Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασυζητητί θα βάλεις την πιο τελευταία του Mur4ik, την RC3.

 

την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

κάνει βαθμονόμηση οθόνης?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

κάνει βαθμονόμηση οθόνης?

 

Είναι φοβερή! Έβαλα και το boot.img απο την Μ6 και η μπαταρία δε λέει να πέσει!!! Βαθμονόμηση δεν έχει αλλά πιο πάνω κάποιος έδωσε ένα λινκ για μια εφαρμογή που κάνει βαθμονόμηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερή! Έβαλα και το boot.img απο την Μ6 και η μπαταρία δε λέει να πέσει!!! Βαθμονόμηση δεν έχει αλλά πιο πάνω κάποιος έδωσε ένα λινκ για μια εφαρμογή που κάνει βαθμονόμηση.

 

Φίλε μου όλα καλά με αυτές τις εκδόσεις του λειτουργικού. Αλλά το θέμα με την μπαταρία δε μπορώ να το καταλάβω. ή έχω ελαττωματική μπαταρία ή της έχω φάει τη ζωή (το κινητό μου κοντεύει να χρονίσει). Γιατί εγώ ούτε κατα διάνοια δεν θα το έλεγα αυτό που λες εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ρυθμίσεις ή τι χρήση κάνετε. Γιατί σβήσιμο των στατιστικών της μπαταρίας και κάτι τέτοια κολπάκια τα έχω κάνει.

:( ????

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την 2.1 ,κλείσε το κινητό και άστο έτσι να φορτώσει,νομίζω οτι έτσι φορτίζει full η μπαταρία !

Αν έχεις μια custom rom τότε δεν φορτίζει το κινητό κλειστό,ανοίγει με το που βάλεις το micro usb στην θύρα.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα καλά με αυτές τις εκδόσεις του λειτουργικού. Αλλά το θέμα με την μπαταρία δε μπορώ να το καταλάβω. ή έχω ελαττωματική μπαταρία ή της έχω φάει τη ζωή (το κινητό μου κοντεύει να χρονίσει). Γιατί εγώ ούτε κατα διάνοια δεν θα το έλεγα αυτό που λες εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ρυθμίσεις ή τι χρήση κάνετε. Γιατί σβήσιμο των στατιστικών της μπαταρίας και κάτι τέτοια κολπάκια τα έχω κάνει.

:( ????

 

Εγώ προσωπικά μιλάω κοντά στην μισή ώρα καθημερινά και λίγο ιντερνετ. Μου κρατάει κανα 3-4 μέρες το πολύ. Αν τώρα είσαι συνέχεια συνδεμένος με wi-fi και μιλάς όλη την ώρα και παίζεις παιχνίδια τότε λογικό είναι να σου πέφτει η μπαταρία τόσο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερή! Έβαλα και το boot.img απο την Μ6 και η μπαταρία δε λέει να πέσει!!! Βαθμονόμηση δεν έχει αλλά πιο πάνω κάποιος έδωσε ένα λινκ για μια εφαρμογή που κάνει βαθμονόμηση.

 

κι εγώ αυτό έκανα, αλλά ακόμα δεν τον φόρτισα πλήρως για να δω τη μπαταρία..

είδωμεν απόψε το βράδυ!!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτό έκανα, αλλά ακόμα δεν τον φόρτισα πλήρως για να δω τη μπαταρία..

είδωμεν απόψε το βράδυ!!

 

Παίδες εγώ όταν έβαλα το boot.img από την Μ6 δεν με άφηνε να κάνω overclock. Δεν ήταν διαθέσιμες συχνότητες πάνω από τα 600. Δείτε αν συμβαίνει και σε εσάς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τη Μ6 ειμαι οκ στα 825
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω παρατηρησει με την μπαταρια ειναι το εξης...

Οταν το φορτιζω γραφει το ποσοστο που ειναι η μπαταρια πχ 30%

Καμμια ωρα μετα εχει παει στο 100% και το βγαζω

1-2 φορες που το εχω βγαλει αμεσως μολις παει στο 100% την επομενη μερα η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα

Αντιθετα αν παρολο που γραψει 100% το αφησω αρκετη ωρα ακομα (πχ προχθες το εβαλα να φορτιζει βραδυ ενω κοιμομουν κ το εβγαλα το πρωι) η μπαταρια κραταει πολυ περισσοτερο

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έχω κάποια θέματα αν ξέρει κανείς να μου τα λύσει.

1) Στα μηνύματα το LG IME πληκτρολόγιο τα γράμματα με τόνους (ελληνικά) μου τα βγάζει με τετράγωνο αλλά όταν τα πατάω μου βγαίνουν κανονικά στο κείμενο.Και επίσης αν κρατήσω πατημένο ένα γράμμα μου ανοίγει ένα παράθυρο με τα γράμματα που υπάρχουν σε αυτό το συγκεκριμένο κουμπί,αλλά αν τα γράμματα είναι πολλά και τα έχει σε 2 σειρές δε μπορώ να διαλέξω την δεύτερη σειρά....????Συμβαίνει και σε σας αυτό?

