Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω διάθεση για αντιπαραθεσεις αλλα σε διαβαζω εδω και καιρό σε ολα τα σχετικα με την apple θεματα.

Εχεις ενα τρομερος μενος εναντιον οποιουδηποτε προιντος προερχεται απ αυτην την εταιρεια και μαλιστα χωρις να εχεις υπάρξει ποτε κατοχος ενος απ αυτα.

 

Κρινεις πραγματα που δεν τα γνωριζεις εξ ιδίων.

 

Δεν βλαπτει να βλεπουμε τα πραγματα με περισσοτερη αντικειμενικοτητα.

To iPhone 4 ειναι ενα καταπληκτικο τηλεφωνο.

Ομως επειδη δεν κανει σε μενα και δεν σκοπευω να το αγοράσω θα πρεπει να το βγαλω σωνει και καλα αχρηστο;

 

Η apple δεν εχει βγαλει ποτε ως τωρα προβληματικο προιόν. Ειναι κατι για το οποιο φημιζεται, οπως φημιζεται για τις βασικες ελειψεις.

 

 

εβγαλε τωρα ομως οποτε καλο θα ειναι να ειμαστε λικαι επιφυλακτικοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα η εαν υπαρχει αλλο θεμα ξεχωριστο για το ασπρο iphone4 αλλα θα ρωτησω κατι που δεν εχω δει αλλου:μηπως το ολο κατασκευαστικο προβλημα στο ασπρο ειναι αυτο που ολοι παρατηρησαν πανω απο το ακουστικο,το οποιο εαν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει στο μαυρο?
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια κατασκευή έχουν και τα δύο. Τα ίδια πράγματα υπάρχουν και στο ένα και στο άλλο πάνω από το ακουστικό. Απλά στο άσπρο φαίνεται λόγω του χρώματος.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις το sar του iphone 4???

 

Το διάβασα σε ένα review ότι είναι 1,17

Εγώ τουλάχιστον το θεωρώ πολύ υψηλό για να έχει τόσο προβληματικό σήμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα σε ένα review ότι είναι 1,17

Εγώ τουλάχιστον το θεωρώ πολύ υψηλό για να έχει τόσο προβληματικό σήμα

 

Λέγονται συνέχεια τα ίδια και τα ίδια πράγματα....

Δεν υπάρχει "προβληματικό σήμα"...

Το σφάλμα είναι στην επιλογή του σήματος,και όχι στο ότι δεν έχει καλή κεραία το κινητό,γι αυτό είναι και θέμα software...

Όσο για το sar,κάπου είδα πίνακα σύγκρισης,και είδα πώς μερικά της κατηγορίας του,έχουν μεγαλύτερο δείκτη από το iphone...

Link to comment
Share on other sites

Λέγονται συνέχεια τα ίδια και τα ίδια πράγματα....

Δεν υπάρχει "προβληματικό σήμα"...

Το σφάλμα είναι στην επιλογή του σήματος,και όχι στο ότι δεν έχει καλή κεραία το κινητό,γι αυτό είναι και θέμα software...

Όσο για το sar,κάπου είδα πίνακα σύγκρισης,και είδα πώς μερικά της κατηγορίας του,έχουν μεγαλύτερο δείκτη από το iphone...

 

Το γεγονός ότι πολλά άλλα smartphones όπως τα περισσότερα android της HTC έχουν χάλια SAR δεν σημαίνει ότι το Sar του Iphone είναι χαμηλό

Για μένα οτιδήποτε πάνω από 1 είναι υπερβολικό.Γι'αυτό άλλωστε μιλάω συνέχεια με bluetooth

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι πολλά άλλα smartphones όπως τα περισσότερα android της HTC έχουν χάλια SAR δεν σημαίνει ότι το Sar του Iphone είναι χαμηλό

Για μένα οτιδήποτε πάνω από 1 είναι υπερβολικό.Γι'αυτό άλλωστε μιλάω συνέχεια με bluetooth

 

http://www.phonearena.com/htmls/FCC-greets-the-Apple-iPhone-4-heres-an-SAR-comparison-article-a_11766.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεχνάμε όμως πως το SAR διαμορφώνεται και από την ισχύ εκπομπής και λήψης της κεραίας UMTS της συσκευής. Επομένως ενδεχόμενη αύξηση της ισχύος όπως φημολογείται θα έχει άμεση επίδραση στις τιμές του δείκτη SAR.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Τα εχει δωσει ενα μελος εδω στο myphone σε παλιοτερο ποστ και τα ειχα κρατησει.

