Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην κάμερα σίγουρα υπερέχει το S700 και στα pixels της οθόνης...

 

Άκυρο, μπέρδεψα το P910 με το P990... Η μόνη υπεροχή του S700 είναι στην κάμερα, αφού η ανάλυση είναι ελάχιστης διαφοράς (208Χ320, 240Χ320), η οποία διαφορά αντισταθμίζεται από το μεγαλύτερο μέγεθος της οθόνης του P910 και φυσικά από το γεγονός πως πρόκειται για οθόνη αφής.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα! Εγω θα ηθελα να εξαιρω την ποιοτητα κατασκευης του S700 και ειναι μακραν η καλητερη απ'ολα τα κινητα που ειχα.Σε συγκριση με τα τωρινα SE κινητα σαν κατασκευη ειναι καλυτερο(το διαπιστωσα σε συγκριση με το Κ700,Ζ800 και Κ750).Μαλλον ειναι το τελευταιο SE κινητο που ειναι made in japan!!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ερωτησουλα.

Τι λετε να γινει με το W900? Θα το παρουμε? Αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με το S700 που εχουμε?

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ερωτησουλα.

Τι λετε να γινει με το W900? Θα το παρουμε? Αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με το S700 που εχουμε?

 

Θοδωρος.

 

 

Αν βγει με αρχική τιμή περίπου στα 550-600 Ε, το οποίο σημένει ότι σε 1-2 μήνες θα πέσει στα 450 και με συμβόλαιο θα κοστίζει γύρω στα 300 και αν όντως έχει ανάλυση βίντεο μεγαλύτερη από 176χ140 (κάπου άκουσα για 680χ440) τότε παρόλο που μάλλον δε θα έχει επεξεργαστή ccd αλλά cmos και δεν έχει πορτάκι προστασίας στο φακό, νομίζω ότι γύρω στον Μάιο-Ιούνιο θα αξίζει να το αγοράσει κάποιος αφού βεβαιωθεί και για την ποιότητα κατασκευής του (να μην είναι τίποτε φτηνιάρικα πλαστικά) και αφού φυσικά διαβάσει και τις γνώμες όσων βιαστικών σπεύσουν να το αγοράσουν. Νομίζω ότι τα μόνα σημαντικά ελατώματα στο s700 ήταν η μικρή μνήμη, και το βίντεο που δεν έπαιζε full screen. Από τη στιγμή που αυτά διορθώνονται, αν δεν υπάρχουν άλλες σημαντικές αλλαγές προς το χειρότερο (cmos αντί ccd) αξίζει να κρατήσουμε το s700 ως συλλεκτικό και να αναβαθμιστούμε στο w900.

 

ps. αν είναι έτοιμο όπως λέγεται να κυκλοφορήσει μέσα στο δεκέμβριο πως και δεν είδαμε ακόμη πουθενά κάποιο αναλυτικό test είτε εδώ είτε σε κάποιο ξένο site?

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε! Αυτο λεω κι εγω, γι αυτο εβαλα την ερωτηση.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις η οθονη του p910 ειναι 208x320 ενω του s700 ειναι 240x320 pixel.

ισως μερικα παιχνιδια να τα παιξεις,ισως μερικα οχι.αλλα εγω νομιζω οτι θα τα παιξεις σχεδον ολα!

 

μπααα...δεν τα παίζει γιατί δεν έχει πλήκτρο τεσσάρων κατευθύνσεων για να τα παίξει...

Link to comment
Share on other sites

μπααα...δεν τα παίζει γιατί δεν έχει πλήκτρο τεσσάρων κατευθύνσεων για να τα παίξει...

δεν νομιζω να ευσταθει αυτο που λες...!εγω στο k700i μου παιζω παιχνιδια απο nokia το πρωτο που ειχε βγαλει με camera.

δεν σου λεω οτι θα τα παιξει ολα,αλλα μερικα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aytes tis meres phra to S700i metaxeirismeno, se sxetika kalh katastash kai timh (se sxesh me oti kykloforei neo). Htan omws Vodafone Live, kai gia na skasw 20E gia unbrand de ta dina (exei 3ekleidwtes ypery8res, kartes sim ktl). Ta problhmata poy exw exoun sxedon 3eperastei me diaforous tropoys.

 

1) Hxos klhshs mp3 de mpainei. Prepei na ginei metatroph me to DRM packager kai meta apostolh sto kinhto. Solved.

