Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

0. το φορτισα οταν εσβησε. ετσι κανε.

 

οταν το πηρες το λειτουργεισες οκ.

μετα που το φορτισες ποσες ωρες το αφησες?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να παει 100%! σ' ωραιος! :D:D:D

 

γιατι διαβασα κατι παιδια το αφησαν 8 ωρες να φορτιζει

Link to comment
Share on other sites

γιατι διαβασα κατι παιδια το αφησαν 8 ωρες να φορτιζει

 

δε θα παθει κατι ετσι κι αλλιως.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

4. Αυτο θα το πω για ολα τα κινητα με touch. Τα κουμπια ειναι πιο βολικα απο οποιοδηποτε android-ios. Ακουω μουσικη και για να παω στο επομενο τραγουδι πρεπει να κανω πατεντες... με τα κουμπια εβαζα το χερι στην τσεπη παταγα επομενο και μπορουσα να κοιταω ταυτοχρονα τη γκομενα απεναντι. εστελνα μηνυμα στα τυφλα. παταγα κουμπι και εβγαζε φοτο... ΓΕΝΙΚΩΣ τα touch κινητα ΔΕΝ ειναι βολικοτερα απο τα "συμβατικα". Παιχνιδια που βγαζουν 2 μοχλακια στην οθονη??? ας γελασω. γελασα και οταν τα πρωτοειδα. και αυτα που κουνας το κινητο για να κοιτας το χωρο, εντυπωσιακο, αλλα ενταξει. Δεν.

 

 

Αν ακούς από ακουστικά, πατάς 2 φορές το κουμπί και πας στο επόμενο τραγούδι:rolleyes:

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτές που αναγράφονται στο παρακάτω οδηγό MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x. Αυτές έχω εγώ στο δικό μου και λειτουργούν μια χαρά.

 

 

Πίστεψε μόλις το μάθεις δεν θα θες άλλο. Και εγώ από Nokia (5800) πήγα σε iPhone και στην αρχή μου φάνηκε δύσκολο, μόλις το έμαθα όμως δεν είχα κανένα πρόβλημα (γράφω και με κλειστά τα μάτια που λέει ο λόγος :lol: :p). Μην ξεχνάς ότι μπορείς να το γυρίσεις σε landscape το πληκτρολόγιο. Η μια γραμμή που λες μεγαλώνει αυτόματα όσο γράφεις λέξεις.

 

 

Για να φτιάξεις λογαριασμό χωρίς να χρειαστεί να βάλεις κάρτα θα πας σε μια εφαρμογή η οποία είναι free, θα επιλέξεις να την κατεβάσεις, θα σου ζητήσει κωδικό αν έχεις ή αν θες να φτιάξεις λογαριασμό. Επιλέγεις να φτιάξεις λογαριασμό και τότε θα σου βγάλει και επιλογή None εκεί που διαλέγεις τύπο πιστωτική κάρτας. Στα υπόλοιπα παιδιά απλά συμπληρώνεις τα στοιχεία σου.

 

Για το Wind internet (έχω από το F2G δωρεάν 1,5GB το μήνα) ποιες από τις παρακάτω θα περάσω;

 

*Για να λειτουργήσουν οι ρυθμίσεις για την wind θα πρέπει απαραίτητα να έχετε εγκατεστημένη στη συσκευή την εφαρμογή Swirly MMS για την έκδοση 2.0+

PROXY ip address: 192.168.200.10, port: 9401

APN: gwap.b-online.gr

Username: wap

Password: wap

 

ή

 

APN: gint.b-online.gr

Username: web

Passowrd: web

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

εσυ πρωτη φορα οταν το ανοιξες και το πηρες ποσες ωρες το φορτισες?

 

Άδικα σπάνεις το κεφάλι σου. Όπως πολύ σωστά είπε ο fuz10n, δεν χρειάζεται κάποιος ιδιαίτερος χρόνος πρώτης φόρτισης, ούτε εδώ και χρόνια στους συγκεκριμένους τύπους μπαταρίας ισχύουν αυτά τα περί πρώτης φόρτισης.

Βάλτο στην μπρίζα (ή το USB) και ξέχνα τα υπόλοιπα. Το μόνο που μιά - δύο φορές το μήνα μπορείς να κάνεις για να διατηρείς υγιή την μπαταρία σου, είναι να την εξαντλείς μέχρι το τέλος πριν την ξαναφορτίσεις. Αυτό είναι όλο. Τα υπόλοιπα γιατροσόφια και συμβουλές που κατά καιρούς διαβάζεις είναι ανοησίες.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν ακούς από ακουστικά, πατάς 2 φορές το κουμπί και πας στο επόμενο τραγούδι:rolleyes:

 

ω ναι το ξερω και ευτυχως υπαρχει αυτο, αλλα επειδη προτιμω τα inear ακουστικα και οχι αυτα που χει μεσα, μαλλον θα κανω τρελη πατεντα............ αντι να αγορασω inear headset...

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το Wind internet (έχω από το F2G δωρεάν 1,5GB το μήνα) ποιες από τις παρακάτω θα περάσω;

Εγώ στο δικό μου έχω περάσει το

APN: gint.b-online.gr

Username:

Passowrd:

 

Βέβαια έχω σύνδεση άλλα δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Τα σημεία πρόσβασης είναι ίδια απ' όσο ξέρω.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να περασουμε τιν iOS 4.1 GM FINAL χωρις devleopers account (UDID)?

