Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!!! πως κανω jailbreak στο τηλ?????? κ κατι αλλο θα χασω οτι εχω στην συσκευη?

Aφου εισαι ηδη στην τελευταια εκδοση του λειτουργικου και απλα θα κανεις jb ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..... ουτε χρειαζεται να κανεις ρηστορ τωρα για καποιον λογο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα λογικά πρέπει να είναι η πρώτη φορά που κάνεις jailbreak στο κινητό σου επομένως θα μάθεις ότι σε κάθε update λειτουργικού και νέας έκδοσής jailbreak θα πρέπει να κάνεις restore επομένως, ναι θα χρειαστεί να κάνεις restore οπότε και θα χάσεις ότι είχες μέσα στο κινητό σου

 

Aφου εισαι ηδη στην τελευταια εκδοση του λειτουργικου και απλα θα κανεις jb ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..... ουτε χρειαζεται να κανεις ρηστορ τωρα για καποιον λογο!

καλημερα !!!! το πηγα σε μαγαζι για να μην κανω καμια βλακεια..:lol:

σας ευχαρστω πολυ κ τους 2 καλη πρωτοχρονια να εχετε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους

 

Σημερα η γυναικα μου πηρε ενα Iphone 4 ...εχω καποιες ερωτησεις γιατι εγω ειμαι κατοχις android κινητου..αν εχουν απαντηθει (εψαξα αλλα δεν βρισκω)

θελω ν α της περασω απο την παλια της συσκευη ολες τις επαφες (χ8 sony ericsson) γινεται μεσω outlook? αν ναι πως? ή να μου δειξει καποιοςλινκ για να διαβασω...

Αναφορα παραδοσης δεν έχει?

Ηχο κλησης χωρις jailbreak γινεται να αλλαξω?

Συγνωμη για ολες τις ερωτησεις αν εχουν απαντηθει ....αλλα με search που εκανα δεν βρηκα απαντησεις για το 4..

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα και παλι

 

Όσο για τις αναφορές, ναι γίνεται μέσω outlook και αν θέλεις και να φτιάξεις δικές σου, χρησιμοποιήσε ένα αρχείο csv με το notepad και να έχει μόνο αυτά

First Name,Mobile Phone

Jhoana,691234567

Σταμάτης,691234567

κλπ

 

Και μετά κάνουμε τα εξής βήματα για outlook 2010: Πάμε στο Outlook 2010 -> File -> Open -> Import -> Import from another program or file -> Comma Separated Values (Windows) -> αρχείο Επαφές.csv -> do not import duplicate items -> Contacts -> finish ->

Κλείνουμε το outlook και κάνουμε sync μέσω itunes. Θα κάνει συγχρονισμό.

 

Για αναφορές παράδοσης, εγώ χρησιμοποιώ το SmsDelivery (Greek) που κοστίζει €0,80 και δεν χρειάζεται κάθε φορά να πληκτρολογείς αυτά τα σύμβολα. Αλλά έτσι κι αλλιώς αν συνηθίσεις χωρίς αναφορές, νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ θα το χρησιμοποιήσω μόνο όταν είναι ανάγκη να ξέρω. Όλα τα sms φτάνουν. Απλά όταν είναι επείγον, έχεις αμφιβολίες αν το έχει λάβει ο άλλος τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Εξάλλου όταν δεν υπάρχει σήμα, σου βγάζει από μόνο του το iphone σφάλμα και ξανά προσπαθείς.

 

Για ringtones, αν θυμάμαι καλά, εγώ έβαλα ένα δικό μου χωρίς να πληρώσω με το πρόγραμμα Ringtones (free) που έχει ως εικονίδιο τη νότα σε μαύρο πλαίσιο. Εκεί έχει μια διαδικασία που σου λέει τι να κάνεις αλλά εντάξει, το κάνεις μια φορά και ξεμπερδεύεις. Μπορεί ο φίλος που σου έγραψε το παραπάνω να είναι καλύτερο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Καλή Χρονιά να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους ηχους μια ερωτηση, εχω την δωρεαν εφαρμογη unlimited ringtones που τους κατεβαζει αλλα δεν μπαινουν ως ηχοι κλησης, οποτε μονη επιλογη ιεναι μονο το itunes>?
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση... κατεβαζω θεματα απο το cydia τα δειχνει κανονικα αλλα θελω στην οθονη κλειδωματος να εχει φωτογραφια της επιλογης μου την επιλεγω αλλα δεν την δειχνει υπαρχει καποιος τροπος να φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους ηχους μια ερωτηση, εχω την δωρεαν εφαρμογη unlimited ringtones που τους κατεβαζει αλλα δεν μπαινουν ως ηχοι κλησης, οποτε μονη επιλογη ιεναι μονο το itunes>?

