Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ συνδρομητής της Vodafone είμαι αλλα έχω και μια F2G για να σερφάρω με 3,49ευρώ το μήνα. Λειτουργρί μια χαρά και στις σελίδες του internet. Περιμένω να λήξει το συμβολαιο μου με τη Vodafone για να πάω σε TIM με flat rate internet, και δωρεάν τηλεόραση!

 

Ακριβώς τα ίδια έχω και εγώ φίλε μου. Αλλά και το ότι το Ν71 που έχω αναπτύσσει όλες του τις δυνατότητες του μέσω του ΤΙΜ Plus, γιατί η vodafone το έχει αδικήσει πολύ αυτό το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mms settings για samsung sgh-310 υπάρχουν?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το samsung -i320 εχει wm 5.0 δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τις ρυθμισεις για mms και gprs της vodafone. Καμια βοηθεια υπάρχει?

Στην εξυπηρετηση πελατων που πηρα τηλεφωνο δεν με βοηθησαν.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις πάρει απο ελλάδα οι ρυθίσεις για mms,wap και internet είναι προεγκατεστημένες.

 

Δυστυχως είναι λάθος.........

Καταφερα να περασω σωστα μονο τα MMS.

Ιντερνετ με GPRS δεν μπορεσα. Δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

για το 3230 απο το σαιτ της βόνταφον επειδή δεν το έχει μέσασ τα τηλέφωνα ποιο τηλέφωνο σαν ίδιο να επιλέξω για αποστολή ρυθμίσεων για μμσ???

ήδη επέλεξα το 7610 και δεν έπιασε.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Ιντερνετ με GPRS δεν μπορεσα. Δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος...

 

Δημιουργησε ενα access point και αντι "wap.vodafone.gr" βαλε "internet.vodafone.gr". Τοτε θα εχεις κανονικα internet στο τηλεφωνο σου απο browsers που υποστηριζουν "καθαρο" gprs, οπως ο opera (mini) π.χ.

Link to comment
Share on other sites

για το 3230 απο το σαιτ της βόνταφον επειδή δεν το έχει μέσασ τα τηλέφωνα ποιο τηλέφωνο σαν ίδιο να επιλέξω για αποστολή ρυθμίσεων για μμσ???

ήδη επέλεξα το 7610 και δεν έπιασε.

 

Πήγαινε εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Μια απορια ρε παιδια γιατι τα παιδια της βοδ... θα με τρελανουν.

Εχω το moto L7 εχω κατεβασει το opera mini και δεν το τρεχει γιατι οι ρυθμισεις δεν ειναι οι σωστες...οκ περνω τα παιδια τηλεφωνο και μου λενε να ενεργοποιησω το vf.web ελα ομως που δεν υπαρχει αυτο...εχει μονο το live,mms,postpaid,prepaid kai gprs...μπορει καποιος να βοηθησει....?

Και επειδη διαβασα και στα forum οτι γινετε ενα μπαχαλο με τις ρυθμισεις και τις χρεωσεις...μπορω να φτιαξω τις ρυθμισεις ή ακομα και προφιλ ωστε να μπορω να χρησιμοποιω τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πες να σου στείλουν τις ρυθμίσεις vf.web στο κινητό σου. Μόνο με το προφύλ vf.web τρέχει ο opera στο L7.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Μια απορια ρε παιδια γιατι τα παιδια της βοδ... θα με τρελανουν.

Εχω το moto L7 εχω κατεβασει το opera mini και δεν το τρεχει γιατι οι ρυθμισεις δεν ειναι οι σωστες...οκ περνω τα παιδια τηλεφωνο και μου λενε να ενεργοποιησω το vf.web ελα ομως που δεν υπαρχει αυτο...εχει μονο το live,mms,postpaid,prepaid kai gprs...μπορει καποιος να βοηθησει....?

Και επειδη διαβασα και στα forum οτι γινετε ενα μπαχαλο με τις ρυθμισεις και τις χρεωσεις...μπορω να φτιαξω τις ρυθμισεις ή ακομα και προφιλ ωστε να μπορω να χρησιμοποιω τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω

 

