Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την κατεβαζω λοιπον και δοκιμαζω! ειμαι πολυ πιο ευχαριστημενος παντως με τα ανδροιντ παρα οταν ειχαν πρωτοβγει οι νανδ ρομς.

 

Λογικο ειναι αυτο γιατι πολλες "παιδικες ασθενειες" εχουν λυθει χαρη στη δουλεια των παιδιων στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O cotulla και η dft team μας έδωσαν το μέσο για να μπορούμε να το τρέχουμε στο hd2.Το ότι το android στο hd2 έχει φτάσει σε αυτό το σημείο,οφείλεται στη συλλογική δουλειά πολλών ανθρώπων που αγάπησαν το hd2 και έβγαλαν επάνω του την δημιουργικότητά τους.

@mimo

Γιώργο δοκίμασα το ραδιόφωνο και με την american android και τελικά παίζει το εξής.Αν πας να βάλεις καρφωτά την συχνότητα πατώντας πάνω στη συχνότητα δε σε αφήνει να βάλεις ζυγό αριθμό στο τέλος.Αν κινήσεις την βελόνα με το χέρι πάει κανονικά.Επίσης ένα άλλο γνωστό bug είναι ότι το ραδιόφωνο κάνει λιγότερα παράσιτα με κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

@bbbb Χρήστο εμένα πάντως και καρφωτά και με την βελόνα παίρνει & 100 & 100.3 & 100.4 &101.3 &101.4 και γενικώς όλους τους συνδυασμούς μονών ζυγών ,ως αναφορά στην οθόνη δεν παρατήρησα περισσότερα ή λιγότερα παράσιτα αυτό όμως έχει να κάνει με πολλά χαρακτηριστικά θέσης-σταθμού . Παράξενα πράγματα κάνουν αυτά τα android κάνουν στα hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο ''λέμε'' στο πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής, απο που να ''βλέπει'' τα mp3; Τώρα μου εμφανίζει όλους τους ήχους ,mp3 μαζί με κάτι ντινγκ,μπινγκ κλπ.Έχω ξεχωριστό φάκελο mp3 αλλά όταν τον ανοίγω βλέπω μόνο τα mp3,τώρα προφανώς διαβάζει και τα αρχεία απο τον φάκελο media.Το βρήκα ,όλα OK

 

Πώς καταλαβαίνουμε οτι η ραμ του darkstone με sense 0.1.....έχει sense;Μου φαίνεται σαν ''κανονική απλή'' ,απλά έχει και ένα ρολόι widget, ούτε καιρός ,ούτε flip.

 

EDIT:Ποιά έκδοση του 3G Watchdog δουλεύει σε android 2.3.3 απο την sd;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

@bbbb Χρήστο εμένα πάντως και καρφωτά και με την βελόνα παίρνει & 100 & 100.3 & 100.4 &101.3 &101.4 και γενικώς όλους τους συνδυασμούς μονών ζυγών ,ως αναφορά στην οθόνη δεν παρατήρησα περισσότερα ή λιγότερα παράσιτα αυτό όμως έχει να κάνει με πολλά χαρακτηριστικά θέσης-σταθμού . Παράξενα πράγματα κάνουν αυτά τα android κάνουν στα hd2

 

Στα settings του ραδιοφωνου επιλεγεις regional band και επιλεγεις Europe αντι για United States.

Ετσι θα εχεις καλυτερο ηχο χωρις πολλα παρασιτα και στο tunning των σταθμων θα πηγαινει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα από το market το spirit fm και βάζοντας στο regional band Greece πάει ανά 50khz και έχει και sleep mode.To interface είναι λίγο φτωχό αλλά κάνει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

To μεσημερι περασα την HD2 CoreDroid DHD V1.6 EU και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος. Απο εμφανιση καλυτερη λογω sense, αλλα σιγουρα πιο αργη απο την cyanogene. Για το θεμα της μπαταριας δεν μπορω να πω ακομα. Θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε task killer, γιατι επεσε το ματι μου σε κατι δημοσιευσεις οτι κανει κακο αντι για καλο στην μπαταρια. Στην cyanogene χρησιμοποιουσα και ειχα ρυθμιση στο autokill aggresive when screen off και νομιζω τα πηγαινε καλα.
Link to comment
Share on other sites

Πως επαναφέρουμε backup από το titanium backup; Γενικά ποιός είναι τρόπος που λειτουργεί ;

 

send from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To μεσημερι περασα την HD2 CoreDroid DHD V1.6 EU και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος. Απο εμφανιση καλυτερη λογω sense, αλλα σιγουρα πιο αργη απο την cyanogene. Για το θεμα της μπαταριας δεν μπορω να πω ακομα. Θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε task killer, γιατι επεσε το ματι μου σε κατι δημοσιευσεις οτι κανει κακο αντι για καλο στην μπαταρια. Στην cyanogene χρησιμοποιουσα και ειχα ρυθμιση στο autokill aggresive when screen off και νομιζω τα πηγαινε καλα.

 

Στο θέμα της ταχύτητας είναι σωστό να συγκρίνεις sense με sense ROMS.

Εγώ προσωπικα δε χρησιμοποιώ task killer και δεν εχω προβλήματα.

