Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μερικές μέρες δεν μου δούλευε με τίποτα ο msn ούτε σε gprs ούτε σε wifi ή σε usb. Υπέθεσα ότι κάτι έκανα με το ppc μου και το κόλλησα.

Ψάχνοντας ανακάλυψα ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα και υπεύθυνη για κάποιο λόγο είναι η Voda.

Για του λόγου το αληθές ακολούθησα τις συμβουλές και έκανα soft reset νέο λογαριασμό στο msn χωρίς να ανοίξω το τηλέφωνο και μετά άνοιξα το τηλέφωνο και όλα δούλεψαν ρολόι.

Συνδέομαι με 3g και μετά πάλι τα ίδια προβλήματα.

Βγάζω την κάρτα και βάζω cosmo ξανά η σύνδεση οκ.

Τι συμβαίνει? ΚΑμιά ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ με το PPC (Mio 550) στο internet μέσω GPRS της vodafone, αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα...

 

Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο forum αλλά και αυτές που μου έστειλε η voda (ίδιες είναι - σας τις κάνω και attach να τις δείτε: http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10996&d=1198911831) και δεν μπορώ να συνδεθώ...

 

Μετά από πολλές δοκιμές μάλλον φταίει το πεδίο Extra dial-string-modem commands. Μου λέει να γράψω +cgdcont=1,"IP","internet.vodafone.gr","",0,0 αλλά όταν δεν βάζω τίποτα συνδέεται και δεν βγάζει σελίδες. Λογικό το ότι δεν βγάζει γιατί δεν ορίζεται το APN, αλλά γιατί όταν το βάζω δεν συνδέεται;;;

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που να συνδέεται με PPC;;;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

en taxei giati de ksero giati de fainontai auta pou grafo. Exo to n95. Energopoiisa to VODAFONE LIVE! INTERNET PLUS meso tou 2222. Gia na serfaro meso tou ensomatomenou browses ti simeio prosbasis na epilekso? Postpay,prepay h streaming? Peite mou giati de ksero kata poro xreonomai auti ti stigmi
cypherth
Link to comment
Share on other sites

en taxei giati de ksero giati de fainontai auta pou grafo. Exo to n95. Energopoiisa to VODAFONE LIVE! INTERNET PLUS meso tou 2222. Gia na serfaro meso tou ensomatomenou browses ti simeio prosbasis na epilekso? Postpay,prepay h streaming? Peite mou giati de ksero kata poro xreonomai auti ti stigmi

 

Αν έχεις συμβόλαιο το Vf live postpay. An έχεις καρτοκινητό το Vf live prepay. Σε καμία περίπτωση το Vf web που πιθανόν να υπάρχει ως διαθέσιμη επιλογή γιατι θα χρεώνεσαι. Το streaming είναι άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις χρεώσεις του Vf internetplus. Εχω τον λογαριασμό μπροστά μου.Η σύνδεσή μου ειναι vodafone live postpay.Μοναδικός λογαριασμός internet,Vf live postpay (όλοι οι άλλοι έχουν διαγραφεί).Συσκεύη se w880i.

Στον λογαριασμό έχω δύο διαφορετικές χρεώσεις (χωρις καμμία προειδοποίηση) πλοήγηση Vf live (o), πλοήγηση WAP (0,011/Kb).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:: Χωρις να ξεπεράσω το όριο (1Mb/μέρα ή 30Mb/μήνα) 3,5Ε πάγιο + 38Ε πλοήγηση Vlive,mobile internet & περιεχόμενο.

Τα παραπάνω τα γράφω για να τονίσω οτι το internet plus οχι μόνο δεν είναι δωρέαν, αλλά και πονηρά (χωρίς προειδοποίηση) χρεώσιμο.

