Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα σήμερα μέσω bluetooth μια φωτογραφία από τηλέφωνο ΝΟΚΙΑ με καμερα 2mp και ανάλυση 1600χ1200 jpg και δεν μου την ανοίγει το s700. Ξέρει κανείς το λόγο?

 

και δοκίμασα να περάσω και βίντεο (από το ΝΟΚΙΑ Ν70) και το s700 μου τα έπεξε, έκανε 2-3 restart μόνο του και μετά επανήλθε , αλλά φυσικά το βίντεο δεν έπαιζε και σήμερα πρόσεξα ότι και κάποια high scores που είχα σε ένα παιχνίδι και αυτά μηδενίστηκαν.... Μάγια λέτε? το νοκια δε είναι ούτε live ούτε τίποτε..... όπως και το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Επειδή είναι δύσκολο να ψάξω και τις 120 σελίδες, θα κάνω μια ερώτηση, η οποία πιθανός έχει ξαναερωτηθεί.

 

Πάω να περάσω java παιχνίδια με καλώδιο από το pc στο κινητό και μου βγάζει μήνυμα, ότι το αρχείο δεν είναι αποδεκτό. Γιατί? Δεν δέχεται jar αρχεία. Χρειάζεται κάποια αναβάθμιση ή υπάρχει κάποιο κόλπο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ....:D

 

:rolleyes: να σαι καλα φιλε μου;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας. εχω τη βαση dss-25, αλλα δε μπορω να κανω εγκατασταση το update απο τη sony.Αφου πατησω ληψη,παταω εκτελεση και περιμενω(εως και 5 με 6 ωρες) να κανει εγκατασταση και δε γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

mia mikrh bohteia........ yparxei kanena programma gia s700 gia na perasw ola moy ta sms to pc moy???? exw yperythrh ginetai???

Καλώς ήρθες στο MyPhone :)

 

Κατέβασε τον MyPhoneExplorer V1.3.3:

http://members.aon.at/fwechsel/en/download.html

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω τη βαση dss-25, αλλα δε μπορω να κανω εγκατασταση το update απο τη sony.Αφου πατησω ληψη,παταω εκτελεση και περιμενω(εως και 5 με 6 ωρες) να κανει εγκατασταση και δε γινεται τιποτα.

Καλώς ήρθες στο MyPhone :)

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις απεγκατάσταση το Update Service II, να κάνεις επανεκκίνηση στο pc και μετά ξανά εγκατάσταση;

 

Όταν πατάς "λήψη", δείχνει στην μπάρα εργασίας στις οθονίτσες που δείχνουν ότι συνδέθηκες στο ίντερνετ, αν μεταφέρει δεδομένα; (εννοείται πως δεν έχεις άλλα προγράμματα να κατεβάζουν από το ίντερνετ εκείνη την στιγμή).

(καλό είναι να δοκιμάσεις να κλείσεις και όλες τις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι στα windows την ώρα που κάνεις την αναβάθμιση, από τον task manager).

 

Αν έχεις SP2 στα XP, δες στο firewall των windows, μήπως δεν έχει πρόσβαση το πρόγραμμα αναβάθμισης της SE.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

μαγκες οταν κανω update του S700 γιατι περναει μονο τα αγγλικα?? δηλ το menu ειναι στα αγγλικα χωρις δυνατοτητα να το αλλαξω (ενω πριν την αναβαθμιση το ειχα στα ελληνικα)

το επισημο site της sonyericsson αναφερει οτι υποστιριζει και ελληνικα η κανω λαθος??

η συσκευει δεν διαθετη voda menu.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κι εγω κατι?

Ποια ειναι η τελευταια εκδοχη του firmware για το S700?

Εγω εχω το R3M008.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κι εγω κατι?

Ποια ειναι η τελευταια εκδοχη του firmware για το S700?

Εγω εχω το R3M008.

 

Θοδωρος.

 

δύστυχος αυτό δεν το ξερώ. έχει σημασία?

πάντως είναι η πρώτη φορά που του κάνω update μετά από 1 σχεδόν χρόνο που το έχω.

Αν και δεν με πειράζει αλλά έχω συνηθίσει στα ελληνικά και είναι κρίμα.

αα και εγώ έχω το ιδιο firmware (R3M008)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σόρρυ αν έχει ερωτηθεί ξανα αλλά γιατί είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 120.. σελίδες.Έχει κανένας εφαρμογή για να βλέπουμε ταινίες στο κινητό? Αν ναι ας κάνει τον κόπο να μου την στείλει edw xristospanos7@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σόρρυ αν έχει ερωτηθεί ξανα αλλά γιατί είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 120.. σελίδες.Έχει κανένας εφαρμογή για να βλέπουμε ταινίες στο κινητό? Αν ναι ας κάνει τον κόπο να μου την στείλει edw xristospanos7@yahoo.gr

 

Υπάρχει, η movietomobile που έχει ο Γερμανός. Δυστυχώς δεν την έχω για να σου την στείλω... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, η movietomobile που έχει ο Γερμανός. Δυστυχώς δεν την έχω για να σου την στείλω... :(

παντως σε ενα flyer που ειδα τελευταια εχει πεσει πολυ η τιμη του movietomobile που έχει ο Γερμανός.

