Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε του μια αναβαθμιση.Το λαμπακι δεν πρεπει να αναβει μονο του εκτος κι αν φορτιζει θα πρεπει να ειναι κοκκινο.Εμενα το δικο μου παντως παροτι φορτωμενο δεν μου εχει κανει τιποτα απο αυτα που αναφερονται κατα καιρους κι ας ειναι vodafone live.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε του μια αναβαθμιση.Το λαμπακι δεν πρεπει να αναβει μονο του εκτος κι αν φορτιζει θα πρεπει να ειναι κοκκινο.Εμενα το δικο μου παντως παροτι φορτωμενο δεν μου εχει κανει τιποτα απο αυτα που αναφερονται κατα καιρους κι ας ειναι vodafone live.

 

Auta ola ta pathainoun mono ta s700 pou den einai vodafone live! exei dikio s auta pou leei kai to diko kai pollwn allwn ta idia kanei.

Link to comment
Share on other sites

exw to idio programma dvd to mobile *****arismeno alla den mporw na kanw full screen ta mpeg pou exw,auto exw dokimasei mexri stigmis.

Mipws..lew mipws to programma kanei full screen mono apo dvd?

 

exw kai to pvauthor alla den mporw na exw to profil pou merikoi lene oti to kanei full screen.

 

Opoia boitheia dekti

 

Kales oi diakopes tou pasxa alla liges opws panta :-)

 

CU

Link to comment
Share on other sites

γεια σου βαλερια, ειμαι και εγω ενασ καινουργιοσ χρηστησ του σ 700, αν μπορεισ στιλε μου και εμενα το pv author το εmail μου ειναι zone@in.gr σε ευχαριστω ιδιαιτερα ! αβυ.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν μπορείτε να μου στειλετε και εμενα το PV author skyris@yahoo.com . Ευχαριστω πολυ.

 

Και κατι ακομα. Γνωριζετε αν υπαρχει καμμια εφαρμογη για μεταφραση απο αγγλικα σε ελληνικά.

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Katarxin thanks Valeria gia to software...alla se emena den paizei.

 

PVAuthor3v3.0Setup.exe

Ekana egkatastasi apo to setup arxeio..ola kala..

Mou ebale to PVAuthor kai PVPlayer.

Malista ekana play me to PVPLAYER kai ena-duo arxeia .MP4 (samples apo diktio) kai ta eida mia xara kai paizoun kai sto kinito.

 

Otan omos kano start to PVAuthor..mou deixnei tin splash othoni (packetvideo) kai meta anoigei tin kuria othoni (blepo Untitled kai to menu

Session Tools Help epano) kai meta tipota to program kanei quit.

 

Sta requirements leei:

Hardware PC

500 MHz

Pentium III Processor

128 MB RAM

 

--------------- OK sto HARDWARE me to parapano ---------------

 

Operating Systems

Microsoftâ Windows 98, Second Edition

Microsoftâ Windows Millennium

Microsoftâ Windows 2000, Service Pack 2

Microsoftâ Windows NT 4.0, Service Pack 6a

 

---Edo exo Windows XP prof --------------------

Exei trexei kaneis PV Author me WinXP

Dokimasa kai COMPATIBILITY MODE sta properties tou .EXE gia

Win98 /ME kai 2000 kai pali tipota.

 

Kapoia protasi paidia???...den leei na trexei to Author

 

==========================================================

Blepo oti to PV author einai poli dimofiles..kapoies xrisimes plirofories kai downloading profiles gia full screen sto S700 the breite edo:

 

h**p://www.kawagpz.dk/default.asp?pageid=34

 

H ekdosi pou prepei na exete einai : PVAuthor3v3.0

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά σας χαιρετώ όλους!!!Λοιπόν επειδή βλέπω ότι μου ζητάτε πολλοί το pv author αλλά επειδή εγώ έχω πάρει άλλο κινητό πλέον (το P910) και το S700 μου το πούλησα,δεν μπαίνω σε αυτό το thread όσο συχνά έμπαινα με αποτέλεσμα πολλούς από εσάς να σας παραμελώ άθελά μου... :O Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο site να ανεβάσω το pv author για να το παίρνει όποιος θέλει και να το βάλω και στην υπογραφή μου να το βρίσκετε πιο εύκολα,παρακαλώ ελεύθερα να μου το πείτε! :)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φτιαξεις φακελο στο Pathfinder, οπως και ο τυπος στην υπογραφή σου. Δεν ξερω αν γινεται σίγουρα βεβαίως, αλλα ψαξτο.

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
μπορεις να φτιαξεις φακελο στο Pathfinder, οπως και ο τυπος στην υπογραφή σου. Δεν ξερω αν γινεται σίγουρα βεβαίως, αλλα ψαξτο.
Εγώ τον έχω φτιάξει το χαρτοφύλακα στην υπογραφή μου,αλλά το θέμα είναι ότι στο pathfinder έχεις περιορισμό σε κάποια λίγα Mb ενώ το πρόγραμμα είναι 7 Μb και δεν το δέχεται :( Δεν γνωρίζω κανένα άλλο site γι'αυτό σας ρωτάω! :O
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Dear Valeria την έκανες λοιπόν με ελαφρά πηδηματάκια εεεεεεεεεε??????

