Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εγινε τπτ.. πηρα τηλ στο 9βολτο και μου παν οτι θα το φτιαξουν..
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμαστε αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13205397&postcount=26

οποιος δεν ξερει αγγλικα να χρεισημοποιησει την μεταφραση της google στο http://www.google.gr

 

για kdz updater http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/276446-cyanogenmod-7-android-2-3-4-avaliable-gt540.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1032744

 

πειτε μου τι εγινε

 

στο site λέει: "In TYPE dropdown menu"

Τί πατάς;3GQCT;;

Edited by pouf
Link to comment
Share on other sites

το έκανα...τώρα ανοίγει και κολλάει στο logo android....μήπως ξέρει κανένας τίποτα;; Edited by pouf
Link to comment
Share on other sites

το έκανα...τώρα ανοίγει και κολλάει στο logo android....μήπως ξέρει κανένας τίποτα;;

 

μαλλον εβαλες 2.1 χωρις fastboot. αυτο εκανε και σε μενα

τωρα πρεπει να βαλεις android 2.1 με fastboot ή σπασμενο 2.2 ή 2.3. βαλε την 2.3 απο τον οδηγο(με fastboot) να δεις τι θα γινει

http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/276446-cyanogenmod-7-android-2-3-4-avaliable-gt540.html

Edited by rlc
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εβαλες 2.1 χωρις fastboot. αυτο εκανε και σε μενα

τωρα πρεπει να βαλεις android 2.1 με fastboot ή σπασμενο 2.2 ή 2.3. βαλε την 2.3 απο τον οδηγο(με fastboot) να δεις τι θα γινει

http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/276446-cyanogenmod-7-android-2-3-4-avaliable-gt540.html

 

Όταν το βάζω σε fastboot mode δεν μου βρήσκει την συσκευή....

 

@Edit: Το έκανα ευχαριστώ πολύ...το είχε φάει το συρτάρι...Αν και πήρα το Sensation ήθελα πολύ να το φτιάξω...

Edited by pouf
Link to comment
Share on other sites

54,60 το κόστος αλλαγής οθόνης από την μαμά lg. Μάλλον θα το κρατήσω έτσι και θα πάω για zte blade.

Eίναι σχεδόν (παρά 40λεπτά:p) ή μισή αξία του τηλεφώνου(με τιμές skroutz.gr) oπότε δεν αξίζει..:O

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα πιο πάνω, άλλαξα μόνος μου την οθόνη του kp500 μου. Το οποίο είναι κάτι παρόμοιο. η οθόνη που αγόρασα από το ebay κόστισε κάτω από 20 ευρώ.

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχω βρει και οδηγίες και οθόνη από ebay.. Αλλά θα ακύρωσω το υπόλοιπο της εγγύησης μου(ένας χρόνος).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα LG Optimus GT 540. Το κινητό δεν έχει συνδεθεί ποτέ με υπολογιστή. Λογικά χρειάζεται αναβάθμιση/ενημέρωση λογισμικού. Αν γίνει αυτή η διαδικασία θα χαθούν τα δεδομένα που υπάρχουν μέσα ; (εφαρμογές,μηνύματα,τηλέφωνα κλπ) Πώς μπορεί να γίνει backup ; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για τα LG όπως το Itunes για τα Iphone ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις στο LG gt540 στο ημερολογιο πως θα το κανω να γραφει το ορθοδοξο Πασχα κι οχι το καθολικο?

 

Βαλε καποια εφαρμογη του στιλ "εορτολογιο".

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Παιδιά το αγαπημένο μας κινητάκι "πεθαίνει" από υποστήριξη.

Στο xda αποχώρισε ο περιβόητος Mur4ik που ήταν ένας από τους βασικούς χομπίστες που εργαζόταν στην προσαρμογή πιο εξελιγμένων λειτουργικών για το GT540. Βέβαια υπάρχουν ακόμα κι άλλες ROM που εξελίσσονται, αλλά αναμφισβήτητα οι ΡΟΜ του Μούρικ ήταν από τις πιο πολυχρησιμοποιημένες μεταξύ των κατόχων του 540.

Link to comment
Share on other sites

guyz βοήθεια,

πάω να περάσω στο optimus one την 2,3,7

κατά την εγκατάσταση της 2.3.7 πρέπει να κόλλησε (μία ώρα έδειχνε την λέξη "android") και τώρα μόνο σε download mode μπορεί να μπει, τι να κάνω?

edit

btw τελικώς το κινητό μπορεί να μπει και σε download mode και σε fastboot mode, το πισί (win7) το βλέπει όμως το KDZ γράφει "phone not found".

υπάρχει επιστροφή?

για service ξέρει κανείς τίποτα?

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το ξέρεις ότι δεν είναι root-αρισμένο; Αν δεν είσαι σίγουρος/η βάλε την εφαρμογή root chereck.