παλιοτερα κοστιζε κοντα στα 30 euro.τωρα κοστιζει 15 euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο MyPhone :)

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις απεγκατάσταση το Update Service II, να κάνεις επανεκκίνηση στο pc και μετά ξανά εγκατάσταση;

 

Όταν πατάς "λήψη", δείχνει στην μπάρα εργασίας στις οθονίτσες που δείχνουν ότι συνδέθηκες στο ίντερνετ, αν μεταφέρει δεδομένα; (εννοείται πως δεν έχεις άλλα προγράμματα να κατεβάζουν από το ίντερνετ εκείνη την στιγμή).

(καλό είναι να δοκιμάσεις να κλείσεις και όλες τις εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι στα windows την ώρα που κάνεις την αναβάθμιση, από τον task manager).

 

Αν έχεις SP2 στα XP, δες στο firewall των windows, μήπως δεν έχει πρόσβαση το πρόγραμμα αναβάθμισης της SE.

Δε μπορω να κανω απεγκατασταση γιατι δεν εχω κανει εγκατασταση(κολλαει στην εγκατασταση).Για το firewall το εχω δει.

Σ'ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

paides meta apo 1 xrono peripou ekana anvathmisi apo r3f008 se r3m008 kai itan apolyta epitixis!!mu phre 15 lepta ta opoia perasa me kryo idrota meta apo ta tosa pu eixa diavasi mhpos k pathi kati to thl.!!na ixera omos k pia h diafora apo r3f se r3m tha hmoun apolyta ikanopoihmenos!!!!!!!mpori na mu pi kaneis???
Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα flyer που ειδα τελευταια εχει πεσει πολυ η τιμη του movietomobile που έχει ο Γερμανός.

παλιοτερα κοστιζε κοντα στα 30 euro.τωρα κοστιζει 15 euro.

 

Εγώ, σχετικά πρόσφατα (πριν από 1,5 μήνα περίπου), στα 30 ευρώ παρά κάτι το είχα δει (και δεν το είχα αγοράσει). Είσαι σίγουρος ότι έχει πέσει στη μισή τιμή;

 

Ξέρει κάποιος αν αυτό το πρόγραμμα παίζει την ταινία fullscreen στο S700i; Επίσης, μπορεί κάποιος να ακούσει τον ήχο από ένα ΒΤ ακουστικό; (Από τα στερεοφωνικά handsfree υποθέτω ότι θα μπορεί.) Και πόσο όγκο (σε ΜΒ) έχει μια μέσης διάρκειας (~90 λεπτών) ταινία, όταν μετατραπεί στο φορμά της εφαρμογής;

 

Και άλλη μια ερώτηση παρακαλώ, άσχετη με το movietomobile. Πώς μπορώ να παίξω τα βιντεάκια που τραβάει το S700i μου σε υπολογιστή; Επειδή είναι σε 3gp μορφή, δεν μου τα παίζει ο Windows Media Player. Χάθηκε ο κόσμος, δηλαδή, να τραβούσε τα βιντεάκια το κινητό σε mpeg μορφή, για να μην έχουμε πρόβλημα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.

Προσπαθησα να βαλω με υπερυθρες ψωτογραφιες και βιντεο απο το S700, στον υπολογιστη, αλλα δεν τις βλεπει ο υπολογιστης, ενω πρωτα, τις εβλεπε.

Τι να εχει αραγε?

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.

Προσπαθησα να βαλω με υπερυθρες ψωτογραφιες και βιντεο απο το S700, στον υπολογιστη, αλλα δεν τις βλεπει ο υπολογιστης, ενω πρωτα, τις εβλεπε.

Τι να εχει αραγε?

 

Θοδωρος.

kane ekgatastash to software me to cd sto pc sou gia tis uperutres kai dokimase ksana na steileis.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα. Ενώ στην cosmote με τα μηνυματα ολα πάνε καλα. Σε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα είτε δεν πάνε τα μηνύματα ποτε, είτε δεν έρχονται αναφορές, είτε έρχοται ολα μαζί καθυστερημένα! Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό? τι να κάνω? (δεν εχω διαβασει ολο thread! sorry αν έχει ειπωθεί ηδη). Ευχαριστώ

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα. Ενώ στην cosmote με τα μηνυματα ολα πάνε καλα. Σε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα είτε δεν πάνε τα μηνύματα ποτε, είτε δεν έρχονται αναφορές, είτε έρχοται ολα μαζί καθυστερημένα! Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό? τι να κάνω? (δεν εχω διαβασει ολο thread! sorry αν έχει ειπωθεί ηδη). Ευχαριστώ

 

Μάλλον έχεις ενεργοποιημένο και το gprs, κλείστο και ας ανοίγει μόνο του όταν έχεις ή θέλεις να στείλεις mms. Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με βοντα από τη στιγμή που το ενεργοποιησα... ΚΑι δε μπορεί κανεις ουτε στη βοντα ουτε στα καταστήματα να μου πει τι φταίει, ο ένας λέει φταίει το δίκτυο ο άλλος η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...