Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ,ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ,ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ;
adok13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το PVAuthor ξέρει κανείς μήπως τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στο encoding;

 

 

bandwidth 128.000 (kapoios elege kai 160.000 sto custom poy omos den eida kammia diafora

 

 

sto codec gia ton ixo vale oti katalaveneis, nomizo omos -kai apo oti elegan kai alloi- to stereo den xreiazetai , apla megalonei to arxeio

 

to video size aystira 176 x 144

 

kai sta codec settings vazoume ta fps peripoy sto 15 i sto pio kontino, mporeis na to valeis kai sto psilotero alla megalonei pali to arxeio

 

ayta apo mena an kai asxolithika elaxista pros to paron opote mporei na yparxoyn kai kalyteres rythmoseis

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορουμε να βγαλουμε το λογοτυπο φορεα(στη δικια μου περιπτωση COSMOTE) απο το τηλεφωνο.Δλδ να μην εφανιζεται ο φορεας του δικτυου στην κορυφη της οθονης του κινητου....Εχω τοσο ομορφα themes και αυτη η βλακεια μου την σπαει!!!!!!

Στα Νοκια για παραδειγμα υπαρχει λογοτυπο γομα που σβηνει τον φορεα του δυκτιου και απολαμβανεις την φωτογραφια σου στην οθονη του κινητου σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

yparxei mhpws re paidia kapoio programa apo to opoio na pername ta sms ston ypologisth?

Το Μobiledit είναι μια καλή λύση για να περάσεις SMS, contacts αλλά και για backup του τηλεφώνου σου.

vgenop
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΕΙ.....

Κριμα δηλαδη γιατι ειναι πολυ πολυ ωραιο κινητακι.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΕΙ.....

Κριμα δηλαδη γιατι ειναι πολυ πολυ ωραιο κινητακι.....

 

 

 

diladi poso paei metaxeirismeno? giati skeftomai na paro ena gia doro.... ston kotsovolo nomizo to eixe diafimisi 160 euro kainoyrio

Link to comment
Share on other sites

diladi poso paei metaxeirismeno? giati skeftomai na paro ena gia doro.... ston kotsovolo nomizo to eixe diafimisi 160 euro kainoyrio

 

160 ευρώ;εντάξει, σταμάτησε η παραγωγή του, αλλά αυτοί το ξεφτιλήσαν!Τ610 το καταντήσανε!και να φανταστεί κανείς οτι το κινητό αυτό πριν 10 μήνες έκανε..650 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το S700 κ ένα handsfree (bluetrek G2).Με το Κ700 δούλευε μια χαρά.Με το S700, όποτε με καλούν, κολάει, ότι πλήκτρο κ να πατήσω δεν λειτουργεί και μετά από 5 λεπτα κάνει restart μόνο του.πρόσφατα άλλαξα λογισμικό (R3M008) και ξαναπέρασα στις συσκευές μου το handsfree, αλλά κάνει τα ίδια..any suggestions?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ancient_Flame εχω την R3M (τελευταια) και εχει την δυνατότητα να εχεις σαν ήχο κλήσης ή ξυπνητήρι τα AMR. Αρα κάνε το update άφοβα :)

 

την έκανα την ηλίθια την αναβάθμιση και τώρα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ΑΜR σαν ήχο κλήσης ή ξυπνητήρι...μου αρέσει που μου είπες να κάνω το update άφοβα...ρε παιδιά, όταν δεν ξέρετε κάτι, μην λέτε οτι σας κατέβει!!

Link to comment
Share on other sites

την έκανα την ηλίθια την αναβάθμιση και τώρα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ΑΜR σαν ήχο κλήσης ή ξυπνητήρι...μου αρέσει που μου είπες να κάνω το update άφοβα...ρε παιδιά, όταν δεν ξέρετε κάτι, μην λέτε οτι σας κατέβει!!

Φίλε ταλαιπωρημένε καταναλωτή. Μην στεναχωριέσαι και μην απελπίζεσαι, η multiteleshoping σου δίνει τη λύση!

 

Πέραν την πλάκας, κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων, όχι ολική για να μη σβηστούν και τα δεδομένα σου και όλα θα πάνε καλά. Είναι κολληματάκι, συμβαίνει και σε άλλα κινητά της SE, όχι μονάχα στο S700, μετά την αναβάθμιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί θήκη έχετε για το τηλέφωνο;Εννοώ τί μάρκα.Oι krusell λένε είναι καλές.Εσείς τί προτείνετε; :worry:

 

εγώ έχω την κανονική της sony ericsson που είναι ειδικα για το S700..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχει βγαλει κανενας απο εσας το λογοτυπο φορεα απο το κινητο??