 

Ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι rooted..Τι αλλο μπορω να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

η ROM 2.3.7 "έκατσε" μια χαρά στο gt540 και όλα δουλεύουν μια χαρά, ευχαριστώ πάρα πολύ τον Stefano, η βοήθειά του ήταν απερίγραπτη. Το low budget gt540 εξακολουθεί να έχει το πιο εξελιγμένο λογισμικό κινητών τηλεφώνων ακόμα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.7 πόσο κρατάει η μπαταρία σου? Εμένα δεν κρατούσε πάνω απο 30 ώρες μάξιμουμ και το γύρισα σε άλλη ρομ την γνωστή Utopia και η μπαταρία γύρισε στις 4 μέρες.

Επίσεις αν γνωρίζει κάποιος ενα πρόγραμμα grps να "προτείνει" και αν δουλεύει μια χαρά. Θένξ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία?

Βρήκα στο birdphone.gr με 7 γιούρο αλλά στο e click την έχει 22. Τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία?

Βρήκα στο birdphone.gr με 7 γιούρο αλλά στο e click την έχει 22. Τι παίζει?

φυσικά θα την πάρεις απο εκεί που την βρήκες με 7, είναι τα κλασικά παιχνίδια του εμπορίου.

 

Με την 2.3.7 πόσο κρατάει η μπαταρία σου? Εμένα δεν κρατούσε πάνω απο 30 ώρες μάξιμουμ και το γύρισα σε άλλη ρομ την γνωστή Utopia και η μπαταρία γύρισε στις 4 μέρες.

Επίσεις αν γνωρίζει κάποιος ενα πρόγραμμα grps να "προτείνει" και αν δουλεύει μια χαρά. Θένξ!

το έχω χωρίς sim ακόμα, το χρησιμοποιώ πολύ όμως για εφαρμογές και νετ, και μου βγάζει 2,5 μέρες. Την Utopia που την βρήκες????????? στείλε λινκ εάν μπορείς να βρεις μήπως την δοκιμάσουμε και εμείς.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλησπερα.αξιωθηκα και εβαλα την 2.1 με fastboot για να βαλω καποια αλλη ρομ μιας και καιρος ειναι να το σκαλισω λιγο:lol: (το εχω απο περυσι τον σεπτεμβριο)

Ολα οκ αλλα οταν το συνδεω με το PC ενω ειναι σε fastboot τα WIN7 64bit απλα αρνουντε να το αναγνωρισουν.(ανοιχτο μια χαρα το αναγνωριζουν)

Στην διαχειριση το αναγνωριζει ως Android με το κλασικο ερωτηματικο.Ο usb δριωερ μια χαρα ειναι εγκατεστημενος μιας και οπως ειπα σε debug το αναγνωριζει.Το εχει συναντησει κανεις αυτο?

Ακυρο παιδια....για καποιο αγνωστο λογο το βρηκε απο το update των win..??

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια μετα απο πολυ καιρο που εχω να γραψω εδω εχω χασει πολλα (καμια 60αρια σελιδες) θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη δεν εχω την υπομονη να διαβασω 60 σελιδες......Ειχα εγκαταστησει την cyanogen 2.3.4 το κινιτο το εχω δωσει στην κοπελα μου, και εκτος οτι κραταει η μπαταρια λιγη ωρα τρωει και κατι reboot θα ηθελα να περασω αλλη ρομ....Μπορειτε να μου προτεινετε καποια η οποια να αυξηθει η διαρκεια της μπαταριας και να ειναι σταθερη και γρηγορη...???Και κατα προτιμηση να ειναι overclocking.....Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα......;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια μετα απο πολυ καιρο που εχω να γραψω εδω εχω χασει πολλα (καμια 60αρια σελιδες) θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη δεν εχω την υπομονη να διαβασω 60 σελιδες......Ειχα εγκαταστησει την cyanogen 2.3.4 το κινιτο το εχω δωσει στην κοπελα μου, και εκτος οτι κραταει η μπαταρια λιγη ωρα τρωει και κατι reboot θα ηθελα να περασω αλλη ρομ....Μπορειτε να μου προτεινετε καποια η οποια να αυξηθει η διαρκεια της μπαταριας και να ειναι σταθερη και γρηγορη...???Και κατα προτιμηση να ειναι overclocking.....Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα......;)

 

Αγορίνα, εγώ του έβαλα την 2.3.7 πάντα απο Cyano και πιστεύω πως η μπαταρία έχει αξιόλογη διάρκεια. στο λινκ θα βρεις τις οδηγίες. Φρονώ πως δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα κατά την εγκατάσταση. Σχετικά με την διάρκεια μπαταρίας σημαντικό ρόλο παίζει και η χρήση.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.....Καλα στο φλασαρισμα ποτε δεν ειχα προβλημα......Ψιλογινεται βαρια χρηση 1 ωρα στανταρ ομιλια και καμια 15αρια μηνυματα αν ημερα....Απλα οταν το ειχα εγω θυμαμαι οτι με αυτη την ρομ που ειχα βαλει με το ζορι κραταγε 1 μερα με φυσιολογικη χρηση με cyannogen 2.3.4 παντα μιλαμε...Λογικα μεχρι τελος εβδομαδας θα δοκιμασω την 2.3.7 που μου ειπες...Για να δουμε....Παιρνει overclock...???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...