Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Wi-Fi: Όταν το iPhone 4 είναι σε αναμονή (standby) το Wi-Fi παραμένει ενεργό; Δηλαδή όταν το έχω αφημένο σε standby (σβηστή οθόνη) πώς ελέγχει για emails, εισερχόμενες κλήσεις Skype κτλ.; Χρησιμοποιεί το 3G ή το Wi-Fi; Εννοείται πως μιλάω για μέρος κοντά στον router μου που πάντα έχει Wi-Fi σήμα.

 

Ρωτάω επειδή όταν πατάω το Home για να "ξυπνήσω" το iPhone, βλέπω στην πάνω μπάρα το [3G] που αμέσως μετά γυρνάει στο σύμβολο του Wi-Fi. Δεν με ενοχλεί αυτό, απλά ρωτάω πληροφοριακά για να ξέρω.

 

Γενικά όταν η οθόνη είναι σβηστή σβήνει και το Wi-Fi; Έτσι ήταν στο HD2 και θέλω να ξέρω αν το ίδιο ισχύει και για το iPhone 4.

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το ίδιο ισχύει.

Τα notifications σε stand by, τα ελέγχει/έρχονται μέσω GPRS/EDGE/3G.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο ισχύει.

Τα notifications σε stand by, τα ελέγχει/έρχονται μέσω GPRS/EDGE/3G.

 

Δε νομιζω οτι η ισχυει αυτο οταν ειναι ανοιχτο το wifi. Διαφορετικα, γιατι στο ipod touch 2g που εχω, με παντα ανοιχτο το wifi τα notifications και τα mails ερχονται real time? Δεν στηριζεται σε δικτυο κινητης για το σκοπο αυτο. Ειναι στην 4.2.1, και το iphone στην 4.3.2, και στα 2 με ανοιχτο wifi και σε stand by, το wifi εξακολουθει να ειναι on και το σηματακι του στη status bar, υφισταται...

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι η ισχυει αυτο οταν ειναι ανοιχτο το wifi. Διαφορετικα, γιατι στο ipod touch 2g που εχω, με παντα ανοιχτο το wifi τα notifications και τα mails ερχονται real time? Δεν στηριζεται σε δικτυο κινητης για το σκοπο αυτο. Ειναι στην 4.2.1, και το iphone στην 4.3.2, και στα 2 με ανοιχτο wifi και σε stand by, το wifi εξακολουθει να ειναι on και το σηματακι του στη status bar, υφισταται...

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

Εμένα πάλι κάνει ακριβώς αυτό

 

Ρωτάω επειδή όταν πατάω το Home για να "ξυπνήσω" το iPhone, βλέπω στην πάνω μπάρα το [3G] που αμέσως μετά γυρνάει στο σύμβολο του Wi-Fi. Δεν με ενοχλεί αυτό, απλά ρωτάω πληροφοριακά για να ξέρω.

 

----------------

Now playing on iTunes: Siouxsie And The Banshees - Cities In Dust

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Την βοηθεια σας κ παλι γιατι ειμαι ετοιμη να το σπασω...:( πατησα καταλαθος ενεργοποιηση voice over κ δεν μπορω να το επαναφερω πηγαινω ρυθμισεις αλλα δεν μου δειχνει την επιλογη να το αλλαξω γιατι δεν κατεβαινει η οθονη ουτε γυριζει σελιδες... :( τι να κανω???????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Την βοηθεια σας κ παλι γιατι ειμαι ετοιμη να το σπασω...:( πατησα καταλαθος ενεργοποιηση voice over κ δεν μπορω να το επαναφερω πηγαινω ρυθμισεις αλλα δεν μου δειχνει την επιλογη να το αλλαξω γιατι δεν κατεβαινει η οθονη ουτε γυριζει σελιδες... :( τι να κανω???????

 

ρυθμισεις >προσβασιμοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν πάρω Radio CD με USB θήρα για το αυτοκίνητο θα μπορώ να συνδέω το iPhone και να παίζει μουσική; Θα φορτίζει ταυτόχρονα ή θα αδειάζει η μπαταρία του;
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που μαρεσει στο iPhone 4 ειναι η οθονη.Το ποσο καθαρα φαινεται ειναι απιστευτο.Μερικα ατομα λενε να βαλουν οθονη με περισσοτερα pixels δηλαδη ελεος .Παλια βολευοντουσαν με 480Χ320 και δεν τους αρεσει κιολας η retina τι να πω τωρα....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υστερα απο μερικους μηνες εξοικειωσης με το s.e. χ8 σαν πρωτο smartphone σκεφτομαι την αγορα ενος iphone4. εχω συγκεντρωσει καποιες αποριες διαβαζοντας και ρωτοντας και θα ηθελα να μου πειτε εαν σημερα μετα τις τελευταιες εκδοσεις αναβαθμισεις κλπ θα κανει τα παρακατω ,και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλος. πχ εφαρμογη ή καποιο εξτρα αξεσουαρ .

