Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

659$ εχει αυτη την στιγμη νομιζω με φορους οποτε αμα κανεις την συναλλαγη νομισματος 1$=0.75euro περιπου... οποτε βγαινει στα 500...πανω κατω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

659$ εχει αυτη την στιγμη νομιζω με φορους οποτε αμα κανεις την συναλλαγη νομισματος 1$=0.75euro περιπου... οποτε βγαινει στα 500...πανω κατω...

 

Το γράφημα που έδωσα πριν δεν συμφωνεί με αυτό. Σε κάθε περίπτωση, Κυριακή κοντή γιορτή. Θα ρωτήσει ο φίλος σου στο Appstore και θα μάθεις από πρώτο χέρι. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

659$ εχει αυτη την στιγμη νομιζω με φορους οποτε αμα κανεις την συναλλαγη νομισματος 1$=0.75euro περιπου... οποτε βγαινει στα 500...πανω κατω...

 

659 CAD έχει το 16άρι αλλά ΧΩΡΙΣ τους φόρους. Εξαρτάται απο πιο province θα πάρεις το τηλέφωνο. Στο Ontario είναι κοντά στο 13 με 14%. Κοντά στα 555 ευρώ λογικά.

 

Επίσης, κοίταξε να τηλεφωνήσει πρώτα γιατί σήμερα δεν υπήρχε stock σε όλα τα Apple Store απο 100% εξακριβωμένη πληροφορία που πήρα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σαΐτ διάβασα ότι η apple κατέβασε τα βίντεο που έδειχνε ότι και αλλά κινητά ότι χανανε το σήμα τους. Τι λέτε να σημαίνει αυτό;

 

Σημαίνει μάλλον οτι οι εταιρείες που κατασκευάζουν τ'αλλα κινητά,έχουν δραστήρια νομικά τμήματα :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να κρατηθω με αυτα που βλεπω, αλλα ελεος πια με την εκμεταλλευση απο καταστηματαρχες και ιδιωτες που φερνουν απο το εξωτερικο το iPhone 4 και το εχουν προς πωληση στη τιμη που το εχουν. Συμφωνω οτι ο καθενας, εχει καθε δικαιωμα να το πουλησει στη τιμη που εκεινος το θελει αλλα υπαρχει και ενα οριο. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μετά το JB είναι δυνατή η χρήση του FaceTime και μέσω 3G:

 

My3G – Χρήση του FaceTime μέσω 3G

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μετά το JB είναι δυνατή η χρήση του FaceTime και μέσω 3G:

 

My3G – Χρήση του FaceTime μέσω 3G

 

Περίπου πόσο data συνολικά καταναλώνει το Facetime ανα λεπτό;

Link to comment
Share on other sites

οταν με το καλο ερθει θα μας «υποχρεωσουν» να παρουμε προγραμμα με internet η καποιο αλλο με ακριβο παγιο η θα μπορουμε να το παρουμε με ενα απλο συμβολαιο π.χ. 100 λεπτων;

Το ιδιο γινετε κ με το 3;

Link to comment
Share on other sites

λογικα προγραμμα με ιντερνετ... παντως και εγω την ιδια απορια ειχα.. δηλαδη εγω που εχω το απεριοριστο προγραμμα της cosmote χωρις ιντερνετ δεν θα μπορω να το κρατησω..

 

Τωρα αλλη ερωτηση: Το iphone4 λειτουργει με μικρο-σιμ εμεις ακομα δεν την εχουμε εδω περα... διαβασα καπου οτι αμα κοψω την κανονικη ΣΙΜ και την βαλω στο iphone4 θα λειτουργει? Ή ειναι μυθος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πόσο data συνολικά καταναλώνει το Facetime ανα λεπτό;

 

Δε γνωρίζω. Δεν έχω ούτε JB αυτή τη στιγμή ούτε κάποιο φίλο στο Βέλγιο με iPhone 4 για να το δοκιμάσω :)

 

Καλή ερώτηση πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λογικα προγραμμα με ιντερνετ... παντως και εγω την ιδια απορια ειχα.. δηλαδη εγω που εχω το απεριοριστο προγραμμα της cosmote χωρις ιντερνετ δεν θα μπορω να το κρατησω..

 

Τωρα αλλη ερωτηση: Το iphone4 λειτουργει με μικρο-σιμ εμεις ακομα δεν την εχουμε εδω περα... διαβασα καπου οτι αμα κοψω την κανονικη ΣΙΜ και την βαλω στο iphone4 θα λειτουργει? Ή ειναι μυθος αυτο?