 

Frequency Band Body Head EU 10g SAR Limit (W/kg)

EGSM 900 0.74 0.66 2.0

GSM 1800 0.28 0.59 2.0

UMTS I 2100 0.36 0.93 2.0

UMTS VIII 900 0.74 0.66 2.0

Wi-Fi 0.05 0.36 2.0

 

Στην σελιδα 7 απο 28 τα λεει αναλυτικα για Ευρωπη και Αμερικη...

http://manuals.info.apple.com/en_US/iPhone_4_Important_Product_Information_Guide.pdf

Link to comment
Share on other sites

γιατι πλεον τα "καλα" κινητα τα βγαζουν με τοσο μεγαλο sar??

τo N95 ηταν το τελευταιο με μικρο sar μου φαινετε....

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω οτι εκτός απο το πρόβλημα στο θέμα σήματος, κάτι που το είχε και το 3gs , (προσωπικά το δικό μου είχε) θα λυθεί και για το 4G, λίγη υπομονή, μην ξεχνάμε οτι και για το λευκό 3gs λέγανε οτι γίνεται ροζ με την χρήση απο πίσω αλλα και εγώ και 2 φιλαράκια μια χαρά ειναι και λιώνουμε αρκετά..

Πολλά απο αυτά μπορεί να είναι και λίγο λάσπη, οχι οτι δεν εχει προβλημα με το σημα αλλα με το οτι σπαει αν πεσει κάτω και τέτοια..

Τέλος η ερώτησή μου, θα το έχουμε στα χέρια μας τα Ελληνόπουλα τον Σεπτέβμρη ή θα αργήσει όπως το ipad!!

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά. Μην το σκέφτεστε καν να το αγοράσετε. Εδώ αν το βάλεις στο μπλέντερ διαλύεται. Απαράδεκτο!

 

απο τα καλύτερα ποστς! :lol:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια κατασκευή έχουν και τα δύο. Τα ίδια πράγματα υπάρχουν και στο ένα και στο άλλο πάνω από το ακουστικό. Απλά στο άσπρο φαίνεται λόγω του χρώματος.
εγω παντως δεν βλεπω τιποτα σε ολα τα μαυρα,τουλαχιστον τρυπουλες η κενα θα επρεπε να ξεχωριζουν..(να σημειωσω πως σκεφτομαι αν θα το παρω ενω συχαινομαι 3gs και 3g λογω σχηματος και ογκου περισσοτερο) Edited by original21paul
Link to comment
Share on other sites

απο τα καλύτερα ποστς! :lol:

 

χαχαχα !!! αυτός ο ΄will it blend΄ δεν παίζεται....

 

 

 

Παρεπτόντως γιατί διάβασα κάποια άκυρα πόστ στην προηγούμενη σελίδα που με πειραξαν...

Φίλοι Haters... βρείτε καμιά δουλειά να κάνετε ρε...άντε γιατί παρατράβηξε το κακό.η πάρτε iPhone και πείτε μας την γνώμη σας η κάντε την δουλειά σας κ αφήστε αυτό το τοπικ σ αυτούς που τους πέφτει λόγος!

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

οντως εχουν πεσει ολοι και κατηγορουν την apple μιλαμε για το μισος.

 

Δεν είναι "μίσος". Είναι αποτέλεσμα του συμπλέγματος "έχω πάντα δίκιο και την έχω και μεγαλύτερη (την γνώμη)", ενός συμπλέγματος που κυριαρχεί στο web. Είμαι βέβαιος πως αν για παράδειγμα σχολιαζόταν κάποιο Windows Mobile ή ότι άλλο διάσημο κινητό πολλοί από εμας θα είμασταν στα εκεί topics κατεβάζοντας καντήλια στην Microsoft. Η ανοησία του οπαδισμού και της βλακώδους αντιπαράθεσης δηλαδή σε όλο της το μεγαλείο. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

κατανταει κουραστικο παντos. Σε όλα τα φόρουμ βλέπω τελευταίες μέρες να γίνεται πανικός με κατηγορίες για το μηλοφωνο. Τελικά την διαφήμιση που ήθελε την έκανε ο jobs όλοι μιλάνε για το τηλέφωνο του.
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά σου πάντως σίγουρα δεν πρέπει να έχει πρόβλημα... γι'αυτό άλλωστε την υποστηρίζεις τόσο...

