Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το eu hd2 5 200 5 και 1 gb sd-ext partition και για το t-mobile 5 400 5 χωρίς sd-ext partition

Υπάρχουν κάπου οι οδηγίες να γίνει το πέρασμα του kernel απο την αρχή;

Έχω το zip που κατέβασα και έχει μέσα τα εξής:

1)ΜΕΤΑ-INF

2)System

3)boot.img

η εγκατάσταση του kernel στον clk ειναι πιο περίπλοκη λόγω του ότι πρέπει να γίνει το boot.img αρχείο

Καταρχήν κατέβασε και την magldr έκδοση του kernel και αποσυμπίεσε το zip στο pc

Yπάρχουν τουλάχιστον 2 τρόποι για να περαστεί ο κερνελ σε clk

1.Μέσω pc με fastboot εντολές.Κατέβασε αυτό και αποσυμπίεσε το.Στο φάκελο που θα προκύψει με όνομα cLK_kernel_installer βάλε το αρχείο zimage του kernel (που το πήρες από το magldr zip του κερνελ) που θέλεις να περάσεις και το initrd.gz της ρομ που φοράς.Δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση θα ανοίξεις το zip της nrg και από το φάκελο kernels\boot\ παιρνεις το Initrd.gz και το αντιγράφεις στο φάκελο cLK_kernel_installer.Στον ίδιο φάκελο βάζεις και το φάκελο system που υπάρχει στο zip του kernel magldr που κατέβασες

Πας στο κινητό και τσεκάρεις στο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->ανάπτυξη το usb debugging και συνδέεις το καλώδιο.Τρέχεις το αρχείο cLK_kernel_installer.bat και τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους

2.Απευθείας από το κινητό με κάποιο script όπως αυτό που έχει ο kernel του dorimanx.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1322639 αποσυμπιέζεις το zip του κερνελ του και βάζεις μέσα τα αρχεία του δικού σου kernel και ξανασυμπιέζεις.Εδώ θέλει προσοχή μετά στις εντολές yes/no για να φλασαριστεί σωστά ο kernel.Η μετά θέλει πείραγμα στο updater-script..

3.Aν γνωρίζει κανείς πιο εύκολο τρόπο ας τον αναφέρει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία American Android με το bug του bt κατανάλωσης και την nexus 3.2a του tytung aosp , χωρίς sense βέβαια ... και οι δύο .

 

αν μπορουσες να μου πεις και που να της βρω....... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Toυ tytung εδώ http://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v3-2/download

την americanandroid εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957652 αλλά το λινκ που δινει στο multiupload ειναι down αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο πολλυ θα δοκιμασω και θα σας πω εντθπωσεις :rolleyes:

 

Sorry αλλά ήμουν στο δρόμο . Η American είναι ένα κλικ γρηγορότερη παντού , αλλά η nexus είναι σταθερότερη . Η πρώτη σποραδικά μπορεί να εμφανίσει sod(sleep of death ) (επανέρχεται με reboot ) , ενώ η δεύτερη έχει bt 4mah αλλά μπορεί να εμφανίσει nosound + gsm death ( πάλι reboot ) . Κατά τ' άλλα και 200 εφαρμογές σηκώνουν !!!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τρέχω από την sd αυτή την ics http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1482031 με την μέθοδο από clk bootloader

φιλε bbbb μπορείς να δώσεις τα φώτα σου σχετικά με την διαδικασία; προσπαθώ να κάνω τα βήματα από το πρώτο ποστ του clk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1114053 αλλά κολλάω στο βήμα 2

πως σετάρω το android sdk σε windows xp sp3;

Link to comment
Share on other sites

Για το eu hd2 5 200 5 και 1 gb sd-ext partition και για το t-mobile 5 400 5 χωρίς sd-ext partition

 

η εγκατάσταση του kernel στον clk ειναι πιο περίπλοκη λόγω του ότι πρέπει να γίνει το boot.img αρχείο

Καταρχήν κατέβασε και την magldr έκδοση του kernel και αποσυμπίεσε το zip στο pc

Yπάρχουν τουλάχιστον 2 τρόποι για να περαστεί ο κερνελ σε clk

1.Μέσω pc με fastboot εντολές.Κατέβασε αυτό και αποσυμπίεσε το.Στο φάκελο που θα προκύψει με όνομα cLK_kernel_installer βάλε το αρχείο zimage του kernel (που το πήρες από το magldr zip του κερνελ) που θέλεις να περάσεις και το initrd.gz της ρομ που φοράς.Δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση θα ανοίξεις το zip της nrg και από το φάκελο kernels\boot\ παιρνεις το Initrd.gz και το αντιγράφεις στο φάκελο cLK_kernel_installer.Στον ίδιο φάκελο βάζεις και το φάκελο system που υπάρχει στο zip του kernel magldr που κατέβασες

