Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Ελλάδα όχι, διότι η Apple δεν υφίσταται επίσημα, με τη μορφή ηλεκτρονικού ή φυσικού καταστήματος.

Φυσικοί αντιπρόσωποι των iPhone στην Ελλάδα, είναι μόνο οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας (δλδ Vodafone, Cosmote, Wind).

Υπάρχει πιθανότητα, αν θυμάμαι καλά, να έχει πρόγραμμα απόσυρσης η Vodafone. Λεπτομέρειες στο site? ή στα καταστήματα λογικά....

 

Οτι και να ειναι δεν συμφέρει.

Παίρνουν μια συσκευή που κοστίζει 200€ πχ στα 70€.

Καλύτερα να βρεις να το δώσεις σε ιδιώτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iPhone 4 32GB στα 220€ είναι πολλά για πώληση;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4 32GB στα 220€ είναι πολλά για πώληση;

 

Νομίζω πως είναι πολλά. Συσκευή 4 ετών είναι περίπου. Να φανταστείς πριν καιρό έβλεπα τα 16gb να τα δίνουν 150 ευρώ. Κανα 180 πιστεύω θα ήταν καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι πολλά. Συσκευή 4 ετών είναι περίπου. Να φανταστείς πριν καιρό έβλεπα τα 16gb να τα δίνουν 150 ευρώ. Κανα 180 πιστεύω θα ήταν καλά

Ρωτάω γιατί τόσο το έδωσα τελικά:p και είπα μήπως ήταν λίγα

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί τόσο το έδωσα τελικά:p και είπα μήπως ήταν λίγα

 

Μην το πεις ούτε του παπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Παρατηρώ στην χρήση χώρου απο εφαρμογές ιδιαίτερα υψηλή οπως σε Instagram (680mb) viber, εφαρμογές καιρού, tapatalk κτλ. Γιατι γινεται αυτο και τι μπορω να κανω για να μειωθούν τα mb χρήσης χωρίς να διαγράψω τις εφαρμογές; Δεν ξερω πως να το χειριστώ το θεμα..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει διότι με τον καιρό, οι εφαρμογές αυτές αποθηκεύουν (κάνουν cache) δεδομένα. Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή CM Security, η οποία κάνει αυτή τη δουλειά. Ωστόσο, πλέον δεν είναι διαθέσιμη στο AppStore και δεν γνωρίζω το λόγο. Δοκίμασε την iMobie PhoneClean ή τη iFunBox. Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει καμία από τις προαναφερόμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Παρατηρώ στην χρήση χώρου απο εφαρμογές ιδιαίτερα υψηλή οπως σε Instagram (680mb) viber, εφαρμογές καιρού, tapatalk κτλ. Γιατι γινεται αυτο και τι μπορω να κανω για να μειωθούν τα mb χρήσης χωρίς να διαγράψω τις εφαρμογές; Δεν ξερω πως να το χειριστώ το θεμα..

 

έχεις δοκιμάσει να κάνεις restore και setup as new;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι. Παρατηρώ στην χρήση χώρου απο εφαρμογές ιδιαίτερα υψηλή οπως σε Instagram (680mb) viber, εφαρμογές καιρού, tapatalk κτλ. Γιατι γινεται αυτο και τι μπορω να κανω για να μειωθούν τα mb χρήσης χωρίς να διαγράψω τις εφαρμογές; Δεν ξερω πως να το χειριστώ το θεμα..

 

Ανάλογα τι έχεις κάνει σε κάθε εφαρμογή.

Εγώ πχ τώρα εχω 2-3 συνομιλίες στο viber που περιέχουν και εικόνες.

Η εφαρμογή λέει 350mb.

Αν σβήσω τις συνομιλίες πέφτει στα 150-200mb

Κάπως ετσι γινεται με όλες τις εφαρμογές.

Δεν χρειάζεται να κανεις restore δεν εχει νόημα.

Αν χρησιμοποιήσεις με τον ίδιο τροπο τις εφαρμογές σε ενα μήνα πάλι ετσι θα ειναι. Κάθε μήνα restore θα κάνουμε δηλαδή;

Τώρα για κάτι Facebook και τέτοια δεν γνωρίζω δεν χρησιμοποιώ αυτές τις εφαρμογές.

Αυτά που χρησιμοποιώ όλα δουλεύουν σωστά σ αυτό το θέμα.

Απλά πρέπει να το δεχτείς.