 

α)εχει αναφορα μηνυματος ?

β)ραδιοφωνο ?

γ) οταν το συνδεω στον υπολογιστη (windows xp) το αναγνωριζει σαν εναν εξτρα σκληρο δισκο οπου μπορω να παρω φωτο με 'συρσιμο' και να βαλω βιντεο και τραγουδια ? η πρεπει να χρησιμοποιω απαραιτητα καποιο προγραμμα ? στο χ8 πχ εαν δεν θελω δεν χρησιμοποιω το pc companion, που το βαριεμαι.

δ)η μπαταρια του δεν βγαινει οποτε εαν κολλησει τι κανω ? (το κινητο μου λογο δουλειας πρεπει να λειτουργει οποσδηποτε 24ωρες συνεχεια και να ειναι ανοιχτο).

ε)για την μικροσιμ καταλαβα οτι μπορω να εχω ενα ανταπτορακι στο πορτοφολι μου συνεχεια ,και αν χρειαστει να την βαλω σε αλλο κινητο . αλλα χρειαζετε καποιο ειδικο εργαλειο για να βγει ? η θα μπορεσω με καποια οδοντογλυφιδα η τσιμπιδακι να την βγαλω ?

ζ)επειδη δεν μου αρεσουν καθολου οι θηκες θα βαλω μονο μια ζελατινα οπως και στο χ8 . ξερει κανεις κοστος επισκευης εαν γρατζουνιστει η οθονη ? ειναι προσοψη ή απευθειας οθονη αυτο που ακουμπαω ?

 

οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι χρησιμη μην αγορασω κατι που τελικα δεν θα με βολεψει.

α, και επειδη βλεπω εναν φανατισμο σε υποστηρικτες iphone και μη ελπιζω να μην αρχισω διαμαχη . ενα ναι ή οχι μου κανει, ή εστω καποιον τροπο που το οχι μπορει να γινει ναι. ευχαριστω

Edited by nten
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υστερα απο μερικους μηνες εξοικειωσης με το s.e. χ8 σαν πρωτο smartphone σκεφτομαι την αγορα ενος iphone4. εχω συγκεντρωσει καποιες αποριες διαβαζοντας και ρωτοντας και θα ηθελα να μου πειτε εαν σημερα μετα τις τελευταιες εκδοσεις αναβαθμισεις κλπ θα κανει τα παρακατω ,και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλος. πχ εφαρμογη ή καποιο εξτρα αξεσουαρ .

 

α)εχει αναφορα μηνυματος ?

β)ραδιοφωνο ?

γ) οταν το συνδεω στον υπολογιστη (windows xp) το αναγνωριζει σαν εναν εξτρα σκληρο δισκο οπου μπορω να παρω φωτο με 'συρσιμο' και να βαλω βιντεο και τραγουδια ? η πρεπει να χρησιμοποιω απαραιτητα καποιο προγραμμα ? στο χ8 πχ εαν δεν θελω δεν χρησιμοποιω το pc companion, που το βαριεμαι.

δ)η μπαταρια του δεν βγαινει οποτε εαν κολλησει τι κανω ? (το κινητο μου λογο δουλειας πρεπει να λειτουργει οποσδηποτε 24ωρες συνεχεια και να ειναι ανοιχτο).

ε)για την μικροσιμ καταλαβα οτι μπορω να εχω ενα ανταπτορακι στο πορτοφολι μου συνεχεια ,και αν χρειαστει να την βαλω σε αλλο κινητο . αλλα χρειαζετε καποιο ειδικο εργαλειο για να βγει ? η θα μπορεσω με καποια οδοντογλυφιδα η τσιμπιδακι να την βγαλω ?

ζ)επειδη δεν μου αρεσουν καθολου οι θηκες θα βαλω μονο μια ζελατινα οπως και στο χ8 . ξερει κανεις κοστος επισκευης εαν γρατζουνιστει η οθονη ? ειναι προσοψη ή απευθειας οθονη αυτο που ακουμπαω ?

 

οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι χρησιμη μην αγορασω κατι που τελικα δεν θα με βολεψει.

