Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα απο οτι διαβασα ειπαν καλυτερα να περιμενουμε το συνδυασμο jailbreak - unlock μεχρι την κυριακη οπου και η dev team θα βγαλει pwnage tool..το θεμα εδω ειναι θα ειναι και για windows χρηστες η μονο mac?

 

παιδια εχει κανεις καποιο προβλημα με το wifi..εμενα ενω βλεπει το δικτυο και ενωνεται οταν παω να ανοιξω σαφαρι δεν κανει τιποτα και μου λεει οτι δεν ειμαι συνδεδεμενο?υπαρχει περιπτωση να φταιει ο ρουτερ?

 

Η λύση είναι για όσους χρειάζονται unlock να κάνουν restore μέσω tinyumbrella ενεργοποιώντας τον server μέσα από το προγραμμα και μετά restore μέσω itunes αλλά αφού πρώτα έχουν σώσει τα shsh μεσω tinyumbrella και μετά jailbreak με οποίο εργαλείο επιθυμούν και unlock με το ήδη υπάρχον ultrasn0w. Αυτή η μέθοδος ισχύει για όσους έχουν baseband 01.59.00. Για τους άλλους από το ios 4.2 και μετα. Και δεν ισχύει για iPhone 3GS

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικα απο οτι διαβασα ειπαν καλυτερα να περιμενουμε το συνδυασμο jailbreak - unlock μεχρι την κυριακη οπου και η dev team θα βγαλει pwnage tool..το θεμα εδω ειναι θα ειναι και για windows χρηστες η μονο mac?

 

παιδια εχει κανεις καποιο προβλημα με το wifi..εμενα ενω βλεπει το δικτυο και ενωνεται οταν παω να ανοιξω σαφαρι δεν κανει τιποτα και μου λεει οτι δεν ειμαι συνδεδεμενο?υπαρχει περιπτωση να φταιει ο ρουτερ?

 

εγώ δεν άκουσα τίποτα τέτοιο,ούτε και βρήκα τίποτα ανακοίνωση στο blog τους. ίσως στο jailbrake τους ενσωματώνεται και το unlock αλλά για baseband 1.59.00

επίσης υπάρχει περίπτωση η apple να καθυστερήσει την 4.2 για να κλήσουν την τρύπα(τώρα βέβαια αυτό που κλείνουν τις τρύπες είναι χαζό γιατί αν έχεις shsh από προηγούμενες εκδόσεις δεν υπάρχει περιθώριο λάθους.και αν εχεις κλειδωμένο baseband το tinyubrella είναι μονόδρομος)και να βγάλουν την έκδοση 4.1.1 πιο πολύ για στάχτη στα μάτια μέχρι να διωρθώσουν το λειτουργικό.το πρόβλημα είναι στα καινούργια iphone4 που βγαίνουν με ενσωματωμένα λειτουργικά 4.1,4.2(μέλλον) με τα νέα basebands. εγώ αυτό αγόρασα και έτσι την πάτησα.αλλιώς δεν είμαι και χτεσινός!

 

αν βγάλουν την 4.1.1 αυτόν τον μήνα πιστεύω θα βγεί και το unlock μιας και δεν αξίζει να καθιστερήσουν παραπάνω από Νοέμβριο εφόσον το έχουν(και όντως έχουν ήδη κάνει το unlock απλά το λογικό είναι να καθιστερήσουν λίγο για να συμπεριληφθεί και η 4.2)

 

θα δίξει...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

DO NOT USE LIMERA1N IF YOU USE THE ULTRASN0W CARRIER UNLOCK — wait for PwnageTool to incorporate the limera1n exploit. This is so that you can avoid updating your baseband and losing the unlock (possibly forever).

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12170

Link to comment
Share on other sites

DO NOT USE LIMERA1N IF YOU USE THE ULTRASN0W CARRIER UNLOCK — wait for PwnageTool to incorporate the limera1n exploit. This is so that you can avoid updating your baseband and losing the unlock (possibly forever).