Πας στο κινητό και τσεκάρεις στο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->ανάπτυξη το usb debugging και συνδέεις το καλώδιο.Τρέχεις το αρχείο cLK_kernel_installer.bat και τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους

2.Απευθείας από το κινητό με κάποιο script όπως αυτό που έχει ο kernel του dorimanx.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1322639 αποσυμπιέζεις το zip του κερνελ του και βάζεις μέσα τα αρχεία του δικού σου kernel και ξανασυμπιέζεις.Εδώ θέλει προσοχή μετά στις εντολές yes/no για να φλασαριστεί σωστά ο kernel.Η μετά θέλει πείραγμα στο updater-script..

3.Aν γνωρίζει κανείς πιο εύκολο τρόπο ας τον αναφέρει

 

Ακολούθησα τον πρώτο τρόπο. Μετά απο όλα αυτά η εγκατάσταση μένει στο < waiting for device > για πάντα, αφού έχει βγάλει στα παραπάνω βήματα αρκετές φορές την γραμμή error:device not found.

Το zip της cLK έκδοσης του kernel δεν χρειάζεται καθόλου;

Όταν τρέξω το cLK_kernel_installer.bat το τηλέφωνο θα είναι σε ανοιχτό σε κατάσταση αναμονής;

 

Edit: Πέρασα την 8-2 από την αρχή με wipe all user data κλπ, αλλά και πάλι δεν δουλεύει το flash:confused:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εδώ και μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στον υπολογιστή ώστε να μεταφέρω αρχεία

και ενώ μόλις βάζω το usb κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο της σύνδεσης του usb.

μετά κλικάρω το <<USB είναι συνδεδεμένο>>

και κλικάρω το <<ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου USB>>

και τέλος πατω οκ στο παράθυρο που ανοίγει

και τότε αρχιζει το τραλαλα

γράφει το usb είναι συνδεδεμένο και κάνει επανεκκίνηση σε 10 δευτερα και τιποτα ξααπάω στην αρχη

helppppppppppppppppp

 

σορυ αν είνα λάθος τοπικ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Για το eu hd2 5 200 5 και 1 gb sd-ext partition και για το t-mobile 5 400 5 χωρίς sd-ext partition

Ευχαριστω...

Παντως και εγω κλείνω στην diet version του nrg...

και οσον αφορα σύγκριση μεταξυ των tbd και foul nrg μου φάνηκε πιο νεράκι στο τρέξιμο η tbd.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά ήμουν στο δρόμο . Η American είναι ένα κλικ γρηγορότερη παντού , αλλά η nexus είναι σταθερότερη . Η πρώτη σποραδικά μπορεί να εμφανίσει sod(sleep of death ) (επανέρχεται με reboot ) , ενώ η δεύτερη έχει bt 4mah αλλά μπορεί να εμφανίσει nosound + gsm death ( πάλι reboot ) . Κατά τ' άλλα και 200 εφαρμογές σηκώνουν !!!

 

εχω κατεβασει την νεξους αλλα πως τρεχει την αποσιμπιεσα και ειναι 3 αρχεια τα βαζω στη καρτα μνημης του κινητου και μετα τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει την νεξους αλλα πως τρεχει την αποσιμπιεσα και ειναι 3 αρχεια τα βαζω στη καρτα μνημης του κινητου και μετα τι κανω??

 

Δεν θυμάμαι ποια είναι τα αρχεία που λες ,αν μου τα θυμίσεις θα σου πω , πάντως λογικά έχει ένα folder Android που θα βάλεις στην κάρτα αυτούσιο με την ονομασία που πρέπει ώστε να μην μπερδεύεται με άλλο τυχόν με το ίδιο όνομα ,αυτό το όνομα θα βάλεις και στο startup.txt .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εδώ και μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στον υπολογιστή ώστε να μεταφέρω αρχεία

και ενώ μόλις βάζω το usb κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο της σύνδεσης του usb.