α, και επειδη βλεπω εναν φανατισμο σε υποστηρικτες iphone και μη ελπιζω να μην αρχισω διαμαχη . ενα ναι ή οχι μου κανει, ή εστω καποιον τροπο που το οχι μπορει να γινει ναι. ευχαριστω

 

Πως και δεν ρώτησες άμα μεταφέρει αρχεία απο το Bluetooth; Το iPhone δεν κάνει τίποτε απο όλα αυτά που ζητάς, καλύτερα ψάξε κάπου αλλου αυτά που ψάχνεις.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υστερα απο μερικους μηνες εξοικειωσης με το s.e. χ8 σαν πρωτο smartphone σκεφτομαι την αγορα ενος iphone4. εχω συγκεντρωσει καποιες αποριες διαβαζοντας και ρωτοντας και θα ηθελα να μου πειτε εαν σημερα μετα τις τελευταιες εκδοσεις αναβαθμισεις κλπ θα κανει τα παρακατω ,και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλος. πχ εφαρμογη ή καποιο εξτρα αξεσουαρ .

 

α)εχει αναφορα μηνυματος ?

β)ραδιοφωνο ?

γ) οταν το συνδεω στον υπολογιστη (windows xp) το αναγνωριζει σαν εναν εξτρα σκληρο δισκο οπου μπορω να παρω φωτο με 'συρσιμο' και να βαλω βιντεο και τραγουδια ? η πρεπει να χρησιμοποιω απαραιτητα καποιο προγραμμα ? στο χ8 πχ εαν δεν θελω δεν χρησιμοποιω το pc companion, που το βαριεμαι.

δ)η μπαταρια του δεν βγαινει οποτε εαν κολλησει τι κανω ? (το κινητο μου λογο δουλειας πρεπει να λειτουργει οποσδηποτε 24ωρες συνεχεια και να ειναι ανοιχτο).

ε)για την μικροσιμ καταλαβα οτι μπορω να εχω ενα ανταπτορακι στο πορτοφολι μου συνεχεια ,και αν χρειαστει να την βαλω σε αλλο κινητο . αλλα χρειαζετε καποιο ειδικο εργαλειο για να βγει ? η θα μπορεσω με καποια οδοντογλυφιδα η τσιμπιδακι να την βγαλω ?

ζ)επειδη δεν μου αρεσουν καθολου οι θηκες θα βαλω μονο μια ζελατινα οπως και στο χ8 . ξερει κανεις κοστος επισκευης εαν γρατζουνιστει η οθονη ? ειναι προσοψη ή απευθειας οθονη αυτο που ακουμπαω ?

 

οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι χρησιμη μην αγορασω κατι που τελικα δεν θα με βολεψει.

α, και επειδη βλεπω εναν φανατισμο σε υποστηρικτες iphone και μη ελπιζω να μην αρχισω διαμαχη . ενα ναι ή οχι μου κανει, ή εστω καποιον τροπο που το οχι μπορει να γινει ναι. ευχαριστω

 

Εαν δεν σκοπευεις να το κανεις jaibreak, οχι δεν κανει τιποτα απο αυτα. Jailbroken κανει σχεδον τα παντα, συν αυτα που ζητας. Μπαταρια οχι δε βγαινει, αλλα απο προσωπικη πειρα σου λεω, πως δεν κολλαει. Δεν παγωνει. Κι αν αυτο συμβει, γιατι παντα ενδεχεται να συμβει αλλα πιο σπανια απ οτι τα συνηθη κινητα, μ ενα συνδυασμο πληκτρων το κανεις restart. Σα να εβγαζες τη μπαταρια δηλαδη. Η οθονη, αν δε σου πεσει κατω, τοτε δε θα γρατζουνιστει ευκολα. Ειναι παρα πολυ ανθεκτικη. Αλλα τονιζω, να ΜΗΝ σου πεσει κατω, γιατι τοτε αν δεν το χεις σε θηκη, μαλλον το κλαις. Σπανε τα κρυσταλλα μπρος πισω στις περισσοτερες περιπτωσεις. Τη microsim τη βγαζεις πανευκολα με ενα συνδετηρα πχ δεν ειναι λογος αξιος να σε απασχολει.

Εν κατακλειδι, αν ως x8, εννοεις το xperia x8, το εχει ο αδερφος μου και γνωριζω. Προκειται για τη μερα με τη νυχτα στα παντα. Σε οθονη, σε ταχυτητα, σε ποιοτητα κατασκευης κλπ κλπ.. Δεν υπαρχει το παραμικρο μετρο συγκρισης. Αλλα θεωρω, πως αν εχεις συνηθισει ετσι, το iphone, δεν ειναι για σενα. (φανταζομαι ξερεις οτι δε θα μπορεις να στειλεις και να λαβεις αρχεια μεσω bluetooth ε; Κι αυτη η δουλεια jailbreak απαιτει, και δε γινεται παντα πετυχημενα)

 

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν ρώτησες άμα μεταφέρει αρχεία απο το Bluetooth; Το iPhone δεν κάνει τίποτε απο όλα αυτά που ζητάς, καλύτερα ψάξε κάπου αλλου αυτά που ψάχνεις.