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12170

 

όχι δεν κάνει για νέο baseband http://www.product-reviews.net/2010/10/13/jailbreak-and-unlock-ios-4-1-pwnage-tool-release-date-eta/

 

This jailbreak method is different to Geohot’s Limera1n and the GreenPois0n jailbreak by Chronic Dev-Team, as Pwnage Tool will allow you to jailbreak whilst keeping your iPhone baseband, which is crucial if you want to unlock it using ultrasn0w

 

long story short: μόνο η 1.59.00 ξεκλειδώνει. Οπότε υπομονή μέχρι το νέο ultrasnow ή limesn0w ή ότι άλλο σκαρφιστούνε βγει.....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει το iphone4 να μου πει να του στειλω pm μια διευθυνση(site livescore einai :p) να δει αν την ανοιγει...γιατι το Iphone3gs δεν την ανοιγει.

Βασικα ειμαι αναμεσα σε iphone4 η GALAXY S...παντως το N97 που εχω την ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει το iphone4 να μου πει να του στειλω pm μια διευθυνση(site livescore einai :p) να δει αν την ανοιγει...γιατι το Iphone3gs δεν την ανοιγει.

Βασικα ειμαι αναμεσα σε iphone4 η GALAXY S...παντως το N97 που εχω την ανοιγει.

 

Κοιτα δεν εχω iphone 4 αλλα απο οτι φανταζομαι η σελιδα θα ειναι σε flash...τετοιες σελιδες δεν ανοιγουν στο iphone(σε 'μαμα' κατασταση)...!Βεβαια υπαρχουν προγραμματα για livescores οπως το 'betscores(free app)'....

Καποιο απο τα παιδια που εχουν iphone βεβαια,θα σου απαντησουν πιο εμπεριστατωμενα...!

Edited by Gianniskaz
Link to comment
Share on other sites

Οντως σε μαμα δεν ανοιγει, το διασταυρωσα πριν λιγο με ενα φιλαρακι που εχει το 4...η καταληξη της σελιδας ειναι .aspx
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο site λες;;

Αν και οι μεγαλες εταιρειες εχουν φτιαξει apps για το iphone!

(στο λεω γιατι ασχολουμαι)

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κατεβαζω απο το cydia διαφορα themes, αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ενω περνα τις πισω εικονες, τα εικονιδια δεν τ'αλλαζει οπως δειχνει στα screenshot. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; Με winterboard "συνεργαζομαι"!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ρε παιδια θελω να κανω βιντεοκληση με το iphone 4 αλλα δεν τα καταφερνω ενω καλει σε αλλα κινητα στην αλλη συσκευη δεν δειχνει οτι χτυπαει κ κατι ακομα πρεπει παντα να ειμαι συνδεμενος με ασυρματο δυκτιο για να κανω βιντεοκληση?

οποιοσ μπορει ας βοηθησει ευχαριστω.

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση δεν κανει προφανως εννοεις με το facetime αυτο μπορει μονο μεταξυ iphone και να ειναι και τα 2 σε wifi

 

Κι αυτο Μέχρι στιγμής Μέχρι να τροποποιηθεί το FaceTime και να υποστηριχθεί απο πολλές συσκευές, κινητές και μη.

 

Πολλοί λένε ότι θα είναι και το killer application της Apple!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

έχω μια απορία!! έχοντας διαβάσει τις ακόλουθες σελίδες του παρόντος θέματος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3293970&highlight=exchange#post3293970

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=3348912

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3294243&highlight=exchange#post3294243

 

μου έχει δημιουργηθεί η απορία για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης του gmail μου! χθες που σέταρα για πρώτη φορά το κινητό μου έβαλα τα στοιχεία μου κανονικά στο thread του gmail μέσα στο mail, ενεργοποίησα την ώθηση και έβαλα να γίνεται μετάκληση κάθε μια ώρα (αν και θα το βάλω μάλλον στα 30λεπτά) και θεωρώ ότι είμαι οκ! τι διαφορά έχει αυτό που έκανα σε σχέση με το exchange????

 

Επίσης δεύτερη ερώτηση! υπάρχει εφαρμογή που μπορώ να περάσω (σε μη jailbreak συστευή) που να μετράει χρόνους ομιλίας, sms κλπ? κάτι σαν το μητρώο της Nokia?

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση δεν κανει προφανως εννοεις με το facetime αυτο μπορει μονο μεταξυ iphone και να ειναι και τα 2 σε wifi

 

φυσικα και κανει με το yahoo messenger

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app για να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και να δείχνει πόσους πόρους καταναλώνουν και πόση μπαταρία όπως το android;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app για να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και να δείχνει πόσους πόρους καταναλώνουν και πόση μπαταρία όπως το android;

 

Δοκίμασε αυτή για μη JB. Υπάρχει κ σε lite έκδοση.

