Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω.

 

θα μπορουσα να κανω jb μονο και μονο για να βαλω την 6....

ειναι τοσο πολυ πιο ελαφριά?

 

το τηλέφωνο θα το χειρίζεται ατομο με ελαχιστες απαιτησεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν έχει ήδη το iOS 6, δεν υπάρχει τρόπος να το περάσεις.

Αναγκαστικά θα μείνεις με την έκδοση που έχει ή θα πας στο iOS 7.1.2.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

 

θα μπορουσα να κανω jb μονο και μονο για να βαλω την 6....

ειναι τοσο πολυ πιο ελαφριά?

 

το τηλέφωνο θα το χειρίζεται ατομο με ελαχιστες απαιτησεις....

 

Αν είχε γινει παλια jailbreak σε iOS 6 μπορεις να γυρίσεις πίσω με απλή διαδικασία.

Ας έχεις την συσκευή αρχικά στα χέρια σου γιατι ετσι δεν θα καταλαβαίνεις και αυτά που λεω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι με την 4.3.5!!!

 

το τηλεφωνο θα χρησημοποιηθει μονο για κλησεις/μυνηματα....

 

να παω στην 7,1,2 ή θα βαρύνει πολυ?

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι με την 4.3.5!!!

 

το τηλεφωνο θα χρησημοποιηθει μονο για κλησεις/μυνηματα....

 

να παω στην 7,1,2 ή θα βαρύνει πολυ?

 

4.3.5; Εχει συλλεκτική αξία μάλλον.

Νομίζω οτι δεν θα εισαι καλύτερα ετσι απο οτι με iOS 7.

Η 5.1.1 η 6.1.3 θα ηταν καλα. Τώρα οτι και να κανεις τα ίδια ειναι. Καλύτερα 7.1.2 και να κλείσεις όλα τα εφέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ .

 

Είδα οτι το home button εχει μια δυσκολία, το πατάς και δεν ακούει πάντα....

 

Μπορεί να ειναι θέμα software, ή παω για αλλαγή κουμπιού;

 

Το κάνει και μετα απο φουλ φορματ

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ .

 

Είδα οτι το home button εχει μια δυσκολία, το πατάς και δεν ακούει πάντα....

 

Μπορεί να ειναι θέμα software, ή παω για αλλαγή κουμπιού;

 

Το κάνει και μετα απο φουλ φορματ

 

Τα 4αρια είχαν πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα. Θέλει αλλαγή.

Μπορεις να ενεργοποιήσεις το assistive touch για να έχεις τις λειτουργίες απο την οθόνη αντί να πατάς το κουμπί.

Ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντας κάτοχος του 4 για περίπου 2 χρόνια και έχοντας δοκιμάσει τις εκδόσεις από 4-7, νομίζω ότι με την 6 το κινητό είχε την καλύτερη απόδοση. Το δικό μου ήταν πιο αργό με την 5 από ότι με την 6. Πάντως και με την τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί, για βασική χρήση είναι πολύ καλά. Η αρχική 7 άρα είχε θεματακια αλλά τώρα έχουν στρώσει
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι με την 4.3.5!!!

 

το τηλεφωνο θα χρησημοποιηθει μονο για κλησεις/μυνηματα....

 

να παω στην 7,1,2 ή θα βαρύνει πολυ?

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να μείνεις με την 4.3.5, εφόσον το θέλεις για κλήσεις και μηνύματα.

Το iOS 7, του πέφτει βαρύ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μια ερώτηση και από μένα... έχω ένα iphone4 16αρι με την 7.1.2 και έχω αγοράσει ένα προτζεκτορα ipico PJ205 που στην σελίδα έλεγε ότι ταιριάζει στο iphone4 * http://www.amazon.com/General-PJ205-Handheld-Personal-Projector/dp/B008OPTQ76

Connect ipico to your Apple iPhone or iPod (Compatible Models: iPod Touch 4th Gen 8GB, 32GB, 64GB, iPod Touch 3rd Gen 32GB, 64GB, iPhone 4S 16GB, 32GB, iPhone 4 8GB, 16GB, 32GB, iPhone 3GS 8GB, 16GB, 32GB)

το κινητό μου όταν το συνδέω με το καλώδιο 30πινο σε rca στην τηλεόραση βγάζει εικόνα κανονικά και στο κινητό το μήνυμα ότι βρέθηκε τηλεόραση ενώ όταν βάζω τον προτζεκτορα τίποτα!