 

Διαβάζοντας τι γράφει, εμένα προσωπικά, μου φαίνεται ότι τις απαντήσεις τις ξέρει. Μπορει και κάνω λάθος, άλλα δεν νομίζω.

 

Μόνο αυτό, nten... Δεν κολλάει το iPhone σε αντίθεση με άλλα. Οπότε σε αντίθεση με άλλα που βγάζεις τις μπαταρίες για ξεκολλήσει, δεν χρειάζεται να μπαίνεις στο κόπο...

 

Επίσης τροφή για flame δεν θα δώσουμε όπως βλέπεις, αν σε ανησυχεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεία και από που πρέπει να αντιγράψω για να αποθηκεύσω τα πάντα από το iTunes, σε εξωτερικό σκληρό δίσκο, για μεταφορά σε νέο υπολογιστή?

 

Ότι κάνω με το iPhone αυτή τη στιγμή στον υπολογιστή μου (Pc), θέλω να το κάνω και στον άλλον (Pc). Πρόκειται για προσωρινή μεταφορά και πάλι επιστροφή στον δικό μου.

 

Απλά θέλω όλες οι αλλαγές των metadata να είναι ενημερωμένες και να μην χάσω όλα τα στοιχεία της βιβλιοθήκης.

Επίσης θέλω να συνεχίσω να συγχρονίζω μουσική, εφαρμογές, και βίντεο, και φυσικά να έχω πρόσβαση στα Backups

Θέλω να αποφύγω, να εγκαταστήσω σε άλλον υπολογιστή το iTunes, και με την πρώτη σύνδεση να χάσω τα πάντα από το iPhone

Όποιος ξέρει ακριβώς, θα του ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν πάρω Radio CD με USB θήρα για το αυτοκίνητο θα μπορώ να συνδέω το iPhone και να παίζει μουσική; Θα φορτίζει ταυτόχρονα ή θα αδειάζει η μπαταρία του;

 

Ξέρει κανείς παιδιά; Αν γίνονται τα παραπάνω, υπάρχει κάποιο radio cd να μου προτείνεται. Αν είμαι λίγο εκτός θέματος ζητώ συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Φώτη,

Εγώ έχω αγοράσει εδώ και 3 χρόνια σχεδόν από αυτή την σελίδα. Δηλαδή η σελίδα είναι καινούρια, αλλά ο πωλητής, συνεχίζει να είναι ο ίδιος και να παρέχει καλές υπηρεσίες και υποστήριξη αφότου αγοράσεις ότι αγοράσεις. Είναι γνώστης των προϊόντων του.

Εγώ έκανα την εγκατάσταση μόνος σε εργοστασιακό cd-player, και λειτουργεί άψογα. Βέβαια, το προϊόν που έχω είναι για iPod και έτσι μόνο φορτίζει και παίζει μουσική το iPhone, αλλά σίγουρα υπάρχει κάτι και για σένα, με υποστήριξη κλήσεων.

Αν θες ρίξε μια ματιά πρώτα εδώ, ώστε να βρεις αν υπάρχει συμβατότητα με το αυτοκίνητό σου και τι ακριβώς θέλεις, και μετά επικοινώνησε με τον Digitalhellas.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Φώτη,

Εγώ έχω αγοράσει εδώ και 3 χρόνια σχεδόν από αυτή την σελίδα. Δηλαδή η σελίδα είναι καινούρια, αλλά ο πωλητής, συνεχίζει να είναι ο ίδιος και να παρέχει καλές υπηρεσίες και υποστήριξη αφότου αγοράσεις ότι αγοράσεις. Είναι γνώστης των προϊόντων του.

Εγώ έκανα την εγκατάσταση μόνος σε εργοστασιακό cd-player, και λειτουργεί άψογα. Βέβαια, το προϊόν που έχω είναι για iPod και έτσι μόνο φορτίζει και παίζει μουσική το iPhone, αλλά σίγουρα υπάρχει κάτι και για σένα, με υποστήριξη κλήσεων.