 

----------------

Now playing on iTunes: Linkin Park - QWERTY (Studio Demo Version)

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή για μη JB. Υπάρχει κ σε lite έκδοση.

 

----------------

Now playing on iTunes: Linkin Park - QWERTY (Studio Demo Version)

via FoxyTunes

 

Αν υπάρχει κάποια καλύτερη για jb στείλε μου. Όπως καταλαβαίνεις το γέμισα από cydia και δεν ξέρω ποια μου κάνει τη ζημιά και μου τρώει τόση μπαταρία. Έχω αλλάξει root password οπότε δεν παίζει να κόλλησα κάποιον ιό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το sbsettings. Έχω βρει τη ρύθμιση για να δείχνει τη μνήμη οσο είναι ξεκλειδωτω το κινητό δίπλα στο ρολόι. γίνεται να το δείχνει και όταν είναι κλειδωμενη; Να παταω δλδ το home απλά και να το βλέπω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το sbsettings. Έχω βρει τη ρύθμιση για να δείχνει τη μνήμη οσο είναι ξεκλειδωτω το κινητό δίπλα στο ρολόι. γίνεται να το δείχνει και όταν είναι κλειδωμενη; Να παταω δλδ το home απλά και να το βλέπω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

αν θέλεις την γνώμη μου δε σου χρειάζεται.έχει αρκετή ram η συσκευή ώστε δε νομίζω να σε απασχολεί οτι και να ανοίξεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

έχω μια απορία!! έχοντας διαβάσει τις ακόλουθες σελίδες του παρόντος θέματος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3293970&highlight=exchange#post3293970

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=3348912

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3294243&highlight=exchange#post3294243

 

μου έχει δημιουργηθεί η απορία για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης του gmail μου! χθες που σέταρα για πρώτη φορά το κινητό μου έβαλα τα στοιχεία μου κανονικά στο thread του gmail μέσα στο mail, ενεργοποίησα την ώθηση και έβαλα να γίνεται μετάκληση κάθε μια ώρα (αν και θα το βάλω μάλλον στα 30λεπτά) και θεωρώ ότι είμαι οκ! τι διαφορά έχει αυτό που έκανα σε σχέση με το exchange????

 

Επίσης δεύτερη ερώτηση! υπάρχει εφαρμογή που μπορώ να περάσω (σε μη jailbreak συστευή) που να μετράει χρόνους ομιλίας, sms κλπ? κάτι σαν το μητρώο της Nokia?

Αφού δεν το ρύθμισες ως exchange δε δουλεύει το push, ανεξαρτήτα αν εσύ το ενεργοποίησες. Θα βλέπεις τα νέα e-mails σου κάθε 1 ώρα και όχι αμέσως μόλις έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις την γνώμη μου δε σου χρειάζεται.έχει αρκετή ram η συσκευή ώστε δε νομίζω να σε απασχολεί οτι και να ανοίξεις. :)

Πιο πολυ το εβαλα για να εχω αμεση προσβαση στις ρυθμισεις, για να μην τις ανοιγω καθε λιγο. Και μιας και το ειχε, ειπα ετσι να το εχω.

Κατι ακομα. Προσπαθω να συνδεθω με το winscp, αλλα το ρημαδι δεν το κανει. Βαζω, σωστα νομιζω, τους κωδικους root, alpine και το ip, αλλα τιποτα... Καμια ιδεα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν το ρύθμισες ως exchange δε δουλεύει το push, ανεξαρτήτα αν εσύ το ενεργοποίησες. Θα βλέπεις τα νέα e-mails σου κάθε 1 ώρα και όχι αμέσως μόλις έρχονται.

 

Η πλάκα είναι ότι ούτε μετά από μια ώρα τα βλέπω! δεν ξέρω τι παίζει αλλά δεν τα κοιτάει ούτε κάθε μια ώρα! έστειλα ένα mail να το δοκιμάσω και ακόμα δεν μου το έχει εμφανίσει στο εικονίδιο (Μail) του τηλεφώνου to (1) παρόλο που έχει περάσει ένα 2ωρο..

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και κανει με το yahoo messenger

 

Δουλεύει; Προσπάθησα με το iPod Touch 4G μου να καλέσω στον υπολογιστή μου αλλά δε μου έβγαζε διαθέσιμο το εικονίδιο της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...