Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@athanaso77

Γιάννη μπορείς να προσθέσεις στο πρώτο ποστ το λινκ της υπογραφής μου,που περιέχει οδηγίες για την εγκατάσταση android στο hd2;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
@athanaso77

Γιάννη μπορείς να προσθέσεις στο πρώτο ποστ το λινκ της υπογραφής μου,που περιέχει οδηγίες για την εγκατάσταση android στο hd2;

 

Προστέθηκε στο δεύτερο post, thanks! ;)

 

εδω και λιιγες μερες αγορασα το ω κινητο htc hd2 με windowns 6.5 θα ηθελα να με βοηθησεται με εναν απλο οδηγο link να εγκαταστησω android στο κινητο

ευχαριστω εκ των προτερων σε οσους ασχοληθηκαν

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3255484#post3255484

 

Επίσης θα σε ενημερώσω ότι δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας αλλά απευθυνόμαστε στο θέμα της συσκευής που μας ενδιαφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαζεις αυτο https://market.android.com/details?id=com.mikersmicros.fm ανοιξε πρωτα τα ΒΤ μετα check settings -> audio -> qsd8250

 

δεν μου δουλεψε τελικα, ευχαριστω παντως.

 

Για προγράμματα GPS στο Android ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Δεν θα βρεις πολλούς πια που να ασχολούνται με το απαρχαιωμένο Destinator.

 

παλιο το Destinator, αλλα κουτσα-στραβα εκανα τη δουλεια μου. τωρα θα ψαξω να <<ανανεωθω>>.ευχαριστω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

πρώτη φορά γράφω στο forum, αν και το παρακολουθώ πολύ καιρό. θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μιας και μου έδωσαν ένα HtC HD2.

προσπαθώ να εγκαταστήσω android, αλλά δεν γίνεται, και το πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι ότι το Radio τησ συσκευής μου είναι 2.06.51.07 ....έχετε κάτι να μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα !

πρώτη φορά γράφω στο forum, αν και το παρακολουθώ πολύ καιρό. θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μιας και μου έδωσαν ένα HtC HD2.

προσπαθώ να εγκαταστήσω android, αλλά δεν γίνεται, και το πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι ότι το Radio τησ συσκευής μου είναι 2.06.51.07 ....έχετε κάτι να μου προτείνεται?

 

 

Υπάρχει στην πρώτη σελίδα παιδιά το σχετικό link, ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην πρώτη σελίδα παιδιά το σχετικό link, ας μην επαναλαμβανόμαστε.

 

Που και πως επαναληφθήκαμε;;;:wacko:

Έδωσα το link που υπάρχει στο 2ο post της πρώτης σελίδας σε κάποιον που έγραψε για πρώτη φορά!!!:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα ειναι ότι σχεδόν κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να ψάξει ή έστω να διαβάσει μια σελίδα πριν ρωτήσει.Στο συγκεκριμένο θέμα και όχι μόνο,έχει τύχει η απάντηση στην ερώτηση κάποιου να δίνεται μια σελίδα πίσω ή 3-4 ποστ πριν λόγω του ότι κάποιος άλλος,ρώτησε το ίδιο πράγμα και παρόλα αυτά κανείς να μην το διαβάζει.Το ίδιο ακριβώς παρατηρώ και στα αντίστοιχα θέματα στο xda
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβάσει τα προηγούμενα post.. το θέμα είναι ότι το Radio της συσκευής μου είναι της μορφής x.xx.51.xx , που από,τι λέει δεν είναι συμβατό..μπορώ να κάνω κάτι προκειμένου να αλλάξω αυτό το Radio??? αυτή ειναι ουσιαστικα η ερώτηση μου.

Σας ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα μπορείς να κάνεις

1.Bάζεις την επίσημη wm rom 3.14 που θα σου περάσει και το ράδιο 2.15.50.14 και τρέχεις χωρίς άλλη μετατροπή android από την sd

2.Κρατάς την wm ρομ που έχεις τώρα και προχωράς σε αλλαγή hspl σε 2.08 και μετά θα μπορέσεις να φλασάρεις και το ράδιο 2.15.50.14 το οποίο θα βρεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21988711&postcount=1876

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω αρκετά reboot με την nrg diet.

Στην αρχή έριξα το φταίξιμο στον kernel που πέρασα πριν λίγες μέρες και στην διαδικασία που ακολούθησα, παρόλο που τα έκανα όλα σωστά με τις οδηγίες του bbbb.

Γύρισα στο nandroid backup που είχα με τον 0.1.7 kernel αλλά έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Θα περάσω την typhhon ξανά και θα περιμένω την επόμενη έκδοση μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δες στον deamon controller στα πόσα mhz τρέχει η cpu σου.Mια αιτία για reboots ειναι η συχνότητα του επεξεργαστή
Link to comment
Share on other sites

Δες στον deamon controller στα πόσα mhz τρέχει η cpu σου.Mια αιτία για reboots ειναι η συχνότητα του επεξεργαστή

 

Νομίζω ήταν κανονικά ρυθμισμένο στα 245 min και 998 max on demand. Δοκίμασα και να το παγώσω και πέρασα το set CPU που έχω αγορασμένο, πάλι τα ίδια.