 

Εγω για ηχους κλησης χωρις μεσολαβηση itunes, χρησιμοποιω το shareware AnyRing απο το Cydia.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια με ρωτησε ενας φιλος κατι και επειδη εγω απο μηλα δεν εχω ιδεα ηθελα να ρωτησω τους ειδικους εαν παρει μηλο απο αμερικη κλειδωμενο αλλα με δωρο και μια γενεύ καρτα η καπως ετσι με την οποια λεει ξεκλειδωνει ευκολα και δεν θα εχει προβλημα με το δικτυο. και ρωταω εγω τωρα υπαρχει καπου παγιδα? ειναι ευκολο να το ξεκλειδωσεις? υπαρχει εδω μεσα καποιος οδηγος?ειναι 100% σιγουρο οτι θα ξεκλειδωσει η θα το παρει και θα εχει στα χερια του ενα τουβλο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα μπορέσει να παίξει... Χρειάζεσαι συγκεκριμένο baseband για να παίξει η εν λόγο SIM και όλα τα τηλέφωνα που μπορείς να βρεις στην Αμερική πλέον είναι αναβαθμισμένα στο τελευταίο Firmware/Baseband.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 4 με iOS 5.0.1 έκανα jelbreik και θέλω να μου πίτες πως μπορώ να ξεκλειδώσω το bluetooth. Επίσης αφού το ξεκλείδωσα έχω πρόβλημα με τιν εφαρμογή iBooks που είναι μεν free και τιν είχα και πριν αλλά τώρα τιν ανοίγω και μου πετα μινιμα "υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις παραμέτρων του iPhone. Εκτελεστε επαναφορά με το iTunes ή πραγματοποιηστε ξανά λήψη του iBooks.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 4 με iOS 5.0.1 έκανα jelbreik και θέλω να μου πίτες πως μπορώ να ξεκλειδώσω το bluetooth. Επίσης αφού το ξεκλείδωσα έχω πρόβλημα με τιν εφαρμογή iBooks που είναι μεν free και τιν είχα και πριν αλλά τώρα τιν ανοίγω και μου πετα μινιμα "υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις παραμέτρων του iPhone. Εκτελεστε επαναφορά με το iTunes ή πραγματοποιηστε ξανά λήψη του iBooks.

 

Το bluetooth δεν ξεκλειδωνει στην 5. Ισως στο μελλον..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 4 με iOS 5.0.1 έκανα jelbreik και θέλω να μου πίτες πως μπορώ να ξεκλειδώσω το bluetooth. Επίσης αφού το ξεκλείδωσα έχω πρόβλημα με τιν εφαρμογή iBooks που είναι μεν free και τιν είχα και πριν αλλά τώρα τιν ανοίγω και μου πετα μινιμα "υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις παραμέτρων του iPhone. Εκτελεστε επαναφορά με το iTunes ή πραγματοποιηστε ξανά λήψη του iBooks.

 

Για μπλε δοντι ακομα περιμενουμε!!

Για το ιbook κατεβασε και βρες το repo pack ibookfix2

Και θα παιξει μια χαρα!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

2η φορά το αφήνω το βράδυ με 20% μπαταρια περίπου και το πρωί το βρίσκω κλειστό.... :angry:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αχρηστη ερωτηση αλλα πειτε μου πως θα γινει να μην μου ερχονται ειδοποιησεις στο facebook απο εφαρμογες?Θυμηθηκε ενας να παιξει farmville και στελνει καθε μερα αιτηματα....Απο τις ρυθμισεις εχω απενεργοποιησει τα application request του facebook...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο ημερολόγιο πως μπορώ να περάσω γενέθλια και να μου κτυπάει υπενθύμιση ?