μετά κλικάρω το <<USB είναι συνδεδεμένο>>

και κλικάρω το <<ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου USB>>

και τέλος πατω οκ στο παράθυρο που ανοίγει

και τότε αρχιζει το τραλαλα

γράφει το usb είναι συνδεδεμένο και κάνει επανεκκίνηση σε 10 δευτερα και τιποτα ξααπάω στην αρχη

helppppppppppppppppp

 

σορυ αν είνα λάθος τοπικ

 

Μήπως έχεις κάποιο nandroid backup να επαναφέρει,ώστε να δεις αν διορθώνεται το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποια είναι τα αρχεία που λες ,αν μου τα θυμίσεις θα σου πω , πάντως λογικά έχει ένα folder Android που θα βάλεις στην κάρτα αυτούσιο με την ονομασία που πρέπει ώστε να μην μπερδεύεται με άλλο τυχόν με το ίδιο όνομα ,αυτό το όνομα θα βάλεις και στο startup.txt .

 

τα αρχεια εινα:

1) boot

2) META-INF

3) system

folder Android δεν βλεπω πουθενα.............. :(

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασες την έκδοση για την εσωτερική (nand) μνήμη.Πιο κάτω έχει λινκ για την sd έκδοση

Ακολούθησα τον πρώτο τρόπο. Μετά απο όλα αυτά η εγκατάσταση μένει στο < waiting for device > για πάντα, αφού έχει βγάλει στα παραπάνω βήματα αρκετές φορές την γραμμή error:device not found.

Το zip της cLK έκδοσης του kernel δεν χρειάζεται καθόλου;

Όταν τρέξω το cLK_kernel_installer.bat το τηλέφωνο θα είναι σε ανοιχτό σε κατάσταση αναμονής;

 

Edit: Πέρασα την 8-2 από την αρχή με wipe all user data κλπ, αλλά και πάλι δεν δουλεύει το flash

Η συσκευή πρέπει να ειναι ανοιχτή. Για να αναγνωρίσει την συσκευή χρειάζεσαι τον android usb driver

κατέβασε από http://www.sendspace.com/file/389tj1 και αποσυμπίεσε στο c:\ ώστε να ειναι η διαδρομή c:\fastboot

μπες στον clk και σύνδεσε το καλώδιο.θα σου βγάλει ένα wizard για αναζήτηση νέου υλικού.Βάλτο να ψάξει στο φάκελο c:\fastboot\android usb driver και περίμενε να κάνει την εγκατάσταση

φιλε bbbb μπορείς να δώσεις τα φώτα σου σχετικά με την διαδικασία; προσπαθώ να κάνω τα βήματα από το πρώτο ποστ του clk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1114053 αλλά κολλάω στο βήμα 2

πως σετάρω το android sdk σε windows xp sp3;

Το android sdk χρειάζεται για να εγκαταστήσει τους fastboot drivers.Iσχύει η ίδια απάντηση με αυτή που έδωσα σε αυτό το ποστ στον cb600f

Από εκεί και πέρα στις οδηγίες του clk στο xda δε γράφει πως φτιάχνεις το sboot partition στο οποίο θα φλασαριστεί ο kernel της sd rom.Aν έχεις βάλει τον clk του kokotas γίνεται απευθείας από τη συσκευή,αν έχεις την έκδοση clk v1.5 rc1 του rick_1995 πρεπει να το φτιάξεις από το pc

Αφού λοιπόν έκανες τα παραπάνω για εγκατάσταση των fastboot drivers μένεις στον clk και έχεις συνδεδεμένο το κινητό

Στο pc πας start--->run και γράφεις cmd.exe για να ανοίξει η γραμμή εντολών ms dos

και γράφεις

cd c:\fastboot

fastboot oem help ---> αν έγινε σωστά η εγκατάσταση των fastboot drivers μετά από αυτή την εντολή θα δεις κάποιες εντολες στην οθόνη του κινητού και μετα δίνεις

fastboot oem part-add sboot:5 ---> μετά από αυτή την εντολή στην οθόνη του κινητού έχει εμφανιστεί το partition table που σου λέει ποια partition έχεις τώρα στην nand.μετα από αυτό δίνεις

fastboot oem part-commit --->γινεται επανεκκίνηση και πλέον έχεις φτιάξει το partition για τον kernel της sd rom

Μετα από την προσθήκη του sboot partition,δεν γίνεται format στην nand και δε χαλάει η εγκατάσταση της nand rom.Τουλάχιστον σε μένα,δε χάλασε.Αλλά καλού-κακού ας έχετε ένα nandroid backup.

επόμενο βήμα ειναι να περάσεις στην sd την rom που θέλεις.Στην προκειμένη περίπτωση αντιγράφεις στην sd το φάκελο της ics rom που θέλεις να τρέξεις.

