Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Opoios prolabei Expansys tvra

 

Ναι τζαμπα, 1050 ευρω........

 

Και μιλάμε για τα 16GB έ; Ευκαιρία.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καθαρη αισχροκερδια αν σκεφτειτε οτι τα παιρνει χοντρικη κατα καποιον τροπο γιατι αγοραζει ποσοτητες Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

599 Λιρες στο Αγγλικο και στο Ελληνικο 1050 ευρω..... ετσι απλα....

Ελλάδα...... τι να λέμε... οικονομική κρίση!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ομως η Expansys νομιζω θεωρείτε "σοβαρη" εταιρια, πως επιτρεπει να κανουν οτι θελουν σε χωρες που δραστηριοποιείται εκτος Αγγλιας;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ta ειπαμε , τα ειπαμε , τα ξαναειπαμε , ολοι το χαβα τους , δειτε αγγελιες το πουλανε 900 ευρω , ετσι μου ερχεται να του κλεισω συναντηση και να :X:X:ninja:

Αμαν πια ...... anyway ας περιμενουμε λιγο , μια με 2 εβδομαδες ακομα , μετα θελω να δω πως θα αισιανονται αυτοι οι :O:O που το αγορασαν 900 ευρω ... δεν θα τα κλαινε ??? ασε που δεν θα μπορουν να τα πουλησουν γιατι χωρις αποδειξη ελληνικη βρασε οριζα ........

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ta ειπαμε , τα ειπαμε , τα ξαναειπαμε , ολοι το χαβα τους , δειτε αγγελιες το πουλανε 900 ευρω , ετσι μου ερχεται να του κλεισω συναντηση και να :X:X:ninja:

Αμαν πια ...... anyway ας περιμενουμε λιγο , μια με 2 εβδομαδες ακομα , μετα θελω να δω πως θα αισιανονται αυτοι οι :O:O που το αγορασαν 900 ευρω ... δεν θα τα κλαινε ??? ασε που δεν θα μπορουν να τα πουλησουν γιατι χωρις αποδειξη ελληνικη βρασε οριζα ........

Και εκτός τις τιμής που είναι μην πω..... το θέμα με την απόδειξη για μένα είναι πολύ σημαντικό και για την εγγύηση αλλά και για μεταπώληση.... θα συμφωνήσω μαζί σου! Σίγουρα θα κλάψουν πολλοί που τα έσκασαν τώρα στα κοντά γιατί έμειναν βαριά 20 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός τις τιμής που είναι μην πω..... το θέμα με την απόδειξη για μένα είναι πολύ σημαντικό και για την εγγύηση αλλά και για μεταπώληση.... θα συμφωνήσω μαζί σου! Σίγουρα θα κλάψουν πολλοί που τα έσκασαν τώρα στα κοντά γιατί έμειναν βαριά 20 μέρες!

μπα πιο λιγο εμεινε , φιλοι μου ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ !!!!!!

Ολοι λενε οτι θα κυκλοφορησει στις 28/8 , αντε μεχρι 10/9 θα κυκλοφορει σε ολα τα καταστηματα και θα δειτε (εδω θα ειμαστε ) θα γινει χαλασμος κυριου ..... (εννοω με την πικρα ολων που εχουν τα αλλα κινητα , galaxy klp ειναι κριμα , αλλα δεν συγκρινεται )

Ακομα και η wind μπηκε στον κολπο με συμβολαιο κυκλοφοριας του iphone για 3 χρονια απο τωρα , iphone 4,5,6 klp

εβγαλε ηδη και microsim http://a.imageshack.us/img507/2436/imageyi.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι αμεσα διαθεσιμο στην Ελλαδα με τιμη λιγο τσουκτερη λογω και ΦΠΑ(23%) περισσοtερα εδω http://www.play247.gr/index.php?main...ducts_id=18862
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι αμεσα διαθεσιμο στην Ελλαδα με τιμη λιγο τσουκτερη λογω και ΦΠΑ(23%) περισσοtερα εδω http://www.play247.gr/index.php?main...ducts_id=18862

 

Ναι το ΦΠΑ τους φταει :mad:

Μαρεσει που το γραφεις σοβαρα για "λιγο" τσουχτερη τιμη :wacko:

30% επανω δεν λες καλυτερα :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα...... τι να λέμε... οικονομική κρίση!

