Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος θέλει να δοκιμάσει το HD2 σε Sense3.0 η συγκεκριμένη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124757 είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ, καθώς είναι σταθερότατη (την δοκιμάζω 1 εβδομάδα και δεν είχα ούτε ένα FC), γράφει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (σε ελληνικό interface) και είναι σχεδόν bug free!!! Μην το σκέφτεστε καθόλου!!!

 

Την έβαλα κι εγώ να τη δοκιμάσω,.........αλλά μάλλον δεν μου πάει καλά.!!!!

 

Με το που φορτώνει αρχίζει και πετάει συνέχεια "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Touch Input (διαδικασία com.htc.android.htcime)" Αναγκαστικό κλείσιμο!!!

Και φυσικά δεν έχω πληκτρολόγιο και δεν μπορώ να προχωρήσω πουθενά. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Δοκίμασα και δεύτερη εγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια. Έχει κάποιος καμιά ιδέα πως λύνουμε αυτο το πρόβλημα;;;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα αυτό Χρήστο, αλλά εν τω μεταξύ έκανα νέα εγκατάσταση με άλλο recovery και λύθηκε το πρόβλημα!!!

 

Και οι πρώτες εντυπώσεις ειναι πολύ καλές. Φαίνεται να είναι η πιο γρήγορη και η πιο smooth σπ' όλες τις Sense που έχω δοκιμάσει!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αυτή την αίσθηση μου άφησε αυτή η ρομ.Πλέον στις 2.3.3 sense roms δουλεύει και η εγγραφή βίντεο και ουσιαστικά το μοναδικό bug είναι τα σπασίματα στα γραφικά που εμφανίζονται κάπου-κάπου και η χαμηλή μνήμη ραμ,κάτι που δεν ενοχλεί πάντοτε. Την έχω κρατήσει ένα nandroid backup και επέστρεψα στα wm και sd rom,γιατί κάνω κάποιες δοκιμές.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου δουλεύει το GPS;;;

Έβαλα και το fix που δίνει. Μήπως επειδή πέρασα πρώτα τις βιβλιοθήκες... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ισως να είναι αυτο ή μπορει να μη δουλεύει η ρομ με τις nmea versions του gps.βάλε την έκδοση 1.3 ή 1.1 και δες το πάλι.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα ! Διαβασα για αυτη την εκδοση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124757 και ενω προσπαθησα να καταλαβω πως τη βαζω δεν καταφερα τπτ. Μπορει καποιος να με βοηθησει???? Σαν windows εχω την omega 19v. Να αλλαξω και αυτη η' δεν χρειαζεται????
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα ! Διαβασα για αυτη την εκδοση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124757 και ενω προσπαθησα να καταλαβω πως τη βαζω δεν καταφερα τπτ. Μπορει καποιος να με βοηθησει???? Σαν windows εχω την omega 19v. Να αλλαξω και αυτη η' δεν χρειαζεται????

 

Φίλε μου αυτή ειναι Nand Rom. Ξεχνάς τα WM και θα έχεις μόνο Android. Όντως τα λέει λίγο μπερδεμένα.

Αν αποφασίσεις να τη βάλεις και δεν το έχεις ξανακάνει κοίτα αυτόν τον ΟΔΗΓΟ. Αν το αποφασίσεις όμως πες να σε βοηθήσουμε.

 

Εγώ την έβαλα χθες (με παίδεψε είναι η αλήθεια), είναι πράγματι ίσως η καλύτερη Sense Rom και το GPS δούλεψε αφού ξαναέκανα εγκατάσταση χωρίς να βάλω τις βιβλιοθήκες. Έβαλα μόνο το fix που λέει. Μέσα στο σπίτι σε σημείο που με δυσκολία έπιανε 2-3 δορυφόρους τώρα είδε μέχρι και 11 και κλείδωσε 7!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,λοιπον εχω αυτη τη ρομ CyanogenMod αλλα το ηχειο μου δεν ακουγεται δυνατα κα8ολου δοκομασα διαφορα προγραμματα αλλα τπτ ειναι πολη σιγανο,χαλια θα λεγα,υπαρχει κατι που μπορω να αλλαξω να κατεβασω κατι απο το μαρκετ?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το volume+ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1019565&highlight=volume

στις τελευταίες εκδόσεις της typhoon μπορεί να κάνει conflict με το dsp manager,το οποίο πρέπει να απεγκαταστήσεις για να λειτουργεί το volume+