 

@all Καλημερα :)

 

@bouss

Πραγματικα φιλε μου δεν μπορω να καταλαβω και σενα και ολους αυτους που μπαινουν στο συγκεκριμενο thread που αφορα το iphone. Μπαινετε για να κανετε τι, να κατηγορησετε τη συσκευη και την εταιρια που το κατασκευαζει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Ο φιλος μας ο CarpeNoctum γραφει εχοντας τη συσκευη στην κατοχη του, και εχει προσωπικη αποψη. Εσυ και ολοι εσεις που το κατηγορειτε δεν εχετε καν τη συσκευη. Πιθανον να πιασατε στα χερια σας καποτε μια, αλλα ειναι αυτο αρκετο για να κρινεις μια συσκευη ? Εχει προσωπικη αποψη και κυριως εχει πειρα στο συγκεκριμενο λειτουργικο και μπορει και βλεπει και κανει πραγματα μαυτο που πολλοι δεν γνωριζουν πως να το κανουν. Οτι γραφει το γραφει γιατι το γνωριζει και οχι γιατι το ακουσε η το διαβασε σε καποιο blog. Αρα λοιπον τι νομιζετε ? Οτι ειστε εξυπνοι ολοι εσεις που δεν αγορασατε τη συσκευη και ειμαστε βλακες ολοι εμεις που μας κοροιδεψε, μας ξεγελασε ο Steve Jobs και μας εβαλε να την αγορασουμε ? Ε λοιπον ναι, ειμαστε βλακες, μας ξεγελασαν και αγορασαμε σκαρτο πραγμα. Με δικα μας λεφτα το αγορασαμε, με τη θεληση μας και δεν εχουμε αναγκη κανεναν απο εσας να μας λεει συνεχεια ποσο λαθος καναμε. Αφηστε μας να ζουμε στο ψεμα. Δεν θελουμε επιτελους να μας ανοιξετε τα ματια. Θελουμε να ζουμε στο σκοταδι. Τοσο δυσκολο σας ειναι αυτο ? Εσεις τωρα τι θελετε ? :worry:

Αληθεια τι συσκευη διαθετεις αυτη τη στιγμη? Οτι και να διαθετεις γιατι δεν πας στο αντιστοιχο thread επιτελους να γραψεις για τη συσκευη σου, μπας και βοηθησεις κανεναν αλλο χρηστη της που πιθανως θα εχει καποια απορια και θα χρειαζετε βοηθεις ? Γιατι εμεις ξερεις αυτο κανουμε εδω, αλλα και σε ολη την υποπεριοχη Apple. Συζηταμε τα διαφορα προβληματα μεταξυ μας και βρισκουμε λυσεις βοηθωντας ο ενας τον αλλο. Κατι μαλλον που εσεις δεν εχετε αναγκη, μια και εχετε την απολυτη συσκευη, χωρις προβληματα, με τελειο λειτουργικο, ανθεκτικη και διαχρονικη, αψεγαδιαστη. :wacko:

Βαρεθηκαμε πια να σας βλεπουμε ολους εσας να κανετε βολτα απο thread σε thread και να κατηγορειτε την Apple και το iPhone. Κατι πιο εποικοδομητικο δεν εχετε να κανετε ? Εμας μας αρεσει, μας εξυπηρετει και ικανοποιει τις αναγκες μας και θα συνεχισουμε να το αγοραζουμε και το 4 και το 5 και το 1005. Και θα τα αγοραζουμε επειδη γουσταρουμε. Και οταν εμεις αισθανθουμε οτι δεν μας ικανοποιει πια, οτι ειναι περα απο τις "δικες μας" προσδοκιες και αναγκες, και οχι τις δικες σας, επειδη εμεις θα το θελουμε και οχι επειδη εσεις προσπαθειτε να μας πεισετε, τοτε ΝΑΙ, θα αλλαξουμε εταιρια, λειτουργικο, μοντελο, χρωμα κοκ. Τοτε και μονο τοτε. Αν σας αρεσει καλως. Αν παλι δεν σας αρεσει δεν μας απασχολει. :cool:

Φτανει πια λοιπον. Σταματηστε να ασχολειστε με κατι τοσο αχρηστο, με κατι που τοσο "μισειτε" και ασχοληθειτε με κατι αλλο. Δεν θελουμε να μας λετε τα ιδια και τα ιδια, σας βαρεθηκαμε :mad:

 

