Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια προσπαθω να βρω την λυση για το installous 4 που βγαζει :

"installation failed:invalid IPA".

Εχω ψαξει αλλα δεν τα καταφερα,καμια προταση?

thanks....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια please help me! Πηρα χθεσ το iphone4 και εβαλα gevey jailbreak τα παντα και εχω το εξης προβλημα... εκανα account στο itunes και οταν το συνδεω στον υπολογιστη το iphone μου σβηνει ολα τα apps που εχω κατεασει απο installus!!! τις ξανακατεβαζω και ξανασυνδεω το iphone και ξανα το ιδιο!!! Τι να κανω?????????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βρω την λυση για το installous 4 που βγαζει :

"installation failed:invalid IPA".

Εχω ψαξει αλλα δεν τα καταφερα,καμια προταση?

thanks....

 

Μου το έκανε και σε μένα αυτό δεν ξέρω για ποιο λόγο. Αν και κάπου είχα διαβάσει ότι επειδή έκαναν κάποια update γινόταν αυτο.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε ο καιρός να πάει για επισκευή.

Το Home Button, δεν ανταποκρίνεται φυσιολογικά. Άλλοτε θέλει πολύ πίεση, άλλοτε θέλει λιγότερη, και άλλοτε κάνει και τριπό κλικ με ένα πάτημα.

 

Ποια η εμπειρία σας πάνω σε αυτό το θέμα?

Αν το επισκευάσατε, που το κάνατε?

Η εγγύηση καλύπτει αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε ο καιρός να πάει για επισκευή.

Το Home Button, δεν ανταποκρίνεται φυσιολογικά. Άλλοτε θέλει πολύ πίεση, άλλοτε θέλει λιγότερη, και άλλοτε κάνει και τριπό κλικ με ένα πάτημα.

 

Ποια η εμπειρία σας πάνω σε αυτό το θέμα?

Αν το επισκευάσατε, που το κάνατε?

Η εγγύηση καλύπτει αυτό το πρόβλημα?

 

Αν έχεις ακόμα εγγύηση ναι καλύπτεται. Δυστυχώς το ποσοστό των συσκευών με πρόβλημα στο home button είναι πολύ μεγάλο.

Στο δικό μου το κάνει που και που άλλα στρώνει με calibration για αρκετές μέρες.

Δεν είναι όμως τόσο σοβαρό ώστε να το παω για αντικατάσταση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε ο καιρός να πάει για επισκευή.

Το Home Button, δεν ανταποκρίνεται φυσιολογικά. Άλλοτε θέλει πολύ πίεση, άλλοτε θέλει λιγότερη, και άλλοτε κάνει και τριπό κλικ με ένα πάτημα.

Προσωπικα με το που ειδα να κανει τα πρωτα "νερα" το αντικατεστησα με καποιες κινησεις του Activator και εχω μαθει να ζω χωρις αυτο πλεον, αν και δεν εχει πολυ σοβαρο προβλημα. Δοκιμασε το αν εισαι jailbroken, μπορει να σε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε τι κωδική ονομασία να βάλω ώστε να παρακολουθώ στο original stock app το χρηματηστιριο της αθηνας;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με το που ειδα να κανει τα πρωτα "νερα" το αντικατεστησα με καποιες κινησεις του Activator και εχω μαθει να ζω χωρις αυτο πλεον, αν και δεν εχει πολυ σοβαρο προβλημα. Δοκιμασε το αν εισαι jailbroken, μπορει να σε βολεψει.

Το γνωρίζω αυτό. Και σε περίπτωση που είχα iPad, πάλι δεν θα είχα κανένα πρόβλημα με το iOS5. Δυστυχώς όμως είμαι γνήσιος!

 

@Te_salat

Έχω κάνει αρκετές φορές callibration. Αλλά δεν έχω καταλάβει πως γίνεται. Είναι μηχανικό, ή του λειτουργικού? Πως δηλαδή αναγνωρίζει το λάθος και αυτο-διορθώνεται?