Θελω να το σβησω και δε ξερω πως.....

Link to comment
Share on other sites

Καιρός για νέο κινητό. Δυστυχώς όλοι την πατήσαμε με το ακριβοπληρωμένο S700

 

Εγώ πάντως γουστάρω απίστευτα την τεράστια οθόνη του S700 και ξενέρωσα όταν είδα την οθόνη του Κ750.Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα προσωπικά η μεγάλη οθόνη μου κάνει πιο εύκολη την ζωη..Στο S700 τα πάντα φαίνονται ξεκάθαρα, ακόμα και στο φως του ηλίου, τα πλήκτρα απέχουν μεταξύ τους και έτσι ειναι πιο εύκολο να πληκτρολογήσεις μήνυμα, όταν διαβάζω δε μήνυμα, το απολαμβάνω, διότι η ανάγνωση του είναι πολύ πιο άνετη από τι θα ήταν σε ένα κινήτο με μικρότερη οθόνη, καθότι τα γράμματα ειναι τεράστια και δεν χρειάζεται να βγάζω τα μάτια μου για να ξεκαθαρίσω τι λέει το μήνυμα.Άσε που η μεγάλη οθόνη κάνει πολύ καλύτερο το gaming στα java applications.Ίσως να είναι και θέμα συνήθειας..εγώ πάντως θα περιμένω τον διάδοχο του S700..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γουστάρω απίστευτα την τεράστια οθόνη του S700 και ξενέρωσα όταν είδα την οθόνη του Κ750.Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα προσωπικά η μεγάλη οθόνη μου κάνει πιο εύκολη την ζωη..Στο S700 τα πάντα φαίνονται ξεκάθαρα, ακόμα και στο φως του ηλίου, τα πλήκτρα απέχουν μεταξύ τους και έτσι ειναι πιο εύκολο να πληκτρολογήσεις μήνυμα, όταν διαβάζω δε μήνυμα, το απολαμβάνω, διότι η ανάγνωση του είναι πολύ πιο άνετη από τι θα ήταν σε ένα κινήτο με μικρότερη οθόνη, καθότι τα γράμματα ειναι τεράστια και δεν χρειάζεται να βγάζω τα μάτια μου για να ξεκαθαρίσω τι λέει το μήνυμα.Άσε που η μεγάλη οθόνη κάνει πολύ καλύτερο το gaming στα java applications.Ίσως να είναι και θέμα συνήθειας..εγώ πάντως θα περιμένω τον διάδοχο του S700..

 

 

Συμφωνώ απόλυτα.Και εγώ περιμένω το διάδοχο του S700. ;)

Link to comment
Share on other sites

giati to les ayto?

 

1. Εκνευριστικά αργό μενού

2. Βαριά και ογκώδης συσκευή

3. Μέτρια έως κακή αίσθηση του joystick

4. Κακή ποιότητα λήψης βίντεο (σε σχέση με το Κ750 που είδα πρόσφατα).

5. Κάκιστος Video Player και ως προς το μέγεθος του βίντεο και ως προς τις λειτουργίες (μπρός-πίσω κλπ).

6. Ελεεινό Bluetooth απ΄όλες τις απόψεις.

7. Ανω του μετρίου έλεγχος και απόδοση των φωνητικών εντολών με παράλειψη της εντολής επανάκλησης.

8. Νομίζω είναι εύκολο να έχουν ονόματα οι σταθμοί του ραδιοφώνου.

9. Ελάχιστα παιχνίδια.

10. Δεν κάνει αναζήτηση επαφών όπως πρέπει (δεν είναι δυνατόν να ξαναγράψω όλα τα ονόματα κεφαλαία επειδή το θέλει το S700 ή γιατί δεν έχει δυνατότητα να ξεχωρίσει τα μικρά απο τα κεφαλαία).

11. Βάλτε το S700 με την πλάτη σε μια μεταλλική επιφάνεια (τραπέζι, laptop, πάγκο εργασίας, ταψί, ταμπακιέρα κλπ) καλέστε το από μια άλλη συσκευή και θα ζήσετε μια αξέχαστη εμπειρία. :w00t:

12.Υποστήριξη ειδικά απο εδώ και πέρα μάλλον θα είναι ανύπαρκτη (ειδικά όταν μετά από 8 μήνες δεν έχουν γίνει ουσιαστικές κινήσεις).

13. Κρίμα που οι Ελληνες έχουν και τελικό σίγμα ( ς ).

14. Δεν θέλω να συζητήσω το πονεμένο θέμα για την επιλογή ήχου ειδοποίησης στη λήψη μυνημάτων (μάλλον δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα).