Αν θες ρίξε μια ματιά πρώτα εδώ, ώστε να βρεις αν υπάρχει συμβατότητα με το αυτοκίνητό σου και τι ακριβώς θέλεις, και μετά επικοινώνησε με τον Digitalhellas.gr

 

Να είσαι καλά φίλε μου για την βοήθεια. Θα το ψάξω στις σελίδες που πρότεινες. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υστερα απο μερικους μηνες εξοικειωσης με το s.e. χ8 σαν πρωτο smartphone σκεφτομαι την αγορα ενος iphone4. εχω συγκεντρωσει καποιες αποριες διαβαζοντας και ρωτοντας και θα ηθελα να μου πειτε εαν σημερα μετα τις τελευταιες εκδοσεις αναβαθμισεις κλπ θα κανει τα παρακατω ,και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλος. πχ εφαρμογη ή καποιο εξτρα αξεσουαρ .

 

α)εχει αναφορα μηνυματος ?

β)ραδιοφωνο ?

γ) οταν το συνδεω στον υπολογιστη (windows xp) το αναγνωριζει σαν εναν εξτρα σκληρο δισκο οπου μπορω να παρω φωτο με 'συρσιμο' και να βαλω βιντεο και τραγουδια ? η πρεπει να χρησιμοποιω απαραιτητα καποιο προγραμμα ? στο χ8 πχ εαν δεν θελω δεν χρησιμοποιω το pc companion, που το βαριεμαι.

δ)η μπαταρια του δεν βγαινει οποτε εαν κολλησει τι κανω ? (το κινητο μου λογο δουλειας πρεπει να λειτουργει οποσδηποτε 24ωρες συνεχεια και να ειναι ανοιχτο).

ε)για την μικροσιμ καταλαβα οτι μπορω να εχω ενα ανταπτορακι στο πορτοφολι μου συνεχεια ,και αν χρειαστει να την βαλω σε αλλο κινητο . αλλα χρειαζετε καποιο ειδικο εργαλειο για να βγει ? η θα μπορεσω με καποια οδοντογλυφιδα η τσιμπιδακι να την βγαλω ?

ζ)επειδη δεν μου αρεσουν καθολου οι θηκες θα βαλω μονο μια ζελατινα οπως και στο χ8 . ξερει κανεις κοστος επισκευης εαν γρατζουνιστει η οθονη ? ειναι προσοψη ή απευθειας οθονη αυτο που ακουμπαω ?

 

οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι χρησιμη μην αγορασω κατι που τελικα δεν θα με βολεψει.

α, και επειδη βλεπω εναν φανατισμο σε υποστηρικτες iphone και μη ελπιζω να μην αρχισω διαμαχη . ενα ναι ή οχι μου κανει, ή εστω καποιον τροπο που το οχι μπορει να γινει ναι. ευχαριστω

!!! ΟΧΙ !!!

 

Μην κάνεις το λάθος και πάρεις το iPhone 4 γιατί δεν κάνει τίποτα από αυτά που ζητάς (κάνει πάρα πολλά άλλα βέβαια, που μάλλον δεν σε ενδιαφέρουν).

 

Καλύτερα να πας σε κάποια άλλη συσκευή. Υπάρχουν άπειρες άλλες που κάνουν ΟΛΑ όσα ζητάς (βέβαια έχουν άλλα προβλήματα, υπερθερμαίνονται, κολλάνε, η μπαταρία τους διαρκεί πολυ λιγότερο, οι εφαρμογές τους είναι πολύ χαμηλότερης ποιότητας απο αυτές του iPhone, αλλά αυτά είναι πράγματα που μάλλον δεν σε ενδιαφέρουν).

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο για το bluetouth to ξερω αλλα ποτε δεν εχει χρειαστει να το χρησιμοποιησω σε κανενα κινητο μου γιαυτο δεν με νοιαζει και δεν το ανεφερα. για τον φιλο που εγραψε οτι ξερω τις απαντησεις ειπα στην αρχη οτι ρωτησα διαβασα και κατεληξα σε αυτες τις αποριες μηπως σημερα που μιλαμε κατι εχει αλλαξει (πχ μπορει με καποια εκδοση να ειχε αναφορα μηνυματος ) η με καποιο αξεσουαρ-ανταπτορακι αλλαζει κατι(πχ να παιζει ραδιοφωνο) .

γιαυτο και ζηταω καποιες εναλακτικες λυσεις απο εσας που το εχετε και το ψαχνετε παραπανω.

το jB το φοβαμαι. και το xperia x8 ελεγα να το κανω ροοτ αλα κατι για κολληματα διαβαζω ,και πες το δικο μου κανει 200 ευρω χαλασε κολλησε δεν το καληπτει η εγγυηση το πετας που λεει ο λογος. αλλα το iphone επειδη θα το πληρωσω μετρητοις (χωρις επιδοτηση) γιαυτο το ψαχνω απο παντου και δεν θελω να το κανω jb.