2) Fwtografia se silent mode den bgainei. Kanei ayto to "XLAAAATS". Pairneis thlefwno ena noumero poy de se xrewnei (1252 px gia kartokinhto voda) kai mpaineis apo menu kai bgazeis th photo! Solved.

3) Afairesh StartUp kai Showdown logo ths Vodafone. To startup bgainei apeu8eian ap'tis ry8miseis toy kinhtou. To shutdown einai protected kai mallon de ginetai overwrite (mia fora to dokimasa k kollhse to programma). Aplws patas metafora to sygkekrimeno arxeio se allo fakelo, dhmiourgei ton fakelo alla de to stelnei mesa. Anti8eta apo Showdown.gif to kanei ths morfhs Showdown(1).gif. Omws ayto einai arketo gia na mh to briskei ap'to firmware, ara kleinei amesws xwris mpourda diafhmish. Solved!

 

To mono pragma pou me enoxlei einai oti otan pas na kaneis hxografhsh synomilias, to akouei kai o allos (ena beep) alla nta3, siga to problhma.

 

Epishs an kanete to la8os kai peta3ete arxeio ap'to pc ston fakelo ths kameras (xwris na to exei trabh3ei h kamera), meta gia na to sbhsete prepei na kanete istoria. O browser ths kameras de 8a sas to deixnei, prepei na anoi3ete ton fako, kai otan sas dei3ei to menu gia na trabh3ete photo, tote o fakelos ginetai prosbasimos gia diagrafes, oi opoies prepei na ginoun ap'to pc ka8ws opws eipa sto kinhto DEN fainetai to arxeio.

 

Kalo kinhtaki, de me xalaei:D Ama kanw kana trelo 8a to postarw. Ama 3erete tpt special dwste link. Ayta.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα αυτά φταίει το κωλοmenu της Voda!

 

Αν βρεις κάποιο τρόπο να το βγάλεις.........είσαι άρχοντας!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα αυτά φταίει το κωλοmenu της Voda!

 

Αν βρεις κάποιο τρόπο να το βγάλεις.........είσαι άρχοντας!

 

 

Νομιζω οτι σε Αγγλικα sites αυτο γινεται συνεχεια.Για ψαξε εκει.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πάρω κάποιον στον λαιμό μου, νομίζω το κάνει και το 9volto...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!Ερωτηση ΚΡΙΣΕΩΣ!

Στελνω με ΒΤ απο τον υπολογιστη στο S700 εικονες 240χ320 και ενω θα επρεπε στο κινητο να φαινονται τελεια και full screen(χωρις να κανω προβολη)μου τις εμφανιζει 640χ480 και πολυ μικρες μεσα σε ενα ασπρο πλαισιο!!!!!!!!!!!!!!Ειτε αποθηκευτουν στη μνημη του τηλ ειτε της καρτας μνημης!ΓΙΑΤΙ?

ΥΓ Δεν εχει μενου βονταφον

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι στις δειχνει ετσι, εγω με το Voda Live τις βλεπω κανονικα (και 320x240 και 240x320). Τις περναω με καλωδιο ομως. Δες τι firmware εχεις.

Btw εφαγα μια φρικη, γιατι οταν πηγα να κανω τη δοκιμη, δε μου εβρισκε τo memory stick ενω ηταν μεσα και οταν το εκλεισα να δω τι γινεται με το slot δεν ανοιγε η οθονη μετα! :w00t: Τελικα ηταν προβλημα μπαταριας, ειχε χαθει η επαφη. Ευτυχως, γιατι δεν ηθελα να κλαιγομαι επειδη ψωνισα μεταχειρισμενο. :p

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με την μεταφορά εικόνων, τις οποίες μεταφέρω ενίοτε με card reader, ενίοτε με το memory stick κατευθείαν.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο προηγούμενό μου ( V600 ) είχα ένα πρόγραμμα mobile phone tools αν θυμάμαι καλά μέσα από το οποίο έλεγχα μέσα από το pc το κάθε τί στο κινητό.

Έκανα κλήσεις , έστελνα sms κλπ.

 

Κάτι αντίστοιχο για το S700 υπάρχει;

 

 

Ευχαριστώ, και Καλή Χρονιά σε Όλους !!!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος η προγραμμα

που να μπορεις να αλλαξεις μελωδιες και για τους ηχους

μηνυματων ; (sms)

 

Χρησιμοποιω το Float's Mobile Agent με bluetooth αλλα

δεν εχει καποια τετοια επιλογη.

