη μοτο, οποτε λογικα θα προχωρησω στην αγορα και του καινουριου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To launcher που ανεφερετε είναι κατι σαν κέλυφος επάνω στο λειτουργικό ;

Απο το πρωτότυπο milestone μείνατε ευχαριστημένοι ή/και θα κανετε το βημα στο δευτερο της σειρας ;

 

(οφφ- χιλια κριμα που δε θα δουμε ποτε το droid x κατα δω μερια )

Ειναι shell,αλλα αρχικος του στοχος δεν ηταν να εμπλουτισει την αρχικη οθονη η να αλλαξει κατι στη χρηση,οπως το sense,αλλα να επιταχυνει (κατα πολυ κιολας) την εναλλαγη μεταξυ οθονων και τη μεταβαση απο τις εφαρμογες στην αρχικη οθονη και αντιστροφα.στην πορεια βεβαια απεκτησαν τοσες πολλες δυνατοτητες και ο adw kai o launcher pro,που πλεον κανουν κυριολεκτικα τα παντα,πολυ πιο γρηγορα απο το sense,ακομα πιο γρηγορα και απο στοκ android 2.1

 

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος,και τα σημεια στα οποια σηκωνει δορθωση και δεν ειναι τελεια,ειναι αυτα ακριβως που αλλαξαν στο δυο,μνημη και πιο μεγαλα πληκτρα στο qwerty.ο επεξεργαστης ετσι κι αλλιως δε μασαει,και εγω τελευται μονιμα στα 1000 τον εχω,αλλα ο καινουργιος θα ειναι πιστευω απιαστος.

Κι εγω με την πρωτη ευκαιρια,τσεπης θελουσης,θα το παρω στανταρ.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι shell,αλλα αρχικος του στοχος δεν ηταν να εμπλουτισει την αρχικη οθονη η να αλλαξει κατι στη χρηση,οπως το sense,αλλα να επιταχυνει (κατα πολυ κιολας) την εναλλαγη μεταξυ οθονων και τη μεταβαση απο τις εφαρμογες στην αρχικη οθονη και αντιστροφα.στην πορεια βεβαια απεκτησαν τοσες πολλες δυνατοτητες και ο adw kai o launcher pro,που πλεον κανουν κυριολεκτικα τα παντα,πολυ πιο γρηγορα απο το sense,ακομα πιο γρηγορα και απο στοκ android 2.1

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Και πλεον χρειαζονται 40 mb ram για να τρεξουν

:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...