Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,

μπορώ να αγοράσω σκέτη συσκευή από το i-Storm για παράδειγμα;

Έχω WIND. Με τη micro sim τί πρέπει να κάνω;

Επίσης χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση (δεν είχα ποτέ ξανά i-phone) και επειδή έχω WIND θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

 

Έχεις συμβόλαιο ή καρτοκινητό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Υπαρχει καποια ρυθμιση ή προγραμμα ωστε το iPhone4 να μη φορτιζει οταν συνδεεται με USB στον υπολογιστη. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα, αυτό πάντως που έχω διαπιστώσει είναι ότι όταν συνδέω το iPhone στο desktop από τα μπροστινά USB, δε φορτίζει αλλά επικοινωνεί με το iTunes, ενώ αν βάλω το USB από πίσω(πάνω στα ενσωμετωμένα της μητρικής), τότε φορτίζει και επικοινωνεί και με το iTunes πάλι.

 

Προφανώς παίζει ρόλο τι ρεύμα-τάση-ισχύ τραβάει η εκάστοτε θύρα USB ώστε να "σηκώνει" τη φόρτιση του iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

μπορώ να αγοράσω σκέτη συσκευή από το i-Storm για παράδειγμα;

Έχω WIND. Με τη micro sim τί πρέπει να κάνω;

Επίσης χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση (δεν είχα ποτέ ξανά i-phone) και επειδή έχω WIND θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

 

Μπορείς εφόσον υπάρχει απόθεμα.

 

Αν η Wind δε δίνει micro sim θα πρέπει να την κόψεις μόνος σου

 

Ενεργοποίηση της συσκευής γίνεται όταν την συνδέσεις στο iTunes την πρώτη φορά. Η συσκευή στην Ελλάδα πωλείται ξεκλείδωτη οπότε δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εφόσον υπάρχει απόθεμα.

 

Αν η Wind δε δίνει micro sim θα πρέπει να την κόψεις μόνος σου

 

Ενεργοποίηση της συσκευής γίνεται όταν την συνδέσεις στο iTunes την πρώτη φορά. Η συσκευή στην Ελλάδα πωλείται ξεκλείδωτη οπότε δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Να την κόψω μόνος μου; Δηλάδη;:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ειχα μπαταρια 22% και εκει που μιλουσα

εκλεισε και δεν ανοιγε γιατι μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει

καθολου μπαταρια και ητανε στο κοκκινο για να το συνδεσω

στην πριζα.

εχει τυχει σε κανεναν??ειναι δυνατον ετσι στα καλα καθουμενα

να γινεται αυτο??:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H wind βγάζει κανονικά micro sim αλλά μόνο για συνδρομητές συμβολαίου προς το παρόν. Αν έχεις συμβόλαιο απλά πας σε ένα κατάστημα και κάνεις αντικατάσταση της κάρτας sim.

Aν έχεις καρτοκινητό θα πρέπει να την κόψεις μόνος σου (υπάρχουν και ειδικά "κοπτήρια") δες και στο youtube διάφορα videos. Το καλύτερο θα ταν να παραγγείλεις ένα μηχάνημα που κόβει τις κάρτες για να μην κάνεις λάθος και να πάρεις και έναν αντάπτορα για να την χρησιμοποιείς και σε άλλες συσκευές. Στο eBay έχει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Να την κόψω μόνος μου; Δηλάδη;:confused:

 

Η sim δε διαφέρει σε τίποτα άλλο από τη micro sim παρά μόνο στο μέγεθος. Μπορείς λοιπόν, εφόσον ξέρεις τι κάνεις, με ένα ψαλίδι να την κόψεις και να την φέρεις στο μέγεθος μιας micro sim.

 

καλησπερα!!

ειχα μπαταρια 22% και εκει που μιλουσα

εκλεισε και δεν ανοιγε γιατι μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει

καθολου μπαταρια και ητανε στο κοκκινο για να το συνδεσω

στην πριζα.

εχει τυχει σε κανεναν??ειναι δυνατον ετσι στα καλα καθουμενα

να γινεται αυτο??:X

 

Έχεις Jailbreak; Σε ποιά έκδοση λογισμικού είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην ήταν σωστά καλιμπραρισμένη η μπαταρία και να μην έδειχνε το σωστό ποσοστό..

Link to comment
Share on other sites

H wind βγάζει κανονικά micro sim αλλά μόνο για συνδρομητές συμβολαίου προς το παρόν. Αν έχεις συμβόλαιο απλά πας σε ένα κατάστημα και κάνεις αντικατάσταση της κάρτας sim.