Το ίδιο μύνημα θα υποβάλλω copy-paste και στο thread του internet plus για να επιστήσω την προσοχή και στους άλλους χρήστες της νέας υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις χρεώσεις του Vf internetplus. Εχω τον λογαριασμό μπροστά μου.Η σύνδεσή μου ειναι vodafone live postpay.Μοναδικός λογαριασμός internet,Vf live postpay (όλοι οι άλλοι έχουν διαγραφεί).Συσκεύη se w880i.

Στον λογαριασμό έχω δύο διαφορετικές χρεώσεις (χωρις καμμία προειδοποίηση) πλοήγηση Vf live (o), πλοήγηση WAP (0,011/Kb).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:: Χωρις να ξεπεράσω το όριο (1Mb/μέρα ή 30Mb/μήνα) 3,5Ε πάγιο + 38Ε πλοήγηση Vlive,mobile internet & περιεχόμενο.

Τα παραπάνω τα γράφω για να τονίσω οτι το internet plus οχι μόνο δεν είναι δωρέαν, αλλά και πονηρά (χωρίς προειδοποίηση) χρεώσιμο.

Το ίδιο μύνημα θα υποβάλλω copy-paste και στο thread του internet plus για να επιστήσω την προσοχή και στους άλλους χρήστες της νέας υπηρεσίας.

 

Εννοειτε οτι τους εχεις καλεσει να σε πιστωσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

γνωστός μου είπε ότι η vodafone επιτρέπει imap access με flat-rate πάγιο 3.5 ευρώ/μήνα. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορώ με καρτοκινητό να συνδέομαι μεσω GPRS στο internet και ποια υπηρεσία? Αυτη με 3.5 euro για 30MB σου δίνει μόνο wap ή μπορώ γενικα να τρέχω οποιαδήποτε εφαρμογή στο κινητο p.x. messenger, telnet, pop3/imap κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχετε επιχειρήσει να στείλετε/λάβετε σήμερα MMS ?

Γιατί πιστεύω ότι σήμερα δεν ανταποκρίνεται η υπηρεσία αυτή ?

 

Κανεις που να έτυχε να πάρει MMS σήμερα?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το smart code πόσες μέρες κάνει για να σου έρθει;

 

Περασαν 1 εργάσιμη και ακόμα...

 

Το μύνημα που θα έρθει περίπου τί λεει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν στελνω η βλεπω e-mail απο το κινητο μου ποσο χρεωνομαι???

 

εχω vodafone συμβολαιο και το προφιλ για τα mails ειναι το vf web.

 

ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΕΧΩ ΕΝΑ HP ΙPAQ TO ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Wi-Fi ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ROYTER KAI ΕΚΑΝΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ.(VODAFONE)

 

EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ?

 

ΗΡΘΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ 500€ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

please message me: vagboi@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.

Καταρχην μην γραφεις κεφαλαια. Ειναι σα να φωναζεις και απαγορευεται και απο τους ορους χρησης του site.

Κατα δευτερον θα πρεπει να επικοινωνησεις με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone στο 13830 για να δεις τι έχει γίνει. Κατι εκανες καταλαθος προφανως και έμπαινες μεσω του δικτυου.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.

Καταρχην μην γραφεις κεφαλαια. Ειναι σα να φωναζεις και απαγορευεται και απο τους ορους χρησης του site.

Κατα δευτερον θα πρεπει να επικοινωνησεις με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone στο 13830 για να δεις τι έχει γίνει. Κατι εκανες καταλαθος προφανως και έμπαινες μεσω του δικτυου.

 

Καταρχην συγνωμη για τα κεφαλαια. Το κανω απο συνηθεια.

Καταδευτερον ευχαριστω για την προσοχη σας. Πηρα στο 13830 και μου ειπαν οτι ειναι κλησεις ιντερνετ. Εγω ομωσ δεν θυμαμαι να εχω ενεργοποιησει την υπηρεσια αυτη και ουτε να εχω ρυθμισει το κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρυθμίστηκαν αυτόματα?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΕΧΩ ΕΝΑ HP ΙPAQ TO ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Wi-Fi ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ROYTER KAI ΕΚΑΝΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ.(VODAFONE)

 

EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ?