έχω συνδέσει των προτζεκτορα σε iphone4S και δουλεύει κανονικά.

γνωρίζει κάποιος κάτι?? :rolleyes:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μια ερώτηση και από μένα... έχω ένα iphone4 16αρι με την 7.1.2 και έχω αγοράσει ένα προτζεκτορα ipico PJ205 που στην σελίδα έλεγε ότι ταιριάζει στο iphone4 * http://www.amazon.com/General-PJ205-Handheld-Personal-Projector/dp/B008OPTQ76

Connect ipico to your Apple iPhone or iPod (Compatible Models: iPod Touch 4th Gen 8GB, 32GB, 64GB, iPod Touch 3rd Gen 32GB, 64GB, iPhone 4S 16GB, 32GB, iPhone 4 8GB, 16GB, 32GB, iPhone 3GS 8GB, 16GB, 32GB)

το κινητό μου όταν το συνδέω με το καλώδιο 30πινο σε rca στην τηλεόραση βγάζει εικόνα κανονικά και στο κινητό το μήνυμα ότι βρέθηκε τηλεόραση ενώ όταν βάζω τον προτζεκτορα τίποτα!

έχω συνδέσει των προτζεκτορα σε iphone4S και δουλεύει κανονικά.

γνωρίζει κάποιος κάτι?? :rolleyes:

ευχαριστω

 

Δοκίμασε μία επαναφορά του iPhone και στη συνέχεια setup as new, δεν έχει λογική να δουλεύει με iPhone 4S κι όχι με 4αρι από τη στιγμή που το αναφέρει ως συμβατό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μία επαναφορά του iPhone και στη συνέχεια setup as new, δεν έχει λογική να δουλεύει με iPhone 4S κι όχι με 4αρι από τη στιγμή που το αναφέρει ως συμβατό.

 

το έχω δοκιμάσει και σε άλλο 4αρι όμως και ενώ έβγαλε το μήνυμα όταν το κούμπωσα ότι βρέθηκε συσκευή στην συνέχεια δεν έκανε τπτ!! σκέφτομαι μήπως έχει κάποια ρύθμιση η κάποιο άλλο προγραμματακι το ios μέσα του 4S και βοηθάει :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα iphone 4 ios 7.1.2 jailbreak…Κατέβασα από cydia AppAddict+ …έκανε το τηλέφωνο restart και από τότε δεν μου ανοίγει.Μόλις σύρω το κουμπάκι για να ανοίξει μου εμφανίζεται το μήλο.Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω βάλει την υπηρεσία Εύρεση iPhone.Και όταν πάω στο itunes να κάνω επαναφορά …μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να μπω στο τηλέφωνο… και να απενεργοποιήσω την εύρεση iPhone

Μετά από μια αναζητήσει στο Google…βρήκα και ακλούθησα αυτό

 

Αν χρησιμοποιείτε το Kaloudi και την Εύρεση iPhone στη συσκευή, μπορείτε να σβήσετε το περιεχόμενο της συσκευής εξ αποστάσεως και να την καταργήσετε από τον λογαριασμό σας, αν συνδεθείτε στη σελίδα icloud.com/find, επιλέξετε τη συσκευή και κάνετε κλικ στην επιλογή "Σβήσιμο". Όταν ολοκληρωθεί το σβήσιμο της συσκευής, κάντε κλικ στην επιλογή "Κατάργηση από τον λογαριασμό". Μετά το σβήσιμο της συσκευής, θα χρειαστεί να περιμένετε 24 ώρες πριν ενεργοποιήσετε το iMessage στη νέα συσκευή σας.