He he he

Nαι,είδες το'πα και το'κανα,μ'έτρωγε η τσέπη μου! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αντιμετωπισα ενα ηλιθιο bug! Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους αλλα οφειλω να σας το πω. Γραφω ενα SMS στα ελληνικα με ενεγοποιημενο το Τ9, αυτο που θελω να γραψω είναι η φραση " Μ'αρεσει ", το θεμα είναι οτι μόλις γράψω "ρ" το κινήτο κάνει reset. Όσες φορες και να το επαναλάβω συμβαίνει το ίδιο πραγμα. Τακουμπιά που πατάω είναι 5,1,7 και βουαλα! reset!!!

 

Έπίσης σε ορισμένες λέξεις στο Τ9 το Μ βρίσκεται μία στο 5 και μία στο 6!

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξερω οτι δεν ειναι εδω το καταλληλο σημειο για αναφορα πωλησης απλα το αναφερω για οποιον/α ενδιαφερεται.

Ευχαριστω και συγνωμη. :)

Επειδη συνηθως σπανια κρατω κινητο πανω απο 3 μηνες κι αυτην την στιγμη εχω δύο,τα πουλαω και οποιο μου κατσει τελευταιο απουλητο,μπορει και να το κρατησω,η να δωσω και τα δύο και να παρω καποιο αλλο.

Οποιος/α ενδιαφερεται,μου στελνει Ρ.Μ.

Και τα δύο μαζι ειναι σε πολυ καλη τιμη!!!

Μεμονομενα εχουν διαφορετικη τιμη το καθε ενα.

 

NOKIA 6260 = 250 ΕΥΡΩ

 

SONYERICSSON S700i = 300 ΕΥΡΩ

 

 

ΣΥΝΟΛΟ = 550 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ!!! ΣΥΝΟΛΟ = 500 ΕΥΡΩ

ΕΚΠΤΩΣΗ = 50 ΕΥΡΩ ;)

 

ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥΣ.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ,ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΗΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΖΑΡΙΑ ΕΙΤΕ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

Ευχαριστω! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να ρωτησω τα εξης.

1.μεχρι ποσα mbytes memory card μπορεις να βαλεις στο S700?ενας τυπος στην ΤΙΜ μου ειπε οτι κανονικα παει μεχρι 128 με τις καρτες της sony ericsson,αλλα ενας φιλος του εχει βαλει καρτα αλλης εταιριας που ειναι 1Gb και δουλευει μια χαρα!ισχυει,η μου ελεγε μουφες?

2.Υπαρχει τροπος να μεγαλωσω την εικονα οταν παιζει βιντεο?ειναι κριμα ρε γμτ να εχει τοσο μεγαλη οθονη κ να δειχνει το βιντεο τοσο μικρο.

3.Υπαρχει μηπωs καποιο site η καποιο link για applications η java games?

4.ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware για το S700?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να ρωτησω τα εξης.

1.μεχρι ποσα mbytes memory card μπορεις να βαλεις στο S700?ενας τυπος στην ΤΙΜ μου ειπε οτι κανονικα παει μεχρι 128 με τις καρτες της sony ericsson,αλλα ενας φιλος του εχει βαλει καρτα αλλης εταιριας που ειναι 1Gb και δουλευει μια χαρα!ισχυει,η μου ελεγε μουφες?

-------------------------------------------------------------------

1) Mallon moufa. Apo osa exo dei kai diabasei mono 128MB ypostirizei.

Alla giati den pas sto kinito tou filou sou na kaneis kai ena MEMORY INFO kai na deis me ta matakia sou ta MB/GB pou tha exei stin karta tou?????

 

 

2.Υπαρχει τροπος να μεγαλωσω την εικονα οταν παιζει βιντεο?ειναι κριμα ρε γμτ να εχει τοσο μεγαλη οθονη κ να δειχνει το βιντεο τοσο μικρο.

-------------------------------------------------------------------

Mallon den diabases pio pano..gia to PV Author. Ena software pou kanei encoding ton video clips sto PC kai ginontao megalitera otan ta metafereis sto kinito.

DES edo ----> h**p://www.kawagpz.dk/default.asp?pageid=34

(xreiazete kai to software alla kai to encoding profile gia na kaneis douleia.

 

DIKI MOU EROTISI:

EXEI TREXEI KANEIS PV AUTHOR SE WIN XP???????????????????

 

3.Υπαρχει μηπωs καποιο site η καποιο link για applications η java games?

-----------------------------------------------------------------

3)Polla an psakeis sto net...

Gia arxi des edo --> h**p://briefcase.pathfinder.gr/contents/soniasim/33582

 

 

4.ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware για το S700?

