Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια. Ξερει κανεις κανενα build που να σωνει το βιντεο σε mp4 η avi. Οσα εβαλα τα σωνουν σε 3gp που ειναι ασυμβατο με εναν player που εχω και θελουν μετατροπή.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ΟΚ radio σε .50 λοιπον

και android σε sd και dual boot με τα προγ/κια που βλεπω στην 1η σελιδα

απο τις ROM android που βλεπω (4) ποια ειναι η καλυτερη?

υπαρχουν και αλλες προφανως δεν ειναι ενημερωμενο το post σωστα?

 

Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω. Υπάρχουν κάποιες δοκιμασμένες προτάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει ξαναειπωθει αλλα δεν βρηκα κατι μεσα σε τοσες σελιδες(δεν ειναι εφικτο να τις διαβασω ολες)!Με android froyo 2.2 στην sd εχω καταναλωση μπαταριας παρα πολυ!Πχ και χωρις να το χρησιμοποιησω χαλαει 1-2% την ωρα...Δηλαδη ανα 1-1.5 μερα θελει φορτισμα ενω με omega rom v20 κραταει ακριβως το διπλασιο!Ξερετε τι γινετε?Συμβαινει και σε αλλους?Υπαρχει αλλη εκδοση που να μην εχει το ιδιο προβλημα?thanks
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει ξαναειπωθει αλλα δεν βρηκα κατι μεσα σε τοσες σελιδες(δεν ειναι εφικτο να τις διαβασω ολες)!Με android froyo 2.2 στην sd εχω καταναλωση μπαταριας παρα πολυ!Πχ και χωρις να το χρησιμοποιησω χαλαει 1-2% την ωρα...Δηλαδη ανα 1-1.5 μερα θελει φορτισμα ενω με omega rom v20 κραταει ακριβως το διπλασιο!Ξερετε τι γινετε?Συμβαινει και σε αλλους?Υπαρχει αλλη εκδοση που να μην εχει το ιδιο προβλημα?thanks

 

Βαλε το Current Widget και παρακολουθησε την καταναλωση που εχεις στο standby. Πρεπει με κλειστα wifi, bluetooth, gps, data connection να εχεις γυρω στα 4-5 mA.

Link to comment
Share on other sites

1000 συγνωμη ισως εχει ξανα υπωθει εχω περασει του mdj το 2.3 android αλλα δεν εχουν smart dial πως μπορω να βαλω καποιο η το dialer της htc

και το ρολοι αν υπαρχει της htc αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι το smart dial αλλιως με βλεπω σε wm6.5

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1000 συγνωμη ισως εχει ξανα υπωθει εχω περασει του mdj το 2.3 android αλλα δεν εχουν smart dial πως μπορω να βαλω καποιο η το dialer της htc

και το ρολοι αν υπαρχει της htc αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι το smart dial αλλιως με βλεπω σε wm6.5

 

http://www.xda-developers.com/android/dialer-one-t9-dialer-for-android/

http://www.xda-developers.com/android/fast-dialer-a-decent-dialer-for-android-updated/

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και αλλες προφανως δεν ειναι ενημερωμενο το post σωστα?

 

ναι... καλυτερα απο ολες τις sd ειναι αυτες που τρεχουν απο την ram και καλυτερη ολων... αυτη

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το Current Widget και παρακολουθησε την καταναλωση που εχεις στο standby. Πρεπει με κλειστα wifi, bluetooth, gps, data connection να εχεις γυρω στα 4-5 mA.

 

το εβαλα μολις...αλλα πως το χρησιμοποιω?Που πρεπει να παω και τι να επιλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το Current Widget και παρακολουθησε την καταναλωση που εχεις στο standby. Πρεπει με κλειστα wifi, bluetooth, gps, data connection να εχεις γυρω στα 4-5 mA.

3712 εχω voltage...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επείδη δεν γνωρίζω και πολλά καθώς επίσης και από αυτά που έχω προλάβει να διαβάσω δεν έχω καταλάβει, θα ήθελα να ρωτήσω: έχω το hd2 με ρομ: 3.14.405.2. και radio: 2.15.50.1, μπορώ να βάλω android χωρίς hspl; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα επείδη δεν γνωρίζω και πολλά καθώς επίσης και από αυτά που έχω προλάβει να διαβάσω δεν έχω καταλάβει, θα ήθελα να ρωτήσω: έχω το hd2 με ρομ: 3.14.405.2. και radio: 2.15.50.1, μπορώ να βάλω android χωρίς hspl; Ευχαριστώ.