Φροντίζεις ώστε να μην υπάρχει κάποια άλλη sd rom σε φάκελο στην κάρτα σου με όνομα android και αν υπάρχει,μετονομάζεις το φάκελο σε κάτι άλλο.Μετά κατεβάζεις το αρχείο flash_sboot.zip από αυτό το ποστ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22266352&postcount=926 και το αντιγράφεις στην sd.Μπαίνεις στο recovery και το φλασάρεις

Επειτα μπαίνεις στον clk και πατας στην επιλογή boot emmc και περιμένεις να ξεκινήσει η ρομ

Οποιος το δοκιμάσει ας γράψει τα αποτελέσματα,ώστε να ανανεώσω τον οδηγό μου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να κανω διαφανες το φόντο από το widget του καιρου και του ρολογιου όπως επίσης να προσθέσω περισσότερες σειρες στην επιφάνια από τις 4Χ4 που εχει η nrg diet;
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή πρέπει να ειναι ανοιχτή. Για να αναγνωρίσει την συσκευή χρειάζεσαι τον android usb driver

κατέβασε από http://www.sendspace.com/file/389tj1 και αποσυμπίεσε στο c:\ ώστε να ειναι η διαδρομή c:\fastboot

μπες στον clk και σύνδεσε το καλώδιο.θα σου βγάλει ένα wizard για αναζήτηση νέου υλικού.Βάλτο να ψάξει στο φάκελο c:\fastboot\android usb driver και περίμενε να κάνει την εγκατάσταση

 

Ok νομίζω το έκανα και το τηλέφωνο μόλις άνοιξε μετά την εγκατάσταση του kenrel.

Έχω όμως πρόβλημα με το wifi. Στις ρυθμίσεις, εκεί που το επιλέγεις για να ανοίξει, βγάζει απο κάτω error και δεν μπορείς να επιλέξεις να ανοίξει.

Επίσης και στην σύνδεση data. Φαίνεται το σχετικό εικονίδιο αλλά δεν υπάρχει σύνδεση.

 

Edit: Η data σύνδεση έστρωσε αλλά το wifi βγάζει ακόμη error.

Έχει σβηστεί η Mac address από το τηλέφωνο

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αντιγραφεί σωστά το module του kernel που ειναι υπεύθυνο για το wifi

Στο φάκελο clk installer αντέγραψες το φάκελο system του kernel;

Το script clkinstaller.bat το έτρεξες με το κινητό να ειναι ήδη στην rom ;

Με αυτά που γράφω δοκιμασα να πάω από τον 0.18 στον 0.17 κερνελ και το αντίστροφο και δουλεψε κανονικά

Κάνε αυτά που γράφω και ξαναδοκίμασε ή εναλλακτικά μπορείς με ένα root explorer να πάρεις από το φάκελο /system/lib/modules του kernel τα αρχεία .ko και να τα αντιγράψεις στο /system/lib/modules της ρομ προσέχοντας φυσικά μετά την αντιγραφή να δώσεις τα σωστά permissions

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αντιγραφεί σωστά το module του kernel που ειναι υπεύθυνο για το wifi

Στο φάκελο clk installer αντέγραψες το φάκελο system του kernel;

Το script clkinstaller.bat το έτρεξες με το κινητό να ειναι ήδη στην rom ;

Με αυτά που γράφω δοκιμασα να πάω από τον 0.18 στον 0.17 κερνελ και το αντίστροφο και δουλεψε κανονικά

Κάνε αυτά που γράφω και ξαναδοκίμασε ή εναλλακτικά μπορείς με ένα root explorer να πάρεις από το φάκελο /system/lib/modules του kernel τα αρχεία .ko και να τα αντιγράψεις στο /system/lib/modules της ρομ προσέχοντας φυσικά μετά την αντιγραφή να δώσεις τα σωστά permissions

 

------------------------------------------

Χρήστο μου καλησπέρα

Αλλες 2-3 ερωτήσεις !

1.Πως θα τρέξω το igo8 σε android ? Κάπου διάβασα πως αλλάζεις το igo8.exe αλλά δεν έλεγε με τι!

2.Τρέχοντας το igo8 se HTC HD ,WM6.5 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα στο hd2,wm6.5 , ανοίγει αλλά όταν πάω να ορίσω πόλη ,οδό κλπ απλά σφυρίζει δυνατά και χάνεται το πληκτρολόγιο (ακριβέστερα φαίνεται αχνό στο βάθος αλλά μη ενεργό) .Με την ίδια κάρτα το μικρότερο αδελφάκι του δεν έχει πρόβλημα .Φταίει κάποια γραμματοσειρά ;

3.Πως χειροκίνητα μπορώ να αλλάξω οθόνη {οριζόντια----->κατακόρυφη} γιατί μερικές φορές δεν πηγαίνει αυτόματα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αντιγραφεί σωστά το module του kernel που ειναι υπεύθυνο για το wifi