-----------------------------------------------------------

4) Xmmm.. auto den to gnorizo.. isos kapoios sto forum

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για μια ανταλλαγή.Δίνω το ΝΟΚΙΑ 6630 (βρέθηκα να έχω δύο) και ζητάω S700i σε καλή κατάσταση + 50 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπω ένα video στο κινητό μου πολλές φορές θέλω να το τρέξω λίγο μπροστά, στο Ρ900 η SE την έχει βάλει αυτήν την δυνατότητα για εμάς με το S700 έχεται καμιά ιδέα; Μήπως ξέρει κανείς πόσο κάνει η αλλαγή της οθόνης; Αν το αναβαθμήσω θα χάσω αρχεία (παιχνίδια, φωτό, themes,video...) από το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα αναβάθμιση μέσω ιντερνετ στο τηλέφωνό μου.

Η τελευταία έκδοση λοιπόν είναι η R3M008

Από μια σύντομη ματιά δεν είδα κάτι που να κάνει τη διαφορά εκτός από την αναζήτηση επαφής όπου αν στο 2ο ή 3ο γράμμα κάνεις λάθος και πατήσεις c τουλάχιστο δεν σβήνει η επαφή. Δεν καταλαβαίνω όμως αφού βάλαν χέρι στη λειτουργία αυτή γιατί το 2ο γράμμα της αναζήτησης δεν είναι μικρό ώστε να ταιριάζειμε τις επαφές. Αποτέλεσμα να μη δουλεύει σωστά.

Τέλος δεν φτιάχτηκε η διαχείρηση του βίντεο ώστε να πάει μπρός-πίσω ή να καλύπτει μεγαλύτερη επιφάνεια και το χειρότερο δεν βρέθηκε λύση στην επανεκίνηση της συσκευής όταν την καλέσεις και βρίσκετε πάνω σε μεταλλική επιφάνεια.

 

Α να μην ξεχάσω, δεν χάνεις τίποτα απο τα περιεχόμενα της συσκευής. Η όλη διαδικασία κράτησε 75 λεπτά, ευτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση! Υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το smartmovie για το S700i ενος φιλου? Αν ναι μπορειτε να μας δωσετε ενα link? Thnx :)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! ειμαι νεος χρηστης s700 και θα ηθελα να μου δωσετε καποια links για να κατεβασω 3d παιχνιδια, εφαρμογες και αρκετα θεματα! επισης αν μπορειτε να με ενημερωσετε για το αν εχει τιποτα καλες εφαρμογες(οπως πχ controllers για τα nokia series 60)?? ευχαριστω! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο απουσιας μου (λογο εργασιας...)...Σημερα που συνδεσα παλι τη βαση του Ρ900 αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.....δεν μπορω να την εγκαταστησω δεν βρισκει drivers και πηγα τους κατεβασα απο την sony και παλι τα ιδια μου λεει :( :( τι να κανω βρε παιδια?? εχει τυχη σε κανεναν κατι παρομοιο (windows xp prof sp2 exw) :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο απουσιας μου (λογο εργασιας...)...Σημερα που συνδεσα παλι τη βαση του Ρ900 αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.....δεν μπορω να την εγκαταστησω δεν βρισκει drivers και πηγα τους κατεβασα απο την sony και παλι τα ιδια μου λεει :( :( τι να κανω βρε παιδια?? εχει τυχη σε κανεναν κατι παρομοιο (windows xp prof sp2 exw) :(

 

Δοκίμασες να το συνδέσεις σε άλλη θύρα usb;

Επίσης κάνε κατάργηση το usb cable από την διαχείριση συσκευών στον υπολογιστή (αν το βλέπει με ερωτηματικό) και κάνε επανεκκίνηση στο Pc.

Λογικά θα βρει το hardware στην συνέχεια.

Αν πάλι δεν την βλέπει, παίξε με τις επαφές των καλωδίων της βάσης (τις άκρες που πηγαίνουν στην βάση) μήπως και δεν κάνει καλή επαφή.

 

Drivers

-Unzip the files, remember where you placed them.

-Insert the cable to an unused USB port.

-Follow the instructions on your screen (the 'found new hardware' wizard will guide you through the installation process).

-If the 'found new hardware wizard' doesn't start automatically, open the program by choosing: start / settings / control panel / add hardware.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το συνδέσεις σε άλλη θύρα usb;

Επίσης κάνε κατάργηση το usb cable από την διαχείριση συσκευών στον υπολογιστή (αν το βλέπει με ερωτηματικό) και κάνε επανεκκίνηση στο Pc.

Λογικά θα βρει το hardware στην συνέχεια.

Αν πάλι δεν την βλέπει, παίξε με τις επαφές των καλωδίων της βάσης (τις άκρες που πηγαίνουν στην βάση) μήπως και δεν κάνει καλή επαφή.

 

Drivers

-Unzip the files, remember where you placed them.

-Insert the cable to an unused USB port.

-Follow the instructions on your screen (the 'found new hardware' wizard will guide you through the installation process).

-If the 'found new hardware wizard' doesn't start automatically, open the program by choosing: start / settings / control panel / add hardware.

Το θεμα δεν ειναι οτι δεν το βλεπει αλλα οτι δεν βρισκει τους drivers για να το εγκαταστησει.....και ενω βαζω αυτους τησ sony μου λεει δεν βρισκω drivers για το υλικο σας...

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...