 

Ναι... ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Απ΄ ότι έχω καταλάβει το hspl το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να περάσουμε μια custom rom και μόνο. Μια ακόμη ερώτη, είναι πολύ πολύ επικίνδυνο για το κινητό να του περάσω android; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ. Απ΄ ότι έχω καταλάβει το hspl το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να περάσουμε μια custom rom και μόνο. Μια ακόμη ερώτη, είναι πολύ πολύ επικίνδυνο για το κινητό να του περάσω android; Ευχαριστώ

 

Αν το περάσεις στην κάρτα... καθόλου επικίνδυνο. Και αν δεν κάνεις HSPL, είσαι και εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Σκέφτομαι σαν πρώτη προσπάθεια να βάλω αυτή:SuperRAM FroYo by darkstone1337 Version 1.5, ελπίζω να μη αντιμετωπίσω ιδιαίτερα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω την mdj 4.6 και οταν παταω να δω τα προσωπα, δηλαδη τις επαφες μου, μου λεει φορτωση αλλα μενει στη φορτωση κ οση ωρα κ αν το αφησα συνεχισε να λεει το ιδιο. Ξερει κανεις τι φταει; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ενα δικο mp3 στο notification sound αλλα παρολο που το διαλεγω οταν δεχομαι μηνυμα παιζει καποιο αλλο,μηπως υπαρχει καποιος περιορισμος στη διαρκεια του ηχου?(MarkinuXHDExtraClean1.3)
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζει με το προγραμμα email στα android;δεχθηκε το gmail,hotmail αλλα το yahoo δεν το δεχεται.τι να κανω;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βρε Χρηστο αλλα δεν εχει επιλογες να ψαχνει ανα καποια ωρα η να ερχονται απευθιας.Πιο καλα ειναι να τα εχω και τα 3και να βλεπω τα mail κατευθιαν μολις ερθουνε

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν συνονόματε Γιώργο επειδή ήταν από τα αρχικά προβλήματα με τα android .Βάλε καρφωτά στις χειροκίνητες ρυθμίσεις φτιάξε εκ νέου τον λογαριασμό (εγώ έχω 2 yahoo):

διακομιστής imap : imap.mail.yahoo.com

προστασία : ssl

θύρα διακομ. : 993

διακομ. smtp : smtp.mail.yahoo.com

ssl

465

 

edit : κάποιος mod να διαγράψει το προηγούμενο

Edited by Nikos_s3

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν συνονόματε Γιώργο επειδή ήταν από τα αρχικά προβλήματα με τα android .Βάλε καρφωτά στις χειροκίνητες ρυθμίσεις φτιάξε εκ νέου τον λογαριασμό (εγώ έχω 2 yahoo):

διακομιστής imap : imap.mail.yahoo.com

προστασία : ssl

θύρα διακομ. : 993

διακομ. smtp : smtp.mail.yahoo.com

ssl

465

 

edit : κάποιος mod να διαγράψει το προηγούμενο

 

Μπράβο ρε φίλε!!!

Επιτέλους δούλεψε. Να είσαι καλά!!!:respect:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Σκέφτομαι σαν πρώτη προσπάθεια να βάλω αυτή:SuperRAM FroYo by darkstone1337 Version 1.5, ελπίζω να μη αντιμετωπίσω ιδιαίτερα προβλήματα.

 

Βάλτην άφοβα.αυτή χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Ιδίως αν δε θες να μπλέξεις με nand rom, δηλαδή αν θες να έχεις και τα windows είναι ότι καλύτερο. Στο θέμα μπαταρίας όμως μην περιμένεις κ πολλά πολλά ...

 

Sent from my Hd2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει scrollbar με ΑΒΓ για τις επαφές όπως στα windows 6.5 ή τιποτα ακόμη και μόνο ABC ??? διότι αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα όλη η ιστορία να φλασαρεις σε nand ειναι αυτοακυρη.... κοινως ψαξε να βγαλεις ακρη σε πολλές επαφές οδηγώντας .....
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω υποψη μου τα παραπανω για καλυτερη καταναλωση μπαταριας αλλα ουτε με αυτα δε γινοταν τιποτα... Τελικα αποφάσισα να κανω εγκατασταση "SuperRAM FroYo V1.5" απο την αρχη και επιτελους εχω πεσει στα 5mA σε κατασταση αναμονης, αλλά χωρις εγκατάσταση τιποτα επιπλέον εκτος απο "current widget" και "battery E.T.A.". Προφανώς κάποιο απο τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει επηρεαζε... αλλα ποιο??? Θα τα περναω ξανα λιγα λιγα να δω ποιο εφταιγε τελικα....

 

Έχω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα,

κάτι πέρασα και μου εχει ανεβάσει την κατανάλωση της μπαταρίας.

Βρήκες το πρόβλημα??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...