Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησε η αναβάθμιση από το store. Όποιος είχε την έκδοση preview πρέπει να την αφαιρέσει αλλιώς θα χρειαστεί format. Όσοι είχαν κανονικά τα 8, η αναβάθμιση γίνεται από το store (δεν απαιτείται format).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεκίνησε η αναβάθμιση από το store. Όποιος είχε την έκδοση preview πρέπει να την αφαιρέσει αλλιώς θα χρειαστεί format. Όσοι είχαν κανονικά τα 8, η αναβάθμιση γίνεται από το store (δεν απαιτείται format).

 

Mόλις μου ήρθε κι εμένα, ξεκινάμε...!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι τελειώσατε με το upgrade για πείτε παρατηρήσεις/σχόλια... βρήκατε τα αρχεία σας/προγράμματα εκεί που τα αφήσατε? έχω τα Win8 και επειδή δεν έχω Partition στον σκληρό, κωλύομαι να κάνω upgrade!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι τελειώσατε με το upgrade για πείτε παρατηρήσεις/σχόλια... βρήκατε τα αρχεία σας/προγράμματα εκεί που τα αφήσατε? έχω τα Win8 και επειδή δεν έχω Partition στον σκληρό, κωλύομαι να κάνω upgrade!

 

Όλα στη θέση τους είναι, κάτι μικρορυθμισούλες θέλει στην αρχή (κωδικούς και usernames του λογαριασμού σου στη Microsoft βασικά) κι όλα τ'άλλα θα τα βρεις στη θέση τους, προσωπικά απεγκατέστησα και κάποιες εφαρμογές που προστέθηκαν και δεν χρειάζομαι.. α βάλε και το ότι απενεργοποίησα τους συγχρονισμούς με το skydrive, θα το βρεις στα πρώτα βήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! ακόμα μια ερώτηση, εγώ που δεν έχω microsoft ID, θα χρειαστεί να κάνω πριν το upgrade ;
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο iso να κατεβάσουμε τα 8.1 και να κανουμε clean install;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα την εγκατάσταση, μόνο ότι θέλει αρκετή ώρα. Και είναι ενα κλικ πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα στο install .ολα τα αρχεια κ εφαρμογες.πολυ αργη διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα τα πέρασα όλα τα αρχεία, εφαρμογές και ρυθμίσεις τους είναι άθικτα εκτός από την γλώσσα που πρέπει να ξανακατεβάσει το ελληνικό πακέτο. Εβαλα και το classic shell παλι στη θέση του start button, έβαλα το φόντο του desktop στη start screen και είμαι έτοιμος!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα ξεκίνησε η λήψη..Αντε να δούμε

 

Θέλει αρκετή υπομονή γιατί κατεβαίνει πολύ αργά το πακέτο, καλή δύναμη εύχομαι..:)

Link to comment
Share on other sites

To notebook μου έχει επίσημα 7. Πέρυσι είχα αγοράσει τα 8 με την προσφορά των 15 ευρώ σαν upgrade. Τα κατέβασα σε κάρτα SD, τα πέρασα, δε μου άρεσαν και έκανα φορμάτ επιστρέφοντας στα 7. Τι τρόπο προτείνετε για να δοκιμάσω τα 8.1 που τα δικαιούμαι σαν αναβάθμιση των νόμιμων μου 8; Μου φαίνεται ιδιαίτερα χρονοβόρο να βάλω τα 8 και μετά να κατεβάσω τα 8.1 σαν αναβάθμιση! :(

 

Βρίσκεις iso με 8.1, το εγκαθιστάς με το κλειδί που το συνοδεύει και μετά περνάς το δικό σου κλειδί. Αν βάλεις από την αρχή το δικό σου δεν θα το δεχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετή υπομονή γιατί κατεβαίνει πολύ αργά το πακέτο, καλή δύναμη εύχομαι..:)

 

ΤΟ βλέπω:p

Λογικά δεν έχουν φορτώσει φουλ οι server γιατι θα κατεβάζουν όλοι.

Αν δεν γίνει σήμερα δεν πειράζει και αυριο μέρα είναι:D

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα και εγώ χθες βράδυ σε Sony Vaio. Μου απεγκατέστησε τους Display drivers της Nvidia και της Intel καθώς και μερικές optimization ρυθμίσεις που είχα κάνει στα 8 για τον ssd σκληρό μου (απενεργοποίηση windows search, superfetch κλπ.). Στα reboot έχω θέμα καθώς στις μισές περιπτώσεις δεν μπουτάρει κανονικά αλλά μένει κολλημμένο στο GUI display με το σηματάκι των windows και το κυκλάκι κάτω και μόνο με force shut down (παρατεταμένο πάτημα του on\off) μου κλείνει τελείως για να το μπουτάρω πάλι. Τελικά τα καταφέρνει αλλά με δυσκολία. Παρατήρησα επίσης στο device manager ότι τα 8.1 έχουν δικό τους "πακέτο" drivers σε hardware της Intel αφού είχε απεγκαταστήσει τους OEM drivers της Sony και μου πέρασε των Widows μη ημερομηνία τη χθεσινή που έγινε και η αναβάθμιση από 8 σε 8.1.