Link to comment
Share on other sites

παίδες μία ερώτηση..Πως κάνω update μιας ρομ που εχω εγκατεστημενη οταν βγαινει καινούρια version χωρις να χάσω εφαρμογές, ρυθμίσεις.κτλ,κτλ..;;θα ήμουν ευγώμων αν μπορουσε να βοηθήσει κάποιος..
Link to comment
Share on other sites

sd rom ή nand rom; αν πρόκειται για sd αντιγράφεις τα νέα αρχεία,αφήνοντας απείραχτο το data.img.αν πρόκειται για nand rom,φλασάρεις την νέα έκδοση χωρίς να κάνεις wipe all userdata
Link to comment
Share on other sites

sd rom ή nand rom; αν πρόκειται για sd αντιγράφεις τα νέα αρχεία,αφήνοντας απείραχτο το data.img.αν πρόκειται για nand rom,φλασάρεις την νέα έκδοση χωρίς να κάνεις wipe all userdata

nand είναι θα το δοκιμάσω ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το volume+ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1019565&highlight=volume

στις τελευταίες εκδόσεις της typhoon μπορεί να κάνει conflict με το dsp manager,το οποίο πρέπει να απεγκαταστήσεις για να λειτουργεί το volume+

ποια ειναι η διαδρομη για να το διαγραψουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άλλη μια φορά θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Φλασάρισα για πρώτη φορά την TyphooN CyanogenMod 7 με αποτέλεσμα ένα αρκετά λειτουργικό τηλέφωνο.

Όμως είναι αδύνατη η σύνδεση με το PC (Windows 7). Ενώ στο notification του τηλεφώνου φαίνεται ύπαρξη usb connection και στο pc ακούγεται ο ήχος σύνδεσης, είναι αδύνατον να δω τη συσκευη.

Δεν είναι θέμα drivers γιατί στη διαδικασία φλασαρίσματος μεταφέρθηκε το zip αρχείο της Rom.

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε takisbr απο το notification επιλεξες την επιλογη το usb ειναι συνδεδεμένο και μετα επιλεξες την επιλογη ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb, αν το κανεις θα πρεπει να ανοιξει το κινητο απο το pc
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η διαδρομη για να το διαγραψουμε ?

βρίσκεται στο /system/app με όνομα dspmanager.apk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.4.0 και ενώ δουλεύουν όλα τέλεια μέχρι στιγμής, με το gps έχω ένα θεματάκι! Όταν τρέχω κάποιο πρόγραμμα gps για παράδειγμα το Ginius Driver Don't Panic, ενώ δουλεύει κανονικά, χάνεται το σημα για λίγο και επανέρχεται συνεχώς! Δηλαδή σε 1 λεπτό θα χαθεί για δευτερόλεπτα το σήμα και μετά θα επανέλθει για καμιά δεκαρια φορές! Πρέπει μήπως να βάλω κάποια extra εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα οφείλεται στα αρχεία του gps.Φλάσαρε την έκδοση GPS_Libraries_v1.3_for_HD2_Gingerbread_update.zip http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114 ή την 1.1 και θα είσαι οκ.Προσπαθούν να κάνουν να δουλέψει σωστά το a-gps για πιο γρήγορο κλείδωμα καθώς και κάποιες άλλες λειτουργίες και όλο αυτό έχει και κάποιες "παρενέργειες". Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Το έβαλα μόλις τώρα και δούλεψε! Σε οποιαδήποτε έκδοση nand android και να βάλω, την ίδια εφαρμογή θα τρέξω? Δηλαδή την 1.3? Γιατι εκεί που κοιταξα υπάρχουν και άλλες εκδόσεις, μέχρι 1.6!
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ρομ.Αν ο chef λέει ότι έχει βάλει έκδοση gps v1.4 και άνω, dont panic και navigon θα χάνουν το σήμα και θα χρειαστεί να βάλεις την 1.3.Οι εκδόσεις v1.4 και άνω χρησιμοποιούν διαφορετική μέθοδο για να διαβάζουν το σήμα gps,με την οποία δεν είναι συμβατά όλα τα προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειμαι ψιλοετοιμος να περάσω και εγω σε android δυο ερωτήσεις.

Καθε φορα που θα κλεινω το κινητο αυτο θα ανοίγει αυτοματα σε Android η στα windows;

Μπορει καποιος να μου προτείνει καποιον bootloader ;

Στην SD που εχω σκοπο να περασω τα Android, μπορω να κανω καποιο partition ωστε να μην πιανει και τα 8gb της μνήμης αλλα και να εχω την ευχέρια να βαζω εκει διαφορα αρχεια ;;; ( μουσικη και φωτο)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να περάσεις στην SD, ναι κάθε φορά που θα κανείς on power θα μπουταρει στα Windows. Δεν νομίζω να χρειάζεται να κανείς partition αφού όλα αποθηκεύονται στο data.img

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην SD που εχω σκοπο να περασω τα Android, μπορω να κανω καποιο partition ωστε να μην πιανει και τα 8gb της μνήμης αλλα και να εχω την ευχέρια να βαζω εκει διαφορα αρχεια ;;; ( μουσικη και φωτο)

 

Ισχύει ότι ειπώθηκε. Έχε απλά υπόψιν ότι θα σου κάνει την κάρτα λίγο μπάχαλο ωστόσο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...