Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μια απορία!Πηρα πριν λίγο καιρό το τηλέφωνο κι έχω παρατηρήσει και στο δικό μου και σε αλλα 4αρια φίλων ότι όταν τραβάει video είναι πιο ζουμαρισμενο σε σχέση με τις φωτογραφίες.Πως εξηγείται αυτο;

Αυτό συμβαίνει γιατί το iPhone τραβάει 720p video που είναι περίπου 1 megapixel (1280 x 720 = 921.600 pixels), ενώ ο αισθητήρας της κάμερας είναι 5 megapixels. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην χρησιμοποιείται όλος ο αισθητήρας αλλά μόνο η κεντρική περιοχή του, πράγμα που προκαλεί το zooming που βλέπεις. Δεν συμβαίνει μόνο στο iPhone, αλλά και σε άλλες συσκευές.

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν μου κανουν mention στο twitter δεν ακουγεται ο ηχος αλλα μονο το Mail που ερχεται...ενω στο facebook κανονικα...Τι φταιει ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου έρχονται απο facebook γνωστοποιησεις ενώ τις έχω ανοικτές όλες. Ξέρεις κανείς να βοηθήσει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

εδω στο 4αρι με 8 gb ειναι τζαμπα λευτα. 10 βιντεο καμια 40αρια φωτογραφιες κανα 15αρια εφαρμογες και θα γεμισει.

στο 4s με 8αρα camera δεν υπαρχει κανενας λογος να το βγαλουν.

εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ καταργησαν τα 16αρια και 32αρια 4αρια?

 

Βασικα δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα. Εχω ενα 16gb αρα πρακτικα 13,7gb, εχω μεσα 1209 φωτογραφιες, 29 βιντεο(διαρκειας 2-5 λεπτα το καθενα), 102 εφαρμογες κι εχω ακομα 7,3 gb ελευθερα. :D

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα. Εχω ενα 16gb αρα πρακτικα 13,7gb, εχω μεσα 1209 φωτογραφιες, 29 βιντεο(διαρκειας 2-5 λεπτα το καθενα), 102 εφαρμογες κι εχω ακομα 7,3 gb ελευθερα. :D

 

Και μένα πάνω κάτω τόσο χώρο έχει γύρω στα 6 γιγα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν βγαζεισ HD φωτογραφιες λογικο ειναι.

αλλα να εχεις το 4αρι χωρις HD δν λεει

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν βγαζεισ HD φωτογραφιες λογικο ειναι.

αλλα να εχεις το 4αρι χωρις HD δν λεει

 

Και πως το κάνεις αυτό? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και πως το κάνεις αυτό? :blink:

 

Προφανώς εννοεί το να κάνεις enable το HDR στην camera .

 

HDR ->High Definition Range δουλεύει μόνο χωρίς το flash !

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί το να κάνεις enable το HDR στην camera .

 

HDR ->High Definition Range δουλεύει μόνο χωρίς το flash !

 

Αυτό σημαίνει High dynamic range High dynamic range imaging. Δεν έχει να κάνει με hidh definition.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος με ios 5 να μου κανει μια χαρη και να αλλαξει το Region Format απο Greece σε κατι αλλο, βρισκεται μεσα στο Settings - General - International.

Οτι αλλαγη και αν κανω δεν μου αλλαζει ο τροπος με τον οποιο εμφανιζονται τα τηλεφωνικα νουμερα, με ενοχλει και με μπερδευει αφανταστα στα κινητα το κενο μετα το τριτο ψηφιο 694 4123456.

Αυτο μενει φιξ απο τις αναβαθμισεις του παροχου και δεν αλλαζει, αν ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν βγαζεισ HD φωτογραφιες λογικο ειναι.

αλλα να εχεις το 4αρι χωρις HD δν λεει

 

Αν εννοεις HDR, οι 212 φωτο απο το νουμερο που αναφερω ειναι HDR. :)

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου κανουν mention στο twitter δεν ακουγεται ο ηχος αλλα μονο το Mail που ερχεται...ενω στο facebook κανονικα...Τι φταιει ?

 

Βασικα τωρα που το παρατηρω,ακουγεται ο ηχος που ακουγεται κ οταν ερχεται ειδοποιηση στιο fb,ενω εχωω επιλεξει αλλον ηχο......Συμβαινει και σε αλλους?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί το να κάνεις enable το HDR στην camera .

 

HDR ->High Definition Range δουλεύει μόνο χωρίς το flash !

 

ναι φιλε μου αυτο εννοω sorry δεν θυμομουν οτι λεγοταν ετσι. απλα παραξενευτηκα τοοοοσες πολλες φωτογραφιες και τοση λιγη μνημη?και μετα το θυμηθηκα που το ειχα ενεργοποιησει. αληθεια ρε παιδια στο 8αρι ποση μνημη μενει αν στο 16αρι μενει 13 και κατι?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έβγαλα φωτογραφία με HDR η φωτό ήταν εντελώς χάλια, σαν ψεύτικη. Περισσότερο έμοιαζε με ζωγραφιά. Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έβγαλα φωτογραφία με HDR η φωτό ήταν εντελώς χάλια, σαν ψεύτικη. Περισσότερο έμοιαζε με ζωγραφιά. Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συμφωνω! Και πραγματικα δεν καταλαβαινω τη χρησιμοτητα του. Κανουμε κατι λαθος; :wacko:

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μήπως ξέρεται αν το iPhone 4 τον 8GB με ποίο λογισμικό θα τρέχει..? Θα είναι το ios4 ή το ios5 ??:worry:

 

λογικα ολα οσα βγαινουν πλεον θα εχουν προεγκαταστημενη την 5! αλλα δε βαζω και το χερι μου στη φωτια!:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατά την δικιά μου γνώμη οχι !Καλύτερα να βρεις κάποιο καλό μτχ στα 16/32gb.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μνήμη των 8gb είναι αρκετά λίγη και θα το καταλάβεις σε λίγο καιρό συμβίώσης μαζί του.

 

Αν δε σε ενοχλεί το μεταχειρισμένο, τότε ένα 4 στα 16gb, σε καλή κατάσταση, ίσως να ήταν προτιμότερο.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα το 8 μου φαίνεται λόγο γιατι έχεις τόσες εφαρμογές να κατέβασεις να περάσεις μουσική και αλλα που δεν νομίζω να σου φτάσουν 8 γιγα.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αν θες να έχεις πολλές εφαρμογές, μουσική, video κλπ, τα 16 GB είναι το ελάχιστον.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...