Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!

 

Εχω το Iphone 3g απο οταν πρωτοβγηκε, με εκδοση λογισμικου την 3.1.2.

Το εχω κανει jaibreak..

 

Θέλω να περασω την 4.0 αλλα <<καθαρά>> χωρις να μεινουν στοιχεια απο Jaibreak..Γενικα δεν θέλω να ασχοληθω αυτη τη περιοδο με το jaibreak..

ΤΙ να κάνω?

Εφαρμογες δεν με ενδιαφερει να σωσω κατι, θελω μονο να μεινουν οι επαφες και τα μηνυματα στην 4.0 χωρις να περαστει τιποτα αλλο. ΓΙνεται?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

ναι, συνδεσε το iPhone σου στο iTunes και με πατημενο το shift (εαν εχεις windows) επελεξε το αρχειο του upgrade. Με αυτο τον τροπο θα εχεις ενα iOS4 μαμα!

Οταν τελειωσει, δηλωσε το σαν ενα νεο iPhone...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης αν και μπορεί να ναι άσχετο για τσέκαρε στο iTunes σου Store > Check for available downloads .

 

Μου λεει ουσιαστικα οτι ολα ειναι οκ. Οτι ηταν να κατεβει, κατεβηκε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει ουσιαστικα οτι ολα ειναι οκ. Οτι ηταν να κατεβει, κατεβηκε...

 

Καλή τύχη τότε με την cosmote.. Eλπίζω να έχει πάντως εξειδικευμένο προσωπικό και ξεχωριστό τμήμα για iphone όπως η vodafone, γιατί αλλιώς δεν σε βλέπω να βγάζεις άκρη. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να κανω restore ολο το τηλεφωνο χωρις να χασω επαφες/εφαρμογες κτλ;

Μόνο αν τις κρατήσεις μέσω Outlook τις επαφές. Οι εφαρμογές είναι αποθηκευμένες στο iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες ειναι κρατημενες σε εμενα στο "Windows Contact" και οταν παω "Επαφες" στα windows 7 τις εχει 1-1
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να κανω restore ολο το τηλεφωνο χωρις να χασω επαφες/εφαρμογες κτλ;

 

Φυσικά... Κάνε sync τις επαφές σου με το outlook. Οι εφαρμογές από τη στιγμή που τις έχεις το iTunes δεν χάνονται.. ούτε τα τραγούδια, ringtones κτλ... Aλλά θα χάσεις τα savings στις εφαρμογές και τα μηνύματα..

Αλλά κάνε και μια προσπάθεια με την cosmote. Γιατί να το κάνεις αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πιστευω να εχει η Cosmote προβλημα, γιατι θα ειχαν κ αλλοι παραπονα λογικα....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πιστευω να εχει η Cosmote προβλημα, γιατι θα ειχαν κ αλλοι παραπονα λογικα....

 

E μπορεί να είχαν κι άλλοι παράπονα.. Που το ξέρεις? Πήρες τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Τ carrier update πάντως δεν θα έπρεπε να είναι ενσωματωμένο με την 4.0 ?? Γιατί να το βγάζει ξεχωριστά? Εμένα τουλάχιστον τα carrier update αναβαθμίστηκε μαζί με την 4,0 που κατέβασα.
Link to comment
Share on other sites

E μπορεί να είχαν κι άλλοι παράπονα.. Που το ξέρεις? Πήρες τηλέφωνο?

 

Πηρα θα με παρουν απο το τεχνικο τμημα (καποτε.. :lol: )

 

In Windows XP:

C:\Documents and Settings\[username]\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Carrier Support

 

In Windows Vista:

C:\Documents and Settings\[username]\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Carrier Support\ in Windows Vista.

 

Ας παει καποιος με cosmote Και να μου πει τι αρχειο εχει στους φακελους εκει και ποσα kb ειναι ..

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα.. Και να φανταστώ και στην 4 , πάλι δεν μπορείς να ελέγχεις και να δεις τις ρυθμίσεις του internet (apn) στην cosmote, όπως και πριν?