 

Ευχαριστω.-

521 Τάγμα Πεζοναυτών

Τάγμα Αετών

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος η προγραμμα

που να μπορεις να αλλαξεις μελωδιες και για τους ηχους

μηνυματων ; (sms)

 

Χρησιμοποιω το Float's Mobile Agent με bluetooth αλλα

δεν εχει καποια τετοια επιλογη.

 

Ευχαριστω.-

Καλησπερα και χρονια πολλα....Δυστιχως δεν υπαρχει τροπος..... :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ηλπιζα οτι με τον ερχομο του W900, θα αλλαζα το S700, με κατι καλυτερο.

Δυστυχως, διαβαζοντας το τεστ που ακολουθει, βλεπω οτι δεν προκειται να κανω καμμια τετοια αλλαγη. Οχι οτι ειμαι δυσαρεστημενος απο το τηλεφωνακι μου.

((Για την καμερα, ελεγα να κανω πιο πολυ την αλλαγη)

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-w900-en.shtml

 

Χρονια πολλα.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

file mou to megethos dn einai kai polu xallia to w900 einai koryfi,kai me opoio kinito kanei sigriseis i selida pou les einai mapa mprosta tou,sto leo giati to exo,an thes na me rotiseis kati pes to mou
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τα θετικά του w900 σε σχέση με το s700 είναι

1. η κάρτα μνήμης

2. το full screen video με τα 30 fps και την ανάλυση 320χ240

3. οι ευκολίες για τα mp3

4. η κάρτα οθόνης 3D

5. το auto focus

 

και τα αρνητικά

1. δεν αποθηκεύει σταθμούς στο ράδιο

2. δεν έχει κάλυμα ο φακός

3. δεν έχει επεξεργαστή ccd αλλά cmos

 

δεν βάζω στα θετικά το 3g μια και για τους περισσότερους πιστεύω ή δεν καλύπτεται η περιοχή τους ή είναι πολύ ακριβό για σοβαρή χρήση αλλά θα μπορούσα να βάλω στα αρνητικά τη μη ύπαρξη rds σε σχέση με το w800 όμως.

 

εγώ πάντως αν δεν αποσυρθεί και αυτό άρον άρον μόλις πέσει η τιμή του μάλλον θα το πάρω αν δεν έχει βγεί κανένα πληρέστερο. Μα είναι δυνατόν να μην αποθηκεύει ραδιοφωνικούς σταθμούς?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αν δεν αποσυρθεί και αυτό άρον άρον μόλις πέσει η τιμή του μάλλον θα το πάρω αν δεν έχει βγεί κανένα πληρέστερο. Μα είναι δυνατόν να μην αποθηκεύει ραδιοφωνικούς σταθμούς?

 

Αν βρίσκεις το 3G άχρηστο μπορείς να πάρεις το w810, να σου έρθει και πιο φθηνά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ευσταθει αυτο που λες...!εγω στο k700i μου παιζω παιχνιδια απο nokia το πρωτο που ειχε βγαλει με camera.

δεν σου λεω οτι θα τα παιξει ολα,αλλα μερικα ;)

 

κ όμως το δοκίμασα κ δεν τα δέχεται...από την άλλη όμως τα παιχνίδια του S700 είναι για τα σκουπίδια σε σχέση με του Ρ910...

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεις το 3G άχρηστο μπορείς να πάρεις το w810, να σου έρθει και πιο φθηνά.

 

Ακόμα δεν ξέρουμε τα τεχνικά στοιχεία και τις δυνατότητες του 810, πάντως και μόνο που έχει μικρότερη οθόνη από το s700 απορρίπτεται.

Link to comment
Share on other sites

κ όμως το δοκίμασα κ δεν τα δέχεται...από την άλλη όμως τα παιχνίδια του S700 είναι για τα σκουπίδια σε σχέση με του Ρ910...

παντως τα games του k700i παιζουν κανονικα στο s700;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρουμε τα τεχνικά στοιχεία και τις δυνατότητες του 810, πάντως και μόνο που έχει μικρότερη οθόνη από το s700 απορρίπτεται.

 

Oποιος εχει το S700, με την οθοναρα του, δεν μπορει να πλησιασει ευκολα αλλο τηλεφωνο.

Αααμα βγει κανενα αλλο με καλυτερη οθονη,(και με γραμματοσειρες που να μεγαλωνουν, για μας τους μεγαλυτερους, λογω πρεσβυωπιεας), τοτε ...βλεπουμε.

Ως τοτε, S700, και ξερο ψωμι.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...