Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον γυρισα αθηνα και το iphone 4 μου ηδη φορτιζει... Τωρα θα ηθελα καποιον αν μου πει τι πρεπει να κανω ωστε να το κανω jailbreak χωρις να μου γινει η αναβαθμιση στο 4.0.2. Στειλτε μου πμ για να μην πιανουμα ασκοπα χωρο εδω περα... Μια γενικη ερωτηση.. αμα παω να παρω μινι-σιμ απο κοσμοτε και το ξεκλειδωσω δεν θα λειτουργει?

 

μεγεια σου αρχηγε...αντε να παιρνουμε και εμεις σειρα σιγα σιγα!!!

Edited by Lee82
Future Is What You Make Of It
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

που θα πεταξεις τα βιντεακια στα 32 γιγα?

ενα full hd βιντεο ποιανει πολυ χωρο.

νομιζο οτι ειναι νωρις για κινητα να παιζουν σε 1080p

 

Ακριβώς στα 32GB:Trailers,anime,επεισόδια απο sitcoms,music videos,όλα βολεύονται μια χαρά.

Δε λέω να φορτώσει κανείς και την Special Extended Edition του Lord of the Rings Trilogy...Εξάλλου,δε θα επαρκούσε η μπαταρία.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γυρισα αθηνα και το iphone 4 μου ηδη φορτιζει... Τωρα θα ηθελα καποιον αν μου πει τι πρεπει να κανω ωστε να το κανω jailbreak χωρις να μου γινει η αναβαθμιση στο 4.0.2. Στειλτε μου πμ για να μην πιανουμα ασκοπα χωρο εδω περα... Μια γενικη ερωτηση.. αμα παω να παρω μινι-σιμ απο κοσμοτε και το ξεκλειδωσω δεν θα λειτουργει?

 

Λογικά φίλε μου θα σου έχει έρθει με την 4.0.1, όπως το δικό μου. Απλά όταν το συνδέσεις με το iTunes μη δεχτείς να κάνει αναβάθμιση και να επιλέξεις το κουτάκι που σου λέει να μην εμφανίζεται ειδοποίηση για αναβάθμιση κάθε φορά που το συνδέεις στο iTunes.

Επίσης, αν θες να βάλεις custom carrier logo, μην κάνεις carrier settings update.

 

Και όσον αφορά στο σήμα του κινητού που όλοι έχουν απορία:

Είναι δεδομένο ότι στην οθόνη φαίνεται πως χάνει γραμμούλες από το σήμα αλλά στην πράξη δεν επηρεάζει πουθενά. Τις πρώτες μέρες που το είχα στα χέρια μου, το έπνιγα κυριολεκτικά, δεν του έκανα απλά το deathgrip! Ε, ό,τι κι αν του έκανα, δεν είχα ούτε μια dropped call.

 

Φυσικά με τη θήκη δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα, όπως κι αν το κρατήσεις.

 

Τέλος, για κάποιο λόγο, το χέρι μου όταν κρατώ φυσιολογικά το κινητό, είναι πιο ψηλά από το επίμαχο σημείο.

Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω τον τρόπο που κρατάω το εκάστοτε κινητό μου. Απλώς, εργονομικά, το χέρι μου πάει πιο ψηλά από την ένωση των κεραιών.

 

Α, έχει και πραγματικά καλή μπαταρία!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Και δεν περνάνε οι μέρες να το φέρει η vodafone..και έχω και καλήήήήή επιδότηση!!!

 

 