 

Και Βουλγαρια ιδιες τιμες :wacko:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και Βουλγαρια ιδιες τιμες :wacko:

Και στην Γερμανία που έχει κυκλοφορήσει κιόλας στα ίδια επίπεδα με την Ελλάδα είναι οι τιμές.... έλεος! προφανώς εκεί να ποντάρουν στην έλλειψη συσκευών.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.. Μετα απο αγορα ξεκλειδωτου iphone4 (οχι jailbroken, απλα network unlocked) φυσικα δεν δεχεται την Micro-sim της wind και πρεπει να παραγγειλω αυτη την καρτουλα που κυκλοφορει στο ebay και το ξεκλειδωνει.. Μετα απο αυτο χρειαζεται κατι αλλο? Ή απλα μετα βαζω την micro-sim της wind και ειναι ολα οκ..? Να σημειωσω οτι δεν θελω να το κανω jailbreak το κινητο..

Ευχαριστω για όποιες απαντησεις..

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Και στην Γερμανία που έχει κυκλοφορήσει κιόλας στα ίδια επίπεδα με την Ελλάδα είναι οι τιμές.... έλεος! προφανώς εκεί να ποντάρουν στην έλλειψη συσκευών.....

 

Κι εδω τα ιδια θα δουμε στην αρχη (ακριβως λογω της μικρης διαθεσιμοτητας).

Link to comment
Share on other sites

Και στην Γερμανία που έχει κυκλοφορήσει κιόλας στα ίδια επίπεδα με την Ελλάδα είναι οι τιμές.... έλεος! προφανώς εκεί να ποντάρουν στην έλλειψη συσκευών.....

 

Ποια έλλειψη συσκευών?!?

Οπουδήποτε στη Γερμανία, όλες οι προθήκες των καταστημάτων είναι γεματες iPhone 4 μαύρο/λευκό.

 

Το expansys δεν είναι η πρώτη φορά που πουλά σε εξωφρενικές τιμές. Είναι γνωστή τακτική τους... απλά κάνει τους εδώ μεταπωλητές να μοιάζουν με αρνάκια...

Link to comment
Share on other sites

Ποια έλλειψη συσκευών?!?

Οπουδήποτε στη Γερμανία, όλες οι προθήκες των καταστημάτων είναι γεματες iPhone 4 μαύρο/λευκό.

 

Το expansys δεν είναι η πρώτη φορά που πουλά σε εξωφρενικές τιμές. Είναι γνωστή τακτική τους... απλά κάνει τους εδώ μεταπωλητές να μοιάζουν με αρνάκια...

 

Για Ελλαδα μιλαω και για την πρωτη -μικρη- παρτιδα που θα αρχισει να πωλειται το αλλο Σαββατο (πιθανως). Μεχρι την ανατροφοδοτηση της αγορας και την εξομαλυνση -αποκριση στη ζητηση, υπαρχει καποια αποσταση...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.. Μετα απο αγορα ξεκλειδωτου iphone4 (οχι jailbroken, απλα network unlocked) φυσικα δεν δεχεται την Micro-sim της wind και πρεπει να παραγγειλω αυτη την καρτουλα που κυκλοφορει στο ebay και το ξεκλειδωνει.. Μετα απο αυτο χρειαζεται κατι αλλο? Ή απλα μετα βαζω την micro-sim της wind και ειναι ολα οκ..? Να σημειωσω οτι δεν θελω να το κανω jailbreak το κινητο..

Ευχαριστω για όποιες απαντησεις..

παιδιά επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδεια... δεν αρκεί να ζητήσεις μετατροπή της sim σου σε microsim?

Πρέπει να κάνεις και κάτι ακόμη?

Δηλαδή εγώ που θέλω να πάρω σκέτη τη συσκευή οταν έρθει επίσημα βέβαια και αν την βρώ, τι θα πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.. Μετα απο αγορα ξεκλειδωτου iphone4 (οχι jailbroken, απλα network unlocked) φυσικα δεν δεχεται την Micro-sim της wind και πρεπει να παραγγειλω αυτη την καρτουλα που κυκλοφορει στο ebay και το ξεκλειδωνει.. Μετα απο αυτο χρειαζεται κατι αλλο? Ή απλα μετα βαζω την micro-sim της wind και ειναι ολα οκ..? Να σημειωσω οτι δεν θελω να το κανω jailbreak το κινητο..

