Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και απο μενα.

Θα ήθελα να ρωτησο εαν εχει κανεις προβλημα με το iGO Primo 2.4 Android στο HTC HD2.

Εχω εγκατεστιμενο android σε NaviteSD την PIXELDROID_JB_AOPK_4.2.2_V7.0_FINAL_11_08_2013 και στην μητρηκη εχω WinCE οπου και εκει εχω το Primo 2.4 για win ce .Οταν μπαίνω στα andtroid με dualBoot,και αφου ξεκινάω το Primo ενω ολα πάνε καλά μετα απο 10 περίπου λεπτα κολαει η οθονη και μετά κανει reboot.

1)Εχει κανείς αυτό το πρόβλημα σε NaviteSD????και αν ναι υπάρχει κάποια λύση?

2)Αν βαλω Android στην nant και σβήσω τα WinCE θα το έχω αυτό το πρόβλημα??

Ρωτάω πριν κανω οποιαδήποτε ενεργεια

Ευχαριστω

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το primo για android έπαιζε κανονικά στο hd2 μου με όλες τις nand android roms αλλά και τις native sd.κάποια άλλη έκδοση primo android δοκίμασες;

Και υποθέτω ότι δεν έχεις κοινό φακελο igo στην sd σου για την έκδοση android και wince

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ ποια έκδοση primo 2.4 δουλευης σε naviteSD και αν γίνεται να μου ανεβάσεις το SYS πού χρεισιμοποιης

Ευχαριστώ

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία εκδοση που δούλεψα στο hd2 ήταν η 9.6.22.317625 και δυστυχώς κάποια στιγμή το hd2 μου χάλασε.τώρα σε άλλο κινητό δουλεύω την 9.6.29.390522 και σε διαφορετική ανάλυση οθόνης Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, μια ερώτηση. Όταν αλλάζετε rom, πως μεταφέρετε τα sms από την μια στην άλλη;

 

Εδώ είσαι: http://tinyurl.com/6sbjs4z

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέει ότι υποστηρίζει κανονικά . Το χρησιμοποιώ χρόνια και είναι αξιόπιστο ,θα βάλεις ,αν θες και ένα πρόγραμμα επανάληψης του backup κάθε x μέρες και θα είσαι καλυμμένος .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μόνο το HD2 και δεν έχω δεύτερο τηλέφωνο θέλω να περάσω μια rom που να είναι σταθερή και γρήγορη και να μην κάνω πειράματα.

Μεταξύ των δύο rom του tytung NexusHD2-KitKat-CM11.0 V4.4 και NexusHD2-JellyBean-CM10.2 V3.3. ποια θεωρείται πως είναι πιο σταθερή και ολοκληρωμένη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μόνο το HD2 και δεν έχω δεύτερο τηλέφωνο θέλω να περάσω μια rom που να είναι σταθερή και γρήγορη και να μην κάνω πειράματα.

Μεταξύ των δύο rom του tytung NexusHD2-KitKat-CM11.0 V4.4 και NexusHD2-JellyBean-CM10.2 V3.3. ποια θεωρείται πως είναι πιο σταθερή και ολοκληρωμένη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

 

Κακά τα ψέματα. Αν θέλεις να έχεις κάποια αξιοπρεπή ταχύτητα στο HD2 βάλε την 2.3.7 του tytung. Το κινητό αυτό τρέχει τα πάντα, αλλά αξιοπρεπώς μέχρι 2.3.7 πιστεύω.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανένας πως κάνουμε επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις σε μια nativesd rom? Θέλω να διαγράψω τα πάντα για να το χρησιμοποιήσει η γυναίκα μου.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν φλασάρεις την ίδια ή άλλη ρομ απο πάνω και σβησεις , αφού σωσεις πρώτα , οτι έχει το fat32 της sd , δεν νομίζω να μείνει κάτι που να θυμίζει την προηγούμενη κατάσταση ...