Λίγο off topic αλλά οι θήκες της belkin εδώ της βρίσκουμε πουθενά ή μόνο από το net ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελειωσα πριν απο λιγο με jb κ στησιμο συσκευης. Σαν συσκευη ειναι απιστευτη. Ταχυτατη με τρελη ευκρινεια οθονης. Διαβασα εντυπο χειρουργικης σε pdf με εικονες με τρομερη ευκολια κ λεπτομερεια. Εχω θηκη belkin black pearl(απο αμερικη 14€, εδω σχεδον τα διπλασια) που κατα τη γνωμη προφυλασει πολυ καλα κ ειναι πανεμορφη κ φαινεται οτι μεσα υπαρχει iphone 4. Μπορω να πω πως εχω καλυτερο σημα απο 3gs στο σπιτι μου, ενω ακομη κ εκει που δεν επιανε το 3gs ειχα μια γραμμη κ μπορεσα κ μιλησα 5 λεπτα περιπου χωρις drop call. Το πειραμα εγινε με θηκη φορεμενη. Ειμαι με vodafone κ original micro sim. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι εδω κ ποση ωρα στο facetime κατω απο το κουμπι του γραφει αναμονη προς ενεργοποιηση...γιατι;
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα είχα μια επαφή με ένα iPhone 4 αγορασμένο απο Αγγλία με Cosmote κάρτα. Κάλυψα σφιχτά με το χέρι μου το σημείο με την κεραία περίπου 30" και δεν παρατήρησα καθόλου πτώση της ένδειξης του σήματος ούτε μία γραμμή. Βέβαια το σήμα που είχε εκεί το κινητό με Cosmote ήταν τέρμα. Αυτά περι σήματος...Στο θέμα στιβαρότητας συσκευής καμία σχέση με το 3GS που έχω. Η οθόνη του πραγματικά δεν συγκρίνεται. Χιλιόμετρα μπροστά!!! Χρώματα πολύ πιο έντονα και ευκρίνεια που έκανε μπάμ και στην αφετηρία! Όσον αφορά την κάμερα με το flash δεν έβγαζε νύχτα καθόλου καλές φωτογραφίες (πολύ αχνές) αλλά σε αυτό πρέπει να φταίει το ότι η κοπέλα που το είχε δεν είχε βγάλει καν τις ζελατίνες που έχει απο την Apple το κινητό με αποτέλεσμα να καλύπτεται η κάμερα με την ζελατίνη. Αυτά με μια επαφή 10' που είχα. Καλό βράδυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα είχα μια επαφή με ένα iPhone 4 αγορασμένο απο Αγγλία με Cosmote κάρτα. Κάλυψα σφιχτά με το χέρι μου το σημείο με την κεραία περίπου 30" και δεν παρατήρησα καθόλου πτώση της ένδειξης του σήματος ούτε μία γραμμή. Βέβαια το σήμα που είχε εκεί το κινητό με Cosmote ήταν τέρμα. Αυτά περι σήματος...Στο θέμα στιβαρότητας συσκευής καμία σχέση με το 3GS που έχω. Η οθόνη του πραγματικά δεν συγκρίνεται. Χιλιόμετρα μπροστά!!! Χρώματα πολύ πιο έντονα και ευκρίνεια που έκανε μπάμ και στην αφετηρία! Όσον αφορά την κάμερα με το flash δεν έβγαζε νύχτα καθόλου καλές φωτογραφίες (πολύ αχνές) αλλά σε αυτό πρέπει να φταίει το ότι η κοπέλα που το είχε δεν είχε βγάλει καν τις ζελατίνες που έχει απο την Apple το κινητό με αποτέλεσμα να καλύπτεται η κάμερα με την ζελατίνη. Αυτά με μια επαφή 10' που είχα. Καλό βράδυ!

Άλλος ένας λοιπόν χωρίς πρόβλημα με την κεραία..... τέτοια να ακούμε! ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα...το σ/κ θα εχω την ευκαιρια να ασχοληθω με ενα iphone 4 και ελπιζω να ειναι καλη η επαφη μαζι του..

ομως δεν μπορω να πω οτι με τρελενει που το ετος 2010 ειμαστε ικανοποιημενοι αν δεν εχουμε drop call sto 5λεπτο....ειναι συνατον να υποβαλουμε ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ σε τετοια τεστ???

ειναι δυνατον να σκευτομαι αν θα αγορασω ενα τηλ γιατι μπορει καθε ας πουμε 5λεπτο να κλεινει η γραμμη???

κατοχος 3gs ..προλαβαινω καποιους...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σε όσους έχουν το iPhone 4. Στο θέμα του GPS είναι καλύτερο απο το 3GS ή τα ίδια χάλια δηλαδή να κάνει να ανανεώσει τη θέση που βρίσκεσαι 5-6" με αποτέλεσμα να μην σε βοηθάει τόσο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα...το σ/κ θα εχω την ευκαιρια να ασχοληθω με ενα iphone 4 και ελπιζω να ειναι καλη η επαφη μαζι του..

ομως δεν μπορω να πω οτι με τρελενει που το ετος 2010 ειμαστε ικανοποιημενοι αν δεν εχουμε drop call sto 5λεπτο....ειναι συνατον να υποβαλουμε ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ σε τετοια τεστ???

