Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ήδη γραφτεί και αν υπάρχει ήδη θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για το ΚαρτοΙντερνετ:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8638

 

Το μόντεμ που δίνουν είναι sim locked?

Γιατί αλλιώς αξίζει ο κόπος για να το χρησιμοποιήσουμε με τις F2G που έχουμε 1.5 GB Internet... :p

Η WIND σου δίνει 1GB με 10ευρώ κάθε μήνα...

Η VODAFONE σου δίνει με 18ευρώ περίπου, 10 ημέρες αλλά κατευάζεις όσο θες...

 

Μπορώ όμως σε Stick της WIND να βάλω κάρτα VODAFONE??

Link to comment
Share on other sites

Η VODAFONE σου δίνει με 18ευρώ περίπου, 10 ημέρες αλλά κατευάζεις όσο θες...

 

Αυτό είναι σίγουρο? Στη διαφήμιση είδα ότι υπάρχει περιορισμός στα 500M. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη γραφτεί και αν υπάρχει ήδη θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για το ΚαρτοΙντερνετ:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8638

 

Το μόντεμ που δίνουν είναι sim locked?

Γιατί αλλιώς αξίζει ο κόπος για να το χρησιμοποιήσουμε με τις F2G που έχουμε 1.5 GB Internet... :p

Το χρησιμοποιώ κανονικά με κάρτα F2G.

Απλά θα κατεβάσεις το connection manager της WIND από την διεύθηνση

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/Gia-tin-epixeirisi/Mobile-Broadband/proionta-wind-data/downloads-gia-PC.aspx

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για CU internet surf & mail 60 για το Νοκια Ν900?

Δεν τις στέλνουνε, ούτε μέσα από την σελίδα, αλλά ούτε από το 1392.

 

τηλ στο 13830 ζητα να σου στειλουν τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω το συγκεκριμενο usb και εχω την εξης απορια,το εχω εγκαταστησει σε δυο pc στο ενα με αφηνει να διαλεξω τη συνδεση θα εχω δηλαδη 3g η gprs ενω στο αλλο pc δεν με αφηνει εχει της επιλογες με σκουρα γραμματα και δεν μου επιτρεπει αλλαγη.Γνωριζει μηπως κανεις τη μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο surf and mail 60 έγραφε απεριόριστο my web και ρώτησα στο 13830 και μου είπανε ότι το vodafone live θα αλλάξει σταδιακά σε my web ήδη έχει γίνει σε μερικές htc συσκευές , και θα είναι σαν σελίδα του ίντερνετ μου είπανε και θα προσφέρει και περισσότερες πληροφορίες. Ελπίζω να είναι καλό . Εχω μια αγωνία να δω πως θα το έχουνε κάνει.

 

για να δουμε.........

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για CU internet surf & mail 60 για το Νοκια Ν900?

Δεν τις στέλνουνε, ούτε μέσα από την σελίδα, αλλά ούτε από το 1392.

 

Μπες στις ρυθμίσεις και εκεί που αναφέρει για τις internet συνδέσεις βάλε για APN webkarta.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε.........

 

Από τον Δεκέμβριο πάντως που χρησιμοποιώ το iPhone 3Gs έχει προσθέσει η Vodafone ένα bookmark στον safari με το myweb.. Δεν είναι και τίποτα τρομερό.. Τουλάχιστον στο iPhone που το βλέπω... Εκτός κι αν είναι αλλιώς σε άλλα κινητά δεν ξερω.. Να και ένα screenshot

 

http://img43.imageshack.us/img43/9305/img0134l.png

Link to comment
Share on other sites

με το usb της κοσμοτε θα μπορω να βαλω πακετο της βονταφον μεσα?

και κατι ακομα.μου ειπαν σε μαγαζθ οτι οι 10 μερες μχ ειναι ημερολογιακες δλδ αν σημερα το βαλω ανξαρτητα απο το αν θα ξαναμπω στο ινετνετ τις αλλες μερες σε 10 μερες τελος.πως ακριβως πανε οι χρεωσεις?

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως στο είπανε

κι αν πάρεις 2 ώρες αυτές ισχύουν από τη στιγμή της ενεργοποίησης

άσχετα πόση ώρα θα μείνεις συνδεμένος

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

α!!!!!ωραιαααα.τσαμπα πραμα.τωρα οποιος ξερει απρακαλω να μου πει για το φλασακι της κοσμοτε αν μπορω να βαλω σε αυτο συνδεση βοντα .
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες,

 

Έχω απο το Σάββατο το Καρτο-Ιντερνετ της Vodafone. Ενώ το ενεργοποίησα κανονικά και το δούλεψα στο PC προσπαθώ απο χθές να το δουλέψω στο Mac αλλά τίποτα. Έγινε η εγκατάσταση κανονικά, ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα αλλά τζίφος. Δε συνδέεται με τίποτα.

 

Παράλληλα παίρνω και στην εξυπηρέτηση πελάτών της Vodafone (6944401399), όχι στο 1399 έχω Cosmote, και είμαι στην αναμονή και με χρεώνουν κανονικά χωρίς να το σηκώνουν λέγοντας οτι "όλοι οι εκπρόσωποί μας κλπ...".

 

Ξέρει κανείς εαν χρειάζονται άλλες ρυθμίσεις στο Mac? Help...

Edited by suzukirm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αγόράσω μια συσκευή gps tracker η οποία δουλεύει με λειτουργία sms ή live με μεταφορά δεδομένων μέσω gprs με χρέωση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι όγκος δεδομένων κινείται σε Kb/Mb όταν η μονάδα δουλεύει σε gprs σύνδεση??? Το ρωτάω για να δω ποιό πακέτο δεδομένων σύνδεσης με συμφέρει να πάρω απο vodafon. Τί όγκος δεδομένων παίζεται??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ελπιζω να μην ειμαι οφ.... σκευτομαι να ενεργοποιησω το

Surf & Email 60.... ειναι μονο για ενα μηνα η ανανεώνετε αυτοματα και τον επομενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήτε αυτόματα κάθε μήνα

Αλλά από την πρώτη μέρα στείλε se60OFF στο 19109 και δεν θα ανανεωθεί

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήτε αυτόματα κάθε μήνα

Αλλά από την πρώτη μέρα στείλε se60OFF στο 19109 και δεν θα ανανεωθεί

 

δηλαδη μπορω να το ενεργοποιησω να παρω τον πρωτο μηνα που ειναι κουτρα

και στα καπακια να το απενεργοποιησω???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς.

Βέβεα τον δωρεάν μήνα μόνο μιά φορά τον παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς.

Βέβεα τον δωρεάν μήνα μόνο μιά φορά τον παίρνεις

 

μπορω να κανω παραπανω απο μια ενεργοποιηση τον μηνα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι δεν μπορείς να κάνεις δεύτερη ενεργοποίηση στον ίδιο μήνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα μια αναφορά πως το USB modemάκι είναι συμβατό με ότι κάρτα SIM και να του βάλεις.

Εγώ ενδιαφέρομαι να χρησιμοποιήσω το modem με μια κάρτα whatsup και με το πακέτο Internet On The Phone όπου πλέον έχεις πρόσβαση μέσω του internet APN και όχι μέσω του wap.

Πιστεύετε πως θα δουλέψει?

Ο φίλος με το F2G μπορεί να μας πει ποιο πακέτο χρησιμοποιεί?

Ευχαριστώ.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...