Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι σορρυ απλα μου εκανε εντυπωση το 4.0.2 καμια σχεση με τα screenshot

 

 

Εγω είμαι 4.0.1 . Το παιδί πιο πάνω έχει 4.0.2 νομίζω...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι αλλος θυμαμαι να εχει πει οτι εχει 4.0.2 απο σφραγισμενη....Μην ψαρωνεις τα παιδια νυχτιατικα ρε!!!:D:D

Δεν θελω να ψαρωσω κανεναν αλλα οπως πηρα εγω την συσκευη και εκανα αναβαθμιση επειδη ειχε προβλημα και την πηγα πισω. Ετσι μπορει να την εχει παει και καποιος αλλος. Εγω φιλε μου που περιμενω την καινουργια για αντικατασταση παντα τσεκαρω να ειναι σφραγισμενη. ΑΝ και ετσι οπως σφραγιζουν την συγκεκριμενη συσκευη ποτε δεν ξερεις

Εγω είμαι 4.0.1 . Το παιδί πιο πάνω έχει 4.0.2 νομίζω...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συγνωμη φιλε μου καταλαβαλα λαθος

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να αγορασω το iphone 4 αλλα με αυτα που εχω διαβασει σχετικα με το προβλημα με το σημα δεν ξερω τι να κανω.Να το παρω η οχι?Ας μου πει καποιος οτι μεχρι τον οκτωμβριο-νοεμβριο με τις νεες παρτιδες που θα ερθουν θα εχει λυθει το προβλημα αυτο.Πιστευετε οτι με την εκδοση 4.1 θα λυθει το προβλημα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ linksys wag 200 και με το νοκια ν82 μολις βαλω τον κωδικο συνδεεται με το iphone 4 οχι. γιατι γινεται αυτο?

καποιος βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

εχω το ρουτερ linksys wag 200 και με το νοκια ν82 μολις βαλω τον κωδικο συνδεεται με το iphone 4 οχι. γιατι γινεται αυτο?

καποιος βοηθεια?

Εχεις βάλει το wifi address του iphone στο router?

Το βρίσκεις settings ->General->About κάνει scroll down και θα το δεις!

 

 

@xrisxali

Διάβασε το forum και θα δεις πολλές γνώμες.

Η δικιά μου γνώμη που την έχω ξαναγράψει είναι ότι προσπαθώ να κάνω το κινητό να χάσει εντελώς το σήμα και να του και να μου βγάλει missed call και δεν μπορώ .

Ναι να βγει από 3G οκ βγαίνει ,και ξαναμπαίνει αμέσως το να χάσει εντελώς δίκτυο εγώ δεν το έχω καταφέρει!

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει το wifi ad/s του iphone στο router?

 

 

@xrisxali

Διάβασε το forum και θα δεις πολλές γνώμες.

Η δικιά μου γνώμη που την έχω ξαναγράψει είναι ότι προσπαθώ να κάνω το κινητό να χάσει εντελώς το σήμα και να του και να μου βγάλει missed call και δεν μπορώ .

Ναι να βγει από 3G οκ βγαίνει ,και ξαναμπαίνει αμέσως το να χάσει εντελώς δίκτυο εγώ δεν το έχω καταφέρει!

 

Λοιπον βρηκα την λυση γιατι με αυτο το σημα εχω ζαληστει. Ενταξει ολα τα i-phone δεν πιανουν σημα το ios ειναι χαλια η οθονη που την λεγανε καλη ειναι και αυτη χαλια και εμεις το πηραμε επειδη μας αρεσει το μηλο πισω απο την συσκευη.. Οποτε θα παρακαλεσω ολα τα παιδια που εχουν i-phone 4 οταν δεν μπορουν να ολοκληρωσουν μια κληση να μην ζητατε τις συσκευες των συναθρωπων που βρισκονται μπροστα σας να κανετε την κληση σας γιατι δεν εξηγητε αλλιως μαλλον εδω αυτο φοβουνται;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει το wifi address του iphone στο router?

Το βρίσκεις settings ->General->About κάνει scroll down και θα το δεις!

 

 

@xrisxali

Διάβασε το forum και θα δεις πολλές γνώμες.