Ευχαριστω για όποιες απαντησεις..

 

Αν είναι Network Unlocked, δε χρειάζεσαι καμία SIM AT&T ή άλλου είδους ... Βάζεις κανονικά της SIM σου μέσα, το κάνεις Activate από το iTunes και ξεκινάς !

 

Απλά, η παλιά SIM σου ΔΕΝ κάνει, μιας και το iPhone παίρνει microSIM. Οπότε ή αγοράζεις μια από το δίκτυο σου, ή κόβεις τη δικιά σου ...

 

 

παιδιά επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδεια... δεν αρκεί να ζητήσεις μετατροπή της sim σου σε microsim?

Πρέπει να κάνεις και κάτι ακόμη?

Δηλαδή εγώ που θέλω να πάρω σκέτη τη συσκευή οταν έρθει επίσημα βέβαια και αν την βρώ, τι θα πρέπει να κάνω?

 

ΜΟΝΟ αλλαγή της SIM σου θέλεις σε microSIM. Ή την κόβεις !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλαδα μιλαω και για την πρωτη -μικρη- παρτιδα που θα αρχισει να πωλειται το αλλο Σαββατο (πιθανως). Μεχρι την ανατροφοδοτηση της αγορας και την εξομαλυνση -αποκριση στη ζητηση, υπαρχει καποια αποσταση...

 

Τα ίδια λέγαν και πέρυσι τον Ιούλιο, αλλά πραγματική ή ουσιαστική έλλεψη δεν παρουσιάστηκε. Όλες οι προ-παραγγελίες εκτελέστηκαν μέσα στην 1η εβδομάδα απ'ότι θυμάμαι.

Ειλικρινά, πολύ αμφιβάλλω ότι η ζήτηση θα είναι τόσο μεγάλη. Το 90% των Ελλήνων αγοράζει με χρήση επιδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέγαν και πέρυσι τον Ιούλιο, αλλά πραγματική ή ουσιαστική έλλεψη δεν παρουσιάστηκε. Όλες οι προ-παραγγελίες εκτελέστηκαν μέσα στην 1η εβδομάδα απ'ότι θυμάμαι.

Ειλικρινά, πολύ αμφιβάλλω ότι η ζήτηση θα είναι τόσο μεγάλη. Το 90% των Ελλήνων αγοράζει με χρήση επιδότησης.

 

Υπηρχε και περυσι προβλημα, φετος ομως αυτο θα ειναι μεγαλυτερο αφου οι διαθεσιμες συσκευες θα ειναι κατα πολυ λιγοτερες. Δεν εχει νοημα ομως να προσθετουμε -κι αλλες- φημες, στο πολυπαθο αυτο thread (που εχουν γραφτει τα πλειστα οσα). Θα δουμε συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ξέρουμε αν θα έχουμε δωρεάν bumpers και με ποιό τρόπο αυτά θα διατίθενται?

Είναι μια καλή ερώτηση που θα απαντηθεί με την έλευση του τηλεφώνου στην χώρα μας!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Network Unlocked, δε χρειάζεσαι καμία SIM AT&T ή άλλου είδους ... Βάζεις κανονικά της SIM σου μέσα, το κάνεις Activate από το iTunes και ξεκινάς !

Απλά, η παλιά SIM σου ΔΕΝ κάνει, μιας και το iPhone παίρνει microSIM. Οπότε ή αγοράζεις μια από το δίκτυο σου, ή κόβεις τη δικιά σου ...

ΜΟΝΟ αλλαγή της SIM σου θέλεις σε microSIM. Ή την κόβεις !

 

Και εγω αυτη την εντυπωση ειχα. Παρελαβα σημερα την micro-sim απο την wind.. και οταν συνεδεσα το Iphone με το itunes μου εβγαλε οτι η συγκεκριμενη simcard δεν ειναι supported..

 

edit: απο οτι καταλαβα, μου ζηταει ενα sim card απο supported carrier για το activation του iphone...

Edited by ross2280
Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Οπουδήποτε στη Γερμανία, όλες οι προθήκες των καταστημάτων είναι γεματες iPhone 4 μαύρο/λευκό.

 

Λευκο;;;; Ποιο λευκο;;;; Αφου ακομα δεν εχει αρχισει η κυκλοφορια του... Τελος του ετους και αν....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...