2) Με τίποτα δε μπορώ να καταφέρω να στείλω 160 χαρακτήρες σε μήνυμα. Μόνο με το Greek Keyboard που βρήκα στο market μπορώ. Κανείς καμια λύση για να στέλνω 160 χαρακτήρες και με το πληκτρολόγιο της LG? Με βολέυει περισσότερο...

3) Ότι και να διαλέξω για να κάνω overclocking πάντα μου κολλάει....μήπως πρέπει να πατήσω και καμια άλλη επιλογή για να μη κολλάει??Χρησιμοποιώ το setcpu αλλά και απο το μενού του κινητού που το έχει πάλι τα ίδια μου κάνει.

HELP PLEASE όποιος γνωρίζει. Έχω την RC3 περασμένη με Boot.img της Μ6.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

ουτε παλι δεν εγινε τιποτα κανενα προγραμμα για το κινητο που να το κανει αυτο υπαρχει ??? μου εχει σπασει τα νευρα γιατι ολα τα τραγ τα εχει με αραβικα γραμματα!!! :@@
Link to comment
Share on other sites

ουτε παλι δεν εγινε τιποτα κανενα προγραμμα για το κινητο που να το κανει αυτο υπαρχει ??? μου εχει σπασει τα νευρα γιατι ολα τα τραγ τα εχει με αραβικα γραμματα!!! :@@

Για προσπάθησε να εγκαταστήσεις τον winamp για το κινητό σου. Θα το βρεις στο market. Είναι πιστεύω ο καλύτερος Player για μουσική και ίσως σου λύσει το πρόβλημα και αναγνωρίσει τα τραγούδια σου.Δοκιμασέ το και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έχω κάποια θέματα αν ξέρει κανείς να μου τα λύσει.

1) Στα μηνύματα το LG IME πληκτρολόγιο τα γράμματα με τόνους (ελληνικά) μου τα βγάζει με τετράγωνο αλλά όταν τα πατάω μου βγαίνουν κανονικά στο κείμενο.Και επίσης αν κρατήσω πατημένο ένα γράμμα μου ανοίγει ένα παράθυρο με τα γράμματα που υπάρχουν σε αυτό το συγκεκριμένο κουμπί,αλλά αν τα γράμματα είναι πολλά και τα έχει σε 2 σειρές δε μπορώ να διαλέξω την δεύτερη σειρά....????Συμβαίνει και σε σας αυτό?

2) Με τίποτα δε μπορώ να καταφέρω να στείλω 160 χαρακτήρες σε μήνυμα. Μόνο με το Greek Keyboard που βρήκα στο market μπορώ. Κανείς καμια λύση για να στέλνω 160 χαρακτήρες και με το πληκτρολόγιο της LG? Με βολέυει περισσότερο...

3) Ότι και να διαλέξω για να κάνω overclocking πάντα μου κολλάει....μήπως πρέπει να πατήσω και καμια άλλη επιλογή για να μη κολλάει??Χρησιμοποιώ το setcpu αλλά και απο το μενού του κινητού που το έχει πάλι τα ίδια μου κάνει.

HELP PLEASE όποιος γνωρίζει. Έχω την RC3 περασμένη με Boot.img της Μ6.

 

Στα δυο πρώτα εxω ακριβως τα ιδια. στο 3 είμαι οκ και τρεχω max 825 και min 245 στο ondemand.

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ουτε τωρα!!! το κατεβασα αλλα δεν αλλαξε κατι και ουτε απο εκει μπορω να κανω μετονομασια στα τραγουδια....τιποτα αλλο υπαρχει???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έχω κάποια θέματα αν ξέρει κανείς να μου τα λύσει.

1) Στα μηνύματα το LG IME πληκτρολόγιο τα γράμματα με τόνους (ελληνικά) μου τα βγάζει με τετράγωνο αλλά όταν τα πατάω μου βγαίνουν κανονικά στο κείμενο.Και επίσης αν κρατήσω πατημένο ένα γράμμα μου ανοίγει ένα παράθυρο με τα γράμματα που υπάρχουν σε αυτό το συγκεκριμένο κουμπί,αλλά αν τα γράμματα είναι πολλά και τα έχει σε 2 σειρές δε μπορώ να διαλέξω την δεύτερη σειρά....????Συμβαίνει και σε σας αυτό?

2) Με τίποτα δε μπορώ να καταφέρω να στείλω 160 χαρακτήρες σε μήνυμα. Μόνο με το Greek Keyboard που βρήκα στο market μπορώ. Κανείς καμια λύση για να στέλνω 160 χαρακτήρες και με το πληκτρολόγιο της LG? Με βολέυει περισσότερο...