ειναι δυνατον να σκευτομαι αν θα αγορασω ενα τηλ γιατι μπορει καθε ας πουμε 5λεπτο να κλεινει η γραμμη???

κατοχος 3gs ..προλαβαινω καποιους...

 

Πιστευω πως αυτο που εννοουσε το παλικαρι πιο πανω ειναι πως η κληση που εκανε διηρκεσε 5 λεπτα και οχι πως επεσε η κληση εξαιτιας της μη υπαρξης σηματος μετα απο 5 λεπτα. Διορθωστε με αν κανω λαθος

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 4 εδώ και ένα μηνα σχεδόν πια.

Θα μπορούσα να πω άψογο.

Το αγόρασα από uk.

Ειλικρινά όμως δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς (ενώ υπάρχον αρκετές χώρες που το πουλάνε ξεκλείδωτο) που μπαίνετε στην διαδικασία του ξεκλειδώματος και του τελωνείου, αγοράζοντας την συσκευή από Αμερική.

Πρέπει να είσαστε λίγο μαζόχες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει βεβαια και μια α διαφορα στη τιμη ετσι,μη ξεχνιομαστε....

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 4 εδώ και ένα μηνα σχεδόν πια.

Θα μπορούσα να πω άψογο.

Το αγόρασα από uk.

Ειλικρινά όμως δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς (ενώ υπάρχον αρκετές χώρες που το πουλάνε ξεκλείδωτο) που μπαίνετε στην διαδικασία του ξεκλειδώματος και του τελωνείου, αγοράζοντας την συσκευή από Αμερική.

Πρέπει να είσαστε λίγο μαζόχες.

 

Φιλε μου, η διαφορα τιμης ειναι η μερα με την νυχτα - εαν το παρεις απο USA. Δεν εχει να κανει με μαζοχισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, η διαφορα τιμης ειναι η μερα με την νυχτα - εαν το παρεις απο USA. Δεν εχει να κανει με μαζοχισμούς.

 

Εσυ φιλε μου που το πηρες απο uk το πηρες 630€ αν δεν κανω λαθος. Εγω που ειμαι τοσο μαζοχας πληρωσα 550€ και δεν πληρωσα τελωνεια!! Τωρα τι πιστευεις δεν συμφερει? Οσο για το unlock σιγα τα λαχανα, εμενα συγκεκριμενα το εκανε ο προηγουμενος ιδιοκτητης αρα ουτε αυτο με απασχολει!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου που το πηρες απο uk το πηρες 630€ αν δεν κανω λαθος. Εγω που ειμαι τοσο μαζοχας πληρωσα 550€ και δεν πληρωσα τελωνεια!! Τωρα τι πιστευεις δεν συμφερει? Οσο για το unlock σιγα τα λαχανα, εμενα συγκεκριμενα το εκανε ο προηγουμενος ιδιοκτητης αρα ουτε αυτο με απασχολει!!

 

Μαλλον λαθος quote εχεις κανει... Εγω δεν το εχω αγορασει!

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα ποτε ερχεται;

ποσο θα στοιχιζει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα ποτε ερχεται;

ποσο θα στοιχιζει;

χαχαχαα καλό! αυτό περιμένουμε όλοι να μάθουμε.... και ελπίζουμε να μάθουμε σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λαθος quote εχεις κανει... Εγω δεν το εχω αγορασει!

 

Απλα εκανα μια μικρη προσθηκη σχολιου στο φιλο που απευθυνοταν το ποστ σου

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αν και μέχρι έναν μήνα πριν ήμουν εναντίον της apple σε κάθε προιόν, αγόρασα για book reader το ipad (από αυτό γράφω τώρα). Μπορώ να πω ότι εχω πάθει θετικό σοκ γιατί τελικά εκτός από book reader είναι και πάρα πολλά άλλα πράγματα. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι για iphone 4 όμως επειδή θα το δουλεύω σε δύο χώρες και επειδή βαριέμαι τα κλειδώματα της orange σκέφτομαι να πάρω το 16αρι από apple store Γαλλίας με 629 ευρώ. Αξίζει; Με συμβόλαιο το δίνουν κάπου 250 με 300 ευρώ με κανά 50αρι ευρώ πάγιο οπότε βγαίνει πιο ακριβό συνολικά χώρια ότι θέλει σπάσιμο.

