Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω δεν το ειχα προσεξει.....

 

Στα windows mobile υπαρχει μια εφαρμογη που επιτρεπει στο πληκρολογιο να αναβοσβεινει οταν εχεις μηνυμα η αναπαντητη, μου διαφευγει αυτη τη στιγμη το ονομα. Υπαρχει κατι αντιστοιχο για android;

NoLED ή LED Me Know από Market. Αλλά έτσι κι αλλιώς δουλεύει το LED για τα Notifications.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ενημέρωση στην Rom της υπογραφής μου. Οι τύποι νομίζω ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Αυξήθηκε η ταχύτητα και έπεσε η κατανάλωση. Αν ψάχνετε κάποια rom με sense δοκιμάστε την και πείτε μου εντυπώσεις. Το νου σας μόνο στις οδηγίες!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση στην Rom της υπογραφής μου. Οι τύποι νομίζω ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Αυξήθηκε η ταχύτητα και έπεσε η κατανάλωση. Αν ψάχνετε κάποια rom με sense δοκιμάστε την και πείτε μου εντυπώσεις. Το νου σας μόνο στις οδηγίες!

 

Την κατεβαζω τωρα να τη δοκιμασω κι εγω. Εχω μεινει εδω και καιρο με την CMYLXGO's που ειναι η πιο πληρης απ'οσες εχω δοκιμασει αλλα θελω μια με Sense που να ειναι λιγο πιο γρηγορη. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα να τη δοκιμασω κι εγω. Εχω μεινει εδω και καιρο με την CMYLXGO's που ειναι η πιο πληρης απ'οσες εχω δοκιμασει αλλα θελω μια με Sense που να ειναι λιγο πιο γρηγορη. Για να δουμε...

Όταν έχεις εντυπώσεις πες μου, γιατί είναι μόλις η 2η sense (και 2η NAND μαζί) μετά από την προηγούμενη version και είμαι περίεργος αν έχω εντυπωσιαστεί μόνο από την έλλειψη μεγάλης εμπειρίας ή όντως πάει γρήγορα και «οικονομικά»...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

NoLED ή LED Me Know από Market. Αλλά έτσι κι αλλιώς δουλεύει το LED για τα Notifications.

 

Το led me know κανει αυτο που θελω, ευχαριστω!

 

Κατι ακομα, θελω να απενεργωποιησω την αυτοματη περιστροφη. Πως θα το γυριζω σε landscape σε μερικες εφαρμογες που το χρειαζομαι η ακομα καλητερα να ρυθμισω τον αισθητηρα να λειτουργει μονο για συγκεκριμενες εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Πέδες εχω ενα πρόβλημα στην ρομ του typhoon. οταν μου ερχεται ειδοποιηση οτι ειχα μια κλεισει αυτο μου γραφει οτι ειχα 6 κλεισεις ενω ειχα μονο μια να πω οτι εχω προσθεσει το προγραμμα go contacts το οποιο περιεχει και το go dialer λετε να μου την κανει αυτο την δουλεια;
Link to comment
Share on other sites

Πέδες εχω ενα πρόβλημα στην ρομ του typhoon. οταν μου ερχεται ειδοποιηση οτι ειχα μια κλεισει αυτο μου γραφει οτι ειχα 6 κλεισεις ενω ειχα μονο μια να πω οτι εχω προσθεσει το προγραμμα go contacts το οποιο περιεχει και το go dialer λετε να μου την κανει αυτο την δουλεια;

Ναι, θα διαλέξεις ή το ένα ή το άλλο. Οι έξι που λες είναι από την εφαρμογή Τηλέφωνο (Phone.apk) λογικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

οι sense roms δεν έχουν τέτοιο bug.αν τώρα θέλεις ρομ χωρίς sense και με χαμηλή κατανάλωση bluetooth υπάρχει μόνο σε nand και android 2.3

γενικά όποια nand rom έχει kernel tytung r8.3 έχει χαμηλή κατανάλωση bluetooth.