Η δικιά μου γνώμη που την έχω ξαναγράψει είναι ότι προσπαθώ να κάνω το κινητό να χάσει εντελώς το σήμα και να του και να μου βγάλει missed call και δεν μπορώ .

Ναι να βγει από 3G οκ βγαίνει ,και ξαναμπαίνει αμέσως το να χάσει εντελώς δίκτυο εγώ δεν το έχω καταφέρει!

κοιτα εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης στο ρουτερ και θα πρεπει να κανω επανεκινηση.

 

αυτο με το σημα χανει το 3g αλλα οχι τελειως το σημα.

 

σορυ και ολας αλλα σε καθε wifi που θα συνδεομαι πρεπει να κανω αυτο

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε εσενα δεν σου εμφανιζει προβλημα με το σημα οτι κ να το κανεις,οπως ειπα κ πριν, διαβασα στο φορουμ κ σε αλλα φορουμ οτι σε αλλους εμφανιζει προβλημα.Το ερωτημα μου ειναι οτι αν ερθουν νεες παρτιδες κ γενικα παρω το iphone 4 γυρω στον οκτωμβριο με νοεμβριο θα εχει λυθει το προβλημα με το σημα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω ξεχασει τον κωδικο προσβασης στο ρουτερ και θα πρεπει να κανω επανεκινηση.

 

αυτο με το σημα χανει το 3g αλλα οχι τελειως το σημα.

 

σορυ και ολας αλλα σε καθε wifi που θα συνδεομαι πρεπει να κανω αυτο

Εξαρτάται το κάθε wifi και τι settings έχει περάσει ο κάθε administrator.

Ας πούμε στο δικό μου wlan έχω δηλώσει μόνο τα 2 laptops και το Iphone μου .

 

Εχει τύχει σε δίαφορα wlan να μπαίνω μόνο με κωδικό ή να είναι εντελώς free.

 

Για το σήμα εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρών.(το έγραψα,το ξαναγράφω και θα το ξαναγράψω αν χρειαστεί ) .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται,οπως και ο υποφαινομενος,το 4αρι θα ναι διαθεσιμο και στα Πλαισιο απο τριτη,σημερα ενημερωθηκα μεσω τηλεφωνου στο καταστημα συνταγματος,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα την λυση γιατι με αυτο το σημα εχω ζαληστει. Ενταξει ολα τα i-phone δεν πιανουν σημα το ios ειναι χαλια η οθονη που την λεγανε καλη ειναι και αυτη χαλια και εμεις το πηραμε επειδη μας αρεσει το μηλο πισω απο την συσκευη.. Οποτε θα παρακαλεσω ολα τα παιδια που εχουν i-phone 4 οταν δεν μπορουν να ολοκληρωσουν μια κληση να μην ζητατε τις συσκευες των συναθρωπων που βρισκονται μπροστα σας να κανετε την κληση σας γιατι δεν εξηγητε αλλιως μαλλον εδω αυτο φοβουνται;)

 

it doesn't make any sense ... μπορείς να το μεταφράσεις σε παρακαλώ..; :O

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

it doesn't make any sense ... μπορείς να το μεταφράσεις σε παρακαλώ..; :O

 

Οποτε θα παρακαλεσω ολα τα παιδια που εχουν i-phone 4 οταν δεν μπορουν να ολοκληρωσουν μια κληση να μην ζητατε τις συσκευες των συναθρωπων που βρισκονται μπροστα σας στον δρομο καφετεριες κτλ να κανετε την κληση σας απο τις συσκευες τους γιατι δεν εξηγητε αλλιως μαλλον εδω αυτο φοβουνται να κανετε κλησεις με τα κινητα τους

Ε ειναι αργα εχω πιει και 2 ποτηρακια οποτε αν δεν καταλαβενετε ουτε τωρα θα το σενιαρω αυριο

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:O3HE9XOOiy0GJM:http://2.bp.blogspot.com/_87BZ9HuDNdU/SgfnYZD7PJI/AAAAAAAADGU/kUeCtxp7YKU/s200/methismenos.gif

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε τι πραγματικα παιζει με το σημα του κνητου. εχω διαβασει μερικες σελιδες πισω αλλα δεν κατεληξα καπου.

