Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To αν απαντάει ο ίδιος αυτοπροσώπως κανείς δεν μπορεί να το γνωρίζει. Ωστόσο, παραμένει είδηση για το λόγο ότι το mail του jobs είναι επίσημο και όποιος και να κρύβεται από πίσω παραμένει επίσημο. Τα headers κτλπ είναι ελεγμένα, οπότε πράγματι προέρχεται από το mail του Jobs. Έστω και ο Jobs να μην απάντησε, κάποιος από την Apple το έκανε (αν και φαντάζομαι λίγο δύσκολο να έγραψε κάποιος αυτή την απάντηση ξέροντας ότι θα γίνει βούκινο χωρίς να πάρει κάποια είδους έγκριση) οπότε τα λόγια του έχουν βαρύτητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω κάποιους φίλους στην Αμερική οι οποίοι θα έρθουν τον Αύγουστο στην Ελλάδα για διακοπές.

Εάν τους το παραγγείλω ξέρει κανείς αν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με την συσκευή που θα μου φέρουν? Δεν ενδιαφέρομαι τόσο πολύ για την εγγύηση όσο για το αν θα παίζει η συσκευή στα εδώ mobile δίκτυα.

Θα χρειαστεί να κάνω jailbreak ή κάτι αντίστοιχο?

Το λέω γιατί εκεί κοστίζει μόνο 200$ οπότε σίγουρα αξίζει να τους βάλω στον κόπο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιανδήποτε απάντηση :-)

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιους φίλους στην Αμερική οι οποίοι θα έρθουν τον Αύγουστο στην Ελλάδα για διακοπές.

Εάν τους το παραγγείλω ξέρει κανείς αν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με την συσκευή που θα μου φέρουν? Δεν ενδιαφέρομαι τόσο πολύ για την εγγύηση όσο για το αν θα παίζει η συσκευή στα εδώ mobile δίκτυα.

Θα χρειαστεί να κάνω jailbreak ή κάτι αντίστοιχο?

Το λέω γιατί εκεί κοστίζει μόνο 200$ οπότε σίγουρα αξίζει να τους βάλω στον κόπο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιανδήποτε απάντηση :-)

 

Αντώνης

Δεν ξέρω κατά πόσο τελικά το δίνουν 200 δολάρια χωρίς συμβόλαιο, αλλά εδώ δεν θα παίζει θα θέλει ξεκλείδωμα... Αρά θα περιμένεις να βγει το αντίστοιχο εργαλείο..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

@oceansofangels..... 599$ κάνει το 16αρι και 699$ το 32αρι....και ναι είναι κλειδωμένο αλλά μέχρι να στο φέρουν που θα πάει...θα έρθουν και τα κατάλληλα εργαλεία για να το δουλέψεις εδώ...
Link to comment
Share on other sites

To αν απαντάει ο ίδιος αυτοπροσώπως κανείς δεν μπορεί να το γνωρίζει. Ωστόσο, παραμένει είδηση για το λόγο ότι το mail του jobs είναι επίσημο και όποιος και να κρύβεται από πίσω παραμένει επίσημο.

 

Και πως γνωρίζεις πως κάποιος από αυτό το e-mail account όντως απάντησε; Το μόνο που γνωρίζουμε είναι πως κάποιος ισχυρίζεται κάτι τέτοιο, όπως κάποιος άλλος ισχυρίζεται πως τον άφησαν έγκυο εξωγήινοι ή πως είδε το Χριστό να κόβει βόλτες καβάλα σε μια Harley έχοντας στο πίσω κάθισμα τον Elvis ντυμένο κουνέλι. :rolleyes:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αρχισαν τα οργανα απο τους δικομανεις αμερικανους...http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10396:O:O:O:O:O:O

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και πως γνωρίζεις πως κάποιος από αυτό το e-mail account όντως απάντησε; Το μόνο που γνωρίζουμε είναι πως κάποιος ισχυρίζεται κάτι τέτοιο, όπως κάποιος άλλος ισχυρίζεται πως τον άφησαν έγκυο εξωγήινοι ή πως είδε το Χριστό να κόβει βόλτες καβάλα σε μια Harley έχοντας στο πίσω κάθισμα τον Elvis ντυμένο κουνέλι. :rolleyes:

 

Το BGR ισχυρίζεται ότι έχει λάβει τα headers και είναι 100% αυθεντικά. Δεν νομίζω να είπε ψέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θέλω να δω (κ ακόμη δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου!) μόλις βγει κανά update και εξαφανίσει το εν λόγω πρόβλημα τι θα έχουνε μετά να λένε.....
Link to comment
Share on other sites

Το BGR ισχυρίζεται ότι έχει λάβει τα headers και είναι 100% αυθεντικά. Δεν νομίζω να είπε ψέματα :)

 

Ούτε τα headers σημαίνουν τίποτα αφού μπορούν να τροποποιηθούν, ούτε το BGR είναι κανένας θεσμός αξιοπιστίας για να δεχτούμε τους ισχυρισμούς του.

Σκέψου απλά και λογικά. Ο S.Jobs δεν δίνει ούτε επίσημες συνεντεύξεις αρνούμενος οποιαδήποτε επαφή ακόμα και με τεράστια MME, και δεν επιτρέπει σε κανέναν στην εταιρεία του να το κάνει, λες να κάθεται να απαντά στα emails κάθε πιτσιρικά ή του κάθε blogger;

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι ο Steve Jobs (ή τέλος πάντων κάποιος μέσα απο την Apple) απαντά σε emails. Αυτό γινόταν και πολύ παλιά, σταμάτησε για λίγο καιρό και επανήλθε πάλι.

 

Η αλήθεια για το θέμα με το σήμα είναι κάπου στη μέση. Υπάρχει πρόβλημα σίγουρα, το είδα με τα μάτια μου, αλλά δεν είναι νομίζω τόσο σοβαρό όσο το παρουσιάζουν. Αν είσαι δεξιοχειρας δεν πρόκειται ποτέ να σου πέσει η κλήση. Επίσης έχω βρει τηλέφωνα που δεν πέφτει το σήμα με τίποτε. Άρα είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί το πρόβλημα και θα λυθεί. Λίγη υπομονή μόνο. Άλλο να τεστάρεται μια συσκευή απο 10, 50, 100 άτομα και άλλο απο 1-1.5 εκατομμύρια.

 

@ zografos

 

Φίλε το πρόβλημα που περιγράφεις είναι γνωστό και έχει να κάνει με το proximity sensor. Ορισμένοι χρήστες παραπονέθηκαν οτι δεν αναγνωριζει σωστά το τηλέφωνο ότι το έβαλες κοντά για να μιλήσεις οπόταν δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα κάποια κουμπιά να πατιούνται κατα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

P.S: Iphone dont touch this:lol::lol:

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

@ zografos

 

Φίλε το πρόβλημα που περιγράφεις είναι γνωστό και έχει να κάνει με το proximity sensor. Ορισμένοι χρήστες παραπονέθηκαν οτι δεν αναγνωριζει σωστά το τηλέφωνο ότι το έβαλες κοντά για να μιλήσεις οπόταν δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα κάποια κουμπιά να πατιούνται κατα λάθος.

 

Ο proximity sencor μια χαρά δουλεύει. Όταν πλησιάζεις το πάνω μέρος της οθόνης με το χέρι σου ή εν πάση περιπτώσει στο μάγουλο σου σβήνει κανονικά η οθόνη ...

 

Απλά ΑΝ το απομακρύνεις και το ξαναπλησιάσεις, στο χρόνο που κάνει για να ΞαναΣβήσει (ίσως αργεί λίγο περισσότερο από ότι πρέπει) προλαβαίνεις να ... πατήσεις κάποιο κουμπί !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

εαν πιστεψουμε πως οντως δεν ειναι εκεινος και ειναι καποιος ακυρος που δινει απαντησεις με το ονομα του jobs,υπαρχει εστω και ενας που να πιστευει πως δεν θα ειχε κινηθει δικαστικα εναντιον του οποιουδηποτε site που αναπαραγει τετοια θεματα???i don't think so..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εαν πιστεψουμε πως οντως δεν ειναι εκεινος και ειναι καποιος ακυρος που δινει απαντησεις με το ονομα του jobs,υπαρχει εστω και ενας που να πιστευει πως δεν θα ειχε κινηθει δικαστικα εναντιον του οποιουδηποτε site που αναπαραγει τετοια θεματα???i don't think so..:rolleyes:

 

Άν καθόταν να ασχολείται με τον κάθε _α_ά_α που γράφει _α_α_ιές στο net, συγνώμη κι όλας, αλλά δεν θα ήταν CEO, αλλά ΠΕΟ ! :lol: :lol:

 

Είναι δυνατόν ρε παιδιά να πιστεύεται ότι ολόκληρος Jobs κάθεται και απαντά στα email του κάθε _α_ά_α στο net ? Ή έστω, ότι έχει ανθρώπους που το κάνουν ???? Και ειδικά όταν αυτοί δίνουν απαντήσεις που προκαλούν, που σχολιάζονται αρνητικά κλπ κλπ ...

 

Απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

 

Η Apple και ο Jobs πάντα ήταν ιδιαίτερα φειδωλοί και προσεκτικοί στο τι λέγανε, τι δείχνανε και τι διαρρέανε στο net. Όποιος έχει παρακολουθήσει έστω και στοιχειωδώς την πραγματικά εκπληκτική πορεία της εταιρίας, από τη δημιουργία, έως το χείλος της καταστροφής και μέχρι τη σημερινή επιτυχία, τουλάχιστον αυτό το γνωρίζει. Η Apple δε μιλάει εύκολα. Ούτε ON ούτε OFF the record !

Edited by zografos

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Άν καθόταν να ασχολείται με τον κάθε _α_ά_α που γράφει _α_α_ιές στο net, συγνώμη κι όλας, αλλά δεν θα ήταν CEO, αλλά ΠΕΟ ! :lol: :lol:
Αν καθοταν απλως η apple και η καθε μεγαλη εταιρια να παρατηρει οχι τον καθε @@@@ οπως λες αλλα πολλους μαζι με βιντεακια και emails να παιζουν με το ονομα της με "ψευδη" και "εικασιες" τοτε οντως ο εκαστοτε θα ηταν ΠΕΟ και οχι CEO.γνωμη μου παντα:worry:
Link to comment
Share on other sites

εαν πιστεψουμε πως οντως δεν ειναι εκεινος και ειναι καποιος ακυρος που δινει απαντησεις με το ονομα του jobs,υπαρχει εστω και ενας που να πιστευει πως δεν θα ειχε κινηθει δικαστικα εναντιον του οποιουδηποτε site που αναπαραγει τετοια θεματα???i don't think so..:rolleyes:

 

Ξέρεις πόσες τέτοιες ανοησίες για δήθεν "μυστικά mails" και "internal docs" τόσο του Jobs, του B.Gates, του Balmer και όποιου άλλου διάσημου θέλεις, μπορείς να βρεις στο web; Χιλιάδες και συχνά - πυκνά κάποιοι ακόμα πιο ηλίθιοι δημοσιογραφίσκοι τρέχουν και κάνουν τέτοιες μπούρδες ολόκληρα θέματα για τα οποία στη συνέχεια χρήστες σαν και εμάς καθόμαστε και σκοτωνόμαστε φέρνοντάς τα ως ...αποδείξεις. Λες ο καθένας από αυτούς τους ανθρώπους των οποίων το όνομα χρησιμοποιείται να κάθεται να κάνει μηνύσεις στον κάθε κουφιοκέφαλο πιτσιρικά που έγραψε στο site του την κάθε βλακεία του;

 