Και να σβήσεις την εφαρμογή αν την βάλεις πάλι θα γεμίσει σε λιγο καιρό. Ετσι δουλεύει η εφαρμογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους καταρχήν για τις απαντησεις. Προσπάθησα να συμμάζεψω κάπως τα πράγματα στις εφαρμογές αλλα και πάλι μένει σε χρήση ενα διόλου ευκαταφρόνητο μέρος. Αν και ειναι κάπως παράλογο αυτο που συμβαίνει θα δοκιμάσω να ανεβάσω όλες τις φωτό σε cloud κτλ για να κερδίσω χώρο. Δεν ειναι βέβαια και το πρακτικοτερο καθώς δεν θα ειναι άνα πάσα στιγμή διαθεσιμες. Επίσης έσβησα αρκετά μαιλ αλλα και πάλι βλέπω κάπου στα 150-200mb που δεν μπορω να εξηγήσω. Facebook δεν ειχα ποτε, ενα Instagram μονο που απο οτι φαίνεται θα παει για διαγραφή..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους καταρχήν για τις απαντησεις. Προσπάθησα να συμμάζεψω κάπως τα πράγματα στις εφαρμογές αλλα και πάλι μένει σε χρήση ενα διόλου ευκαταφρόνητο μέρος. Αν και ειναι κάπως παράλογο αυτο που συμβαίνει θα δοκιμάσω να ανεβάσω όλες τις φωτό σε cloud κτλ για να κερδίσω χώρο. Δεν ειναι βέβαια και το πρακτικοτερο καθώς δεν θα ειναι άνα πάσα στιγμή διαθεσιμες. Επίσης έσβησα αρκετά μαιλ αλλα και πάλι βλέπω κάπου στα 150-200mb που δεν μπορω να εξηγήσω. Facebook δεν ειχα ποτε, ενα Instagram μονο που απο οτι φαίνεται θα παει για διαγραφή..

 

Αν εχεις συσκευη με 16γιγα μνήμηλογικό είναι. Λίγο από εδώ λίγο από εκεί πάει ο ελέυθερος χώρος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα?

προταση??

γιατι δεν κανουμε ενα thread με τα καλυτερα tweaks για αυτο το κινητο!??

 

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το subforum jailbreak :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4 οπως και η κοπελα μου. Προχθες ομως στην δουλεια οπως ηταν της επεσε κατω και εσπασε το τζαμακι. Δεν λεω, δουλευει κανονικα, σκυλι σκετο μιλαμε, αλλα ειναι ασχημο, ασε που δεν ξερω αν μπορεις και να κοπεις σε κανενα ψιλο γυαλακι. Ποσο θα μου κοστοσει μια αντικατασταση τζαμιου και που λετε να το παω; Δεν θελω αντιπροσωπιες και τετοια, θελω αμεςη επιδιορθωςη να μην μεινει καμια εβδομαδα χωρις κινητο αλλα ουτε να μας κοστισει ο κουκος αηδονι...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4 οπως και η κοπελα μου. Προχθες ομως στην δουλεια οπως ηταν της επεσε κατω και εσπασε το τζαμακι. Δεν λεω, δουλευει κανονικα, σκυλι σκετο μιλαμε, αλλα ειναι ασχημο, ασε που δεν ξερω αν μπορεις και να κοπεις σε κανενα ψιλο γυαλακι. Ποσο θα μου κοστοσει μια αντικατασταση τζαμιου και που λετε να το παω; Δεν θελω αντιπροσωπιες και τετοια, θελω αμεςη επιδιορθωςη να μην μεινει καμια εβδομαδα χωρις κινητο αλλα ουτε να μας κοστισει ο κουκος αηδονι...

 

Οθόνη και το τζαμί που αναφέρεις ειναι ενα ανταλλακτικό. Θα σου κοστίσει περίπου 40€ απο οτι θυμάμαι και ωρες εργασίας για μένα ειναι περίπου 3-4 ούτε μια βδομάδα ούτε τιποτα.

Όσο παει να ανοίξει λογικά κι άλλο και θα αρχίσουν να βγαίνουν κομμάτια που μπορεί να σου κόψουν κανένα χερι η αυτί οπως είπες λόγο συστολής διαστολής.

Ομως το θέμα ειναι τι ανταλλακτικό θα σου βάλουν γιατι υπάρχουν και πολυ μάπα ποιότητα ανταλλακτικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους!θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση!πηρα το iphone 6 και το παλιό μου iphone 4 το έδωσα στην κοπελα μου!εδω αξίζει να πω οτι της έκοψα κ μόνος μου με το ψαλίδι την sim(για να κερδίσω τα 5€) και ολα μια χαρα!Ξαφνικα απο τότε κάπου κάπου σβήνει το τηλεφωνο(ενα περίεργο σβήσιμο,οταν το καλείς καλεί κανονικά αλλα ειναι σβηστό μαύρη οθόνη δηλαδή κσι δεν ανταποκρίνεται στο home μπουτόν!για να ανοίξει κ παλι μονο με φορματ και οταν ανοίξει δεν ζητάει Εκ νέου πιν-απλα ανοίγει).εχει την last έκδοση ios!οταν το έφτιαχνα της κοπέλας μου,το ρύθμισα σαν νεο!τι να φταει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους!θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση!πηρα το iphone 6 και το παλιό μου iphone 4 το έδωσα στην κοπελα μου!εδω αξίζει να πω οτι της έκοψα κ μόνος μου με το ψαλίδι την sim(για να κερδίσω τα 5€) και ολα μια χαρα!Ξαφνικα απο τότε κάπου κάπου σβήνει το τηλεφωνο(ενα περίεργο σβήσιμο,οταν το καλείς καλεί κανονικά αλλα ειναι σβηστό μαύρη οθόνη δηλαδή κσι δεν ανταποκρίνεται στο home μπουτόν!για να ανοίξει κ παλι μονο με φορματ και οταν ανοίξει δεν ζητάει Εκ νέου πιν-απλα ανοίγει).εχει την last έκδοση ios!οταν το έφτιαχνα της κοπέλας μου,το ρύθμισα σαν νεο!τι να φταει???