Μήπως φταίει τι partition που το είχα στα 150 mb;

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν φταίει το partition.Στο παρουσίασαν μόνο οι τελευταίες εκδόσεις ή και οι προηγούμενες;Δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα στην nrg και γενικά η μόνη φορά που είχα πρόβλημα με reboots ήταν στις πρώτες ics roms αλλά εκεί έφταιγαν οι ρομ και όχι το κινητό.Mια άλλη πιθανότητα για τα reboots ειναι και τα bad blocks στην nand.Αρκετοί αναφέρουν ότι λόγω bad blocks στην nand,έχουν reboots. Κάνε αυτή την διαδικασία http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16063800&postcount=1 "how to see if you have bad blocks" για να δεις αν και πόσα bad blocks έχεις.εγώ έχω 10 στο /data partition και 2 στο /system και προς το παρόν δεν έχω περίεργα reboots. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν φταίει το partition.Στο παρουσίασαν μόνο οι τελευταίες εκδόσεις ή και οι προηγούμενες;Δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα στην nrg και γενικά η μόνη φορά που είχα πρόβλημα με reboots ήταν στις πρώτες ics roms αλλά εκεί έφταιγαν οι ρομ και όχι το κινητό.Mια άλλη πιθανότητα για τα reboots ειναι και τα bad blocks στην nand.Αρκετοί αναφέρουν ότι λόγω bad blocks στην nand,έχουν reboots. Κάνε αυτή την διαδικασία http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16063800&postcount=1 "how to see if you have bad blocks" για να δεις αν και πόσα bad blocks έχεις.εγώ έχω 10 στο /data partition και 2 στο /system και προς το παρόν δεν έχω περίεργα reboots.

 

Θα το δοκιμάσω γιατί ήταν το δεύτερο που πήγε το μυαλό μου.

Το κακό είναι πως πρέπει να καθαρίσω το τηλέφωνο και να επαναφέρω τμηματικά κάποιο nandroid backup. Θα το τσεκάρω αλλά μάλλον αύριο.

 

Edit: γιατί δεν μπορώ να βρω τα tablet tweaks στην typhoon;. Από το μενού δεν μου εμφανίζει επιλογές για το πια tweaks θέλω να εμφανίζονται. Δεν θυμάμαι να έπρεπε να κάνω κάτι για να εμφανιστούν. Ξεχνάω κάτι;

Μάλλον πρέπει να φλασάρω κάποιο ξεχωριστό αρχείο για cLK , αλλά όλα τα λινκ είναι του multiupload και το τελευταίο απο ότι φαίνεται είναι κάτω. Μήπως έχει το αρχείο κανείς;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

...

Μήπως φταίει τι partition που το είχα στα 150 mb;

 

H Energy δεν θέλει 200 partition?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

H Energy δεν θέλει 200 partition?

 

Και εγώ αυτό είχα πάντα, αλλά διάβασα μερικά ποστ που ανέφεραν 150 mb η ακόμη μικρότερα. Έκανα και αυτό με τα bad blocks και θα αναφέρω αργότερα τα αποτελέσματα.

 

 

Edit : δοκίμασα και την ρομ του dorimanx αλλά δεν είχα σύνδεση data. Την δοκίμασε κάποιος; Έχει σύνδεση;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

βγήκε καινούργια NDT GINGER 2.3.7 ROM Version 37.0

Απ' ότι κατάλαβα έχει δυο εκδόσεις που η διαφορά τους είναι ο kernel , τι διαφορά έχουν οι kernel ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

βγήκε καινούργια NDT GINGER 2.3.7 ROM Version 37.0

Απ' ότι κατάλαβα έχει δυο εκδόσεις που η διαφορά τους είναι ο πυρήνας , τι διαφορά έχουν η πύρινες ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852

 

 

πυρήνας είναι o kernel

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει και μπορεί να δοκιμάσει το USB OTG

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22592647&postcount=31

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει sd rom (την NexusHD2-ICS-CM9-SD_v1.3) και παρατηρω μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.αυτο συμβαινει με ολες τις android roms; παιζει ρολο εαν ειναι sd roms η nand roms;
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει sd rom (την NexusHD2-ICS-CM9-SD_v1.3) και παρατηρω μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.αυτο συμβαινει με ολες τις android roms; παιζει ρολο εαν ειναι sd roms η nand roms;

 

Οι nand έχουν λίγο καλύτερη κατανάλωση από τις sd . Πάντως σε American Android sd 2.3.7 βλέπω μέχρι και 3 mah με όλα ανοιχτά .. Η συγκεκριμένη ics έχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση πχ 4-6-8 mah .. Πάντως για να κατασταλάξει και η κατανάλωση δεν πρέπει να βγάζεις συμπεράσματα από τις πρώτες ώρες ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήταν κανονικά ρυθμισμένο στα 245 min και 998 max on demand. Δοκίμασα και να το παγώσω και πέρασα το set CPU που έχω αγορασμένο, πάλι τα ίδια.

Μήπως φταίει τι partition που το είχα στα 150 mb;

Σε εμενα πανε ολα καλα...

Δουλευω την diet στα 150mb και τρεχει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα για τα bad blocks μετά την εγκατάσταση της rom του Dorimanx.

Όποιος μπορεί να βγάλει άκρη ας μου πει τι συμβαίνει.

Άλλαξα το partition της nand σε 5/200/5 και επανέφερα το nandroid backup απο την diet nrg 23/1 με 0.1.7 kernel και δεν έχω κανένα reboot. Θα την αφήσω και σήμερα έτσι να δω πως θα πάει και αύριο θα περάσω την έκδοση 0.1.8 του kernel.

 

http://dl.dropbox.com/u/28701525/recovery.log

 

Πως γίνεται να εισάγω το κείμενο στο μήνυμα και όχι σαν συνημμένο, με την μορφή που για να δεις το περιεχόμενό του να χρησιμοποιήσεις το ποντίκι και να μήν φαίνεται ολόκληρο; Ποιά επιλογή είναι;

 

Γίνεται να επιλέξω την ονομασία σε ένα nandroid backup πρίν το κάνω;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...