ενώ o kernel tytung r9beta που έχει π.χ. η typhoon 3.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 υποστηρίζει και ξεχωριστή διεύθυνση mac bluetooth address για κάθε hd2 και αμφίπλευρη ηχογράφηση κλήσεων

τώρα αν ψάχνεις κάτι σε sd από όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιος kernel που να δουλεύει σωστά.δοκίμασα τον τελευταίο tytung στην super ram του darkstone και δεν είχα wifi,ενώ στην americanadroid που είναι 2.3 είχα κάποια θέματα με τα led που έμεναν συνεχώς αναμμένα.το led me know λειτούργησε εν μέρει αλλά έτρωγε και μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις εντυπώσεις πες μου, γιατί είναι μόλις η 2η sense (και 2η NAND μαζί) μετά από την προηγούμενη version και είμαι περίεργος αν έχω εντυπωσιαστεί μόνο από την έλλειψη μεγάλης εμπειρίας ή όντως πάει γρήγορα και «οικονομικά»...

 

Δεν εγραψα νωριτερα γιατι τη δοκιμαζα απο χτες το βραδυ. Η ROM αυτη ειναι φοβερη και δικαιως εχεις εντυπωσιαστει! Εχω δοκιμασει πολλες με sense και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι η πιο γρηγορη. Για την καταναλωση δε μπορω να μιλησω ακομα γιατι το εστηνα και δεν το αφηνα σε ησυχια αλλα περασε αυτη τη δυσκολη μερα και εχει ακομα 15% οποτε νομιζω οτι θα τα παει καλα κι εκει. Οποιος θελει ROM με sense πρεπει να τη δοκιμασει οπωσδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν είναι εντύπωσή μου η ταχύτητά της. :p Επειδή δεν έχω μέτρο σύγκρισης θα με ενδιέφεραν οι εντυπώσεις σου για την κατανάλωση, καθώς και οποιουδήποτε άλλου την δοκιμάσει φυσικά.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Φιλε MaXAiRO εγω εχω διαλεξει να μου ανοιγη το go dialer και οταν μου ερχεται ειδοποιηση για κλισει μου γραφει 6 αναπαντητες ενω εγω εχω μονο μια πως μπορω να το διορθωσω; πρεπει με καποιον τροπο να απενεργοποιησω τον κλασσικο dialer; γιατι το go dialer μου αρεσει περισσοτερο σε σχεση με τον κλασσικο dialer που εχουν η non sense rom!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έβαλα το go contacts για να δω το bug που ανέφερες.Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι μετράει συνολικά τις αναπάντητες που έχεις από κάποιο άριθμο.έκανα αναπάντητες από άλλο κινητό και κάθε φορά έβλεπα την κλήση.τελικά έφτασα να μου λέει ότι έχω 15 αναπάντητες κλήσεις,ενώ στο ιστορικό του go contacts τις είχα διαγράψει όλες :wacko:

οι κλήσεις συνέχιζαν να αυξάνονται,μέχρι που πήγα στην default εφαρμογή τηλεφώνου και τις έσβησα από το ιστορικό.μετά προσπάθησα με το titanium backup να "παγώσω" την default εφαρμογή τηλεφώνου και όταν έκανα δοκιμαστική κλήση πήρα μερικά ωραιότατα force close.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν είναι εντύπωσή μου η ταχύτητά της. :p Επειδή δεν έχω μέτρο σύγκρισης θα με ενδιέφεραν οι εντυπώσεις σου για την κατανάλωση, καθώς και οποιουδήποτε άλλου την δοκιμάσει φυσικά.

 

Θα αναφερθω στην καταναλωση σε μερικες μερες που θα εχω φερει τη ROM στο σημειο που θελω και δε θα το σκαλιζω πολυ. Παντως με την προηγουμενη εβλεπα μεχρι και 2 μερες αναμονη με μετρια χρηση και 1 με βαρια χρηση οποτε αν κυμαινεται σ'αυτα τα επιπεδα τοτε ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχθές τελικά κατάφερα να βάλω android rom με το ad recovery απίστευτη ταχύτητα!!το λάθος που έκανα ήταν ότι έβαζα το recovery 400 mb αλλά έπρεπε να βάλω το άλλο με τα 250 και τελικά όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχθές τελικά κατάφερα να βάλω android rom με το ad recovery απίστευτη ταχύτητα!!το λάθος που έκανα ήταν ότι έβαζα το recovery 400 mb αλλά έπρεπε να βάλω το άλλο με τα 250 και τελικά όλα καλά

 

Γενικα να ξερεις οτι 400mb θελουν οι ROM που εχουν sense.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις αλλά δεν υπάρχει λόγος να έχεις 200++ mb ελεύθερα στο /system

 

Sent from my Liquid MT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό το καταλαβαίνω αλλά νομίζω ότι δε μπορεί να στηθεί μια ROM Senseless ( :D ) με 400άρι recovery, έτσι κατάλαβα από το post του nickgr και θυμάμαι ότι και εγώ το ίδιο λάθος έκανα και μόλις άλλαξα αρχείο recovery τελικά κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση.