Στο φάκελο clk installer αντέγραψες το φάκελο system του kernel;

Το script clkinstaller.bat το έτρεξες με το κινητό να ειναι ήδη στην rom ;

Με αυτά που γράφω δοκιμασα να πάω από τον 0.18 στον 0.17 κερνελ και το αντίστροφο και δουλεψε κανονικά

Κάνε αυτά που γράφω και ξαναδοκίμασε ή εναλλακτικά μπορείς με ένα root explorer να πάρεις από το φάκελο /system/lib/modules του kernel τα αρχεία .ko και να τα αντιγράψεις στο /system/lib/modules της ρομ προσέχοντας φυσικά μετά την αντιγραφή να δώσεις τα σωστά permissions

 

Αυτήν την φορά φαίνεται πως όλα έγιναν σωστά. Την πρώτη φορά ήμουν σε bootloader και μέσω του pc πέρασα την συσκευή σαν Android. Συνέχισα την εγκατάσταση του kernel μέσα απο τον bootloader.

Την δεύτερη φορά ημουν μέσα στην rom, αλλά χρειάστηκε να προσθέσω πάλι την συσκευή στο pc. Αυτή την φορά την εμφάνισε σαν ADB, γιατί όταν έτρεξα το clkinstaller.bat ,πάλι περίμενε την συσκευή.

Μετά το τέλος με πήγε μόνο του το script στον bootloader και μου ζήτησε να πατήσω ένα πλήκτρο για συνέχεια, όπου και τελείωσε την εγκατάσταση.

Τώρα έχω και τον νεότερο kenrel σωστά περασμένο και διαμόρφωσα απ΄την αρχή την κάρτα με swap.

Με την ευκαιρία , μπράβο για τον οδηγό που έκανες στο bytheway. Πρέπει να τρέξω κάποιο script απο το gscript;

Link to comment
Share on other sites

------------------------------------------

....

1.Πως θα τρέξω το igo8 σε android ? Κάπου διάβασα πως αλλάζεις το igo8.exe αλλά δεν έλεγε με τι!

.....

Δεν υπάρχει iGO8 για Android.

Υπάρχει το iGO My Way!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αναζητηση στα ελληνικά αφού έχει και ο dialer του sense.ναι μεν δεν γράφει τα ελληνικά γράμματα στα κουμπιά αλλά λειτουργει κανονικά

 

Ποια ρομ έχεις βάλει και τι recovery partition έφτιαξες στην μνήμη;

 

Έχω βάλει τα android 4.3 ice cream sandowts...Αλλα για recovery partition εχω κανει με το HD2 Android NAND toolkit και εχω διαλεξει 350ΜΒ system partition ΜΑGLDR και 5MB Cache size...Εκει ειναι το λαθος...?

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία , μπράβο για τον οδηγό που έκανες στο bytheway. Πρέπει να τρέξω κάποιο script απο το gscript;

οχι δεν χρειάζεται στις sense roms

Έχω βάλει τα android 4.3 ice cream sandowts...Αλλα για recovery partition εχω κανει με το HD2 Android NAND toolkit και εχω διαλεξει 350ΜΒ system partition ΜΑGLDR και 5MB Cache size...Εκει ειναι το λαθος...?

ναι.για ics roms πρέπει να βάλεις 200mb system partition.

Link to comment
Share on other sites

Τι πραγμα ειναι αυτες οι ics rom ;

Σε τι διαφοροποιούνται και τι παραπανω η καλύτερα τι νεο προσφέρουν;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ρομ με την καινούρια έκδοση android που έχει την ονομασία android 4.0 ή ice cream sandwich.

Αυτή την στιγμή (τουλάχιστον για το hd2 μας) θεωρώ πως δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από τις gingerbread rom που έχουμε μιας και έχουν κάποια bugs που δεν έχουν οι 2.3.x ρομς όπως π.χ. η έλλειψη full hardware acceleration

Aν θες να δοκιμάσεις κάποια από αυτές τις ρομ,χωρίς να πειράξεις την nand rom που έχεις τώρα, θα βρεις 3-4 στην ενότητα των sd roms του hd2 στο xda

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..το hd2 μου φοράει την miui ndt 6 stable η οποια είναι απιστευτη,έβαλα και άλλον kernel και η μπαταρία πλέον είναι φυσιολογική,γτ πριν δεν παλευόταν!τσπ..εχω μια απορία θέλω να κρατήσω το default message App της MIUI αλλά δεν κανει support για 160 ελληινκους χαρακτηρες!!Μηπως καποιος εδω ξερει πως να το κάνει..Οποιαδήποτε βοήθεια είναι καλοδεχουμενη :D:D

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...