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια please help me! Πηρα χθεσ το iphone4 και εβαλα gevey jailbreak τα παντα και εχω το εξης προβλημα... εκανα account στο itunes και οταν το συνδεω στον υπολογιστη το iphone μου σβηνει ολα τα apps που εχω κατεασει απο installus!!! τις ξανακατεβαζω και ξανασυνδεω το iphone και ξανα το ιδιο!!! Τι να κανω?????????

 

Θα ρυθμίσεις το iTunes να μην κάνει μόνο του συγχρονισμό, και όταν το συνδεεις, στη μέση περίπου το λέει το κινητό σου και το όνομα σου (πχ Areian0s iPhone), θα κάνεις δεξί κλικ στο κινητό, πρώτα θα πατάς transfer purchases ώστε να περνάς όσα εγκατέστησες από τον installous και μετά sync. Έτσι θα μείνουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βρω την λυση για το installous 4 που βγαζει :

"installation failed:invalid IPA".

Εχω ψαξει αλλα δεν τα καταφερα,καμια προταση?

thanks....

 

Καμια ιδεα ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Παιδιά όταν σας crash-άρει (κλείσει ξαφνικά) μια εφαρμογή κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής ή απλά αγνοείτε το crash και συνεχίζετε να δουλεύετε κανονικά σαν να μη συνέβη τίποτα; Γενικά το iOS κρατάει τη σταθερότητά του και μετά από αρκετά crashes εφαρμογών;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Παιδιά όταν σας crash-άρει (κλείσει ξαφνικά) μια εφαρμογή κάνετε επανεκκίνηση της συσκευής ή απλά αγνοείτε το crash και συνεχίζετε να δουλεύετε κανονικά σαν να μη συνέβη τίποτα; Γενικά το iOS κρατάει τη σταθερότητά του και μετά από αρκετά crashes εφαρμογών;

 

Βασικά εγώ, reboot κάνω μόνο όταν κλείσει το κινητό από μπαταρία :p

Συνεχίζω μετά από crash-άρισμα και ξανανοίγω κανονικά την εφαρμογή.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ, reboot κάνω μόνο όταν κλείσει το κινητό από μπαταρία :p

Συνεχίζω μετά από crash-άρισμα και ξανανοίγω κανονικά την εφαρμογή.

Αυτό ήθελα να ακούσω...!

 

Συνηθισμένος απ' το PC, κάθε φορά που crash-άρει μια εφαρμογή του κάνω reboot έτσι για ψυχολογικούς λόγους... Από εδώ και πέρα θα το αφήνω να τρέχει κι όσο αντέξει... :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να βρω την λυση για το installous 4 που βγαζει :

"installation failed:invalid IPA".

Εχω ψαξει αλλα δεν τα καταφερα,καμια προταση?

thanks....

 

Δεν εχει βρει κανεις τη λυση ρε παιδια γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βρει κανεις τη λυση ρε παιδια γι'αυτο?

Δεν υπαρχει λυση. Εχει προβλημα το αρχειο που πας να κατεβασεις και δεν το εγκαθιστα. Δεν ειναι ουτε θεμα κινητου, ουτε θεμα installous. Θα περιμενεις να ανεβασει καποιος την εφαρμογη με σωστο αρχειο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βρει κανεις τη λυση ρε παιδια γι'αυτο?

 

Επίσης, δοκίμασε να κλείσεις εντελώς το Installous και να το ξαναφορτώσεις. Εμένα, όταν μου έκανε ακριβώς το ίδιο, συνήθως λυνόταν με αυτόν τον τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος τροπος να τσεκάρω αν μια συσκευή είναι αγορασμενη από cosmote , voda κλπ??

Από το imei ίσως? Αν υπαρχει κάποια βαση δεδομένων??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ αλλα μολις πηρα απο επιδοτηση της κοσμοτε το iphone 4 16gb black.επιθυμω το λευκο 16gb iphone 4.αν καποιος θελει ανταλαγη ας στειλει personal μηνυμα!το τηλ ειναι καινουργειο με ζελατινα σημερινη αποδειξη αγορας,ενδιαφερομαι για λευκο ιδιας καταστασεις μονο!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά πόσο καιρο έχουν εγγύηση (αν);

Κανονικα, οσο και η συσκευη. Μην ακους τι αλλο μπορει να σου πουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...