οι μόνες ρυθμίσεις που υπάρχουν είναι εδώ(πατάς Ρυθμίσεις Δικτύου)......τις ίδιες θα δώσει και η Vodafone.........εαν δεν πιάνουν.....πάρε τηλέφωνο μήπως και μπορούν να κάνουν τίποτα χειροκίνητα...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Αστο και τελικα δεν κανει τιποτα...οι ρυθμισεις αυτες δεν παιζουν..τις ειχα δοκιμασει ξανα...οσο για το τηλεφωνο θα με εχουν στημενο για κανα 10λεπτο και δεν θα απαντα κανεις...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα HTC Tytn με Windows mobile 5 και Vodafone cu. Ζητησα απο τη Vodafone ενεργοποίηση και ρυθμίσεις για να μπαίνς στο internet μέσω GPRS και μου έστειλαν ρυθμίσεις για MMS.. Κανένας δε φαίνεται να ξερει πως μπορώ να το πετύχω αυτό... Έχετε καμια ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω ενα προβλημα ενω εβαλα της ρυθμισεις στο κινητο μου...μπορω να δεχτω μμς αλλα δεν μπορω να στειλω.τη μπορει να φταιει..εχω αλλαξη και συσκευη και παλι μου λεει η υπηρεσεια μη διαθεσιμη:( :( :( :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα ενω εβαλα της ρυθμισεις στο κινητο μου...μπορω να δεχτω μμς αλλα δεν μπορω να στειλω.τη μπορει να φταιει..εχω αλλαξη και συσκευη και παλι μου λεει η υπηρεσεια μη διαθεσιμη:( :( :( :( :( :(

 

Ποια συσκευή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση: Θελω να κανω συμβολαιο με απεριοριστο χρονο προς εναν αριθμο +1 ή 2 ωρες χρονο ομιλιας και το σημαντικοτερο ολων, να χρησιμοποιω το κινητο (w850i) σαν μοντεμ ουτως ωστε να μπαινω στο internet απο το laptop μεσω κινητου (κυριως mIRC και καποιες σελιδες π.χ. αυτη του myphone.gr :p ).

Ξερει κανεις τι παγιο εχει περιπου κατι τετοιο; Η αν ξερει κατι παρομοιο.

 

:blink: :worry: :wacko: :hypno: :dizzy: :fool: :chair: :whip: :oops:

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΧΡΗΣΤΗΣ VODAFONE A LA CART ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΑ E-MAIL ΤΟΥ ΜΕΣΩ GPRS. ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

 

ΕΙΜΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό vodafone έχεις μόνο wap over 3G/GPRS. Δεν έχεις πρόσβαση στο apn internet οπότε δεν μπορείς να λάβεις και να στείλεις mail.

 

Ερωτηση: Θελω να κανω συμβολαιο με απεριοριστο χρονο προς εναν αριθμο +1 ή 2 ωρες χρονο ομιλιας και το σημαντικοτερο ολων, να χρησιμοποιω το κινητο (w850i) σαν μοντεμ ουτως ωστε να μπαινω στο internet απο το laptop μεσω κινητου (κυριως mIRC και καποιες σελιδες π.χ. αυτη του myphone.gr :p ).

Ξερει κανεις τι παγιο εχει περιπου κατι τετοιο; Η αν ξερει κατι παρομοιο.

 

:blink: :worry: :wacko: :hypno: :dizzy: :fool: :chair: :whip: :oops:

 

Για άπειρο χρόνο υπάρχει στο best friends με πάγιο 39 ευρώ και άπειρες κλήσεις και γραπτά μηνύματα προς 3 voda αριθμούς. Το έχεις είτε σαν βασικό (αλλά πληρώνεις κάθε άλλη κλήση) είτε σαν επιπρόσθετο στο vf100 (21 ευρώ πάγιο) ή στο vf 200 (32,50 ευρώ πάγιο). Για δεδομένα δε θα το πρότεινα, η χρέωση είναι απαγορευτική, είναι μόνο για μια ώρα ανάγκης και πολύ ανάγκης μάλιστα!!!

 

ΥΓ: Είμαστε κατά 50% εκτός θέματος...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

kapote h voda edeine dwrean internet se osoys kanane 15e kai panw logariasmo

kati tetoio paizei akoma?

Καταργήθηκε πριν μερικούς μήνες...

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161596

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia E50 με Vodafone και υπηρεσία Mobile Email. Προσπαθώ να μπω σε σελίδες www αλλά δεν μπαίνει με τίποτα. Οι ρυθμίσεις είναι ήδη εγκατεστημένες στο τηλέφωνο. Ο μόνος τρόπος για να μπει είναι όταν χρησιμοποιώ σαν access point το Vodafone GPRS.

Βοήθεια κάποιος;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο web vodafone (σημειο προσβασης) και πηγαινε στις προσωρημενες ρυθμισεις. Εκει διεγραψε τον proxy και τη θυρα.

 

Σε ολα τα Νοκια που εχω το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο web vodafone (σημειο προσβασης) και πηγαινε στις προσωρημενες ρυθμισεις. Εκει διεγραψε τον proxy και τη θυρα.

 

Σε ολα τα Νοκια που εχω το ιδιο προβλημα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Άψογος:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...