Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1erwtisi:

ta 30mb pou sou dinei to programma aforoun tis epomenes 30meres apo tin stigmi energopoiisis tis upiresias or to upoloipo tou imerologiaka mina pou vriskomaste opws ginetai kai me ta programmata xrisis tis vodafone??

 

den ksero. ala egw otan kano energopiisi tis ipiersias kai katefthian kano apenergopiisi giana vlepo tin liksi .. kai otan ligi kai ksana energopio..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που το εχω τωρα σε συνδεση και το ειχα παλια σε καρτα ημερολογιακα μου πηγαινε και οχι καθε 1η του μηνα.

 

Τωρα βεβαια σε καρτα συμφερει να το εχεις γιατι βλεπεις και τα υπολοιπομενα ΜΒ, αλλα εγω το χρησιμοποιω μονο για mails, οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να ξεπερασω τον ογκο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

έχω το Sony Ericsson P1i και μόλις κατέβασα και ενεργοποίησα την εφαρμογή Visto Mobile Email από το site: push.vodafone.gr/ota

Όταν την ενεργοποιήσω συνδέεται με ρυθμίσεις Push Services αντί για το γνωστό Vodafone Web. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν εγώ χρεώνομαι επιπρόσθετα με αυτές τις ρυθμίσεις? Πληροφοριακά έχω το Vodafone Surf & Email 150 MB.

 

Σωστα ειναι. Δεν χρεωνεσαι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

offf eleoc ti na po...kai exoume sindesi.. kai imaste piso?

kalitera na diakopsoume ti sindesi re pedia adikia dld gt den mas baloun kai emas na blepoume ta mb p mas apomenoun, dld theloune na xreothoume katanalontas ola ta mb?:wacko: ...... ti na po an den tha valoun kati tetio ipiresia tha diakopso ti sindesi den mporo na tous doso tzampa lefta....

Link to comment
Share on other sites

offf eleoc ti na po...kai exoume sindesi.. kai imaste piso?

kalitera na diakopsoume ti sindesi re pedia adikia dld gt den mas baloun kai emas na blepoume ta mb p mas apomenoun, dld theloune na xreothoume katanalontas ola ta mb?:wacko: ...... ti na po an den tha valoun kati tetio ipiresia tha diakopso ti sindesi den mporo na tous doso tzampa lefta....

 

Ειναι τοσο δυσκολο να παρακολουθεις την κινηση απο τον μετρητη του τηλεφωνου σου ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο δυσκολο να παρακολουθεις την κινηση απο τον μετρητη του τηλεφωνου σου ?

 

nai, gt mpeno kai sto vf live p den exi eki ogkoxreosi..ala pernane sto metriti ta mb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

geia sas kai apo emena paidia:)

Thelw na sas kanw mia erwtisi sxetika me to internet sto kinito m;)

Exw K800i kai kartokiniti vodafone(CU).Mipws xerete pws kai an mporw na energopoihsw to internet ?? Prepei n a paw se kapoio katastima h mporw na to kanw kai monos?? please opoios xerei as apantisei :happy:

THANKS

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena paidia:)

Thelw na sas kanw mia erwtisi sxetika me to internet sto kinito m;)

Exw K800i kai kartokiniti vodafone(CU).Mipws xerete pws kai an mporw na energopoihsw to internet ?? Prepei n a paw se kapoio katastima h mporw na to kanw kai monos?? please opoios xerei as apantisei :happy:

THANKS

 

prepi na kalesis tin eksipiretisi vodafone ston arithmo 13830.. kai pes tous oti thelis na energoipiisis tin ipiresia wap kai tha s stiloun rithmisis me sms...otan s energopiisoun se 2 ores tha energopiithi wap stin gramisou kai mporis na sindethis me wap

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλω μμς πρέπει να χω επιλεγμένο το προφίλ vodafone mms?Εχω συμβολαιο.

 

Σωστά.Για να στείλεις mms θα πρέπει να έχεις ώς επιλεγμένο mms προφίλ το Vodafone MMS αλλιώς δεν θα μπορείς να στείλεις mms.Να να λάβεις τις ρυθμίσεις wap-mms μπές στο Vodafone.gr:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

ενας γνωστος μου με ενημερωσε οτι με 5 ευρω επιπλεον στο συμβολαιο της Wind που εχει,αποκτα απεριοριστη προσβαση στο διαδικτυο.

Υπαρχει κατι αντιστοιχο στην Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ενας γνωστος μου με ενημερωσε οτι με 5 ευρω επιπλεον στο συμβολαιο της Wind που εχει,αποκτα απεριοριστη προσβαση στο διαδικτυο.

Υπαρχει κατι αντιστοιχο στην Vodafone;

 

Εχει τελειωσει αυτο στην Wind. Σου εδινε απεριοριστη προσβαση στο wap.

 

Με 3,5 ευρω παιρνεις 30 MB , ή με 10 ευρώ 150 Mb.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελειωσει αυτο στην Wind. Σου εδινε απεριοριστη προσβαση στο wap.

 

Με 3,5 ευρω παιρνεις 30 MB , ή με 10 ευρώ 150 Mb.

 

Ειναι γεγονος οτι εχει γυρω στον μηνα που μου το ειπε.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελειωσει αυτο στην Wind. Σου εδινε απεριοριστη προσβαση στο wap.

 

Με 3,5 ευρω παιρνεις 30 MB , ή με 10 ευρώ 150 Mb.