 

ΗΡΘΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ 500€ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

please message me: vagboi@hotmail.com

 

Μπορεί ναι μεν να ήσουν μέσω WiFi και Router συνδεδεμένος αλλά όταν μπήκες στις σελίδες μέσω του IE μπήκες μέσω GPRS με κάποια απο τα προφίλ της Vodafone γι' αυτό και οι χρεώσεις .............

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα στην εισοδο του Vodafone online; Βάζω τα στοιχεία μου και μου λεει οτι ειναι λάθος.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει πρόβλημα στην εισοδο του Vodafone online; Βάζω τα στοιχεία μου και μου λεει οτι ειναι λάθος.

 

Μου το έχει κάνει ΠΟΛΛΕΣ φορές! Δοκίμασε αργότερα...

Why don't we just take the safety labels off everything and let stupidity sort itself out?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας :)

 

Είμαι πλέον πελάτης της Vodafone και κάτοχος του SonyEricsson P1i.

Ρώτησα τον πωλητή ποια υπηρεσία Internet μπορώ να έχω και μου πρότεινε το mobile e-mail, 40MB κίνηση με 10€

Κάλεσα σήμερα το 1399 για να δω αν έχει ενεργοποιηθεί (μου είπαν ότι είναι ενεργή) και ζητώντας τις ρυθμίσεις μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή :shock:

Εγώ θέλω να έχω POP3 email και Internet, άντε και κανένα msn...

Θα ξανακαλέσω και αύριο βέβαια για να μιλήσω με άλλο άτομο, αλλά μήπως έχει κανείς άλλος το P1i?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας :)

 

Είμαι πλέον πελάτης της Vodafone και κάτοχος του SonyEricsson P1i.

Ρώτησα τον πωλητή ποια υπηρεσία Internet μπορώ να έχω και μου πρότεινε το mobile e-mail, 40MB κίνηση με 10€

Κάλεσα σήμερα το 1399 για να δω αν έχει ενεργοποιηθεί (μου είπαν ότι είναι ενεργή) και ζητώντας τις ρυθμίσεις μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή :shock:

Εγώ θέλω να έχω POP3 email και Internet, άντε και κανένα msn...

Θα ξανακαλέσω και αύριο βέβαια για να μιλήσω με άλλο άτομο, αλλά μήπως έχει κανείς άλλος το P1i?

 

Ενώ θα μπορούσες να πας στην cosmote να έχεις την υπηρεσία email μαζί με 10 δωρεάν sms την ημέρα και με 13 ευρώ το μήνα να έχεις 200 Mb δωρεάν το μήνα τόσο για το email σου (POP3 ή IMAP) όσο και για πλοήγηση στο πραγματικό internet χωρίς proxy φραγμούς και ασημβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας :)

 

Είμαι πλέον πελάτης της Vodafone και κάτοχος του SonyEricsson P1i.

Ρώτησα τον πωλητή ποια υπηρεσία Internet μπορώ να έχω και μου πρότεινε το mobile e-mail, 40MB κίνηση με 10€

Κάλεσα σήμερα το 1399 για να δω αν έχει ενεργοποιηθεί (μου είπαν ότι είναι ενεργή) και ζητώντας τις ρυθμίσεις μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή :shock:

Εγώ θέλω να έχω POP3 email και Internet, άντε και κανένα msn...

Θα ξανακαλέσω και αύριο βέβαια για να μιλήσω με άλλο άτομο, αλλά μήπως έχει κανείς άλλος το P1i?

 

Μπες στο push.vodafone.gr/ota

 

Αν κατεβει η εφαρμογη, η συσκευη υποστιριζεται.

Αν οχι παρε 13830 να σου στειλουν ρυθμισεις για pop3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...