κοστος επισκευης οθονης δεν ξερει κανεις ?

και στην ερωτηση του αν το αναγνωριζει απευθειας σαν σκληρο δισκο ο υπολογιστης για να μην χρησιμοποιω το προγραμμα της apple ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο για το bluetouth to ξερω αλλα ποτε δεν εχει χρειαστει να το χρησιμοποιησω σε κανενα κινητο μου γιαυτο δεν με νοιαζει και δεν το ανεφερα. για τον φιλο που εγραψε οτι ξερω τις απαντησεις ειπα στην αρχη οτι ρωτησα διαβασα και κατεληξα σε αυτες τις αποριες μηπως σημερα που μιλαμε κατι εχει αλλαξει (πχ μπορει με καποια εκδοση να ειχε αναφορα μηνυματος ) η με καποιο αξεσουαρ-ανταπτορακι αλλαζει κατι(πχ να παιζει ραδιοφωνο) .

γιαυτο και ζηταω καποιες εναλακτικες λυσεις απο εσας που το εχετε και το ψαχνετε παραπανω.

το jB το φοβαμαι. και το xperia x8 ελεγα να το κανω ροοτ αλα κατι για κολληματα διαβαζω ,και πες το δικο μου κανει 200 ευρω χαλασε κολλησε δεν το καληπτει η εγγυηση το πετας που λεει ο λογος. αλλα το iphone επειδη θα το πληρωσω μετρητοις (χωρις επιδοτηση) γιαυτο το ψαχνω απο παντου και δεν θελω να το κανω jb.

κοστος επισκευης οθονης δεν ξερει κανεις ?

και στην ερωτηση του αν το αναγνωριζει απευθειας σαν σκληρο δισκο ο υπολογιστης για να μην χρησιμοποιω το προγραμμα της apple ?

Αν δεν κάνεις jb δεν γίνεται τίποτα από αυτά που ζητάς.

Είναι εντελώς διαφορετική η νοοτροπία της άπλ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο για το bluetouth to ξερω αλλα ποτε δεν εχει χρειαστει να το χρησιμοποιησω σε κανενα κινητο μου γιαυτο δεν με νοιαζει και δεν το ανεφερα. για τον φιλο που εγραψε οτι ξερω τις απαντησεις ειπα στην αρχη οτι ρωτησα διαβασα και κατεληξα σε αυτες τις αποριες μηπως σημερα που μιλαμε κατι εχει αλλαξει (πχ μπορει με καποια εκδοση να ειχε αναφορα μηνυματος ) η με καποιο αξεσουαρ-ανταπτορακι αλλαζει κατι(πχ να παιζει ραδιοφωνο) .

γιαυτο και ζηταω καποιες εναλακτικες λυσεις απο εσας που το εχετε και το ψαχνετε παραπανω.

το jB το φοβαμαι. και το xperia x8 ελεγα να το κανω ροοτ αλα κατι για κολληματα διαβαζω ,και πες το δικο μου κανει 200 ευρω χαλασε κολλησε δεν το καληπτει η εγγυηση το πετας που λεει ο λογος. αλλα το iphone επειδη θα το πληρωσω μετρητοις (χωρις επιδοτηση) γιαυτο το ψαχνω απο παντου και δεν θελω να το κανω jb.

κοστος επισκευης οθονης δεν ξερει κανεις ?

και στην ερωτηση του αν το αναγνωριζει απευθειας σαν σκληρο δισκο ο υπολογιστης για να μην χρησιμοποιω το προγραμμα της apple ?

 

Το jb ειναι η λυση οσων ζητας. Ή το κανεις και εχεις τα παντα σε μια ακρως ποιοτικη, γρηγορη κ χωρις κολληματα συσκευη, η αλλιως μην παρεις μηλο γιατι εχει πολλες ιδιοτροπιες. Αφου σκοπευεις να δωσεις τοσα χρηματα, καλυτερα παρε το xperia arc που κανει ολα οσα ζητας χωρις διαδικασιες που φοβασαι, και θα σου ερθει και φτηνοτερο.. Ή τελος παντων καποιο αλλο, αλλης εταιρειας με τα κλασσικα γνωστα σου android. :)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υστερα απο μερικους μηνες εξοικειωσης με το s.e. χ8 σαν πρωτο smartphone σκεφτομαι την αγορα ενος iphone4. εχω συγκεντρωσει καποιες αποριες διαβαζοντας και ρωτοντας και θα ηθελα να μου πειτε εαν σημερα μετα τις τελευταιες εκδοσεις αναβαθμισεις κλπ θα κανει τα παρακατω ,και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος αλλος. πχ εφαρμογη ή καποιο εξτρα αξεσουαρ .