 

Η συγκεκριμένη GM δεν είναι κλειδωμένη σε developer account, άρα μπορείς να την βάλεις μια χαρά. Το θέμα είναι αν αξίζει για 3-4 ημέρες να παιδεύεσαι με setup, επανεγκαταστάσεις εφαρμογών κλπ, ή να περιμένεις για την επίσημη.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να δωσει κανενα λινκ για επισημη ανακοινωση ποτε βγαινει η 4.1 γιατι δε μπορω να το βρω? εχω κατι σουπερ απαραιτητες εφαρμογες και περιμενω πως και τι το jb..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να δωσει κανενα λινκ για επισημη ανακοινωση ποτε βγαινει η 4.1 γιατι δε μπορω να το βρω? εχω κατι σουπερ απαραιτητες εφαρμογες και περιμενω πως και τι το jb..:(

 

 

Την έομενη εβδομάδα. Ακριβώς δεν ανακοινώθηκε.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Άδικα σπάνεις το κεφάλι σου. Όπως πολύ σωστά είπε ο fuz10n, δεν χρειάζεται κάποιος ιδιαίτερος χρόνος πρώτης φόρτισης, ούτε εδώ και χρόνια στους συγκεκριμένους τύπους μπαταρίας ισχύουν αυτά τα περί πρώτης φόρτισης.

Βάλτο στην μπρίζα (ή το USB) και ξέχνα τα υπόλοιπα. Το μόνο που μιά - δύο φορές το μήνα μπορείς να κάνεις για να διατηρείς υγιή την μπαταρία σου, είναι να την εξαντλείς μέχρι το τέλος πριν την ξαναφορτίσεις. Αυτό είναι όλο. Τα υπόλοιπα γιατροσόφια και συμβουλές που κατά καιρούς διαβάζεις είναι ανοησίες.

 

Απ΄ότι γνωρίζω τις μπαταρίες λιθίου δεν πρέπει να τις εξαντλείς τελείως γιατί έτσι αχρηστεύονται. Καλό είναι πριν φτάσει στο 30 με 40 % να ξαναφορτίζονται.Τώρα αν είσαι κάπου που δεν μπορείς να φορτίσεις μπορείς να χρησιμοποιήσης την εφεδρική μπαταρία πληκτρολογόντας στο τηλέφωνο το *3370# όπως η ρεζέρβα στα αμάξια.

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να δωσει κανενα λινκ για επισημη ανακοινωση ποτε βγαινει η 4.1 γιατι δε μπορω να το βρω? εχω κατι σουπερ απαραιτητες εφαρμογες και περιμενω πως και τι το jb..

 

δε δοκιμαζεις κανα downgrade σε 4.0.1? η δε γινεται στο ι4? δε ξερω κατι πηρε το ματι μου

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να δωσει κανενα λινκ για επισημη ανακοινωση ποτε βγαινει η 4.1 γιατι δε μπορω να το βρω? εχω κατι σουπερ απαραιτητες εφαρμογες και περιμενω πως και τι το jb..:(

 

Την Τετάρτη 8/9 αναμένεται το update:

http://www.apple.com/iphone/software-update/

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι γνωρίζω τις μπαταρίες λιθίου δεν πρέπει να τις εξαντλείς τελείως γιατί έτσι αχρηστεύονται. Καλό είναι πριν φτάσει στο 30 με 40 % να ξαναφορτίζονται.Τώρα αν είσαι κάπου που δεν μπορείς να φορτίσεις μπορείς να χρησιμοποιήσης την εφεδρική μπαταρία πληκτρολογόντας στο τηλέφωνο το *3370# όπως η ρεζέρβα στα αμάξια.

 

3. The claim that pressing the sequence *3370# will unleash "hidden battery power" in a cell phone seems to be a misunderstanding of an option available on some brands of cell phone (such as Nokia) for Half Rate Codec, which provides about 30% more talk time on a battery charge at the expense of lower sound quality. However, this option is enabled by pressing the sequence *#4720# — the sequence *3370# actually enables Enhanced Full Rate Codec, which provides better sound quality at the expense of shorter battery life.

 

http://www.snopes.com/inboxer/household/cellphones.asp

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ 4.02 που απερισκεπτα εκανα update δυστυχως δε γινεται downgrade..

ενα σωρο πολυτιμες εφαρμογες μπλοκαραν. Πρεπει φανταζομαι να γινει πρωτα jb μετα να τις σβησω να τις ξαναπερασω μια μια και να ξαναπερασω τα δεδομενα.. Πικρα.. τουλαχιστον να βγει το αναθεματισμενο jb να τις επαναφερω το ταχυτεροι..

 

που το λεει ρε παιδια? εγω ενα coming soon.. βλεπω μονο στο λινκ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

Δύο ερωτήσεις:

α. Με χρήση 2 ωρές ομιλία και 1 ώρα browsing περίπου τη μέρα τί χρόνους αυτονομίας βγάζει το κινητό;

β. Συγχρονισμό επαφών μέσω OUTLOOK μπορεί να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με αυτόν τον κωδικό ξαναγεμιζει η μπαταρία αν πέσει αρκετά; Προτιμώ μια εφεδρικη απο κάτω...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

3. The claim that pressing the sequence *3370# will unleash "hidden battery power" in a cell phone seems to be a misunderstanding of an option available on some brands of cell phone (such as Nokia) for Half Rate Codec, which provides about 30% more talk time on a battery charge at the expense of lower sound quality. However, this option is enabled by pressing the sequence *#4720# — the sequence *3370# actually enables Enhanced Full Rate Codec, which provides better sound quality at the expense of shorter battery life.

 

http://www.snopes.com/inboxer/household/cellphones.asp

 

Νια κατάλαβα τι λες φίλε. Θα το δω. Αλλά απάντηση στα αγγλικά σε ελληνικό forum νομίζω ότι πρώτη φορά γίνεται. Θα μπορούσα να ζητήσω από το myphone.gr δώρο ένα iphone 4 έτσι επειδή τους φέρνω αλλοδαπούς πελάτες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...