3) Ότι και να διαλέξω για να κάνω overclocking πάντα μου κολλάει....μήπως πρέπει να πατήσω και καμια άλλη επιλογή για να μη κολλάει??Χρησιμοποιώ το setcpu αλλά και απο το μενού του κινητού που το έχει πάλι τα ίδια μου κάνει.

HELP PLEASE όποιος γνωρίζει. Έχω την RC3 περασμένη με Boot.img της Μ6.

 

1) Συμβαίνει και σε μένα. Ίσως πρέπει να μπούμε όλοι μαζί στο XDA forumm και να ζητήσουμε να μας το διορθώσουν αν μπορούν. Στην 2.1 έκδοση του λειτουργικού που υπήρχε το ίδιο πληκτρολόγιο, αν θυμάμαι καλά, δεν είχε το πρόβλημα αυτό.

 

2) Νομίζω το πρόγραμμα HANDCENT λύνει το πρόβλημα. Έχει κάπου μια επιλογή υποστήριξης 160 χαρακτήρων για γραφή στα ελληνικά. Έγραψα το ίδιο μήνυμα στο μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων και στο handcent και ενώ στο πρώτο ήθελε 2 μηνύματα, στο δεύτερο ήθελα μόνο 1.

 

3) Κι εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα. Πήγαινε ξανακαθάρισε davlik κλπ κατέβασε ξανά την Μ6 και εκεί που έχεις την RC3 για φλασάρισμα, να αντικαταστήσεις το boot.img. Σου το λέω γιατί από ότι κατάλαβα, είχα κι εγώ μια Μ6 που ίσως δεν ήταν η τελική (εικασία κάνω). Μόλις ξανα φλάσαρα όλη την RC3 με boot από Μ6, είχα πάλι διαθέσιμο το overclock.

Link to comment
Share on other sites

3) Πήγαινε ξανακαθάρισε davlik κλπ κατέβασε ξανά την Μ6 και εκεί που έχεις την RC3 για φλασάρισμα, να αντικαταστήσεις το boot.img. Σου το λέω γιατί από ότι κατάλαβα, είχα κι εγώ μια Μ6 που ίσως δεν ήταν η τελική (εικασία κάνω). Μόλις ξανα φλάσαρα όλη την RC3 με boot από Μ6, είχα πάλι διαθέσιμο το overclock.

 

Τι εννοείς να καθαρισώ το davlik...απο το clockwork mode εννοείς? Για πες ποια πρέπει να καθαρίσω και τι κάνει το καθένα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι... από το clockworkmod καθαρίζει η dalvik cache.

 

Δε χάνω κάτι δικό μου έτσι? Ούτε ρυθμίσεις πιστεύω να χάνω ε?

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνω κάτι δικό μου έτσι? Ούτε ρυθμίσεις πιστεύω να χάνω ε?

 

Αν δεν κάνεις flash με wipe, τότε δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω.... Εχω την 2.1 εκδοση και ειμουν απο τους πρωτους που την ειχε βαλει οταν πρωτοβγηκε σε αυτο το κινητο, οποτε δεν ξερω αν ειναι fastboot η οχι, δεν θυμαμαι καθολου..... με camera+on δεν κανει τπτ απλα αναβει, οποτε μαλλον δεν ειναι fastboot... τωρα θελω να περασω την 2.3.4.... Τι να κανω? Σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιησα το KDZ updater για να περασω το fastboot και να κανω update την rom αλλα μου εμφανησε σφαλμα και σταματησε... Μπαινω σε download mode και μου αναγνωριζει κανονικα τους drivers αλλα μολις ανοιγω το KDZ updater μου εμφανιζει το μηνυμα usb not recognize και δεν βρισκει το τηλεφωνο... αν δεν μπω σε download mode και το ανοιξω κανονικα ειναι σαν να κανει συνεχεια επανεκινηση... Ξερει καποιος τι μπορω να κανω για να το επανορθωσω? Ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα σε κατι Forum επρεπε πρωτα να κανω εγκατασταση το fastboot.εκει ηταν που μου εβγαλε το σφαλμα.Αν καταφερω και το φτιαξω θα βαλω την CyanogenMod 7 (Android 2.3.2)

 

Μετα απο αρκετες προσπαθειες καταφερα και αλλαξα την ROM απο 2.1 eclair σε 2.3.2 Cyanogenmod 7.0.0

H ταχυτητα βελτιωθηκε αλλα δεν λειτοθργει το ακουστικο και το μικροφωνο..Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες προσπαθειες καταφερα και αλλαξα την ROM απο 2.1 eclair σε 2.3.2 Cyanogenmod 7.0.0

H ταχυτητα βελτιωθηκε αλλα δεν λειτοθργει το ακουστικο και το μικροφωνο..Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει;

 

με την 2.3.5 του Mur4ik λειτουργουν ολα αυτα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=927379

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...