Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες αποριες .. εχω συνδεση βονταφον την οποια εχω λυσει μου δωσανε μια sim και μου ειπαν οτι σε 1 μηνα θα απενεργοποιηθει η sim που εχω στο κινητο τωρα και θα γινει καρτοκινητο.Οι ρυθμισεις που εχω στο κινητο για το ιντερνετ (Εχω Νοκια 6210 vodafone live συσκευη) πρεπει να τις αλλαξω και να βαλω για καρτοκινητο?

 

2ον)Οταν γινει καρτοκινητο θα πρεπει να δηλωσω τα στοιχεια του εκ νεου συμφωνα με τα καινουργια κολπα ??

 

3ον) Πως θα ενεργοποιησω το surf & mail 30 οταν θα γινει η συνδεση καρτοκινητο μεσω και παλι της εξυπηρετησης πελατων?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

1) φυσικά θα περάσεις στις ρυθμίσεις vodafone prepaid

2) Δεν ισχύει ακόμα το νομοσχέδιο , Το καρτοκινητό σου θα είναι ανώνυμο, κάπια ώρα θα πρέπει να δηλώσεις τα στοιχεία σου

3) το surf & email ενεργοποιήτε με ένα μήνυμα γράφοντας 2 και το στέλενεις στο 19109

Πρέπει να έχεις 3,5 ευρώ παρόλο που η πρώτη ενεργοποίηση θα γίνει δωρεάν

Τι ακριβώς καρτοκινητό θα το κάνεις ? Για να σου πώ και τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,πώς γίνεται σε καρτοκινητό να ενεργοποιήσω την προσφορά,αλλά ΜΟΝΟ τα 100 ΜΒ του ίντερνετ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

1) φυσικά θα περάσεις στις ρυθμίσεις vodafone prepaid

2) Δεν ισχύει ακόμα το νομοσχέδιο , Το καρτοκινητό σου θα είναι ανώνυμο, κάπια ώρα θα πρέπει να δηλώσεις τα στοιχεία σου

3) το surf & email ενεργοποιήτε με ένα μήνυμα γράφοντας 2 και το στέλενεις στο 19109

Πρέπει να έχεις 3,5 ευρώ παρόλο που η πρώτη ενεργοποίηση θα γίνει δωρεάν

Τι ακριβώς καρτοκινητό θα το κάνεις ? Για να σου πώ και τα υπόλοιπα

 

Δεν ξερω ακομα τι προτεινεις???σκεφτομαι να το κανω CU αλλα πολυ σπανια να στειλω sms πιο πολυ αν θα παρω τηλ και το ιντερνετ με ενδιαφερει.αν και σκεφτομαι να κανω συνδεση στην wind γιατι ενας φιλος μου εχει καταστημα στην θεσσαλονικη και μου βρηκε και πολλα ευκολα νουμερα...απλα θα κρατησω οπως και να εχει τον παλιο μου αριθμο γιατι τον εχω 10 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειπα να δοκιμασω και εγω το ιντερνετ με τα 100mb, εστειλα μηνυμα στο 1328 και μου ηρθε μηνυμα να μπω σε ενα λινκ για το ενεργοποιησω. Παταω στο λινκ αλλα μου λεει "πακετα δεδομενων δεν διατιθετεται". Τι μπορει να φταιει? Μπορω να το ενεργοποιησω αλλιως?

Εψαξα να μπω στο vodafone live αλλα δεν ξερω απο που..

 

 

Εdit : Τελικα μπηκα στο λινκ απο τον browser του κινητου με προφιλ VL prepay και το ενεργοποιησα.

Κατι αλλο, λεει οτι ανανεωνεται αυτοματα, για να το σταματησω πχ τον επομενο μηνα τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπεις από τώρα στο vodafone live my account, ενεργες συνδρομές και θα ακυρώσεις από τώρα την συνδρομή

Θα σου πει την ημερομηνία που θα λήξει μετά από έναν μήνα

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπεις από τώρα στο vodafone live my account, ενεργες συνδρομές και θα ακυρώσεις από τώρα την συνδρομή

Θα σου πει την ημερομηνία που θα λήξει μετά από έναν μήνα

 

Χιλια ευχαριστω φιλε μου το βρηκα. Το εβαλα δοκιμαστικα να δω αν λεει γιατι με το wind plus που εχω ουτε μσν ουτε mail μπορω να δω. Αλλα με το συγκεκριμενο πακετο μια χαρα μπαινω, θα το δοκιμασω λιγες μερες και αν μεινω ευχαριστημενος θα ξαναερθω στην vodafone μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Έχω data plan της Vodafone σε εταιρικό πρόγραμμα εδώ και 1+ χρόνο. Προ 3-4 ημερών πήρα το HTC Magic και για τις πρώτες 2 μέρες, όλα τέλεια.

 

Σήμερα παρατηρώ ότι πάρα πολλά sites (του εξωτερικού κυρίως) περνάνε μέσα από κάποιο proxy που τα "σπάει" σε κομμάτια και αφαιρεί τις εικονές. Επίσης πάνω και κάτω εμφανίζει κάτι navigation bars της Vodafone με links προς το live.vodafone.gr και προς ένα control panel.