μπορεις να την κοψεις αλλα με προσοχη,υπαρχουν οδηγοι στο ιντερνετ,παντως κακα τα ψεμματα στο iphone θελεις καποιο προγραμμα με ιντερνετ τουλαχιστον εγω ,τον πρωτο καιρο το ειχα μονο με χρονο ομιλιας αλλα τελικα δεν....εβαλα το προγραμμα με τα 100mb μαζι με το προγραμμα που ειχα Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

λογικα προγραμμα με ιντερνετ... παντως και εγω την ιδια απορια ειχα.. δηλαδη εγω που εχω το απεριοριστο προγραμμα της cosmote χωρις ιντερνετ δεν θα μπορω να το κρατησω..

 

Τωρα αλλη ερωτηση: Το iphone4 λειτουργει με μικρο-σιμ εμεις ακομα δεν την εχουμε εδω περα... διαβασα καπου οτι αμα κοψω την κανονικη ΣΙΜ και την βαλω στο iphone4 θα λειτουργει? Ή ειναι μυθος αυτο?

 

Η vodafone έχει φέρει micro sim εδώ και ένα μήνα. Η αντικατάσταση κάνει 18 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω. Δεν έχω ούτε JB αυτή τη στιγμή ούτε κάποιο φίλο στο Βέλγιο με iPhone 4 για να το δοκιμάσω :)

 

Καλή ερώτηση πάντως..

 

Είναι ο μόνος λόγος που θα με κάνει να κάνω JB. Θα ήταν καλό να μάθουμε.

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν το παίρνετε οι βιαστικοί από την Ελβετία? Η τιμή κινείται σε φυσιολογικά επίπεδα και είναι ξεκλείδωτο...
Link to comment
Share on other sites

Ενά πολύ ενδιαφέρον γράφημα στο οποίο απεικόνιζονται οι τιμές για τα δύο iPhone 4 μοντέλα στις χώρες που αυτήν την στιγμή είναι διαθέσιμη η συσκευή.

 

http://img.skitch.com/20100801-1f3u5djqsx7m8rfrg32mdiitkt.jpg

 

Πηγή: http://www.iClarified.com/entry/index.php?enid=10940

 

η χωρα με την πρασινη μπαρα ποια ειναι?γιατι τοσο φθηνοτερα εκει?

Edited by nervous
Ξεχειλωσε η σελίδα !~!
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν το παίρνετε οι βιαστικοί από την Ελβετία? Η τιμή κινείται σε φυσιολογικά επίπεδα και είναι ξεκλείδωτο...

 

Απο Ελβετια εχει δασμους και φπα...οποτε συν 30% στο κεφαλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η χωρα με την πρασινη μπαρα ποια ειναι?γιατι τοσο φθηνοτερα εκει?

 

Το Hong Kong ειναι... Μαλλον θα ειναι κινεζικο, γι αυτο και ειναι τοσο φθηνο....:lol::lol:

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

η χωρα με την πρασινη μπαρα ποια ειναι?γιατι τοσο φθηνοτερα εκει?

 

Ειδες που φτασαμε δυστυχως!;

Να θεωρουμε παραξενη την φθηνια των προιοντων.

Κριμα για τους περισσοτερους που τα πληρωνουμε χρυσαφι.:protest::protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η χωρα με την πρασινη μπαρα ποια ειναι?γιατι τοσο φθηνοτερα εκει?

 

To ευνοικό φορολογικό καθεστώς,τα πλεονεκτήματα στην μεταφορά και αποθήκευση και γενικότερα στον τομέα logistics,οι μεγάλες ποσότητες που εισάγονται,όλα τα παραπάνω,ποιος ξέρει.Αν δεν κάνω λάθος και στην περίπτωση του ipad το HK συγκαταλέγεται ανάμεσα στις "φθηνες" χώρες.

 

Παρόμοια οικονομοτεχνικά χαρακτηριστικά εμφανίζει και η Σιγκαπούρη,που έρχεται δεύτερη στο chart.Τυχαίο?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει το εξής θέμα αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει: Φίλος μου είναι στην αμερική και ετοιμάζεται να πάρει iphone 4 με το πρόγραμμα που δίνει η at&t κλειδωμένο δηλαδή.

 

Το iphone 4 χρησιμοποιεί microsim οποτε του είπαν ότι για να χρησιμοποιεί το νούμερο που έχει τώρα θα πρέπει να του αλλάξουν τη sim.

 

Τα ερωτήματα είναι τα εξής:

Θα μπορεί να χρησιμοποιήσει τη microsim (με κάποιον αντάπτορα φυσικά) στο blackberry που έχει τώρα;

 

Με το ξεκλείδωμα θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ελλάδα το iphone 4 με ελληνικό πάροχο (προφανώς κόβοντας με κάποιον τρόπο τη sim για να χωρέσει στο i4)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...