Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα προσπαθώ να δημιουργήσω αντίγραφα ασφαλείας αλλά δεν μου κάνει στις επαφές τι να φταίει?

 

αν μπορει να βοηθεισει καποιος γιατι θελω να κανω επαναφορα ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το wifi σου σιγουρα δουλευει?

 

Εχεις δοκιμασει να συνδεθεις σε αλλο ρουτερ?

 

 

ΥΓ εχετε καμια προταση για custom root? :!:

 

 

ναι και συνδεομαι κανονικα και ειπα οτι εχει κατι το ρουτερ, αλλα οταν πηρα το optimus συνδεθηκε αμεσως δεν ξερω τι να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Δες αν στο μενού με τα αποθηκευμένα ρούτερ που έχεις μπει, έχει και το δικό σου μέσα. Αν ναι, να το σβήσεις και ξανασυνδέσου και βάλε τον κωδικό.

 

 

το εχω κανει και αυτο αλλα τιποτα θα το ξανα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Android 2.2 σε LG GT54O δειτε αυτο το video !!!!!!!!!!!!!!!

 

Δες εδω τι δεν δουλευει!!!! :lol::p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857213

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει να βοηθεισει καποιος γιατι θελω να κανω επαναφορα ευχαριστω!!!

 

Mηπως παιζει ρολο που ειναι αποθηκευμενες? Sim ή τηλεφωνο? :O

 

Μια υποθεση κανω δεν μου εχει παρουσιαστει αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω τι δεν δουλευει!!!! :lol::p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857213

 

 

Πιθανων θα γινει αναβαθμιση σε 2.2 οποτε αναμενουμε

Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . λοιπόν σκοπεύω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά με αγχώνουν όλα αυτα τα περί root , update , δεν είχα ποτέ smartphone και φοβάμαι ότι όλα αυτα ΘA μου φανούν βουνό .... ή αγχώνομαι τζαπα; και κάτι τελευταίο. AΠO που μου προτείνεται να αγοράσω το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . λοιπόν σκοπεύω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά με αγχώνουν όλα αυτα τα περί root , update , δεν είχα ποτέ smartphone και φοβάμαι ότι όλα αυτα ΘA μου φανούν βουνό .... ή αγχώνομαι τζαπα; και κάτι τελευταίο. AΠO που μου προτείνεται να αγοράσω το κινητό;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κανένα άλλο...

Δεν ξέρω πιο αλλά παντός ΟΧΙ το gt 540.

Εμένα με εχει ταλαιπωρήσει πολύ.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους . λοιπόν σκοπεύω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά με αγχώνουν όλα αυτα τα περί root , update , δεν είχα ποτέ smartphone και φοβάμαι ότι όλα αυτα ΘA μου φανούν βουνό .... ή αγχώνομαι τζαπα; και κάτι τελευταίο. AΠO που μου προτείνεται να αγοράσω το κινητό;

 

Κοιτα με λιγες γνωσεις απο η/υ,καλα αγγλικα τπτ δεν ειναι δυσκολο για το κινητο..

 

Π.χ το update ειναι μολις λιγα κλικ, και το root ειναι κατι προαιρετικο..

 

Εμενα δεν με εχει δυσκολεψει μεχρι τωρα..

 

Οσο για το απο που μονο για την vodafone εχουν ακουστει προβληματα.. Εγω απο wind το πηρα και no problem

 

Kαλα χριστουγεννα σε ολους:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με λιγες γνωσεις απο η/υ,καλα αγγλικα τπτ δεν ειναι δυσκολο για το κινητο..

 

Π.χ το update ειναι μολις λιγα κλικ, και το root ειναι κατι προαιρετικο..

 

Εμενα δεν με εχει δυσκολεψει μεχρι τωρα..

 

Οσο για το απο που μονο για την vodafone εχουν ακουστει προβληματα.. Εγω απο wind το πηρα και no problem

 

Kαλα χριστουγεννα σε ολους:)

 

βασικα το root τι ακριβώς είναι; KAI μια βοήθεια από π να το αγοράσω;

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

βασικα το root τι ακριβώς είναι; KAI μια βοήθεια από π να το αγοράσω;

 

Με το root αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή.

Με την εφαρμογή z4root το κάνεις root με ένα κλικ.

Επίσης σου ξαναλέω βρες κανένα άλλο κινητό...

Αυτό ούτε multitouch εχει και παίρνει μεχρι 2.1 έκδοση ενώ υπάρχουν κινητά με 2.2.

Link to comment
Share on other sites

βασικα το root τι ακριβώς είναι; KAI μια βοήθεια από π να το αγοράσω;

 

Το root μπακαλιστικα ειναι ενα *ξεκλειδωμα* ωστε να μπορεις να *πειραξεις* το λειτουργικο του κινητου και δεν το αγοραζεις απο πουθενα.Υπαρχουν free εφαρμογες για να το κανεις και δεν ειναι τιποτα...;)

Αν ανατρεξεις σε πιο πισω σελιδες υπαρχουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ λεπτομερεστατα και γραμμενα αρκετες φορες :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ρωτήσει εάν γίνεται να βάλεις δικό σου ήχο για τα μηνύματα . Εάν δεν θες να εγκαταστήσεις κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα για τα μηνύματα (like handcent sms) που υπάρχει περίπτωση να υπάρχει επιλογή να βάλεις δικό σου ήχο τότε κάνεις τα εξής :

 

Πηγαίνεις sdcard/media/audio/notifications και βάζεις σε αυτόν τον φάκελο το αρχείο ήχου που θες .

 

Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει αυτός ο φάκελος . Τότε απλά κατεβάζεις το facebook for android κάνεις μια επανεκκίνηση και λογικά θα έχει δημιουργηθεί αυτό το path .Και τότε κάνεις την πιο πάνω διαδικασία και είσαι κομπλέ . Τώρα πας κανονικά στις ρυθμίσεις και θα δεις ότι στους ήχους ειδοποίησης θα έχει και το νέο κομμάτι που έχεις βάλει

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανενας καλο gps στο κινητο?αν ναι ποιο?γιατι κατεβασα το ndrive και για να περασω τον ελληνικο χαρτη ζηταει 39 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ για την βοήθειά σας . τώρα το μόνο που εχω να κάνω είναι να το παραγγείλω. βασικα σκεφτόμουνα από το ΓΕΡΜΑΝΟ ή από τα multirama .εσείς τι λέτε; που με συμβουλεβετε να παω να το αγοράσω;
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ για την βοήθειά σας . τώρα το μόνο που εχω να κάνω είναι να το παραγγείλω. βασικα σκεφτόμουνα από το ΓΕΡΜΑΝΟ ή από τα multirama .εσείς τι λέτε; που με συμβουλεβετε να παω να το αγοράσω;

 

κοιταξε να βρεις αλλο...για να στο λεμε κατι ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να βρεις αλλο...για να στο λεμε κατι ξερουμε

 

τα είδα φίλε μου τα μυνήματά σας παραπάνω , αλλά δεν βρήκα κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά και με τις ίδιες δυνατότητες. Aν έχετε να μου προτείνεται εσείς κάποιο άλλο κινητό-smartphone καλοδεχούμενες όλες οι ιδέες σας. το τονίζω όμως ." στα ίδια χρήματα και με τις ίδιες δυνατότητες "

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να κανω το gt540 μου με app2sd με το script αλλα το κινητό κολλάει και όταν κάνω reboot μου πετάει σφάλμα μόλις μπένει στην αρχικη οθόνη. Ξερετε κανενα αλλο κόλπο για app2sd χώρις να κολλάει το κινητό??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...