Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την τυχη μεσα. Περιμενω απο μερα σε μερα το iphone 4 και δεν θα προλαβω να κρατησω το shsh back up στην 4.0 oυτε στην 4.0.1. Το κινητο φοραει την 4.0. Θα μπορεσω να περασω την 4.0.1 η θα πρεπει σωνει και καλα να περασω την 4.0.2?μπορω να κρατησω το shsh file χειροκινητα και να φτιαξω δικο μου server ωστε αν γινει η στραβη να μπορεσω να κανω restore σε jailbreakable firmware? ή πιο πιθανο ειναι να γυρισω ταινια επιστημονικης φαντασιας?

εχεις κανει j.b στην 4.0? εαν εχεις κανει τοτε μεσω του cydia μπορεις να κρατησεις τα shshs.παντως το σεπτεμβρη που θα βγει η 4.1 θα βγει και το αναλογο j/b tool οποτε αργα η γρηγορα θα τη χρησιμοποιησεις τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχεις κανει j.b στην 4.0? εαν εχεις κανει τοτε μεσω του cydia μπορεις να κρατησεις τα shshs.παντως το σεπτεμβρη που θα βγει η 4.1 θα βγει και το αναλογο j/b tool οποτε αργα η γρηγορα θα τη χρησιμοποιησεις τη συσκευη.

 

οχι φιλε μου. δυστυχως το τηλεφωνο ειναι σφραγισμενο και το περιμενω απο αγγλια απο μερα σε μερα. το πλεον σιγουρο ειναι οτι φοραει την 4.0. Ειναι κλειδωμενο σε vodafone αλλα για καλη μου τυχη εχω vodafone. Το ερωτημα μου ειναι αν καποιος απο 4.0 μπορει πλεον να παει σε 4.0.1(που μπορει να γινει j/b) ή θα τον αναγκασει το itunes να κανει update σε 4.0.2 κατευθειαν?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου. δυστυχως το τηλεφωνο ειναι σφραγισμενο και το περιμενω απο αγγλια απο μερα σε μερα. το πλεον σιγουρο ειναι οτι φοραει την 4.0. Ειναι κλειδωμενο σε vodafone αλλα για καλη μου τυχη εχω vodafone. Το ερωτημα μου ειναι αν καποιος απο 4.0 μπορει πλεον να παει σε 4.0.1(που μπορει να γινει j/b) ή θα τον αναγκασει το itunes να κανει update σε 4.0.2 κατευθειαν?

Θυμαμαι πιο παλια, οταν ειχα το πρωτο κινητο και εκανα αναλυτικα αυτες τις διαδικασιες, μπορουσες να επιλεξεις τι θες να φοραει το κινητο, γιατι υπηρχαν σε αρχεια. Σα να λεμε οτι το ειχαν βαλει σε αρχειο .rar και απλα το φορτωνες. Μπορει να υπαρχει ακομα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πάρεις, το ενεργοποιείς (ΑΝ έχεις κάρτα της Voda στην οποία είναι κλειδωμένο και ΟΧΙ της Ελληνικής Voda) και αμέσως κάνεις JB και βάζεις το Cydia να σου κρατήσει SHSH. Μετά, μπορείς άφοβα να αναβαθμιστείς όπου θέλεις, μιας και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ θα μπορείς να επιστρέψεις στην 4.0 !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πάρεις, το ενεργοποιείς (ΑΝ έχεις κάρτα της Voda στην οποία είναι κλειδωμένο και ΟΧΙ της Ελληνικής Voda) και αμέσως κάνεις JB και βάζεις το Cydia να σου κρατήσει SHSH. Μετά, μπορείς άφοβα να αναβαθμιστείς όπου θέλεις, μιας και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ θα μπορείς να επιστρέψεις στην 4.0 !

δηλαδη ενεργοποιηση με καρτα της ελληνικης voda δεν παιζει? αντε τωρα να περιμενω να μου ρθει και η phonebook sim...τι γκινια ειναι αυτη...???

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενεργοποιηση με καρτα της ελληνικης voda δεν παιζει? αντε τωρα να περιμενω να μου ρθει και η phonebook sim...τι γκινια ειναι αυτη...???