 

Έκανα την διαδικασία σβήσιμο της συσκευής και κατάργηση από τον λογαριασμό…Αμεσος μετά στην οθόνη μου βγήκε ένα μικρό κύκλο και έδειχνε σαν κάτι να φορτονει…Το αφίσα έτσι όλη νύχτα και το πρωί ακόμα έδειχνε το κυκλακι…ο μονός τρόπος να το σταματήσω ήταν με Power+Home button… Μετά από 48 ώρες που έχουν περάσει από τότε υπάρχει ακόμα πρόβλημα...Μόλις πατήσω στο itunes επαναφορά… το τηλεφωνώ από μονού το κάνει restart …και στην οθόνη του βγαίνει πάλι το κύκλο και φορτώνει...Όποιος ξέρει κάτι και μπορεί να βοηθήσει εδώ τα είμαι

Eυχαριστώ εκ τον πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα iphone 4 ios 7.1.2 jailbreak…Κατέβασα από cydia AppAddict+ …έκανε το τηλέφωνο restart και από τότε δεν μου ανοίγει.Μόλις σύρω το κουμπάκι για να ανοίξει μου εμφανίζεται το μήλο.Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω βάλει την υπηρεσία Εύρεση iPhone.Και όταν πάω στο itunes να κάνω επαναφορά …μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να μπω στο τηλέφωνο… και να απενεργοποιήσω την εύρεση iPhone

Μετά από μια αναζητήσει στο Google…βρήκα και ακλούθησα αυτό

 

Αν χρησιμοποιείτε το Kaloudi και την Εύρεση iPhone στη συσκευή, μπορείτε να σβήσετε το περιεχόμενο της συσκευής εξ αποστάσεως και να την καταργήσετε από τον λογαριασμό σας, αν συνδεθείτε στη σελίδα icloud.com/find, επιλέξετε τη συσκευή και κάνετε κλικ στην επιλογή "Σβήσιμο". Όταν ολοκληρωθεί το σβήσιμο της συσκευής, κάντε κλικ στην επιλογή "Κατάργηση από τον λογαριασμό". Μετά το σβήσιμο της συσκευής, θα χρειαστεί να περιμένετε 24 ώρες πριν ενεργοποιήσετε το iMessage στη νέα συσκευή σας.

 

Έκανα την διαδικασία σβήσιμο της συσκευής και κατάργηση από τον λογαριασμό…Αμεσος μετά στην οθόνη μου βγήκε ένα μικρό κύκλο και έδειχνε σαν κάτι να φορτονει…Το αφίσα έτσι όλη νύχτα και το πρωί ακόμα έδειχνε το κυκλακι…ο μονός τρόπος να το σταματήσω ήταν με Power+Home button… Μετά από 48 ώρες που έχουν περάσει από τότε υπάρχει ακόμα πρόβλημα...Μόλις πατήσω στο itunes επαναφορά… το τηλεφωνώ από μονού το κάνει restart …και στην οθόνη του βγαίνει πάλι το κύκλο και φορτώνει...Όποιος ξέρει κάτι και μπορεί να βοηθήσει εδώ τα είμαι

Eυχαριστώ εκ τον πρότερων

 

1. Δοκίμασε να μπεις σε safe mode να σβήσεις αυτό που έβαλες.

Αν όχι τοτε

2. Μπες σε dfu mode και κανε restore την συσκευή. Όταν ανοίξει θα σου ζητήσει τα στοιχεία σου για να ανοίξει απο την εύρεση iPhone που είχες βάλει.

Αν δεν ξέρεις το πως όλα αυτά υπάρχουν και βίντεο στο YouTube γράφοντας απλά dfu mode iphone και θα βρεις την διαδικασία αναλυτική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

prodigy2241

 

Βάλε το σε DFU mode και δοκίμασε να κάνεις επαναφορά και πάλι.

 

Για να θέσουμε τη συσκευή μας σε DFU Mode ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

  1. Συνδέστε τη συσκευή σας (iPhone, ipad, iPod touch) σε Mac ή σε Windows PC και βεβαιωθείτε πως το iTunes είναι σε λειτουργία.
  2. Κρατήστε πατημένα ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα το Power button (στο επάνω μέρος της συσκευής) και το Home button (στο μπροστινό μέρος κάτω από την οθόνη).
  3. Αφήστε το Power button συνεχίζοντας να κρατάτε πατημένο το Home button για περίπου 5-6 δευτερόλεπτα. (Αν δείτε το μήλο στην οθόνη ή το εικονίδιο για σύνδεση με το iTunes, επαναλάβετε τη διαδικασία).
  4. Εαν η οθόνη σας έχει παραμείνει μαύρη και η συσκευή σας έχει αναγνωριστεί από το iTunes ως iPhone σε Recovery Mode τα έχετε καταφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασε να μπεις σε safe mode να σβήσεις αυτό που έβαλες.