Aν έχεις καρτοκινητό θα πρέπει να την κόψεις μόνος σου (υπάρχουν και ειδικά "κοπτήρια") δες και στο youtube διάφορα videos. Το καλύτερο θα ταν να παραγγείλεις ένα μηχάνημα που κόβει τις κάρτες για να μην κάνεις λάθος και να πάρεις και έναν αντάπτορα για να την χρησιμοποιείς και σε άλλες συσκευές. Στο eBay έχει πολλά.

 

Συνδρομητής συμβολαίου είμαι. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Επίσης η ιδέα με τον αντάπτορα είναι πολλή χρήσιμη, για να μπορεί κανείς να χρησιμοποιεί τη sim του και με άλλα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα, αυτό πάντως που έχω διαπιστώσει είναι ότι όταν συνδέω το iPhone στο desktop από τα μπροστινά USB, δε φορτίζει αλλά επικοινωνεί με το iTunes, ενώ αν βάλω το USB από πίσω(πάνω στα ενσωμετωμένα της μητρικής), τότε φορτίζει και επικοινωνεί και με το iTunes πάλι.

 

Προφανώς παίζει ρόλο τι ρεύμα-τάση-ισχύ τραβάει η εκάστοτε θύρα USB ώστε να "σηκώνει" τη φόρτιση του iPhone.

 

Ευχαριστω. Θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής συμβολαίου είμαι. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Επίσης η ιδέα με τον αντάπτορα είναι πολλή χρήσιμη, για να μπορεί κανείς να χρησιμοποιεί τη sim του και με άλλα τηλέφωνα

 

Oπότε δεν έχεις πρόβλημα.. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να κάνεις αντικατάσταση.. Λογικά θα σου δώσουν από μόνοι τους και τον αντάπτορα, διαφορετικά ζήτησέ τον.

Link to comment
Share on other sites

Oπότε δεν έχεις πρόβλημα.. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να κάνεις αντικατάσταση.. Λογικά θα σου δώσουν από μόνοι τους και τον αντάπτορα, διαφορετικά ζήτησέ τον.

 

Alex, ευχαριστώ και πάλι. Είσαι σίγουρος ότι έχει micro sims η Wind έτσι; Για να μην πηγαίνω άδικα...:)

Link to comment
Share on other sites

Alex, ευχαριστώ και πάλι. Είσαι σίγουρος ότι έχει micro sims η Wind έτσι; Για να μην πηγαίνω άδικα...:)

 

Ναι σίγουρα.. Αν θες πάρε κι εσύ στην εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 νομίζω να ρωτήσεις και μόνος σου.. Είχα πάρει να ρωτήσω αν θα φέρουν το iPhone 4 (για έναν φίλο μου που ενδιαφέρεται) και μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια τέτοια ενημέρωση αλλά βγάζουν κανονικά microsim για συνδρομητές συμβολαίου μόνο (για iPad και iPhone 4)

 

Nα και ένα λινκ

http://www.iphone-4.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-wind-%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84/

 

και

 

http://www.iphone-4.gr/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BD-wind-%CE%BF%CE%B9-microsim-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-iphone-4/

Οπότε καλύτερα πριν πας σε κάποιο κατάστημα πάρε ένα τηλέφωνο να δεις αν έχουν αποθέματα

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

 

 

Έχεις Jailbreak; Σε ποιά έκδοση λογισμικού είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην ήταν σωστά καλιμπραρισμένη η μπαταρία και να μην έδειχνε το σωστό ποσοστό..

 

οχι δεν εχω...

ειμαι στην 4.0.2:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι και συγγνώμη που καθυστέρησα να κοιτάξω...

δυστυχώς στις περισσότερες κλήσεις, όταν το απαντώ (ακόμη κι αν έχω τα ακουστικά με το καλώδιο συνδεδεμένα) μιλάω για πολύ λίγο και μετά κόβεται η σύνδεση...

αυτό δεν συμβαίνει πάντα. όταν καλώ εγώ δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό;

 

ευχαριστώ...