 

ΥΓ : λέω φαντάζομαι γιατι δεν είχα κάνει ποτέ , πάντα φλάσαρα κάτι απο πάνω . Κοιτα και τον οδηγό του @bbbb

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι εδώ που είμαι δεν έχω wifi για να κατεβάσω καποια rom και γιαυτό θέλω να κάνω επαναφορά της υπάρχουσας
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /αντίγραφα ασφαλείας / επαναφορά εργοστασίου ,δεν παίζει ;

 

Από τα wm μπουταρε σε 4ext recovery ,αντί για την ρομ , και εκεί έχει το wipe/ format .

Κάνε όμως και μια ερώτηση στον Χρήστο bbbb ή δες τον οδηγό του .

 

ΑΚΥΡΟΝ το wipe format μάλλον θα σου διαγράψει την ρομ ολόκληρη ....

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /αντίγραφα ασφαλείας / επαναφορά εργοστασίου ,δεν παίζει ;

Όχι δεν δουλεύει.

 

Από τα wm μπουταρε σε 4ext recovery ,αντί για την ρομ , και εκεί έχει το wipe/ format .

Κάνε όμως και μια ερώτηση στον Χρήστο bbbb ή δες τον οδηγό του .

 

ΑΚΥΡΟΝ το wipe format μάλλον θα σου διαγράψει την ρομ ολόκληρη ....

 

Όντως το wipe/format θα σβήσει τα πάντα.

Μάλλον θα περιμένω να βρω wifi

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα αυτο γινεται με επανεγκατασταση της nativesd rom.κατα την νεα εγκατασταση σε ρωταει αν θες να γινει wipe data και επιλεγεις να γινει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα, εχετε να μου προτεινετε μια ελαφρια ρομ να βαλω για να αναννεωσω το τηλεφωνο?

ή και windows θα ειναι ελαφρυ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχετε να μου προτεινετε μια ελαφρια ρομ να βαλω για να αναννεωσω το τηλεφωνο?

ή και windows θα ειναι ελαφρυ?

 

Για ελαφριά και να τρέχει άνετα βάλε την 2.3.7 του tytung

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα στην παρεα,εχει κανεις προσπαθησει να εγκαταστησει αυτην?

http://forum.xda-developers.com/hd2-android/nand-dev/dec-31-2014-kernel-3-0-101-t2989283

Ειναι οτι πιο νεο για το λεοντα αλλα θελει λιγο ετοιμασια στην διαμορφωση της SD.

Lolipop 5.1.1+Slim+Cyano12.1 τι αλλο θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Υπαρχει κανενας που να εχει ακομα το θηριο?το εχω με dorimanx 3.1.9 rom και κερνελ dorimanx 7.3
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Το έχω με εργοστασιακή ρομ στο συρτάρι και άριστη κατάσταση....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το έχω με εργοστασιακή ρομ στο συρτάρι και άριστη κατάσταση....
Ωραίος.το δικό μου έχει κάποια ξεφλουδισματα πίσω στο καπάκι κ μπροστά η οθόνη στο πλάι κάτι..Σαν να έχει περάσει κάτι από κάτω .το καπακι πισω ετσι ηταν ετσι απο τοτε που το πηρα.ισως να εγινε περισσότερο με το καιρο.Αλλά λειτουργεί μια χαρά κ τα κουμπιά επίσης eea878c24591e30deda5cd0b5d251d45.jpgeb0a8a3a6f3f36b1aa6f35d75a24a443.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ. Πλήρως λειτουργικό. Mε μια Ρομ του tytoung!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει σαν AΝDROID; Θα είναι αξιοπρεπές φαντάζομαι. Πάντως η οθόνη του πλέον συγκρινόμενη με τα καινούρια κινητά δείχνει ξεθωριασμένη σε γενικότερη απόδοση χρωμάτων κτλ. Λογικό βέβαια.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει σαν AΝDROID; Θα είναι αξιοπρεπές φαντάζομαι. Πάντως η οθόνη του πλέον συγκρινόμενη με τα καινούρια κινητά δείχνει ξεθωριασμένη σε γενικότερη απόδοση χρωμάτων κτλ. Λογικό βέβαια.
Με τη ρομ που αναφέρω πιο πάνω που είναι 2.3.7 πάει καλά.απο το απόγευμα σήμερα του έχω περάσει μια 4.1.2 μου φαίνεται λίγο πιο αργό. Όσο για την οθόνη έχει διαφορά λογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...