 

Σε αυτά τα site (πχ joystiq.com, kotaku.com, facebook.com etc) έμπαινα κάθε μέρα τόσο από το Magic όσο και με το iPhone παλαιότερα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι η vodafone αποφάσισε να ενεργοποιήσει κάποιο proxy service και να περνάει από εκεί όλα τα http requests...αλλιώς δεν εξηγείται νομίζω...

 

Από την άλλη, από το PC μέσω tethering βλέπω τα πάντα κανονικά. Επίσης το myphone παίζει κανονικά και από το Magic οπότε για κάποιο λόγο δεν περνάει από τον proxy....

 

Έχει συναντήσει κανείς σας αυτό το πρόβλημα τις τελευταίες μέρες; Που πρέπει να απευθυνθούμε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να απευθυνθείς πρώτα εκεί??? Τα παιδιά γνωρίζουν τη συσκευή και ίσως βρεις αυτό που θες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω ότι είναι πρόβλημα της συσκευής. Όπως είπα, μέχρι χθες έπαιζε κανονικά και σήμερα άλλαξε χωρίς να πειράξω ΤΙΠΟΤΑ. Για αυτό μου φαίνεται ότι κάνει κάτι περίεργο η Vodafone σήμερα...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευη εχεις?

 

Αυτες οι μπαρες και ο proxy ειναι μονο οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ μεσω wap.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το customer support και μου είπαν να κάνω clear cookies/clear cache στον browser και φαίνεται να έστρωσε, οπότε ας κλειδωθεί :).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Για γίνε πιο σαφής...

 

Ε παρε τηλ και ακουσε. :lol:

 

Ειναι αυτο που ελειπε σε σχεση με τον ανταγωνισμο. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι άλλαξε. Με πιάνεις? Πριν ένα μήνα που είχα καλέσει τα ίδια έλεγε.

Χάνω κάτι?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι άλλαξε. Με πιάνεις? Πριν ένα μήνα που είχα καλέσει τα ίδια έλεγε.

Χάνω κάτι?

 

Χμμμ. Δικιο εχεις.... Λαθος τετραψηφιο. 1339 εννοουσα....

Ζεστη γαρ... :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουεύει από καρτοκινητό το 1339 , οπότε πες μας και μας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουεύει από καρτοκινητό το 1339 , οπότε πες μας και μας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244395&page=10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε προβλημα με τα ΜΜΣ της Vodafone..εστειλα τις ρυθμισεις απο την ιστοσελιδα της εταιρειας αλλα και παλι δεν στελνει! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε προβλημα με τα ΜΜΣ της Vodafone..εστειλα τις ρυθμισεις απο την ιστοσελιδα της εταιρειας αλλα και παλι δεν στελνει! :(

Ζήτησες ενεργοποίηση από το 13830;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλεσα το 1392 για ενεργοποιηση των MMS και ειπε πως το αιτημα μου καταχωρηθηκε...δεν εχω λαβει καποιο μηνυμα βεβαια ή κατι τετοιο...προτινεις να περιμενω κι αλλο? :(

(καλεσα πριν 15 λεπτα περιπου...)

 

EDIT: τελικα εφτιαξε!ευχαριστω παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μέσω 1392 γίνεται αμέσως. Μια επανεκίννηση στη συσκευή χρειάζεται απλά, και να μπουν οι ρυθμίσεις εάν δεν υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, αύριο την κάνω για διακοπές και θέλω να μου πείτε έναν τρόπο για το πως να κάνω το κινητό μου μόντεμ, για το λάπτοπ, μέσω του pc suite.

 

Προσπαθώ τώρα αλλά μάταια, μου βγάζει ότι δεν μπορεί να κάνει σύνδεση, ενώ στο κινητό είναι όλα καλά.

 

Παρατηρώ ότι στο pc suite της ericsson δεν μου έχει την επιλογή "Vflive Prepay"

που με αυτήν μπαίνω μέσω της συσκεύης μου.

 

Ξέρετε το apn, user pass κλπ για να κάνω το κινητό, μόντεμ;

 

Εάν έχει ξαναγίνει θέμα κάτι παρόμοιο απλά καθοδηγήστε με και κλειδώστε το :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής ερώτηση:

 

Έκανα προχθές μια σύνδεση στο mobile broadband 5GB. Την έκανα ΧΩΡΙΣ να πάρω εξοπλισμό αφού είχα ήδη... Οπότε, δεν έχω αναπόσβεστη αξία. Όμως, επειδή τελικά η χρήση που του κάνω θα υπερβεί τα 5γίγα, μπορώ να το γυρίσω στο Time Unlimited το οποίο είναι μεγαλύτερο?

Το σημείο που κολλάω, είναι ότι δεν έχει κλείσει μήνα η σύνδεση, αφού όπως είπα την έκανα προχθές!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...