Γενικά θα περίμενα λίγο ακόμα πριν κάνω τη μετάβαση, να βγουν από τις εταιρείες πλήρως υποστηριζόμενοι drivers για 8.1.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα 8.1 με update από τα 8 και μου βγάζει ότι τα ελληνικά δεν είναι διαθέσιμα για γλώσσα συστήματος. Είναι σοβαροί;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα 8.1 με update από τα 8 και μου βγάζει ότι τα ελληνικά δεν είναι διαθέσιμα για γλώσσα συστήματος. Είναι σοβαροί;

Το πιο σημαντικο ειναι αυτο που λες.Πραγματικά έλεος.Έχει κατι ανύπαρκτες γλώσσες και δεν έχει ελληνικά.Ελπιζω να είναι μόνο προσωρινό το πρόβλημα.Αν ξέρει κάποιος κάτι οσον αφορά τα ελληνικά ας πει..

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ μόλις τώρα τα 8.1 . έχω ένα πρόβλημα με το ασύρματο ποντίκι. όταν ανοίγει το laptop δεν μου δουλεύει το ποντίκι καλά και μόλις το βγάζω από την usb θήρα και το ξαναβάλω τότε δουλεύει καλά. εχει ακουσει κανεις για καμια λησει ?? έχω λαπτοπ DELL και έβαλα πάλι τον οδηγό για το ποντίκι που δίνει αλλά και πάλι τίποτα .

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πέρασα προχθές 8.1 σε σταθερό αλλά και laptop, αναβάθμιση από 8, γνήσια.

Στον σταθερό υπολογιστή όλα καλά,δουλεύουν άψογα.

Στο laptop, hp pavillon dv6, έχω 2 θέματα, το ένα άλυτο μέχρι τώρα.

Αυτό που καταφερα να διορθώσω ήταν ότι,μετά από επανεκκίνηση,μου εβγαζε μνμ ότι το αρχείο dll λείπει από system32,κάτι που λύθηκε όταν απενεργοποίησα μια εφαρμογή της Logitech που ξεκινούσε μετά από reboot. Να τονίσω ότι γενικά διάβασα προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε software της Logitech.

 

Το άλλο θέμα που δεν έχω βρει λύση και θα ήθελα τη βοήθειά σας,είναι ότι με το που ανοίγω το control panel, αυτό κρασαρει!Έκανα επανεγκατασταση τους drivers της καρτας γραφικών (amd radeon) Μηοως και,αλλά τίποτα.

Έχετε διαβασει κάτι για θέμα αυτο;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελειως αχρηστη εγκατασταση.

3 φορες προσπαθησα στο laptop και τις 2 σταματησε μονη της το κατεβασμα.

Την Εγω το εκοψα εγω γιατι εκανε απειρη ωρα.

Παω να δοκιμασω με iso.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια....εχω windows 8 pro with media center original.

αν κανω αναβαθμιση χανω τα ελληνικα???

αν οχι πρεπει να κανω φορματ???

αν οχιφορματ τα προγραμματα,ντραιβερς ολα στη θεση τους και ομαλη λειτουργια???

ευχαριστω.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια....εχω windows 8 pro with media center original.

αν κανω αναβαθμιση χανω τα ελληνικα???

αν οχι πρεπει να κανω φορματ???

αν οχιφορματ τα προγραμματα,ντραιβερς ολα στη θεση τους και ομαλη λειτουργια???

ευχαριστω.

 

Εγώ έχασα τα ελληνικά με αναβάθμιση από τα 8 αλλά απλά τα ξαναπέρασα από τον πίνακα ελέγχου κατεβαζοντας το αντίστοιχο πακέτο. Από drivers και προγράμματα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι στιγμής ούτε εχασα τίποτα απολύτως. Σαν απλή ενημέρωση από το Windows update. Δεν χρειάζεται φορματ σε καμία περίπτωση. Οπότε δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση χθες. Συνολικά πήρε μία με μιάμιση ώρα και δεν έχασε τα ελληνικά. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το πρόγραμμα easy file locker, που δεν δεχόταν τον κωδικό και βρήκα τη λύση με λίγο ψάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...