 

Με τίποτα εφόσον είναι κλειδωμένο !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν γίνονται sign τα SHSH της 4.0 και από απόψε ούτε και της 4.0.1. Οπότε αν κάποιος αγοράσει τώρα συσκευή δε μπορεί αν αναβαθμίσει να επιστρέψει σε αυτές.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν γίνονται sign τα SHSH της 4.0 και από απόψε ούτε και της 4.0.1. Οπότε αν κάποιος αγοράσει τώρα συσκευή δε μπορεί αν αναβαθμίσει να επιστρέψει σε αυτές.

 

Έτσι ακριβώς ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν γίνονται sign τα SHSH της 4.0 και από απόψε ούτε και της 4.0.1. Οπότε αν κάποιος αγοράσει τώρα συσκευή δε μπορεί αν αναβαθμίσει να επιστρέψει σε αυτές.

οκ Νικο κατανοητο αυτο. Αλλα εγω με 4.0 μπορω να παω σε 4.0.1 ή υποχρεωτικα πρεπει να παω σε 4.0.2?ελεγα να εκανα το j/b αφου πηγαινα στην 4.0.1 για την σωστη απεικονιση των signal bars...και κατι ακομα:εαν ειμαι στην 4.0 και χρειαστω restore θα με παει αναγκαστικα στην 4.0.2?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μπορείς να πας πλέον. Γιατί από τη στιγμή που η 4.0.1 δε γίνεται sign δε μπορείς να την περάσεις με shift+restore γιατί δεν έχεις τα SHSH blobs για αυτή.

 

Και ναι, αν χρειαστείς restore σε πάει αναγκαστικά στην 4.0.2 εσένα.

Link to comment
Share on other sites

@carpe noctum:σε ευχαριστω. ελπιζω μονο να μη μου κατσει καμια στραβη γιατι θα χασω και το unlock. Αλλα που θα παει...με καποιο νεο firmware update θα βγει και νεο j/b καποια στιγμη. Tοτε θα ειμαι ησυχος αφου θα εχω κρατησει τα shsh blobs και θα μπορω να επιστρεψω στην 4.0.2 οπως και να χει...

μεχρι τοτε κομμενα τα πολλα περαματα με πακετα απο cydia. Πιστευω να μαι οκ. Εδω που τα λεμε ποτε δε χρειαστηκε να κανω restore στα 3 μηλα που ειχα μεχρι τωρα, παρα μονο οταν αναβαθμιζα σε νεο firmware και εκαστοτε j/b

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όντως άραγε κάτι τέτοιο???? μακάρι ......

 

http://www.slap.gr/epikairotita/texnologia/diorthothikan-provlimata-lipsis-iphone4/

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όντως άραγε κάτι τέτοιο???? μακάρι ......

 

http://www.slap.gr/epikairotita/texnologia/diorthothikan-provlimata-lipsis-iphone4/

 

Άμα κρίνει κανείς από τις ασυναρτησίες που λέει το συγκεκριμένο άρθρο…!! Εγώ δεν θα το πολύεμπιστευόμουν !! Πάντως αν είναι αλήθεια αυτή η είδηση το σίγουρο είναι πως δεν θα την μαθαίναμε πρώτα από αυτό!! ;)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με πληροφορια και φωτογραφια απο αλλο σχετικο forum η wind εχει διαθεσιμες microsim απο σημερα,ο,τι και αν σημαινει αυτο...

πιο πολλα εδω:http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/29368-wind-microsim-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με πληροφορια και φωτογραφια απο αλλο σχετικο forum η wind εχει διαθεσιμες microsim απο σημερα,ο,τι και αν σημαινει αυτο...