 

.χρησιμοποιεί κανείς κάποιο bluetooth ακουστικό με το οποίο να είναι ευχαριστημένος-η;

 

Έχω το motorola H17 το οποίο συνδέεται με δύο κινητά. Της δουλειάς μου το ΝΟΚΙΑ 6700 slide και το iPhone. Από το ΝΟΚΙΑ με ακούνε πεντακάθαρα ενώ από το iPhone χάλια. Σε όποιο άλλο κινητό δοκίμασα το motorola, ακουγόταν καθαρά η φωνή μου (έχει DSP και δεύτερο μικρόφωνο για ακύρωση θορύβου). Συνεπώς το πρόβλημα είναι στο iPhone. H αναβάθμιση σε 4.1 διορθώνει και το ΒΤ. Ελπίζω να εννοούν την ποιότητα συνομιλίας. Μέχρι αύριο θα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το motorola H17 το οποίο συνδέεται με δύο κινητά. Της δουλειάς μου το ΝΟΚΙΑ 6700 slide και το iPhone. Από το ΝΟΚΙΑ με ακούνε πεντακάθαρα ενώ από το iPhone χάλια. Σε όποιο άλλο κινητό δοκίμασα το motorola, ακουγόταν καθαρά η φωνή μου (έχει DSP και δεύτερο μικρόφωνο για ακύρωση θορύβου). Συνεπώς το πρόβλημα είναι στο iPhone. H αναβάθμιση σε 4.1 διορθώνει και το ΒΤ. Ελπίζω να εννοούν την ποιότητα συνομιλίας. Μέχρι αύριο θα ξέρω.

 

Ευχριστώ για την απάντηση. είδα στο πλαίσιο ένα της plantronics 925, αλλά είναι λιγάκι ακριβό... 100ευρώ αν δεν κάνω λάθος

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ευχριστώ για την απάντηση. είδα στο πλαίσιο ένα της plantronics 925, αλλά είναι λιγάκι ακριβό... 100ευρώ αν δεν κάνω λάθος

 

Το Η17 το είχε ο Γερμανός 60 ευρώ. Είναι πολύ πρακτικό και έχει φωνητική καθοδήγηση. Επίσης υποστηρίζει φωνητική κλήση και στα δύο κινητά που είναι συνδεμένα (αν υποστηρίζουν τέτοια κλήση). Το ΝΟΚΙΑ και τα iTech κάνουν φωνητική κλήση μόνο από το τελευταίο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το Η17 το είχε ο Γερμανός 60 ευρώ. Είναι πολύ πρακτικό και έχει φωνητική καθοδήγηση. Επίσης υποστηρίζει φωνητική κλήση και στα δύο κινητά που είναι συνδεμένα (αν υποστηρίζουν τέτοια κλήση). Το ΝΟΚΙΑ και τα iTech κάνουν φωνητική κλήση μόνο από το τελευταίο τηλέφωνο.

Τωρα που ειπες φωνητικη κληση, ειπα να δοκιμασω του κινητου τις φωνητικες εντολες. Του ειπα να καλεσει τον κολλητο μου, και το εκανε. Εντυπωσιαστηκα. Κυριως γιατι αποκριθηκε στο ονομα. Νομιζα οτι επρεπε να ειναι στα αγγλικα περασμενες οι επαφες για να τις αναγνωρισει...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η εγώ είμαι πολύ στραβός τώρα και δεν τα βρίσκω ή δεν υπάρχουν..

Παιδιά ρυθμίσεις για την κάμερα υπάρχουν ?(εκτός από zoom/flash):confused::confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Και μία σημείωση.

 

Αν το βάλεις στη θύρα και δε φορτίζει, θα σου εμφανίσει ένα κίτρινο θαυμαστικό στη θέση της πράσινης μπαταρίας στην οθόνη. Αυτό προς αποφυγήν εκπλήξεων, μη νομίσεις ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η εγώ είμαι πολύ στραβός τώρα και δεν τα βρίσκω ή δεν υπάρχουν..

Παιδιά ρυθμίσεις για την κάμερα υπάρχουν ?(εκτός από zoom/flash):confused::confused:

Τι ρυθμισεις ψανχεις;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμισεις ψανχεις;
Ισορροπία λευκού κτλ κτλ κτλ ,night picture ...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ισορροπία λευκού κτλ κτλ κτλ ,night picture ...

Α τετοιες... Χμ... Να σ πω δεν εχω δει καπου... Μπορει και να μην εχει...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ισορροπία λευκού κτλ κτλ κτλ ,night picture ...

Δεν έχει....

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα και εγώ στις 26 αυγούστου μετά από τηλεφωνα σε όλους τους γερμανούς τις θεσσαλονίκης χάχα :D Το κινητό μια χαρά και κανένα πρόβλημα με το σήμα :D

 

Λοιπόν έχω ερώτηση?? Το παρέλαβε σήμερα το 4 μια φιλί μου από γερμανό,έκανε μεταφορά αριθμού από βόδα σε κοσμοτέ,το πρόβλημα είναι πως σε 10 μέρες θα ενεργοποιηθεί η κοσμοτέ οποτε ουσιαστικά δε μπορεί να χρησιμοποίηση το κινητό και η vodafone δεν τις δίνει micro sim!!Τι μπορεί να κάνει ρε παιδιά??

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...