Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαΑαΧΧαΧΑΧαχαΧχ και εμενα στο 4% εχει κολλησει.... και γραφει το κινητο emergency mode!

 

@edit οκ το περασα το 4 ειμαι στο 70% !

 

εκανες κατι και ξεκολλησε? εμενα κολλαει κανα 10 λεπτο εκει και μετα μ λεει απετυχε και να ξανα δοκιμασω

 

εχω ξανα δοκιμασει 2-3 φορες αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

ειμαι κατοχος και εγω ενος LG GT540 και σημερα αφου ειδα οτι βγηκε η 2.1 στα Ελληνικα αποφασισα να κανω την αναβαθμιση αφου πρωτα πηρα backup τις επαφες μου και τις εφαρμογες

ολα πηγαν καλα οντως ειναι πιο γρηγορη η 2.1 εκανα restore τις εφαρμογες και τις επαφες και εχω περιπου 30 ΜΒ παραπανω χωρο στην μνημη του τηλεφωνου με την 2.1 με τις ιδιες ακριβως εφαρμογες που ειχα στην 1.6

το μονο προβλημμα ειναι το πληκτρολογιο που δεν βγαζει χωριστα τα αγγλικα πλέον οπως ηταν στην 1.6 αλλα εχει και προεγκατεστημενο το thesims 3 το οποιο ομως δεν το παιζει

αν εχει και καποιος αλλος προβλημμα με το thesims 3 ας το αναφερει για να ξερω οτι δεν ειναι μονο σε εμενα αυτο το προβλημμα

κατα τα αλλα φενεται να ειναι πιο γρηγορο και πιο ανετο το τηλεφωνο απο την 1.6

θα δειξει στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Το "The Sims" ούτε εμένα ξεκινάει. Στα κομμάτια να πάει, δε με ενδιαφέρει αυτο το παιχνίδι. Με το πληκτρολόγιο τι θέμα έχεις? Δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το "The Sims" ούτε εμένα ξεκινάει. Στα κομμάτια να πάει, δε με ενδιαφέρει αυτο το παιχνίδι. Με το πληκτρολόγιο τι θέμα έχεις? Δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό.

 

στην 1.6 τα αγγλικα τα ειχε χωρια τωρα τα εχει ολα σε ενα...Ελληνικα και Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι κατοχος και εγω ενος LG GT540 και σημερα αφου ειδα οτι βγηκε η 2.1 στα Ελληνικα αποφασισα να κανω την αναβαθμιση αφου πρωτα πηρα backup τις επαφες μου και τις εφαρμογες

ολα πηγαν καλα οντως ειναι πιο γρηγορη η 2.1 εκανα restore τις εφαρμογες και τις επαφες και εχω περιπου 30 ΜΒ παραπανω χωρο στην μνημη του τηλεφωνου με την 2.1 με τις ιδιες ακριβως εφαρμογες που ειχα στην 1.6

το μονο προβλημμα ειναι το πληκτρολογιο που δεν βγαζει χωριστα τα αγγλικα πλέον οπως ηταν στην 1.6 αλλα εχει και προεγκατεστημενο το thesims 3 το οποιο ομως δεν το παιζει

αν εχει και καποιος αλλος προβλημμα με το thesims 3 ας το αναφερει για να ξερω οτι δεν ειναι μονο σε εμενα αυτο το προβλημμα

κατα τα αλλα φενεται να ειναι πιο γρηγορο και πιο ανετο το τηλεφωνο απο την 1.6

θα δειξει στο μελλον

 

To sims3 σε κανεναν μαλλον δεν θα παιζει οπως και με το ungry birds σε εμεενα....μετα την πρωτη οθονη οπως και το sims απλα γυριζει πισω στο μενου..

Link to comment
Share on other sites

στην 1.6 τα αγγλικα τα ειχε χωρια τωρα τα εχει ολα σε ενα...Ελληνικα και Αγγλικα

 

Και πώς αλλάζουμε από Αγγλικά σε Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά. το κουμπάκι παραδίπλα απο το "XT9" δε το είδε κανείς? Αυτό που λέει "abc/1@#"?

 

Εκτός αν χρησιμοποιείτε το "Phone keypad", εκεί ναι, είναι λίγο μπάχαλο, το προτιμώ γυρισμένο σε "QWERTY keypad" πάντως.

Edited by cca

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το Service της LG και μου είπαν οτι απο βδομάδα αναμένεται η νεα έκδοση και για τα Vodafone κινητά, με τα οποία θα διορθώνεται και το πρόβλημα με τα 2G. Περιμένουμε λοιπόν. Με την 2.1 που το έκανα PDA πλέον αφου τηλέφωνα γιοκ(:P) έχω να πώ οτι είναι σαφώς πιο γρήγορο, γλίτώνεις καμια 20mb στην κάρτα και ο Dolphin HD ειναι καταπληκτικος:P

Ένα προβληματάκι μόνο. Root τώρα πως το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το Service της LG και μου είπαν οτι απο βδομάδα αναμένεται η νεα έκδοση και για τα Vodafone κινητά, με τα οποία θα διορθώνεται και το πρόβλημα με τα 2G. Περιμένουμε λοιπόν. Με την 2.1 που το έκανα PDA πλέον αφου τηλέφωνα γιοκ(:P) έχω να πώ οτι είναι σαφώς πιο γρήγορο, γλίτώνεις καμια 20mb στην κάρτα και ο Dolphin HD ειναι καταπληκτικος:P