 

Ημερολόγιο -> νέο γεγονός -> επανάληψη κάθε χρόνο (επιλέγεις αν θες υπενθύμιση)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το BT όλα τα iPhone κλπ επικοινωνούν και στέλνουν κινητά με την δωρεάν εφαρμογή Blueme που είναι ελληνική και κάνει άψογα δουλειά! Ακόμα και σε 3GS με 4 και iPad!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο ημερολόγιο πως μπορώ να περάσω γενέθλια και να μου κτυπάει υπενθύμιση ?

 

Πας και βρίσκεις το άτομο από το cantacts και του προσθετεις τα γενεθλια αρχικά.. μετά στα settings έχει κάπου να σου υπνθυμίζει τα γενέθλια..

Link to comment
Share on other sites

Πας και βρίσκεις το άτομο από το cantacts και του προσθετεις τα γενεθλια αρχικά.. μετά στα settings έχει κάπου να σου υπνθυμίζει τα γενέθλια..

 

Aπτις ρυθμισεις mail κλπ -> πρεοπιλογη ωρων υπενθυμισεις :D

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ενας φιλος εχει παρει το 4αρακι, εχουμε κανει jailbreak, αλλα εδω και λιγες μερες, του εκλεισε το κινητο, και οταν το ανοιξε, δε βρισκει σημα με τιποτα. Το κακο ειναι οτι ειναι στην Κυπρο αυτη τη στιγμη. Επισης, στις ρυθμισεις, εχει εξαφανιστει το μενου "Φορεας" ωστε να κανει χειροκινητα αναζητηση. Σημα δε βρισκει με την καμια. Να δοκιμασει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου, ή θελει αραγε restore και ξανα jailbreak;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ενας φιλος εχει παρει το 4αρακι, εχουμε κανει jailbreak, αλλα εδω και λιγες μερες, του εκλεισε το κινητο, και οταν το ανοιξε, δε βρισκει σημα με τιποτα. Το κακο ειναι οτι ειναι στην Κυπρο αυτη τη στιγμη. Επισης, στις ρυθμισεις, εχει εξαφανιστει το μενου "Φορεας" ωστε να κανει χειροκινητα αναζητηση. Σημα δε βρισκει με την καμια. Να δοκιμασει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου, ή θελει αραγε restore και ξανα jailbreak;

 

Αρχικά εγώ θα έλεγα ένα hard reset (home και power button συνεχόμενα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο... μετά reset network settings )αλλιώς restore..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά εγώ θα έλεγα ένα hard reset (home και power button συνεχόμενα μέχρι να εμφανιστεί το μήλο... μετά reset network settings )αλλιώς restore..

Εκανε και χειροκινητα hard reset, και μεσω του SBSettigns. Και το αλλο κουλο που παρατηρησε, ειναι οτι μετα το reboot, δεν του λεει πουθενα να βαλει τον κωδικο για το ξεκλειδωμα της sim. Του ειπα να δοκιμασει αν παιζει σε αλλο κινητο η sim του, αλλα να χαλασε ετσι ξαφνικα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εκανε και χειροκινητα hard reset, και μεσω του SBSettigns. Και το αλλο κουλο που παρατηρησε, ειναι οτι μετα το reboot, δεν του λεει πουθενα να βαλει τον κωδικο για το ξεκλειδωμα της sim. Του ειπα να δοκιμασει αν παιζει σε αλλο κινητο η sim του, αλλα να χαλασε ετσι ξαφνικα;

 

ή μήπως του πεσε και δεν κάνει καλή επαφή? Ποτέ δεν ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

ή μήπως του πεσε και δεν κάνει καλή επαφή? Ποτέ δεν ξέρεις..

Πιστευω θα μου το ειχε πει οτι του επεσε... Γιατι απλα ανεφερε οτι ξεφορτιστηκε και εκλεισε... Θα δουμε τωρα. Ευχαριστω παντως!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...