Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οσο ξερω την δινει αμεσα απλα θελει κανενα 2ωρο να ενεργοποιηθει

 

Και κοστίζει κάπου 18€... Εμένα πάντως στο 20 λεπτό ήταν έτοιμη για χρήση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,υπαρχει περιπτωση η συσκευη να μπει αυτόματα στο internet?κάποιος φίλος πλήρωσε 4οοe χώρις να καταλάβει τι έγινε,υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Μετα απο 6 ημερες μερικης συμβιωσης θα πω οτι το σημα (σε πολυ δυσκολα σημεια) χανει 2-3 μπαρες ενω σε πιο βατα 1-2.Καμια φορα δεν βγηκα εκτος συνδεσης , και χαμενες κλησεις 2-3 οπως και με προηγουμενες συσκευες ομως σε πολυ δυσκολο σημα

Πιανοντας το αυθορμητα ομως χανει 1 μπαρα το πολυ

Κατα τ αλλα δεν θα ειμαι αντικειμενικος καθοτι το πρωτο iphone και αφης κινητο οποτε ολα μου φαινονται super

H oθονη ομως... δεν παιζουται!

Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με τη microSIM, το θεωρω ολιγον απαραδεκτο απο τους παροχους που προσφερουν τη συσκευη, να σε υποχρεωνει να πληρωσεις για αυτην απο τη στιγμη που εχει υποχρεωση να σε βαλει στο δικτυο της οταν κανεις ανανεωση ή νεα συνδεση. Αναφερομαι σε αυτες τις δυο περιπτωσεις μονο. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με τη microSIM, το θεωρω ολιγον απαραδεκτο απο τους παροχους που προσφερουν τη συσκευη, να σε υποχρεωνει να πληρωσεις για αυτην απο τη στιγμη που εχει υποχρεωση να σε βαλει στο δικτυο της οταν κανεις ανανεωση ή νεα συνδεση. Αναφερομαι σε αυτες τις δυο περιπτωσεις μονο. :rolleyes:

Εγώ πάντως που το παρήγγειλα από το vodafone.gr η microSIM προσφέρεται δωρεάν μαζί με την παραλαβή της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

λαθος.............

 

Ποιο πράγμα; Ότι τη δίνει δωρεάν; Αν κανείς ηλεκτρονική παραγγελία στο λέει ότι θα είναι δωρεάν.

Να ρωτήσω κάτι άλλο (όλο ερωτήσεις είμαι πια....). Κάποιες στιγμές, εκεί που λέει 3G, βγάζει ένα στρογγυλό κυκλακι. Αυτό δείχνει ότι είμαι σε απλό δίκτυο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το παρήγγειλα από το vodafone.gr η microSIM προσφέρεται δωρεάν μαζί με την παραλαβή της συσκευής!

 

Ισως μετά από 6 μέρες ξέρουν πια οι πωλητές ξέρουν τι να κάνουν.

Την πρώτη φορά με χρέωσαν 18 Ε ....κατάλαβαν το λάθος τους και μετά 5 Ε

Edited by Athan1001
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πράγμα; Ότι τη δίνει δωρεάν; Αν κανείς ηλεκτρονική παραγγελία στο λέει ότι θα είναι δωρεάν.

Να ρωτήσω κάτι άλλο (όλο ερωτήσεις είμαι πια....). Κάποιες στιγμές, εκεί που λέει 3G, βγάζει ένα στρογγυλό κυκλακι. Αυτό δείχνει ότι είμαι σε απλό δίκτυο;

Ναι, είσαι σε GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πράγμα; Ότι τη δίνει δωρεάν; Αν κανείς ηλεκτρονική παραγγελία στο λέει ότι θα είναι δωρεάν.

Να ρωτήσω κάτι άλλο (όλο ερωτήσεις είμαι πια....). Κάποιες στιγμές, εκεί που λέει 3G, βγάζει ένα στρογγυλό κυκλακι. Αυτό δείχνει ότι είμαι σε απλό δίκτυο;

 

για να φύγει το κυκλάκι θα πας ρυθμίσεις -γενικά -δίκτυο και θα απενεργοποιήσης τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στην Ελλάδα η επιστροφή του iphone μεσα σε 30 ημέρες, οπως αναφέρεται στο site της apple αν δεν μείνεις ικανοποιημένος;

 

Ξέρει κανείς κάτι γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω παραλαβει ακομα.....

Απο αυτα που διαβαζω και μου ειπαν μεσα απο την vodafone χωρις να το πιστευω απολυτα αν δεν το δω, ειναι οτι η πρωτη φουρνια συσκευων εχει θεμα με το σημα. Εγω αναρωτιεμαι γραπτα και λεω..... διαβαζω οτι καποιοι εχουν προβλημα και καποιοι δεν εχουν προβλημα με το σημα, μηπως τελικα υπαρχουν καποιες συσκευες που οντως εχουν προβλημα και ηρθαν πρωτες πρωτες για να μην καθυστερησει η διαθεση του τηλεφωνου που ειχαν ανακοινωσει και ηρθαν επισης και συσκευες που εχει διορθωθει κατα καποιο τροπο το προβλημα της κεραιας? Μπορει να το "επαιξαν" στελνοντας προβληματικες συσκευες και οποιος το παρει χαμπαρι ή παραπονεθει του το αλλαζουν με αλλο που δεν εχει προβλημα ή τοσο αισθητο προβλημα.

Θεωρειτε λοιπον οτι μπορει να υπαρχουν συσκευες προβληματικες και οχι?