πιο πολλα εδω:http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/29368-wind-microsim-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/

 

τιποτα δεν σημαινει αυτο!:lol:

Εχω παραλαβει micro-sim εδω και 3 εβδομαδες απο την Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Άμα κρίνει κανείς από τις ασυναρτησίες που λέει το συγκεκριμένο άρθρο…!! Εγώ δεν θα το πολύεμπιστευόμουν !! Πάντως αν είναι αλήθεια αυτή η είδηση το σίγουρο είναι πως δεν θα την μαθαίναμε πρώτα από αυτό!! ;)

Εμενα μου εκανε εντυπωση το οτι το λευκο θα βγει τον ερχομενο σεπτεμβρη... Αυτον που ερχεται ή του 2011;;;;; Γιατι η apple ειπε οτι πριν το τελος του ετους δεν το βλεπει.... Πως αυτοι το ειδαν για τον ερχομενο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν σημαινει αυτο!:lol:

Εχω παραλαβει micro-sim εδω και 3 εβδομαδες απο την Vodafone!

απο μια εταιρια ομως που θα διαθεσει καποια στιγμη μια συσκευη που τη χρησιμοποιει.η wind απο την αλλη δεν εχει καμια συσκευη που να υποστηριζει microsim....ο,τι και αν σημαινει αυτο

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν σημαινει αυτο!:lol:

Εχω παραλαβει micro-sim εδω και 3 εβδομαδες απο την Vodafone!

 

Για voda-cote οντως δε σημαινει κατι. Για wind ομως ειναι νεο, καθως δεν υπηρχε καποιο νεο για διαθεσιμοτητα του iphone απο αυτη, σε πρωτη φαση.

Ισως κινηθει πιο δυναμικα και στην υποθεση διαθεσης του iphone 4 απο το δικτυο της...

Link to comment
Share on other sites

Άμα κρίνει κανείς από τις ασυναρτησίες που λέει το συγκεκριμένο άρθρο…!! Εγώ δεν θα το πολύεμπιστευόμουν !! Πάντως αν είναι αλήθεια αυτή η είδηση το σίγουρο είναι πως δεν θα την μαθαίναμε πρώτα από αυτό!! ;)

 

Ισχύει όντως άραγε κάτι τέτοιο???? μακάρι ...... http://www.slap.gr/epikairotita/texnologia/diorthothikan-provlimata-lipsis-iphone4/

 

Εχουμε βαρεθει να διαβαζουμε αρθρα στο διαδικτυο που ο καθε τυχαιος συντασει και γραφει οτι του κατεβει. Ουτε πηγες αναφερονται, ουτε στοιχεια, ουτε τιποτε. Εχουν πια αρχισει πλεον να αναπαραγουν ειδησεις που βρισκουν απο εδω και απο εκει χωρις να ελεγχουν η να στοιχειοθετουν τιποτε. Βαρεθηκαμε πια :mad: Ο αλλος ελεγε οτι το iphone 4 παιζει λεει μονο σε 4G :X. Ε τι αλλο να πουμε :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα περι διαθεσιμοτητας του iPhone να τα λεμε αλλου οπως εχει προαναφερθει εδω. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα περι διαθεσιμοτητας του iPhone να τα λεμε αλλου οπως εχει προαναφερθει εδω. ;)

 

Δεν μιλησαμε για διαθεσιμοτητα, αρα αστοχη η παρατηρηση σου ;)

Ο φιλος που το εβαλε το εβαλε γιατι το συγκεκριμενο αρθρο μιλουσε για τα ποροβληματα του σηματος :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

απο μια εταιρια ομως που θα διαθεσει καποια στιγμη μια συσκευη που τη χρησιμοποιει.η wind απο την αλλη δεν εχει καμια συσκευη που να υποστηριζει microsim....ο,τι και αν σημαινει αυτο
τιποτα δεν σημαίνει, μη χαίρεσαι... η βόντα τις είχε φέρει πριν το iphone 4, για πελάτες που είχαν αποκτήσει το ipad απο το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν σημαίνει, μη χαίρεσαι... η βόντα τις είχε φέρει πριν το iphone 4, για πελάτες που είχαν αποκτήσει το ipad απο το εξωτερικό.

 

ατοπη απαντηση,αλλα τες πα:confused:

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη επικειται αγορα αμεσα..μηπως γνωριζει κανεις αν καποιας εβδομαδας παραγωγης η παρτιδα δεν εχει θεμα με το σημα? και αν ναι ποια ειναι αυτη? εχω ακουσει πως υπαρχουν συσκευες χωρις το περιβοητο death grip η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...