 

Κάνε μια επαναφορά πάλι ωστε να διασφαλίσεις πως δεν είναι software το πρόβλημα κι αν συνεχιστεί, θα πρέπει να το δει τεχνικός μετα.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους!θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση!πηρα το iphone 6 και το παλιό μου iphone 4 το έδωσα στην κοπελα μου!εδω αξίζει να πω οτι της έκοψα κ μόνος μου με το ψαλίδι την sim(για να κερδίσω τα 5€) και ολα μια χαρα!Ξαφνικα απο τότε κάπου κάπου σβήνει το τηλεφωνο(ενα περίεργο σβήσιμο,οταν το καλείς καλεί κανονικά αλλα ειναι σβηστό μαύρη οθόνη δηλαδή κσι δεν ανταποκρίνεται στο home μπουτόν!για να ανοίξει κ παλι μονο με φορματ και οταν ανοίξει δεν ζητάει Εκ νέου πιν-απλα ανοίγει).εχει την last έκδοση ios!οταν το έφτιαχνα της κοπέλας μου,το ρύθμισα σαν νεο!τι να φταει???

 

Τα iPhone 4 εμφανιζαν αυτό που λες που και μου. Ενώ η συσκευή ειναι ανοιχτή η οθόνη δεν δείχνει τιποτα.

Πρέπει σ αυτη την περίπτωση να κρατήσεις πατημένο home και power button για να κάνει επανεκκίνηση.

Δεν ξέρω τον λόγο αλλα σε πολλούς γνωστούς το έκανε και σε διάφορες εκδόσεις.

Μην κανεις άδικα format. Ενα restart χρειάζεται με αλλα λογια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone 4 εμφανιζαν αυτό που λες που και μου. Ενώ η συσκευή ειναι ανοιχτή η οθόνη δεν δείχνει τιποτα.

Πρέπει σ αυτη την περίπτωση να κρατήσεις πατημένο home και power button για να κάνει επανεκκίνηση.

Δεν ξέρω τον λόγο αλλα σε πολλούς γνωστούς το έκανε και σε διάφορες εκδόσεις.

Μην κανεις άδικα format. Ενα restart χρειάζεται με αλλα λογια

 

Το ειχα 4 χρονια κ δεν μου το είχε κανει ποτε.μηπως φταει η κάρτα σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα 4 χρονια κ δεν μου το είχε κανει ποτε.μηπως φταει η κάρτα σιμ?

 

Έχουν υπάρξει περιπτώσεις όπου έχει καεί η μητρική λόγω κομμένης κάρτας sim. Τώρα αν στην περίπτωσή σου φταίει αυτό... είναι λίγο άτοπο να το πούμε.

Δοκίμασε όλα τα troubleshooting steps μέχρις ώτου να επιβεβαιώσεις ότι δεν είναι softwar-ικό το θέμα.. και μετά το ξανασυζητάμε για το hardwar-ικό κομμάτι!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχουν υπάρξει περιπτώσεις όπου έχει καεί η μητρική λόγω κομμένης κάρτας sim. Τώρα αν στην περίπτωσή σου φταίει αυτό... είναι λίγο άτοπο να το πούμε.

Δοκίμασε όλα τα troubleshooting steps μέχρις ώτου να επιβεβαιώσεις ότι δεν είναι softwar-ικό το θέμα.. και μετά το ξανασυζητάμε για το hardwar-ικό κομμάτι!

 

θα δω!μεχρι στιγμης 2 ημερες δεν το εχει ξανακανει!το πολυ πολυ να αλλαξω σιμ!ευχαριστω παντως παιδια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ενασ φιλος εχει το τηλ και ξαφνικα καμια φορα οχι συνεχωμενα αλλα αρκετα συχνα δεν παιζει ο ηχος η δονηση και η μπροστινη camera!καμια ιδεα?δεν ειναι jailbroken και δεν το παθε απο πτωση κλπ!!καμια ιδεα η βοηθεια!??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...