Link to comment
Share on other sites

για να φύγει το κυκλάκι θα πας ρυθμίσεις -γενικά -δίκτυο και θα απενεργοποιήσης τα δεδομένα

 

Ναι αλλά αν το κάνω αυτό δεν απενεργοποιω έτσι τα δεδομένα δικτύου; Άρα γιοκ νετ; Γιατί δεν έχω wifi τώρα στην εξοχή...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις τα settings από κάτω που λέει Cellular Data Network, αν δεν τα έχει ήδη.

 

Για cosmote βάζεις μόνο apn: internet. Για vodafone δεν ξέρω.

 

που βαζω αυτες τις ρυθμισεις? στο μενου settings δεν εχω τπτ ως cellular data network. εχω κοσμοτε οποτε θα βαλω αυτο που μου λετε που? για οσους δεν ξερω ψαχνω να βρω πως θα μπαινω ιντερνετ με το δικτυο.

Edited by sportguy
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν το κάνω αυτό δεν απενεργοποιω έτσι τα δεδομένα δικτύου; Άρα γιοκ νετ; Γιατί δεν έχω wifi τώρα στην εξοχή...

εχεις δίκαιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω παραλαβει ακομα.....

Απο αυτα που διαβαζω και μου ειπαν μεσα απο την vodafone χωρις να το πιστευω απολυτα αν δεν το δω, ειναι οτι η πρωτη φουρνια συσκευων εχει θεμα με το σημα. Εγω αναρωτιεμαι γραπτα και λεω..... διαβαζω οτι καποιοι εχουν προβλημα και καποιοι δεν εχουν προβλημα με το σημα, μηπως τελικα υπαρχουν καποιες συσκευες που οντως εχουν προβλημα και ηρθαν πρωτες πρωτες για να μην καθυστερησει η διαθεση του τηλεφωνου που ειχαν ανακοινωσει και ηρθαν επισης και συσκευες που εχει διορθωθει κατα καποιο τροπο το προβλημα της κεραιας? Μπορει να το "επαιξαν" στελνοντας προβληματικες συσκευες και οποιος το παρει χαμπαρι ή παραπονεθει του το αλλαζουν με αλλο που δεν εχει προβλημα ή τοσο αισθητο προβλημα.

Θεωρειτε λοιπον οτι μπορει να υπαρχουν συσκευες προβληματικες και οχι?

 

Υπάρχουν προβληματικές συσκευές όχι μόνο στο σήμα αλλά και στην απόδοση των χρωμάτων της οθόνης .Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις τα settings από κάτω που λέει Cellular Data Network, αν δεν τα έχει ήδη.

 

Για cosmote βάζεις μόνο apn: internet. Για vodafone δεν ξέρω.

 

που βαζω αυτες τις ρυθμισεις? στο μενου settings δεν εχω τπτ ως cellular data network. εχω κοσμοτε οποτε θα βαλω αυτο που μου λετε που? για οσους δεν ξερω ψαχνω να βρω πως θα μπαινω ιντερνετ με το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η 4.1 την άλλη εβδομάδα με αρκετά καλούδια http://www.engadget.com/2010/09/01/apple-announces-ios-4-1/

 

καλα ημαστε και με την 4.0.1 και με jb.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

που κρυβονται αυτοι που λεγαν για new iphone ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προβληματικές συσκευές όχι μόνο στο σήμα αλλά και στην απόδοση των χρωμάτων της οθόνης .Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις.

 

Οποτε αν εχει θεμα με το σημα και οχι με την οθονη λογικα πρεπει να υπαρξει αντικατασταση με αλλη συσκευη που δεν εχει προβλημα στο σημα?

Link to comment
Share on other sites

που βαζω αυτες τις ρυθμισεις? στο μενου settings δεν εχω τπτ ως cellular data network. εχω κοσμοτε οποτε θα βαλω αυτο που μου λετε που? για οσους δεν ξερω ψαχνω να βρω πως θα μπαινω ιντερνετ με το δικτυο.

 

Ναι εκεί βάζεις το internet στο πεδίο apn

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth, στην 4.1 είναι κανονικό η όπως και στις άλλες εκδόσεις.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέσσερις ημέρες με το πρώτο μου iphone και ειδικότερα το 4 μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, άψογη οθόνη, ταχύτατος επεξεργαστής, πολύ καλή ποιότητα ομιλίας και ήχου και καλή αυτονομία. Το είχα δύο ημέρες σε χρήση με αρκετό πείραγμα και τις έβγαλε μια χαρά.

Τα μείον που βρήκα βρίσκονται περισσότερο στον ψυχολογικό τομέα με όλα αυτά που γράφονται εδώ. Το κυριότερο είναι το σήμα. Το κινητό δείχνει πάντα παρακάτω σήμα από τα άλλα κινητά. Το βάζω δίπλα σε 3gs και δείχνει 1 γραμμή τουλάχιστον πιο κάτω. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα στην ομιλία αλλά το να μην βλέπεις γεμάτες τις μπάρες σου δημιουργεί κάτι ψυχολογικό. Αυτό σε συνδυασμό με κάτι που διάβασα εδώ μέσα ότι δουλεύει σταθερά στα 2 watt ενώ σε άλλα κινητά κυμαίνεται ανάλογα με το σήμα, μου δημιουργεί κάτι όταν μιλάω σε βαθμό να θέλω να το κλείσω γρήγορα.

Εν κατακλείδει το κινητό είναι κορυφαίο κατά τη γνώμη μου και με τη χρήση που του έχω κάνει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα ουσιαστικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth, στην 4.1 είναι κανονικό η όπως και στις άλλες εκδόσεις.

Θα το μάθουμε όταν θα βγει η 4.1. Μάλλον το ίδιο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...