Αν όχι τοτε

2. Μπες σε dfu mode και κανε restore την συσκευή. Όταν ανοίξει θα σου ζητήσει τα στοιχεία σου για να ανοίξει απο την εύρεση iPhone που είχες βάλει.

Αν δεν ξέρεις το πως όλα αυτά υπάρχουν και βίντεο στο YouTube γράφοντας απλά dfu mode iphone και θα βρεις την διαδικασία αναλυτική

 

Ευχαριστω πολυ τα καταφερα με dfu mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Δοκίμασε να μπεις σε safe mode να σβήσεις αυτό που έβαλες.

Αν όχι τοτε

2. Μπες σε dfu mode και κανε restore την συσκευή. Όταν ανοίξει θα σου ζητήσει τα στοιχεία σου για να ανοίξει απο την εύρεση iPhone που είχες βάλει.

Αν δεν ξέρεις το πως όλα αυτά υπάρχουν και βίντεο στο YouTube γράφοντας απλά dfu mode iphone και θα βρεις την διαδικασία αναλυτική

 

 

Ευχαριστω πολυ τα καταφερα με dfu mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

prodigy2241

 

Βάλε το σε DFU mode και δοκίμασε να κάνεις επαναφορά και πάλι.

 

 

Ευχαριστω πολυ τα καταφερα με dfu mode

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα mail στον κάτοχο μέσω του apple id του και επέστρεψέ το :) Πάντως όχι, δε γίνεται να ξεκλειδώσει.
Link to comment
Share on other sites

το φανταστηκα απλα ακουσα κι αλλες γνωμες, οπως και να χει θενξ :)

 

Δυστυχώς για κάποιους ευτυχώς για κάποιους άλλους έτσι όπως έχει γίνει το πράγμα με το Apple ID που ζητάει δεν μπορείς να κανείς τίποτα. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να το περάσεις.

Όποτε στέλνεις ένα email στον κάτοχο επιστρέφεις την συσκευή και κανείς και την καλή πράξη.

Αύριο μπορεί να είσαι ΕΣΥ στην ίδια θέση του σημερινού κατόχου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα καλές γιορτές να εχουμε!

Εχω το εξής ερώτημα. Μπορω να αλλάξω το λογαριασμό στο iPhone και να προσθέσω πχ της κοπέλας μου; Ξέρετε οτι εχει να κανει με Apple ID, cloud κτλ χωρίς να υπαρχει καποια εμπλοκή. Δεν εχω προσπαθήσει να το δοκιμάσω ακομη

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα καλές γιορτές να εχουμε!

Εχω το εξής ερώτημα. Μπορω να αλλάξω το λογαριασμό στο iPhone και να προσθέσω πχ της κοπέλας μου; Ξέρετε οτι εχει να κανει με Apple ID, cloud κτλ χωρίς να υπαρχει καποια εμπλοκή. Δεν εχω προσπαθήσει να το δοκιμάσω ακομη

 

To appe store εννοειται μπορεις χωρις καποιο κινδυνο.

Το icloud μαλλον θα τα κανεις λιγο σαλατα γιατι λογικα θα αφαιρεσει τις επαφες σου και ολα τα συναφη οταν το αφαιρεσεις και θα προσθεσει της κοπελας σου μαζι με σημειωσεις και λοιπα οταν το προσθεσεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα καλές γιορτές να εχουμε!

Εχω το εξής ερώτημα. Μπορω να αλλάξω το λογαριασμό στο iPhone και να προσθέσω πχ της κοπέλας μου; Ξέρετε οτι εχει να κανει με Apple ID, cloud κτλ χωρίς να υπαρχει καποια εμπλοκή. Δεν εχω προσπαθήσει να το δοκιμάσω ακομη

 

Μπορείς να ακολουθήσεις τη διαδρομή, Ρυθμίσεις iTunes και App Store, να κάνεις log out και να προσθέσεις το Apple ID της κοπέλας σου για τις αγορές, χωρίς να επηρεαστεί το Apple ID σου, ή τα δεδομένα σου στο iCloud! :)

 

Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις χρήση της λειτουργίας family sharing ώστε να μοιραζεστε τις αγορές με μία πιστωτική κάρτα, έως 5 άτομα.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να σου βγάζει την 8.1.2, έχεις το 4S και όχι το 4.

 

Διάφορες (επάνω το 4S, κάτω το 4):

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/10/img0594-600.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...