Μια μεγάλη ανοησία έχει καταντήσει όλο το web με τους χιλιάδες αναμασητές bloggers, τους επίδοξους συνομωσιολόγους και κάθε ηλίθιο που ότι του κατέβει στο μυαλό το γράφει ενώ από πίσω του τρέχουν άλλοι που τα διαβάζουν τα πιστεύουν και τα αναμεταδίδουν κάνοντας την κάθε ραδιοαρβύλα είδηση. Σε αντίθεση με το παρελθόν, σήμερα το δύσκολο δεν είναι να βρεις στο internet την πληροφορία που θέλεις αλλά να μπορέσεις να φιλτράρεις και να διαχωρίσεις τις λίγες σωστές από τις εκατομμύρια ανοησίες και εικασίες που αναδημοσιεύονται και αναδημοσιεύονται και πάει λέγοντας. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με το παρελθόν, σήμερα το δύσκολο δεν είναι να βρεις στο internet την πληροφορία αλλά να μπορέσεις να φιλτράρεις και να διαχωρίσεις τις λίγες σωστές από τις εκατομμύρια ανοησίες και εικασίες που αναδημοσιεύονται και αναδημοσιεύονται και πάει λέγοντας. :lol:

 

Απόλυτα σωστό !

 

Κάπως έτσι περιγράφω το net στους αδαείς φίλους ... Το net πραγματικά περιέχει τα πάντα, αλλά θέλει καλό φιλτράρισμα για να τα βρεις ανάμεσα στη σαβούρα !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα/Καλημέρα σας...

Κάθομαι διαβάζω όλα αυτά τόσες μέρες για το νέο μηλόφωνο...

Ποτέ δεν είχα προιον της apple,και μάλλον το iphone4 θα είναι το πρώτο μου.

Αλλά όλη αυτη την βαβούρα γύρω από το θέμα δεν την πολυπιστευω.

Ήδη ο κ.Ζωγράφος μας λέει ότι δεν είχε κανένα πρόβλημα,και τα βίντεο από το Public αυτό δείχνουν.

Ναι,το δέχομαι ότι πώς κάπου υπάρχουν προβλήματα.Δεν είμαι ηλεκτρονικός για να ξέρω,αλλά καλώς ή κακώς αφού έχει το σώμα του για κεραία,λογικό είναι να χάνει άμα το πιάνεις.

Σήμερα,κρατούσα σφιχτά το nokia μου στο σημειο της κεραίας και έπεσε το σήμα.Κάναμε το ίδιο με ένα Sony Ericsson ενός φίλου,και έφτασε στο σημειο να πει πώς δεν υπάρχει δίκτυο...

Δηλαδή τα τηλέφωνά μας είναι άχρηστα και πρέπει να ζητήσουμε αντικατάσταση?

Δεν νομίζω....

Ακόμα,αν το μηλόφωνο λειτουργεί χωρίς προβλήματα σε voda/cosmote/wind,τί μας νοιάζει εμάς αν κάνει προβλήματα με την at&t κτλ?

Γι αυτό δεν μπορώ να διαβάζω τόση λάσπη που πέφτει,χωρίς κανένας από όλους αυτούς να έχει πιάσει το κινητό.

 

Ουφ,τα είπα και ησύχασα...

 

Καλή σας νύχτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα,αν το μηλόφωνο λειτουργεί χωρίς προβλήματα σε voda/cosmote/wind,τί μας νοιάζει εμάς αν κάνει προβλήματα με την at&t κτλ?

Γι αυτό δεν μπορώ να διαβάζω τόση λάσπη που πέφτει,χωρίς κανένας από όλους αυτούς να έχει πιάσει το κινητό.

 

Ουφ,τα είπα και ησύχασα...

 

Καλή σας νύχτα....:)

 

Εσύ τα είπες αλλά και στην Ελλάδα είναι έντονο το πρόβλημα!!

Στα κινητά που αναφέρεις πρέπει να προσπαθήσεις να το κάνεις γιατί η κεραία είναι εσωτερική και δεν την ακουμπάς και όπως έχουμε καταλάβει εν μέρη είναι λογικό, αλλά στην περίπτωση του iPhone που η κεραία έρχεται σε άμεση επαφή με το χέρι είναι χειρότερο το πρόβλημα και δεν μπορείς καν να μιλήσεις όπως λένε οι χρήστες..

Δες εδώ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3226790#post3226790

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η επίσημη διάψευση των δήθεν απαντητικών e-mails του S.Jobs. Δια στόματος του PR τμήματος της Apple ήρθε η διάψευση στο CNN και άλλα μεγάλα μέσα.