Ένα προβληματάκι μόνο. Root τώρα πως το κάνουμε;

 

Mε ακριβώς τον ιδιο τροπο που το καναμε και πριν (δες μερικες σελιδες πριν).....με ενα κλικ!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τωρα τηλεφωνο την LG και δεν ξερανε καν οτι εχει βγει η ελληνικη αναβαθμηση και μου ειπανε αν μαθουμε κατι θα σας παρουμε τηλεφωνο . doing!
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τωρα τηλεφωνο την LG και δεν ξερανε καν οτι εχει βγει η ελληνικη αναβαθμηση και μου ειπανε αν μαθουμε κατι θα σας παρουμε τηλεφωνο . doing!

 

Έλεος να το παίρνουμε πρώτοι εμείς χαμπάρι κι αυτοί τον ύπνο του δικαίου! :lol:

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά. το κουμπάκι παραδίπλα απο το "XT9" δε το είδε κανείς? Αυτό που λέει "abc/1@#"?

 

Εκτός αν χρησιμοποιείτε το "Phone keypad", εκεί ναι, είναι λίγο μπάχαλο, το προτιμώ γυρισμένο σε "QWERTY keypad" πάντως.

 

για το Phone keypad μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

εκανες κατι και ξεκολλησε? εμενα κολλαει κανα 10 λεπτο εκει και μετα μ λεει απετυχε και να ξανα δοκιμασω

 

εχω ξανα δοκιμασει 2-3 φορες αλλα τιποτα

 

aggele μην σκαλιζεις τιποτα. αστο να κανει μονο του την δουλεια.

 

ps: μην κατεβαζεις τιποτα ασε να σου δουλευει το pc στο download τις αναβαθμισεις

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

με εχει πιασει το κεφαλι μου. οποιoς εχει λινκ με gps ας μου στειλει ενα pm

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανε κανενας αναβαθμιση??? γιατι μαλλον πολλοι εχουν προβλημα...οποιος το εκανε εχει διαφορες απο την 1.6 ....αξιζει να γινει αναβαμιση και κατι σημαντικο..οι εφαρμογες αποθηκευονται στη καρτα sd?
Link to comment
Share on other sites

Στην SD μόνο αν το κάνεις root και μετά app2sd, απο μόνο του δεν.

 

Άσχετο, αλλα βγήκε η τελική έκδοση του Angry Birds, τρέχει μια χαρά στο GT540.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες εγκαθιστανται στην μνημη του κινητου και οχι στην sd δυστηχως

 

Με app2sd οπως λενε οι οδηγιες μερικες σελιδες πιο πισω η μνημη του κινητου μενει αθικτη και ολα πλεον γινοντε εγκατασταση στην sd...ετσι απλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο το πάω στο Service καθότι οι 2G δεν επανέρχονται ούτε με 300 reset

(ούτε hard reset) και η 1.6 δεν εγκαθιστάτε με τίποτα(ούτε με download mode).

Αυριο θα γίνει χαμός. Τηλέφωνο αγορασμένο απο τη Vodafone, απλά δεν είναι συμβατό με την ίδια sim της εταιρίας.. τι να πώ.

 

Να δώ πόσο καιρό θα κάνω να το πάρω πίσω και τι θα κάνω οταν το πάρω. Ούτε με την 1.6 ειναι δουλειά αυτή με 30 reset μέχρι να πιάσει το 2G!

 

Για μια ακόμη φορά λοιπόν:

ΟΣΟΙ ΈΧΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΚΑΙ VODAFONE, ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ V20a, μέχρι τουλάχιστον να βγάλει η Voda μια δική της έκδοση.

 

τι προβλημα σου εβγαλε ?

 

γινεται και αναβαθμιση απο το lg mobile update tool τωρα ?

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

 

γινεται και αναβαθμιση απο το lg mobile update tool τωρα ?

 

ναι. εγω απο εκει την εκανα.

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Με app2sd οπως λενε οι οδηγιες μερικες σελιδες πιο πισω η μνημη του κινητου μενει αθικτη και ολα πλεον γινοντε εγκατασταση στην sd...ετσι απλα ;)

 

 

...στην εκδοση 1.6 γινεται αυτο? βαζουμε το app2sd και αποθηκευινται στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Ναί γίνεται, το είχα κάνει πρίν να βάλω την 2.1 και δούλευε κανονικότατα και στην 1.6.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

1

aggele μην σκαλιζεις τιποτα. αστο να κανει μονο του την δουλεια.

 

ps: μην κατεβαζεις τιποτα ασε να σου δουλευει το pc στο download τις αναβαθμισεις

 

 

Μ κανει download ενα αρχειο 140mb καπου εκει.μετα αρχιζει η αναβαθμιση κολλαει στο 4% κ μ βγαζει πως εχει προβλημα η συνδεση μεταξη η/υ και κινητου κ μ λεει να ξανα δοκιμασω αλλα τιποτα..... helpp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...