 

α)εχει αναφορα μηνυματος ?

β)ραδιοφωνο ?

γ) οταν το συνδεω στον υπολογιστη (windows xp) το αναγνωριζει σαν εναν εξτρα σκληρο δισκο οπου μπορω να παρω φωτο με 'συρσιμο' και να βαλω βιντεο και τραγουδια ? η πρεπει να χρησιμοποιω απαραιτητα καποιο προγραμμα ? στο χ8 πχ εαν δεν θελω δεν χρησιμοποιω το pc companion, που το βαριεμαι.

δ)η μπαταρια του δεν βγαινει οποτε εαν κολλησει τι κανω ? (το κινητο μου λογο δουλειας πρεπει να λειτουργει οποσδηποτε 24ωρες συνεχεια και να ειναι ανοιχτο).

ε)για την μικροσιμ καταλαβα οτι μπορω να εχω ενα ανταπτορακι στο πορτοφολι μου συνεχεια ,και αν χρειαστει να την βαλω σε αλλο κινητο . αλλα χρειαζετε καποιο ειδικο εργαλειο για να βγει ? η θα μπορεσω με καποια οδοντογλυφιδα η τσιμπιδακι να την βγαλω ?

ζ)επειδη δεν μου αρεσουν καθολου οι θηκες θα βαλω μονο μια ζελατινα οπως και στο χ8 . ξερει κανεις κοστος επισκευης εαν γρατζουνιστει η οθονη ? ειναι προσοψη ή απευθειας οθονη αυτο που ακουμπαω ?

 

οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι χρησιμη μην αγορασω κατι που τελικα δεν θα με βολεψει.

α, και επειδη βλεπω εναν φανατισμο σε υποστηρικτες iphone και μη ελπιζω να μην αρχισω διαμαχη . ενα ναι ή οχι μου κανει, ή εστω καποιον τροπο που το οχι μπορει να γινει ναι. ευχαριστω

Ας σου απαντήσω κι εγώ (έτσι επειδή έκανες ωραίες ερωτήσεις)

 

Καταρχήν, το X8 είναι απ τα χειρότερα Android, για να μη πω απ τα χειρότερα smartphones. Κι ειδικά εσύ που δεν του χεις κάνει και root για να απολαύσεις ό,τι extra καλό συνεπάγεται αυτό, καθίσταται ακόμη χειρότερο. Λες ότι ακούς για κολλήματα, ε λογικό να υπάρχουν και κολλήματα, αλλά αν ψαχνόσουν και καταλάβαινες πλήρως κάποια πράματα δε θα υπήρχαν περιθώρια λάθους. Εγώ έχω αλλάξει 4 συσκευές με Android και όλες ήταν με root + Custom ROM + Custom kernel κλπ. Το ίδιο ισχύει και στo iPhone με το Jailbreak, αν ξέρεις τι κάνεις δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους. Βέβαια εσύ μπορεί να μην έχεις χρόνο να ασχοληθείς να διαβάσεις οδηγούς, οπότε δεκτό. Πάντως χωρίς αυτά δεν εκμεταλλεύεσαι πλήρως τις πραγματικές δυνατότητες του κινητού σου.

 

α) Με Jailbreak, ναι

β) όχι, μόνο εφαρμογές για internet radio

γ) Χωρίς JB μόνο μέσω iTunes (δε γίνεται με τον ίδιο τρόπο όπως όλα τα υπόλοιπα κινητά) αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να κρίνεις. Καμία σχέση με το PC Companion της SE πάντως. Με JB έχεις πλήρη πρόσβαση σε όλα τα αρχεία του iPhone και μπορείς να κάνεις drag n drop κλπ κλπ μέσω SSH (δεν είναι ακριβώς εξωτερική συσκευή, πρέπει να το δεις ο ίδιος για να το καταλάβεις)

δ) Κολλάει πάρα πολύ σπάνια σε σχέση με άλλα κινητά και OS όπως το Android. Είναι έτσι φτιαγμένο ώστε αν κολλήσει να μπορείς να το κάνεις να "ξεκολλήσει" με έναν συνδυασμό κουμπιών (όπως ήδη ειπώθηκε)

ε) Αν το πάρεις από Cosmote/Vodafone/Wind σου δίνουν και MicroSIM και SIM για τον αριθμό σου πλέον οπότε δε χρειάζεσαι ανταπτοράκι και γιατί άλλωστε να χρειαστείς να βάλεις τη SIM σε άλλο κινητό; Και όπως ειπώθηκε, βγαίνει με συνδετήρα που προφανώς θα έχεις πάντα κοντά σου.