 

http://tech.fortune.cnn.com/2010/07/01/apple-pr-steve-jobs-iphone-4-conversation-is-a-fake/

 

Και το ακόμα πιο αστείο αν και αναμενόμενο η δήλωση του AppInsider που δημοσίευσε αυτές τις απαντήσεις, πως κάποιος τους ζητούσε χρήματα για να τους πουλήσει τα κείμενα των δήθεν διαλόγων με τον S.Jobs. Έτσι για να καταλαβαίνουμε τι ανοησίες διαβάζουμε καθημερινά στο web και πόσο βάση θα πρέπει να τις δίνουμε. Η ανοησία σε όλο της το μεγαλείο. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

τελικα φανηκε αν κοιτανε οι εταιριες τι γραφει ο καθενας @@@@@@ στο net..αμεση απαντηση,αντε να δουμε και τα επομενα επεισοδεια του εργου iphone 4 και ποια θα ειναι η καταληξη του.και μηπως λεω μηπως δεν ειναι ανοησιες ολα αυτα που βγαiνουν στη φορα σιγα σιγα με προβληματα και λοιπα? Edited by original21paul
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο απο την επίσκεψη μου στο Apple Store Regent Street.

 

http://www.youtube.com/user/ChPhCh#p/a/u/1/Hd49Nfwd_Ds

 

http://www.youtube.com/user/ChPhCh#p/a/u/2/-L8t4u5IxrU

 

http://www.youtube.com/user/ChPhCh#p/a/u/0/59mRXOreSDU

 

Απλά να πω ότι έχω βρει και τηλέφωνα που ΔΕΝ παρουσιάζουν το πρόβλημα οπόταν περιμένω ότι είναι κάτι που θα διορθωθεί στο άμεσο μέλλον απο την Apple.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!μια ερωτηση θελω να κανω και πλεον να σιγουρευτω για το κινυτο οπου θελω να το παρω απο την αγγλια απο την apple..εχω διαβασει σε καποια site και μεσα σε αυτα και στο site της apple,οτι το κινυτο το πουλανε σκετη συσκευη ξεκλειδωτη!δηλαδη αυτο σημαινει οτι το αγοραζω,βαζω την ελληνικη sim στο κινυτο και δουλευει κανονικοτατα σαν να το ειχα παρει απο τον γερμανο ή απο την vodafone απο εδω απ την ελλαδα?ή θα εχει αλλα προβληματα?θελω να μου απαντισει καποιος σιγουρα για το θεμα του "unlocked" που διαβαζω σε ολα τα site και πανω απ ολα της apple!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!μια ερωτηση θελω να κανω και πλεον να σιγουρευτω για το κινυτο οπου θελω να το παρω απο την αγγλια απο την apple..εχω διαβασει σε καποια site και μεσα σε αυτα και στο site της apple,οτι το κινυτο το πουλανε σκετη συσκευη ξεκλειδωτη!δηλαδη αυτο σημαινει οτι το αγοραζω,βαζω την ελληνικη sim στο κινυτο και δουλευει κανονικοτατα σαν να το ειχα παρει απο τον γερμανο ή απο την vodafone απο εδω απ την ελλαδα?ή θα εχει αλλα προβληματα?θελω να μου απαντισει καποιος σιγουρα για το θεμα του "unlocked" που διαβαζω σε ολα τα site και πανω απ ολα της apple!

 

Δημήτρη αυτή την περίοδο το κύριο πρόβλημα που απασχολεί δεν είναι το unlocked (που είναι έτσι και αλλιώς στην Αγγλία εφόσον αγοραστεί από Apple Store) αλλά το κατά πόσο θα έχει το πρόβλημα της λήψης σήματος.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα εχω κανενα προβλημα οσον αφορα το ξεκλειδωμα οπως ειχα με το 3G και το 3Gs οπου δεν μπορουσα να βαλω ελληνικη sim με τπτ και αναγκαστικα και το πουλησα..

και οσον αφορα το σημα,αυτο θα ειναι θεμα κινιτου και πως θα το κρατας στο χερι σου απ οτι εχω καταλαβει..σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...