 

Sent from my T-Mobile HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως επαναφέρουμε backup από το titanium backup; Γενικά ποιός είναι τρόπος που λειτουργεί ;

 

http://matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=TB+-+User's+guide

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την nexusHD2 v 2.7 με το 2.3.4 αλλά που δίνει μόνο ηχητικες κλήσεις στο gtalk και όχι βιντεοκλησεις. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την nexusHD2 v 2.7 με το 2.3.4 αλλά που δίνει μόνο ηχητικες κλήσεις στο gtalk και όχι βιντεοκλησεις. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Είναι port της 2.3.4 για το Nexus One η οποία δεν υποστηρίζει βίντεο κλήσεις στο GTalk όπως η 2.3.4 για το Nexus S.

βιντεοκλήση στο HD2 πως μπορείς να κάνεις?

Fring, Tango, Oovoo.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Fring, Tango, Oovoo.

 

ναι, θέλω να πω πως θα κανω videoκλήση από την στιγμή που έχε κάμερα μόνο πίσω? δε θα βλέπω και θα με βλέπουν?

Link to comment
Share on other sites

ναι, θέλω να πω πως θα κανω videoκλήση από την στιγμή που έχε κάμερα μόνο πίσω? δε θα βλέπω και θα με βλέπουν?

Ναι ή θα βλέπεις και δε θα σε βλέπουν. :lol:

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι άσχετο: η καλύτερες στιγμές με το hd2 μου ηταν οταν το δεκέμβρη έβαζα τις πρωτες ρομ ανδροιδ. Πήγαιναν πολυ πιο γρήγορα απο τα χαλια πλέον windows κ ειχα κολλήσει ολη μερα με το κιν μου.πλέον το βαρέθηκα λιγακι κ πηρα απόφαση αυτές τις μερες να το αποχωριστω κ να το πουλησω για να παρω..... iphone. Πριν απο το hd2 ειχα το hd.καμια σχεση!το hd2 ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που βγήκαν.θα το αποχωρηστω ομως κ ελπίζω να μη τι μετάνιωσω....

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πω κατι άσχετο: η καλύτερες στιγμές με το hd2 μου ηταν οταν το δεκέμβρη έβαζα τις πρωτες ρομ ανδροιδ. Πήγαιναν πολυ πιο γρήγορα απο τα χαλια πλέον windows κ ειχα κολλήσει ολη μερα με το κιν μου.πλέον το βαρέθηκα λιγακι κ πηρα απόφαση αυτές τις μερες να το αποχωριστω κ να το πουλησω για να παρω..... iphone. Πριν απο το hd2 ειχα το hd.καμια σχεση!το hd2 ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που βγήκαν.θα το αποχωρηστω ομως κ ελπίζω να μη τι μετάνιωσω....

 

Αυτή η πληροφορία σε τι ακριβώς θα μπορούσε να μας φανεί χρήσιμη; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλές rom και τελικά έχω μείνει προς το παρών στην SuperRAM FroYo v1.5 γιατί είναι γρήγορη και έχει σχετικά φυσιολογική για android αυτονομία.To μόνο πρόβλημα μου είναι με το ραδιόφωνο που πρέπει να ανοίξει το bluetooth για να λειτουργήσει και πάλι όμως χωρίς να λείπουν τα παράσιτα:ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλός οδηγός.Δεν βρήκα όμως την περίπτωση του να έχεις δυο ή περισσότερες ρομ στην κάρτα, τι γίνεται τότε σε περίπτωση επαναφοράς;

 

Αν αγοράσεις μια εφαρμογή απο το market γίνεται να την περάσεις και σε άλλη ρομ ή συσκευή;

 

Στην darκstone 1.5 βλέπω πάνω αριστερά στην οθόνη ένα memory usage (αριθμός) kb.Επιεδή δεν θυμάμαι πως το έκανα αυτό ξέρει κανείς τι είναι και πως φεύγει; :lol:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 2 μερες την τελευταια typhoon,καταλαθος αφαιρεσα το εικονιδιο που μπαινουμε στις εφαρμογες και στη θεση υπαρχει ενα αστερακι,οταν παταω πανω στο αστερακι δεν γινεται τιποτα,πως επαναφερω το αρχικο εικονιδιο?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

πάτα σε ένα κενό σημείο στην οθόνη και από το μενού που θα βγεί επέλεξε launcher actions--->open/close app drawer.το εικονίδιο που θα εμφανιστεί στην οθόνη πάρτο και ρίξτο πάνω στο αστεράκι.αν όταν πας να το βάλεις εκεί σου βγάζει τον κάδο για αφαίρεση του εικονιδίου,πήγαινε στις ρυθμίσεις του adw--->ui settings--->trash can και επέλεξε top ή none
Link to comment
Share on other sites

πάτα σε ένα κενό σημείο στην οθόνη και από το μενού που θα βγεί επέλεξε launcher actions--->open/close app drawer.το εικονίδιο που θα εμφανιστεί στην οθόνη πάρτο και ρίξτο πάνω στο αστεράκι.αν όταν πας να το βάλεις εκεί σου βγάζει τον κάδο για αφαίρεση του εικονιδίου,πήγαινε στις ρυθμίσεις του adw--->ui settings--->trash can και επέλεξε top ή none

 

thanks τελικα ηταν απλο,bbb τιποτα για να τρεχουμε java παιχνιδια υπαρχει?

Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...