Ζητω συγγνωμη απο τους Mods για το :offtopic: αλλα αυτο πια εχει καταντησει κουραστικο. Αντι να διαβαζουμε κατι ενδιαφερον για τη συσκευη αναλωνομαστε με το αν ειναι αχρηστη η οχι, αν μας κοροιδεψε ο Jobds, αν ειμαστε βλακες που την αγορασαμε (ναι το διαβασαμε και αυτο σε καποιο ποστ), αν, αν, αν ................ Ε δεν παει αλλο αυτο, κουραστηκαμε πια. Κριτικη σε χαρακτηριστικα συσκευης, λειτουργικου και δυνατοτητων τους, ναι να γινεται. Αλλα να postαρουμε απλως, κατηγορωντας προιοντα και ανθρωπους γιατι ειναι κατοχοι, ε τι να λεμε τωρα :X

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα το πω και εγώ (κ παρακαλώ ΑΝ γίνει η εκκαθάριση να διαγραφεί και το παρόν post) αλλά θεωρώ μόνους και μοναδικούς υπεύθυνους για όλο αυτό που γίνεται στο εν λόγω τοπικ αλλά και σε άλλα (βλ. τη συνάντηση στα public σήμερα) τους mods και τον admin του myphone.gr.

 

Κύριοι και η διαγραφή posts μέσα στο πρόγραμμα είναι.....Κ ΤΟ BAN επίσης!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα... :)

 

το προβλημα του αδυνατου σηματος αλλα και του wifi που χανεται ειναι υπαρκτο αλλα το γεγονος πως δεν το εχουν ολα σημαινει οτι κατι εχει συμβει.

 

Οντως υπαρχουν Αιφον4 που δεν χανουν ΠΟΤΕ σημα.

μετα απο μια προχειρη περιηγηση μου στο διαδικτυο καταλαβα οτι αυτο εχει να κανει με σχεδον ολα τα κινητα (πλην ελαχιστων) που ειναι κατασκευασμενα την 25η εβδομαδα του ετους, ενω αυτα στις αλλες (21,22,23,24,)παρουιαζουν ναι με το προβλημα αλλα σποραδικα...

 

υπαρχει δε μια εβδομαδα η 26η,οπου σχεδον ολα τα ΑιΦον4 δεν εχουν το προβλημα...

 

αρα ,οπως με περσυ και για οσους γνωριζουν σε βαθος απο προιοντα apple, που οι οθονες στα 3gs ηταν κιτρiνες αλλα μετα την εβδομαδα 33 ολα οκ,ετσι και φετος αρχικα εγιναν καποια λαθακια.

 

δεν ξερω αν κανω λαθος εγω και αν φτιαξει με fix αλλα ετσι πιστευω...αν με διαψευσει ο Στηβ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

τα ιδια παλια εχουν γινει με τα yellow tint /MBP displays κλπ...

 

πιστευω στην Ελλαδα και γενικα υπολοιπη Εΰρωπη που μαλλον παιρνουμε την 2η ᾽᾽μπακια᾽᾽ δεν θα υπαρχει το προβλημα.

 

απλα καταθετω την εμπειρια μου μετα απο 20 σχεδον Αιφον που εχουν περασει απο τα χερια μου...και γενικα πανω απο 30 προιοντα Apple....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Pik Θυμισε μου πως βλέπουμε τη βδομάδα κατασκευής...ευχαριστω!καλημερες!
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειναι το 4ο και 5ο νουμερο του serial number...

 

ενναλακτικα μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο το site :)

 

ξαναλεω ομως δεν ειναι σιγουρο οτι καποιος εχει συσκευη με το προβλημα.

απλα σε συγκεκριμενες παρτιδες ειναι πιο μεγαλη η πιθανοτητα.

Εσυ Ντινουλι τελικα εχεις κανει τα δικα σου τεστ;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειναι το 4ο και 5ο νουμερο του serial number...

 

ενναλακτικα μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο το site :)

 

ξαναλεω ομως δεν ειναι σιγουρο οτι καποιος εχει συσκευη με το προβλημα.

απλα σε συγκεκριμενες παρτιδες ειναι πιο μεγαλη η πιθανοτητα.

Εσυ Ντινουλι τελικα εχεις κανει τα δικα σου τεστ;

 

Pik μου αν το ειχα λες να μην εγραφα εμπεριστατωμενη άποψη;;ετσι θα το αφηνα; :)

Ελπιζω να το εχω την αλλη βδομαδα...κ οσο κ να πεις απο το 2G θα μου καλοφανει!αν κ δεν μπορω να το αποχωριστω!κλαψ...

Απλα ενοχλουμαι αρκετα απο τα γκρινιαρικα μηνυματα καποιων κ με κανουν να κραταω τις αποψεις μου μεχρι να το παρω τουλαχιστον... :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...