Jump to content

Κλοπή και απώλεια κινητών


TN97
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;  

823 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;

    • Μου το έχουν κλέψει
      174
    • Το έχω χάσει
      96
    • Και μου το έχουν κλέψει και το έχω χάσει
      40
    • Ούτε μου το έχουν κλέψει, ούτε το έχω χάσει
      513


Recommended Posts

Ενα παρομοιο περιστατικο ειχε ο πατερας μου σε ενα κτελ. Ειχε πεσει απο εναν πιτσιρικα ενα νοκια, εκεινο το στρογγυλο που ειχε βγαλει καποτε (μου διαφευγει το μοντελο τωρα). Το βρηκε και οταν το εφερε σπιτι, αυτο χτυπαγε. Τελειωνε και η μπαταρια του παραλληλα. Ευτυχως η μαμα νοκια ειχε προμηθευσει ολα τα σπιτια με ενα φορτιστη που να εκανε σε ολα τα μοντελα και το εβαλα να φορτιζει. Το σηκωσα και ηταν η μητερα του παιδιου, συννενοηθηκαμε και του το εδωσα. Ισως αν ηταν κλειστο, και δεν ανοιγε για να βρω σε ποιον ανηκει, τοτε να το κρατουσα. Αλλα αφου ανηκε σε αλλον, επρεπε να επιστραφει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα παρομοιο περιστατικο ειχε ο πατερας μου σε ενα κτελ. Ειχε πεσει απο εναν πιτσιρικα ενα νοκια, εκεινο το στρογγυλο που ειχε βγαλει καποτε (μου διαφευγει το μοντελο τωρα). Το βρηκε και οταν το εφερε σπιτι, αυτο χτυπαγε. Τελειωνε και η μπαταρια του παραλληλα. Ευτυχως η μαμα νοκια ειχε προμηθευσει ολα τα σπιτια με ενα φορτιστη που να εκανε σε ολα τα μοντελα και το εβαλα να φορτιζει. Το σηκωσα και ηταν η μητερα του παιδιου, συννενοηθηκαμε και του το εδωσα. Ισως αν ηταν κλειστο, και δεν ανοιγε για να βρω σε ποιον ανηκει, τοτε να το κρατουσα. Αλλα αφου ανηκε σε αλλον, επρεπε να επιστραφει.

 

Σωστός! Ειδικά αν μπορείς να βρεις σε ποιόν ανήκει και το κρατήσεις, είσαι κλέφτης. Ένας άλλος τρόπος για να βρεις σε ποιόν ανήκει είναι να μπεις στα SMS/Επαφες του και να ψάξεις για κανέναν συγγενή του (Μάνα κτλ) και να τον καλέσεις...Βέβαια, εγείρει θέμα ιδιωτικότητας, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα...!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 χρονια που ειχα το 5310, ηταν τοσο λεπτο που ολο εφευγε απο την τσεπη... και ειχα παει με ενα φιλο σε κατι ηλεκτρονικα στον κινηματογραφο πριν την προβολη και μου επεσε απο την τσεπη, το βρηκε ενα παιδι και μιλησε με τον πατερα μου και αυτος πηρε τον φιλο μου και συννενοηθηκαμε... ειχε τυχει να χω εικονα με τον δικεφαλο για φοντο και μου λεει "εισαι τυχερος που σαι και συ παοκτζης"... μετα απο κανα-δυο μηνες το χασα στο αλλου :cry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ειδικά αν μπορείς να βρεις σε ποιόν ανήκει και το κρατήσεις, είσαι κλέφτης. Ένας άλλος τρόπος για να βρεις σε ποιόν ανήκει είναι να μπεις στα SMS/Επαφες του και να ψάξεις για κανέναν συγγενή του (Μάνα κτλ) και να τον καλέσεις...Βέβαια, εγείρει θέμα ιδιωτικότητας, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα...!

 

Αυτο ακριβως εκανε η αστυνομια με το κινητο του κολλητου μου. Του το εκλεψαν στο μαγαζι που δουλευε, και μετα απο κανα μηνα επιασαν στο μετρο ενα μαυρο με 3-4 πανακριβα κινητα, και ηταν και εκεινο. Το ανοιξαν, βρηκαν ενα μειλ με το δικο μου κινητο, με καλεσαν να παω να το παρω (εγω βεβαια ημουν στο εξωτερικο), και τον ειδοποιησα και βγηκε το κινητο του. Σε εκεινο βεβαια ηταν το θετικο οτι δεν ειχε κλεισει ποτε το κινητο, οποτε μπηκαν ευκολα στις επαφες. Αλλιως θα το εκλαιγε ακομα....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

η χαρουμενη εκφραση οταν επιστρεφεις σε καποιον το κινητό του,(και εγώ την είχα όταν μου

το γύρισαν),ειναι όλα τα λεφτα:p!αυτή με αποζημίωσε κ μενα όταν γύρισα ,ένα πεσμένο ακριβό:O

(πως κρατήθηκα,αχ)blackberry στον κάτοχο,

 

κάποιοι έχουν δεδομένα που τους καίνε ασχημα να μην χάσουν,pdf,τηλέφωνα,παραγγελίες.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κλάπηκε νόκια X3-02 Touch and Type στα Γιαννιτσά χθες βραδυ

χρωμα μπλε(patrol blue) και ιμει 356255041215930

αν τύχει και βρεθεί στα χέρια κάποιου, ας με ενημερώσει με pm

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μπορω να βρω με imei κινητο?η να το κλειδωσω?

 

Όχι φίλε μου

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου

 

επειδη ειναι android μπορω να κανω κατι η μπα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

είχες περασμένη καμιά εφαρμογή εντοπισμού;

 

gps εννοεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογή anti-theft.. Cerberus, AndroidLost κλπ..

 

οχι...δεν ειχε το κινητο κατι τετοιο μεσα:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι...δεν ειχε το κινητο κατι τετοιο μεσα:(

 

Tότε δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.... Το δικό σου είναι ρε;;;;

 

Νίκο το κινητό μάλλον έχει χαθεί ήδη. Άρα τι να το κάνει τώρα;;

Link to comment
Share on other sites

Tότε δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.... Το δικό σου είναι ρε;;;;

 

Νίκο το κινητό μάλλον έχει χαθεί ήδη. Άρα τι να το κάνει τώρα;;

 

οχι...ειναι το Χ10 που εφτιαχνα την προηγουμενη εβδομαδα:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκλεψαν μεσα σε club. παλι καλα ειχα παραγγειλει καινουργιο κ μεσα σε 2 μερες ειχα το καινουργιο
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ευτυχώς ακόμα δε μου έχουν κλέψει ή δεν έχω χάσει κινητό.... Ότι κινητό έχω, το προσέχω...

 

Γιώργο δε μπορείς δυστυχώς να κάνεις κάτι. Απλά να εύχεσαι να το βρει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βρέθηκε τελικά

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πως βρέθηκε;;; με την βοήθεια κάποιας εφαρμογής;

 

δεν ξερω πως βρεθηκε αλλα το καλο ειναι οτι ειναι στο χερι του κατοχου η συσκευη

απο εφαρμογη οχι σιγουρα γιατι δεν ειχα κατι τετοιο μεσα στο κινητο οπως και προανεφερα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...