Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 πρέπει να δουλεύει με την extended μπαταρία

βέβαια υπάρχει μια περίπτωση να μπορείς να πάρεις από το clockwork recovery της rom που ανέφερα,τον κερνελ και τα modules και να τα βάλεις στο clockwork του mdj και να δουλέψει κανονικά.αυτό που χρειάζεσαι σε αυτή την περίπτωση ειναι από το φάκελο boot το zimage και από το φάκελο /system/lib/modules τα αρχεία που έχει εκεί

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια βαζοντας nand ρομ γινεται να εχουμε και windows ταυτοχρονα η οχι? δεν εχω ασχοληθει καθολου με nand αλλα απο οτι κοιταξα εδω ===>> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895059 λεει :

 

Uninstallation

=================

You should flash stock official Windows Mobile 6.5 ROM.

 

 

oποτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια βαζοντας nand ρομ γινεται να εχουμε και windows ταυτοχρονα η οχι?

 

Και λογικά να το δεις... που θα χωρέσουν και τα δύο μέσα σε 512MB χώρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια εχει φορτωσει κανεις αυτη?????????????

HD2 CoreDroid DHD V1

προσπαθησα να τη βαλω γιατι εχει πολυ ωραια εικονιδια αλλα μου κολαει στο τελος σε μια μαυρη οθονη που γραφει HTC με πρασινα γραμματα,καθεται εκει κανα 10 λεπτο και μετα βαριεμαι και το κλεινω.τι συμβαινει μηπως πρεπει να τ αφησω ποιο πολυ ωρα???????????ποση ωρα κανει να τη φορτωσει??????????

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507

 

Εχθές την έβαλα! Μια χαρα παίζει προς το παρόν. Αργει να φορτώσει, ειδικά την πρώτη φορά. Ο δημιουργός λέει περίμενε 10 λεπτά, αλλά μπορεί να κάνει και παραπάνω. Άστο και πήγαινε να φτιάξεις κανένα καφέ. Αν ακολουθήσεις ακριβώς τα βήματα στο read me file δε θα εχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Someone για τι πράγμα;

 

Καλημέρα παιδια θελω να κανω μια ερωτηση πριν λιγες ημερες φλασαρα στην nand την MDJ FroYo Revolution v.2.3 [A2SD+][RMNET][Kernel: MDJ S10.2 OC]. Θελω να εγκαταστησω τον πιο καινουριο kernel (10.3)που βρηκα αλλα δεν ξερω πως. Εψαξα αλλα δεν βρήκα καποια οδηγια καπου. Θα ήθελα πολύ τα φωτα σας…..

 

Ps εχει καποιο Bug και δε μου λεει οτι το μηνυμα μου ειναι μικροτερο απο 10 χαρακτηρες..;;

Edited by johnsour

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω κατεβασει την MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+ και οταν την κανω αποσυμπιεση εχω σφαλματα. γιατι; και δοκιμασα να την ξανακατεβασω και παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω κατεβασει την MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+ και οταν την κανω αποσυμπιεση εχω σφαλματα. γιατι; και δοκιμασα να την ξανακατεβασω και παλι τα ιδια.

 

Δοκίμασε να την αποσυμπιέσεις με το 7 zip http://www.7-zip.org/

:):)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω κατεβασει την MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+ και οταν την κανω αποσυμπιεση εχω σφαλματα. γιατι; και δοκιμασα να την ξανακατεβασω και παλι τα ιδια.

 

 

Κ εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα κ φταίει η παλιά έκδοση του win rar που είχα. Ενημέρωσε το κ θα απόσυμπιέσει μια χαρά.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ps εχει καποιο Bug και δε μου λεει οτι το μηνυμα μου ειναι μικροτερο απο 10 χαρακτηρες..;;

Ειχα κανει βλακια κ εμεινε ενα σκετο "someone" :p το οποιο οπως καταλαβε κ ο φιλος πηγαινε στην ερωτηση που ειχα κανει.

Καποιο καλο παιδι να με βοηθησει αν ξερει.....??? :))))))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μια ιδέα απο τους πιο έμπειρους..

Τρέχω εδω και μηνα την SuperRAM Sense 0.1 του Darkstone χωρίς προβλήματα ..

Προσπαθησα να βάλω την SuperRAMFroyo 1.5 και την CM7 Gingerbread SuperRAM toy Copenhagen.

Και στις δυο, φορτώνει κανονικά η Ρομ ,και σταματάω εκει που λέει να πατήσω το Ανδροειδές.Οσο και αν πατάω, οσο και αν κάνω reboot , τίποτα δεν γίνεται.

Και στις δυο βάζω "νέο" 1 gb data.img..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συγχρονίσεις τις επαφές σου από το outlook στο gmail σου και από εκεί μετά περνάνε κατευθείαν στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς γίνεται αυτός ο συγχρονισμός βρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να βρω την επιλογή στο outlook πουθενά...

 

Κάνε μια αναζήτηση στο internet, θα βρεις πολλούς οδηγούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το έχω βρει αλλά σε αφήνει το gmail να κάνεις Import μια μια επαφή. Όλες μαζί δεν γίνεται γιατί 300 επαφές είναι παίδεμα;!!
Bill
Link to comment
Share on other sites

μια μια? μπα οχι.. αποκλείεται.. κάπου μπερδεύτικες. κάνεις εισαγωγή επαφών, φορτώνει το CSV αρχείο (αυτό που έκανες export από το outlook) και τις φορτώνει όλες κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πέδες μήπως ξέρετε να μου πείτε ποίες ειναι η ρυθμισης για να εχω internet στο κινητο με συνδεση vodafone ενω με της αλλες android roms δεν ειχα κανενα προβλημα με την SuperRAM Sense 0.1 του Darkstone αν και ενεργοποιο το internet δεν μπορω να μπω στο internet!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια θελω να κανω μια ερωτηση πριν λιγες ημερες φλασαρα στην nand την MDJ FroYo Revolution v.2.3 [A2SD+][RMNET][Kernel: MDJ S10.2 OC]. Θελω να εγκαταστησω τον πιο καινουριο kernel (10.3)που βρηκα αλλα δεν ξερω πως. Εψαξα αλλα δεν βρήκα καποια οδηγια καπου. Θα ήθελα πολύ τα φωτα σας…..

Μπορει καποιος να κανει εναν οδηγο ή να δωσει καποιο link για το πως γινεται αυτη η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πως μπορώ να μπλοκάρω μια εφαρμογή από το να μπαίνει στο ίντερνετ εκτός από το να χρησιμοποιήσω φαιργουολ. Μπορώ να μπλοκάρω με το αρχειο hosts το σαιτ που μπαίνει;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση: πως μπορώ να μπλοκάρω μια εφαρμογή από το να μπαίνει στο ίντερνετ εκτός από το να χρησιμοποιήσω φαιργουολ. Μπορώ να μπλοκάρω με το αρχειο hosts το σαιτ που μπαίνει;

 

Μιλάς για κάποια εφαρμογή του Android; Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πεδες ηπαρχει περιπτωση καποιο προγραμμα να μου μπλοκαρη το internet στο κινητο. Εχωτην android SuperRAM Sense 0.1. Ενω με τα windows μπαινω κανονικα στο internet οπως και με αλλες android roms που ειχα με αυτην δεν μπορω να μπω ενω εχω κανονικα της ρυθμισεις της vodafone για internet!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...