αλλα κοσουρια εχει το τηλεφωνο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το σήμα δεν έχω! Αν τώρα κλείσεις τη συσκευή μέσα στο χέρι σου, όλο και κάποια γραμμή θα χάσει. Το ζητούμενο που κανένας μέχρι τώρα δεν έχει απαντήσει, είναι αν σε μια περιοχή έχει σήμα 1 γραμμή και το πιάσεις με τους τρόπους που "χανει" σημα, θα βγεί εκτός δικτύου? Ή απλά έχει μεγάλη ευαισθησία η κεραία και χάνει μόνο στο μέγιστο, οπότε και δε μας απασχολεί?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μ πι κάποιος αν στις εισερχομενες κλήσεις, όταν τον καλούν, αν του έχει τύχει σε κάποιες επαφες να έχει μόνο το slider για απάντηση ενώ σε άλλες να έχει κουμπακια για απόρριψη και απάντηση.

Και επίσης, μια κλήση FaceTime καταναλώνει μόνο δεδομένα απο το wifi ή και χρόνο ομιλιας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε εσενα δεν σου εμφανιζει προβλημα με το σημα οτι κ να το κανεις,οπως ειπα κ πριν, διαβασα στο φορουμ κ σε αλλα φορουμ οτι σε αλλους εμφανιζει προβλημα.Το ερωτημα μου ειναι οτι αν ερθουν νεες παρτιδες κ γενικα παρω το iphone 4 γυρω στον οκτωμβριο με νοεμβριο θα εχει λυθει το προβλημα με το σημα.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

φιλε μου καταρχην καλωσηρθες. Η αποφαση για την αγορα ή μη ειναι δικη σου. θα διαβασεις πολλες διιστάμενες απόψεις. Η εως τωρα πληροφόρηση ειναι οτι αναφερθηκε προβλημα μειωσης του σηματος σε ορισμενες συσκευες και υπο ορισμενες συνθηκες οταν το χερι αγκαλιαζει το σημειο της κεραιας. Η τοποθετηση θηκης ή bumber εξαλειφει το προβλημα. Δεν υπαρχει καμια ανακοινωση για το ποτε και αν θα ερθουν νεες παρτιδες με διαφορετικη σχεδιαση, αν θελεις τη γνωμη μου αυτο ειναι μαλλον αδυνατο να συμβει. Επισης ειναι ουτως ή αλλως πολυ μεγαλη επιπολαιοτητα να μη βαλεις θηκη σε ενα τοσο ακριβο τηλεφωνο που γλιστραει ευκολα απο την παλαμη και κινδυνευει να πεσει περισσοτερο απο τα αλλα.

Σταθμιζεις, αποφασισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπου δεκα μερες θα γραψω τις εντυπωσεις μου σχετικα με το θεμα σηματος. Αν και εχω παρει θηκη χρησιμοποιω τη συσκευη χωρις αυτη για να δω απο περιεργεια τι ακριβως συμβαινει. Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα, μα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με το σημα και τη συσκευη. Πιστευω οτι τελικα το ολο θεμα ηταν απλα παραμυθι και τα πολλα video ψευτικα. Η συσκευη συμπεριφερεται οπως κανει το καθε κινητο με το καθε δικτυο. Με λιγα λογια, η συσκευη ειναι αψογη και δεν υπαρχει κανενα θεμα μετο σημα. Προτεινω ανεπιφυλακτα να παρετε το iPhone 4. Σε δεκα μερες θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μ πι κάποιος αν στις εισερχομενες κλήσεις, όταν τον καλούν, αν του έχει τύχει σε κάποιες επαφες να έχει μόνο το slider για απάντηση ενώ σε άλλες να έχει κουμπακια για απόρριψη και απάντηση.

Και επίσης, μια κλήση FaceTime καταναλώνει μόνο δεδομένα απο το wifi ή και χρόνο ομιλιας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορεί και να το ξέρεις βέβαια, αλλά slide βγάζει όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και κουμπάκια όταν είσαι στο μενού!