Φυσικά και πάρε στην εξυπηρέτηση και ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα iPhone

 

Μπορείς με το update carier που έκανα σήμερα!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3216496#post3216496

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται φίλε μου αρκεί να συγχρονισεις τις επαφές σου μέσω iTunes με κάποιο πρόγραμμα που κρατάς τις επαφές ( outlook , adressbook ) και στην συνέχεια να πραγματοποιησεις restore της συσκευής και μόλις ολοκληρωθεί set up as new και τέλος να κάνεις εκ νέου συχρονισμο με το iTunes για να επαναφερεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο. Φυσικά αυτά ισχύουν εάν δεν ενδιαφέρεται για unlock η jailbreak της συσκευής. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ναι, συνδεσε το iPhone σου στο iTunes και με πατημενο το shift (εαν εχεις windows) επελεξε το αρχειο του upgrade. Με αυτο τον τροπο θα εχεις ενα iOS4 μαμα!

Οταν τελειωσει, δηλωσε το σαν ενα νεο iPhone...

 

Ευχαριστώ,αλλα τα μηνυματα θα σωθούν? δηλαδη θα μπορουν να μεταφερθουν στην νεα εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Για vodafone μπορώ να πω και είναι 6ΚΒ:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με το update carier που έκανα σήμερα!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3216496#post3216496

 

Εμενα δεν λεει τετοια πραγματα!

 

Εχει "Ενεργοποιση 3G"

 

"Δεδομενα"

 

"Περιαγωγη Δεδομενων"

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ, ξερει κανει τι μπορει να φταιει, δευτερη φορα που την κατεβαζω και οταν φτανει στα 377,9 απο τα 378 μου βγαζει "οτι απετυχε η συνδεση" και κατι τετοια. να κατεβενε και γρηγορα παει στο καλο θελει 40-50 λεπτα. :kill: APPLE
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ, ξερει κανει τι μπορει να φταιει, δευτερη φορα που την κατεβαζω και οταν φτανει στα 377,9 απο τα 378 μου βγαζει "οτι απετυχε η συνδεση" και κατι τετοια. να κατεβενε και γρηγορα παει στο καλο θελει 40-50 λεπτα. :kill: APPLE

Κατέβασε το από τα εξωσχολικά sites που έδωσαν κάποια παιδιά...

 

http://www.iphonetech.gr/home/38-blog/852-ios-4-released.html

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ωραία η ios 4, αλλά που ειναι το ibooks?

 

ενώ υπάρχει ως εφαρμογή για iphone και μπορώ να την κατεβάσω, δεν την φορτώνει αυτόματα στις εφαρμογές.

 

Το Multitasking θα τρέχει παράλληλα εφαρμογές τελικά? Γιατί προσπαθώ να φορτώσω parlingo και κάτι άλλο και μου αποσυνδέεται το parlingo. Είναι θέμα ασυμβατότητας εφαρμογών ή μη υποστήριξης πραγματικού Multitasking?

Link to comment
Share on other sites

ωραία η ios 4, αλλά που ειναι το ibooks?

 

Σε λίγες ώρες θα μπορείς να το εγκαταστησεις!Μόλις ηρεμήσουν οι σερβερ της apple!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Το Multitasking θα τρέχει παράλληλα εφαρμογές τελικά? Γιατί προσπαθώ να φορτώσω parlingo και κάτι άλλο και μου αποσυνδέεται το parlingo. Είναι θέμα ασυμβατότητας εφαρμογών ή μη υποστήριξης πραγματικού Multitasking?

 

Ειπώθηκε και πιο πάνω ότι για να λειτουργήσει το Multitasking, πρέπει να αναβαθμιστούν και οι εφαρμογές!:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ειπώθηκε και πιο πάνω ότι για να λειτουργήσει το Multitasking, πρέπει να αναβαθμιστούν και οι εφαρμογές!:)

 

σορρυ αλλά ειπώθηκαν τόοοοσα παραπάνω που δεν προλάβαινα να διάβασω!!! thnx για την επισήμανση πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη των καινουριων APIs που υποστηρίζουν την συγκεκριμένη multitasking εκτέλεση προϋποθέτουν την αναβάθμιση των εφαρμογών από τους developers. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...