ζ) Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με θήκες, αλλά όπως είπε κάποιος άλλος πιο πάνω, είναι απαραίτητη για το iPhone 4, εκτός κι αν το έχεις ΠΑΝΤΑ μέσα σε βαθιά τσέπη χωρίς άλλα αντικείμενα και να το προσέχεις ΠΟΛΥ καλά. Αν δεν πέσει από πολύ ψηλά και με δύναμη κάτω κατά 90% δε θα πάθει τίποτα αλλιώς το στέλνεις για service στα σίγουρα. Και προφανώς επειδή δεν κάνει 200 ευρώ όπως λες αλλά 660 όσο να ναι θέλει παραπάνω "φροντίδα" και προσοχή.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ας σου απαντήσω κι εγώ (έτσι επειδή έκανες ωραίες ερωτήσεις)

 

Καταρχήν, το X8 είναι απ τα χειρότερα Android, για να μη πω απ τα χειρότερα smartphones. Κι ειδικά εσύ που δεν του χεις κάνει και root για να απολαύσεις ό,τι extra καλό συνεπάγεται αυτό, καθίσταται ακόμη χειρότερο. Λες ότι ακούς για κολλήματα, ε λογικό να υπάρχουν και κολλήματα, αλλά αν ψαχνόσουν και καταλάβαινες πλήρως κάποια πράματα δε θα υπήρχαν περιθώρια λάθους. Εγώ έχω αλλάξει 4 συσκευές με Android και όλες ήταν με root + Custom ROM + Custom kernel κλπ. Το ίδιο ισχύει και στo iPhone με το Jailbreak, αν ξέρεις τι κάνεις δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους. Βέβαια εσύ μπορεί να μην έχεις χρόνο να ασχοληθείς να διαβάσεις οδηγούς, οπότε δεκτό. Πάντως χωρίς αυτά δεν εκμεταλλεύεσαι πλήρως τις πραγματικές δυνατότητες του κινητού σου.

 

α) Με Jailbreak, ναι

β) όχι, μόνο εφαρμογές για internet radio

γ) Χωρίς JB μόνο μέσω iTunes (δε γίνεται με τον ίδιο τρόπο όπως όλα τα υπόλοιπα κινητά) αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να κρίνεις. Καμία σχέση με το PC Companion της SE πάντως. Με JB έχεις πλήρη πρόσβαση σε όλα τα αρχεία του iPhone και μπορείς να κάνεις drag n drop κλπ κλπ μέσω SSH (δεν είναι ακριβώς εξωτερική συσκευή, πρέπει να το δεις ο ίδιος για να το καταλάβεις)

δ) Κολλάει πάρα πολύ σπάνια σε σχέση με άλλα κινητά και OS όπως το Android. Είναι έτσι φτιαγμένο ώστε αν κολλήσει να μπορείς να το κάνεις να "ξεκολλήσει" με έναν συνδυασμό κουμπιών (όπως ήδη ειπώθηκε)

ε) Αν το πάρεις από Cosmote/Vodafone/Wind σου δίνουν και MicroSIM και SIM για τον αριθμό σου πλέον οπότε δε χρειάζεσαι ανταπτοράκι και γιατί άλλωστε να χρειαστείς να βάλεις τη SIM σε άλλο κινητό; Και όπως ειπώθηκε, βγαίνει με συνδετήρα που προφανώς θα έχεις πάντα κοντά σου.

ζ) Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με θήκες, αλλά όπως είπε κάποιος άλλος πιο πάνω, είναι απαραίτητη για το iPhone 4, εκτός κι αν το έχεις ΠΑΝΤΑ μέσα σε βαθιά τσέπη χωρίς άλλα αντικείμενα και να το προσέχεις ΠΟΛΥ καλά. Αν δεν πέσει από πολύ ψηλά και με δύναμη κάτω κατά 90% δε θα πάθει τίποτα αλλιώς το στέλνεις για service στα σίγουρα. Και προφανώς επειδή δεν κάνει 200 ευρώ όπως λες αλλά 660 όσο να ναι θέλει παραπάνω "φροντίδα" και προσοχή.

 

Ασχετο, αλλα αυτα που αναφερεις οτι ειπωθηκαν πριν, συμπτωματικα ειναι ολα στα δικα μου posts. :lol: Περα απο την πλακα, συμφωνω απολυτα μαζι σου στα οσα εγραψες! ;) Νομιζω κατατοπιστηκε ο φιλος που ψαχνεται

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...