 

ρε παιδιά εγώ έχω συνέχεια θέμα με το σήμα μου. Κάθε τόσο μου ζητάει να δώσω pin για να βρει τον παροχέα κινητής τηλεφωνίας. Γιατί γίνεται αυτό? Έχω την εντύπωση ότι ίσως να φταίει το APN που το έχω σας widget αλλά και πάλι δε ξέρω. Εσείς το έχετε το πρόβλημα αυτό να σας ζητάει το pin κάθε τόσο?

Link to comment
Share on other sites

αυτό το καταλαβαίνω αλλά νομίζω ότι δε μπορεί να στηθεί μια ROM Senseless ( :D ) με 400άρι recovery, έτσι κατάλαβα από το post του nickgr και θυμάμαι ότι και εγώ το ίδιο λάθος έκανα και μόλις άλλαξα αρχείο recovery τελικά κατάφερα να ολοκληρώσω την εγκατάσταση.

 

Οχι, λαθος καταλαβες. Ισως δεν το εξηγησα κι εγω καλα. Μπορεις να βαλεις 400αρι recovery και να εγκαταστησεις rom χωρις sense αλλα θα χασεις 200mb χωρου στον οποιο θα μπορουσες να βαλεις εφαρμογες και ειδικα αν εχεις το Ευρωπαικο HD2 δεν εχεις και πολλα περιθωρια για σπαταλες χωρου. Αν τωρα βαλεις μικροτερο recovery απο 400mb και δοκιμασεις να βαλεις sense rom τοτε το τηλεφωνο σου θα κολλησει στην αρχικη οθονη και δε θα ξεκινησει καθολου. Νομιζω οτι τωρα το εξηγησα καλυτερα αλλα αν κανω κανενα λαθος παρακαλω καποιον πιο εμπειρο να με διορθωσει!

Link to comment
Share on other sites

 

Κατι ακομα, θελω να απενεργωποιησω την αυτοματη περιστροφη. Πως θα το γυριζω σε landscape σε μερικες εφαρμογες που το χρειαζομαι η ακομα καλητερα να ρυθμισω τον αισθητηρα να λειτουργει μονο για συγκεκριμενες εφαρμογες;

 

Κανεις, τιποτα πανω σε αυτο;

 

Επίσεις αλλες lockscreen που βρισκουμε; Καποια σαν των windows mobile 7 υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για την αυτόματη περιστροφή εξαρτάται από το ποια rom φοράς και ποιον launcher έχει η συγκεκριμένη rom. O κάθε launcher έχει τις επιλογές του. Δες το εκεί.

 

Επίσης υπάρχει και αυτό... https://market.android.com/details?id=kennethcheng.com.autorotate&feature=search_result

 

Για lock screen έχεις πολλές επιλογές στο market. Πχ...

 

http://androidheadlines.com/2010/05/lockbot-the-cool-lock-screen-android-app-review.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=916140

http://www.tested.com/news/how-to-make-the-android-lock-screen-do-more-for-you/580/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη περιστροφή εξαρτάται από το ποια rom φοράς και ποιον launcher έχει η συγκεκριμένη rom. O κάθε launcher έχει τις επιλογές του. Δες το εκεί.

 

Επίσης υπάρχει και αυτό... https://market.android.com/details?id=kennethcheng.com.autorotate&feature=search_result

 

Για lock screen έχεις πολλές επιλογές στο market. Πχ...

 

http://androidheadlines.com/2010/05/lockbot-the-cool-lock-screen-android-app-review.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=916140

http://www.tested.com/news/how-to-make-the-android-lock-screen-do-more-for-you/580/

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Αυτο που θελω να κανω ειναι να περιστρεφεται η οθονη σε συγκεκριμενες εφαρμογες μονο και οχι σε ολες, π.χ μονο στο μηνυματα και στον browser οχι αλλου.... γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...