15. Περιορισμένη μνήμη του MemoryStick.

16. Το κωλοπλήρωσα. :X

 

Αυτά θυμάμαι στα πολύ γρήγορα...

Εχει όμως άριστη οθόνη και πολύ καλή κατασκευή καθώς και πολύ καλύτερη λήψη απ'όλα τα προηγούμενα μοντέλα. :rolleyes:

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

1. Εκνευριστικά αργό μενού

 

Με την αναβάθμιση στο firmware αυτό διορθώνεται.

 

2. Βαριά και ογκώδης συσκευή

 

Με τόσο μεγάλη οθόνη τι περίμενες;

 

3. Μέτρια έως κακή αίσθηση του joystick

 

Υποκειμενικό..Προσωπικά, ούτε κρύο, ούτε ζέστη..έχω δει και χειρότερα (βλέπε Κ700).

 

4. Κακή ποιότητα λήψης βίντεο (σε σχέση με το Κ750 που είδα πρόσφατα).

 

Λογικό..το Κ750 είναι πιο καινούργιο...αλλά άμα το πάρεις ετσι, και το επόμενο μοντελο του Κ750 θα έχει καλύτερη λήψη από το Κ750.Όπως και το Κ700 έχει χειρότερη λήψη βίντεο από το S700, καθότι παλαιότερο...

 

5. Κάκιστος Video Player και ως προς το μέγεθος του βίντεο και ως προς τις λειτουργίες (μπρός-πίσω κλπ).

 

Για το μπρος-πίσω,αύτο ισχέι και για τα υπολοίπα SE που κικλόφορούσαν εκεινο το διάστημα.Για το μέγεθος, αυτό έγινε σκόπιμα για λιγότερο πιξέλιασμα, αλλά συμφώνω οτι τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορούσαμε να επιλέξουμε μέγεθος.

6. Ελεεινό Bluetooth απ΄όλες τις απόψεις.

 

Όχι χειρότερο από τα υπόλοιπα SE.

 

7. Ανω του μετρίου έλεγχος και απόδοση των φωνητικών εντολών με παράλειψη της εντολής επανάκλησης.

 

Όχι χειρότερο από τα υπόλοιπα SE.

 

 

8. Νομίζω είναι εύκολο να έχουν ονόματα οι σταθμοί του ραδιοφώνου.

 

μμμ...ναι...

 

9. Ελάχιστα παιχνίδια.

 

Πόσα παιχνίδια θες;Εγώ πάντως το έχω φτάσει στο όριο (80 java applications), σίγουρα το Κ700 έχει περισσότερα (που παίζουν κ στο S700 αλλά όχι fullscreen :( ) αλλά και το S700 έχει αρκετά..

 

10. Δεν κάνει αναζήτηση επαφών όπως πρέπει (δεν είναι δυνατόν να ξαναγράψω όλα τα ονόματα κεφαλαία επειδή το θέλει το S700 ή γιατί δεν έχει δυνατότητα να ξεχωρίσει τα μικρά απο τα κεφαλαία).

 

Αυτό ισχύει για όλα τα SE.

 

11. Βάλτε το S700 με την πλάτη σε μια μεταλλική επιφάνεια (τραπέζι, laptop, πάγκο εργασίας, ταψί, ταμπακιέρα κλπ) καλέστε το από μια άλλη συσκευή και θα ζήσετε μια αξέχαστη εμπειρία. :w00t:

 

Ναι..δυστυχώς αυτό ισχύει.. :(

 

12.Υποστήριξη ειδικά απο εδώ και πέρα μάλλον θα είναι ανύπαρκτη (ειδικά όταν μετά από 8 μήνες δεν έχουν γίνει ουσιαστικές κινήσεις).

 

Ναι..

13. Κρίμα που οι Ελληνες έχουν και τελικό σίγμα ( ς ).

 

Αυτό ισχύει για όλα τα SE (και για το Κ750).

14. Δεν θέλω να συζητήσω το πονεμένο θέμα για την επιλογή ήχου ειδοποίησης στη λήψη μυνημάτων (μάλλον δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα).

 

Αυτό ισχύει για όλα τα SE (και για το Κ750).

 

15. Περιορισμένη μνήμη του MemoryStick.

 

Συμφωνώ απόλυτα...

 

16. Το κωλοπλήρωσα. :X

 

ευτυχώς εγώ περίμενα... :)

 

Αυτά θυμάμαι στα πολύ γρήγορα...

Εχει όμως άριστη οθόνη και πολύ καλή κατασκευή καθώς και πολύ καλύτερη λήψη απ'όλα τα προηγούμενα μοντέλα. :rolleyes:

 

Συμφωνώ απόλυτα... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...