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπου δεκα μερες θα γραψω τις εντυπωσεις μου σχετικα με το θεμα σηματος. Αν και εχω παρει θηκη χρησιμοποιω τη συσκευη χωρις αυτη για να δω απο περιεργεια τι ακριβως συμβαινει. Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα, μα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με το σημα και τη συσκευη. Πιστευω οτι τελικα το ολο θεμα ηταν απλα παραμυθι και τα πολλα video ψευτικα. Η συσκευη συμπεριφερεται οπως κανει το καθε κινητο με το καθε δικτυο. Με λιγα λογια, η συσκευη ειναι αψογη και δεν υπαρχει κανενα θεμα μετο σημα. Προτεινω ανεπιφυλακτα να παρετε το iPhone 4. Σε δεκα μερες θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες.

 

+1000 κανένα πρόβλημα κι εδώ.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να το ξέρεις βέβαια, αλλά slide βγάζει όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και κουμπάκια όταν είσαι στο μενού!

 

Ομολογώ πως δεν το ήξερα. Ευχαριστώ!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπου δεκα μερες θα γραψω τις εντυπωσεις μου σχετικα με το θεμα σηματος. Αν και εχω παρει θηκη χρησιμοποιω τη συσκευη χωρις αυτη για να δω απο περιεργεια τι ακριβως συμβαινει. Μεχρι τωρα δεν εχω κανενα, μα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με το σημα και τη συσκευη. Πιστευω οτι τελικα το ολο θεμα ηταν απλα παραμυθι και τα πολλα video ψευτικα. Η συσκευη συμπεριφερεται οπως κανει το καθε κινητο με το καθε δικτυο. Με λιγα λογια, η συσκευη ειναι αψογη και δεν υπαρχει κανενα θεμα μετο σημα. Προτεινω ανεπιφυλακτα να παρετε το iPhone 4. Σε δεκα μερες θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες.

 

Μην μου πεις μόνο ότι είναι παραμύθι και ψεύτικο το video, το τράβηξα ο ίδιος. Αναμένοντας την θήκη λοιπόν.

 

Edited by ssarl
Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις μόνο ότι είναι παραμύθι και ψεύτικο το video, το τράβηξα ο ίδιος. Αναμένοντας την θήκη λοιπόν.

 

 

Ωραιος ... αναμενοντας το επομενο iPhone λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις μόνο ότι είναι παραμύθι και ψεύτικο το video, το τράβηξα ο ίδιος. Αναμένοντας την θήκη λοιπόν.

 

 

οχι βεβαια, δε νομιζω κανεις να το θεωρει παραμυθι. Απλα εξισου αληθινοι ειναι οσοι το εχουν το δοκιμασαν και αναφερουν οτι δεν παρουσιαζει προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus One έχει και αυτό την κεραία κάτω ΑΛΛΆ εσωτερικά. Αυτό σημαίνει ότι (και το έχω επιβεβαιώσει) μεταπίπτει εύκολα από 3G σε GPRS, δε χάνει όμως το σήμα όπως το iPhone. Και για το Nexus One να υπενθυμίσω ότι είχε γίνει ιδιαίτερη φασαρία όταν είχε κυκλοφορήσει για το ότι έχει θέματα με την κεραία του.

 

οχι βεβαια, δε νομιζω κανεις να το θεωρει παραμυθι. Απλα εξισου αληθινοι ειναι οσοι το εχουν το δοκιμασαν και αναφερουν οτι δεν παρουσιαζει προβλημα.

 

Σαφώς, αλλά υπό ποιες συνθήκες; Εγώ συγκρίνω 2 τηλέφωνα με τον ίδιο πάροχο δίπλα δίπλα και το ένα χάνει την κλήση ενώ το άλλο όχι. Προφανώς αν είμαι σε περιοχή με καλό σήμα θα δω πτώση σήματος αλλά όχι χαμένη κλήση.

Να σημειώσω εδώ ότι στις δοκιμές που κάνω όταν το iPhone δουλεύει σε GPRS ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ το σήμα στον ίδιο χώρο. Αυτό σημαίνει ότι αντί όταν χάσει το 3G σήμα να προσπαθήσει να κάνει μετάπτωση σε GPRS και να διατηρήσει σύνδεση, κάτι πάει στραβά και χάνει εντελώς το δίκτυο.

Edited by ssarl
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...