 

Επίσης όσο εχω δει στην γαλλία από 3gs το apple store έχει μόνο το 8αρι στα 519 ευρώ αν θυμάμαι καλά που δεν με ενδιαφέρει.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Από την δική μου πείρα είναι υπερβολή το να έχεις και ipad και iphone. Ειδικότερα με το 4 που μόλις το δεις θα νομίζεις ότι το ipad έχει ξεπλυμένη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

...το 16αρι από apple store Γαλλίας με 629 ευρώ. Αξίζει; Με συμβόλαιο το δίνουν κάπου 250 με 300 ευρώ με κανά 50αρι ευρώ πάγιο οπότε βγαίνει πιο ακριβό συνολικά χώρια ότι θέλει σπάσιμο.

 

Μα νομίζω ότι από Γαλλία πουλιέται ξεκλείδωτο!? :) Απλά απότι βλέπω τώρα λέει 3 εβδομάδες αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα...το σ/κ θα εχω την ευκαιρια να ασχοληθω με ενα iphone 4 και ελπιζω να ειναι καλη η επαφη μαζι του..

ομως δεν μπορω να πω οτι με τρελενει που το ετος 2010 ειμαστε ικανοποιημενοι αν δεν εχουμε drop call sto 5λεπτο....ειναι συνατον να υποβαλουμε ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ σε τετοια τεστ???

ειναι δυνατον να σκευτομαι αν θα αγορασω ενα τηλ γιατι μπορει καθε ας πουμε 5λεπτο να κλεινει η γραμμη???

κατοχος 3gs ..προλαβαινω καποιους...

 

Εχεις δικιο αδερφε σ αυτο που λες απλως απο την πρωτη ωρα που δημιουργηθηκε το θεμα ειμαι βεβαιος οτι ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι εταιρειων που στοχο εχουν απο τη μια Apple και απο την αλλη τα Android technology.Ο πολεμος που εχουν μεταξυ τους μεταφερθηκε στους χρηστες και ασχολουμαστε ολοι με το αυτονοητο.Ολα τα τηλεφωνα αν πιασεις την κεραια τους λογικο ειναι να πεσει το σημα,οπως και σ ενα δορυφορικο πιατο αν το καλυψεις με μια κουβερτα δεν θα πιανεις τιποτα!!!Τον στοχο τους τον πετυχαν και μεις κανουμε δοκιμες απολαμβανοντας οσο περισσοτερη ακτινοβολια στο χερι μας προκειμενου να αποδειξουμε αυτο που δεν μπορει να γινει ποτε.

Πρωην κατοχος 2G και ανυπομονος κατοχος για iphone 4.

Υ.γ.Τωρα παντως που δουλευω εδω και 6 μηνες το Htc Diamond 2 εδω να δεις Drop calls!!!!Αλλα η Htc δεν ειναι στο ματι κανενος οπως η Apple!!

Link to comment
Share on other sites

Από την δική μου πείρα είναι υπερβολή το να έχεις και ipad και iphone. Ειδικότερα με το 4 που μόλις το δεις θα νομίζεις ότι το ipad έχει ξεπλυμένη οθόνη.

 

Υπερβολη μπορεις να πεις οποιαδηποτε αγορα gadget, αλλα και παλι...για αυτο ειμαστε σε αυτο το φορουμ.

Αν προσπερασεις αυτο, λοιπον, θα δεις οτι τα δυο αυτα gadget δενουν πολυ καλα, για τον απλουστατο λογο πως με το iphone 4 δε μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, λογω μικρης οθονης. Κακα τα ψεματα, σπανια θα ανοιξω σε 3.5 οθονη τετοιας αναλυσης ενα pdf για μελετη, οπως και εκτεταμενο σερφαρισμα.

Με το ipad ομως, εστω και με 1024Χ768 (κι εγω θα ηθελα πολυ παραπανω - αλλα απο την αλλη δε θα θυσιαζα την ταχυτητα - ευχρηστια για πιο "eye-candy καταστασεις") μπορεις να κανεις και λιγη πραγματικη δουλιτσα...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ούτως η άλλως δεν μπορώ να διαβάζω βιβλία στην μικρή οθόνη του iphone οπότε δεν θα με χαλάσει το ipad.

 

Νομίζω δεν ειναι ξεκλείδωτο από εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, θα το κοιτάξω όμως.

 

Μια βασική απορία, αγορασμένες εφαρμογές παίζουν σε δύο συσκευές με μία πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...