Jump to content

Απόψεις: Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;  

794 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;

    • Android Browser
      115
    • BlackBerry Browser
      5
    • Firefox for mobile
      28
    • Internet Explorer Mobile
      18
    • NetFront
      1
    • Opera
      322
    • Safari
      197
    • Skyfire
      27
    • S60 OSS Browser
      29
    • ...άλλος
      52


Recommended Posts

Opera δαγκωτό!

Εχει εκδόσεις για ολα τα mobile OS και οχι μονο!

Γρήγορος και οταν αλλαζεις συσκευη δεν ειναι απαραίτητο να αλλάξεις και browser!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οσους έχουμε iphone ο safari είναι και πιό γρήγορος και στην τελική αναντικατάστατος :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα blackberry είναι ο Bolt Browser με HMTL 5.0 αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά :mad:

Για τον native browser...δε το σχολιάζω. Είναι αποδοτικός μόνο σε gprs :cool:

Στα ΝΟΚΙΑ μου αρέσει πιο πολύ ο native browser αλλά και ο opera mobile/skyfire! Γενικά,στα nokia μου αρέσει το browsing:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Opera mini 5 o ο πιο γρηγορος mobile browser ειδικα με τις ταχυτητες και την καλυψη δικτυου που εχουμε στην Ελλαδα. εχει πολλες συντομευσεις και την πιο βολικη αλλαγη tabs και προσαρμοζει το κειμενο στην οθονη. μονο να ειχε και flash....
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

καλή ιδέα η δημοσκόπηση αλλα δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα αφού είναι μέσα όλες οι πλατφόρμες.

εγώ πάντως σε android θα ψηφίσω dolphin HD με διαφορα, μονο τα gestures που έχει ενσωματωμένα και όλο το interface το βρίσκω εκπληκτικό.

με δεύτερη επιλογή μου τον απλό dolphin.

ναι τόσο πολύ μου αρέσει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πως μπορεί να έχει νόημα μια τέτοια σύγκριση καθώς ακόμα και ο ίδιος browser υλοποιείται διαφορετικά σε κάθε πλατφόρμα. Aν έπρεπε να ψηφίσω κάτι, opera με κριτήριο το κόκκινο χρώμα :P
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψηφίζω Opera για την εμπειρία internet που δίνει στα κινητά... με μόνο αρνητικό να θεωρώ την αξιοπιστία των Opera servers σε ασφάλεια...
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω Opera. είναι ο μόνος που έχω δοκιμάσει (μιας και χρησιμοποιώ τον υπολογιστή για internet) και μου αρέσει αρκετά. :)
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αν όλοι οι χρήστες είχαν δοκιμάσει όλους τους browsers, το ποσοστό του Android θα ήταν πολύ μεγαλύτερο… Στη ουσία, όπως το βλέπω εγώ από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, είναι μια δημοσκόπηση για το ποιος είναι ο πιο δημοφιλής browser και όχι απαραίτητα ποιος είναι ο καλύτερος…
Link to comment
Share on other sites

Οpera χρησιμοποιω που ειναι πολυ καλυτερος απο τον mIE, βεβαια, αλλα δεν εχω δοκιμασει αλλους..:O
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Opera mini, δεν έχω δοκιμάσει και κανέναν άλλον, αλλά δεν νομίζω να χρειάζομαι κάτι περισσότερο. Άν είχε και flash....

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα λείπει ο Dolphin που για το android είναι μακράν ότι πιο εξελιγμένο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ο οπερα χρειαται την προσθηκη ζουμ με τα δυο δακτυλα οπωσ ο σαφαρι και θα ειναι τελειοσ
Link to comment
Share on other sites

ο οπερα χρειαται την προσθηκη ζουμ με τα δυο δακτυλα οπωσ ο σαφαρι και θα ειναι τελειοσ

Στο HD2 που εχω το υποστηριζει κανονικα.

Opera και απο μενα. :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αν όλοι οι χρήστες είχαν δοκιμάσει όλους τους browsers, το ποσοστό του Android θα ήταν πολύ μεγαλύτερο… Στη ουσία, όπως το βλέπω εγώ από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, είναι μια δημοσκόπηση για το ποιος είναι ο πιο δημοφιλής browser και όχι απαραίτητα ποιος είναι ο καλύτερος…

 

O browser του android είναι μια χαρά, απλά έχει κάποια μικροπροβλήματα, όπως πχ δεν επιλέγει κάποια link σε διάφορα site (πχ παιζω castle age στο facebook και είναι ένα συγκεκριμένο tab που δεν ξέρω γιατί δεν το ανοίγει ενώ το επιλέγει), όπως επίσης και για κάποιο περίεργο λόγο δεν ξεκινάει το download σε αρχεία που είναι επισυναπτόμενα στο gmail.

Ο Dolphin HD απ'την άλλη μεριά συμπεριφέρεται απολύτως σαν browser απο υπολογιστή και έχει διάφορα "καλούδια" όπως youtube download, gestures, addons και σαφώς περισσότερες καρτέλες από αυτόν του Android (που έχει μόνο 3).

Επίσης κάτι που για μένα έχει τη σημασία του, έχει κουμπί Exit.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

καλός ο Opera, ο Skyfire λίγο αργός και λέει μόνο για το flash (παίζει τα πάντα)..

αλλά χρησιμοποιώ ακόμη τον Iris (δυστυχώς σταμάτησε στα WM) :D

Edited by xeirwn

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

O browser του android είναι μια χαρά, απλά έχει κάποια μικροπροβλήματα, όπως πχ δεν επιλέγει κάποια link σε διάφορα site (πχ παιζω castle age στο facebook και είναι ένα συγκεκριμένο tab που δεν ξέρω γιατί δεν το ανοίγει ενώ το επιλέγει), όπως επίσης και για κάποιο περίεργο λόγο δεν ξεκινάει το download σε αρχεία που είναι επισυναπτόμενα στο gmail.

Ο Dolphin HD απ'την άλλη μεριά συμπεριφέρεται απολύτως σαν browser απο υπολογιστή και έχει διάφορα "καλούδια" όπως youtube download, gestures, addons και σαφώς περισσότερες καρτέλες από αυτόν του Android (που έχει μόνο 3).

Επίσης κάτι που για μένα έχει τη σημασία του, έχει κουμπί Exit.

 

Εννοείται ότι δεν είναι τέλειος σαν browser. Απλά σχολίασα κυρίως το γεγονός ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε δοκιμάσει όλους τους browser για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη. Πιστεύω ότι πολλοί που προτιμούν κάποιον άλλον, αν είχαν δοκιμάσει τον android, ίσως τον είχαν ψηφίσει...

 

Στην τελική όμως, δεν συντρέχει απαραίτητα θέμα καλύτερου, αλλά και θέμα γούστου ή τι βολεύει τον καθένα μας (πχ προσωπικά είμαι της "σχολής" less is more και για αυτό δεν τρελαίνομαι για τον Dolhin HD).

 

Oπότε επανέρχομαι και ξαναλέω ότι μοιάζει περισσότερο με ψηφοφορία του πιο δημοφιλούς και όχι του καλύτερου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...