 

Σαν τωρινός χρήστης wind που ψάχνω για άλλο συμβόλαιο σε άλλη εταιρία (κυρίως βόντα) το συγκεκριμένο πακέτο είναι ουσιαστικά το ίδιο απλά με 10mb όριο αντί για 40;

 

Δηλαδή μπορώ να κάνω πλοήγηση με grps σε wap και μή wap sites με τον όπερα μίνι κανονικά; Και να μην πληρώνω τίποτα παραπάνω; Συγγνώμη που ρωτάω μαλλον τις ίδιες ερωτήσεις με τους άλλους αλλα στην wind δουλεύει ώς εξής:

 

Έχοντας το προφίλ του gprs ενεργοποιημένο μπορείς να μπαίνω σε όποια ιστοσελίδα θέλω με τον όπερα μίνι αρκεί να λειτουργεί με τα όρια του.. Φυσικά όλα αυτά με όριο τα 40μβ το μήνα που μου είναι υπεραρκετά, μιας και ο όπερα τα μικραίνει όλα ή δεν τα δείχνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Μπαίνω στο internet με 3g.Έχω vodafone ala cart.Το θέμα είναι οτι λίγο στο google και σε ένα blog μπήκα και μου θέρισε την κάρτα...

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να γραφτώ που να με συμφέρει πιο πολύ για να μπαίνω στο internet?

Ας πούμε να μου τραβάει αυτόματα 10ευρώ όταν βάζω κάρτα αλλα να έχω απεριόριστη πρόσβαση στο internet...Κάτι τέτοιο υπάρχει??

 

Επίσης,αν το καρτοκινητό μου το κάνω σύνδεση τι χρεώσεις έχω για το internet?Στο συμβόλαιο είναι όπως το adsl?Δηλαδή πληρώνω ένα standar ποσό και έχω απεριόριστο internet?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες:D

Link to comment
Share on other sites

rikse mia matia sto http://www.vodafone.gr kai apofasise ti se simferei

 

se kartokinito internet proplirwmeno mono ti wind exei sto f2g sto adsm 30evro/7meres

 

kai episis to wind plus non stop gia pio periorismena pragmata alla mono 3.49evro/mina

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Μπαίνω στο internet με 3g.Έχω vodafone ala cart.Το θέμα είναι οτι λίγο στο google και σε ένα blog μπήκα και μου θέρισε την κάρτα...

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να γραφτώ που να με συμφέρει πιο πολύ για να μπαίνω στο internet?

Ας πούμε να μου τραβάει αυτόματα 10ευρώ όταν βάζω κάρτα αλλα να έχω απεριόριστη πρόσβαση στο internet...Κάτι τέτοιο υπάρχει??

 

Επίσης,αν το καρτοκινητό μου το κάνω σύνδεση τι χρεώσεις έχω για το internet?Στο συμβόλαιο είναι όπως το adsl?Δηλαδή πληρώνω ένα standar ποσό και έχω απεριόριστο internet?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες:D

Μπες στο site της vodafone στο κομμάτι του vf live!. Με 3,5 ευρώ έχεις 30 mb, με 10 έχεις 150mb (όπως στο συμβόλαιο). Το έχει η κοπέλα μου και το χρησιμοποιεί για mail χωρίς πρόβλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δες στο

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1182

με 3,5 ευρώ 30ΜΒ

δυστυχώς το 150 είναι μόνο για συμβόλαια

Σημειώσεις:

 

* Tο πακέτo Surf & Email 150 απευθύνεται μόνο σε συνδρομητές με προγράμματα συμβολαίου. Οι συνδρομητές καρτοκινητής δεν έχουν δυνατότητα ενεργοποίησης του.

Link to comment
Share on other sites

με αυτο με τα 3.5 ευρώ μπαίνω κανονικά σε ιστοσελίδες με τον opera, msn κτλ?

 

επίσης, πια η διαφορά του internet με το wap ?Γιατι βλέπω το wap χρεώνει πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνεις κανονικά με τον opera Τον χρησιμοποιώ και εγώ .

Η διαφορά είναι στις ρυθμίσεις που χρησιμοποιείς αλλά μην περάσεις ποτά τα 30 ΜΒ δεν σε συμφέρει με τίποτα

Καλύτερα να έχεις και μια δεύτερη κάρτα ώστε με άλλα 3.5 να έχεις άλλα 30 ΜΒ άλλως σου στοιχίζει 6-11,9 ευρώ το ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνεις κανονικά με τον opera Τον χρησιμοποιώ και εγώ .

Η διαφορά είναι στις ρυθμίσεις που χρησιμοποιείς αλλά μην περάσεις ποτά τα 30 ΜΒ δεν σε συμφέρει με τίποτα

Καλύτερα να έχεις και μια δεύτερη κάρτα ώστε με άλλα 3.5 να έχεις άλλα 30 ΜΒ άλλως σου στοιχίζει 6-11,9 ευρώ το ΜΒ

 

 

msn?:worry:

Link to comment
Share on other sites

msn?:worry:

 

mporis na mpis kai sto msn tha pliktrilogisis mobile.msn.com h http://www.ebuddy.com ala meso wap den mpeni sto mobile.msn.com meso vf web mporis kai gia afto prepi na exis sindesi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι κατοχος ενος εταιρικου προγραμματος για στρατιωτικους με μηδενικο παγιο.Θα ηθελα να μου πει καποιος αν μπορω να ενσωματωσω μαζι με το προγραμμα μου,και το προγραμμα surf & email 250( με παγιο 13 ευρω).Και επισης να μου πειτε αν δουλευει αυτο το προγραμμα με συσκευη το htc HD???Ποιες ειναι οι ρυθμισεις αν γινεται???Ευχαριστω!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...