Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δει καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας ή καλύτερη διαχείρηση μνήμης.στην έκδοση 5.0?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οριστε η απαντηση

 

Ίσος αν κλείσεις τα πάντα και με λίγη χρήση. Γιατί εμένα το iOS 5 μου φαίνεται ποιο ενεργοβορο από το iOS 4?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το iphone..οποια εκδοση ios και να περασω μετα απο κανα 10λεπτο μου μπαινει μονο του σε recovery mode..τωρα εχει την 4.3.5 και μετα απο 10 λεπτα παει εκει και δεν κανει τιποτα..και οταν ειχα την 4.3.3 παλι το ιδιο εκανε..ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο και πως θα λυθει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

είμαι σχετικά νέο κάτοχος Iphone 4, NOT JB!!!

Η έκδοση που το έχω είναι αυτή της αγοράς του(1η Σεπτεμβρίου), 4.3.3.

Ρωτάω εσάς που είστε advanced users, να περάσω την 5?

Είναι σταθερή?:confused:

ή θα έχω θεματάκια....:worry:

Περιμένω την ειλικρινή σας απάντηση..:D

Έχω διαβάσει τα πλεονεκτήματα της 5, απλά θα ήθελα στη πράξη να μου πείτε τί κερδίζω...

 

thanks apriori!

 

P.S. : Η άτοιμη η αναφορά μηνυμάτων? Παίζει επιτέλους?:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

είμαι σχετικά νέο κάτοχος Iphone 4, NOT JB!!!

Η έκδοση που το έχω είναι αυτή της αγοράς του(1η Σεπτεμβρίου), 4.3.3.

Ρωτάω εσάς που είστε advanced users, να περάσω την 5?

Είναι σταθερή?:confused:

ή θα έχω θεματάκια....:worry:

Περιμένω την ειλικρινή σας απάντηση..:D

Έχω διαβάσει τα πλεονεκτήματα της 5, απλά θα ήθελα στη πράξη να μου πείτε τί κερδίζω...

 

thanks apriori!

 

P.S. : Η άτοιμη η αναφορά μηνυμάτων? Παίζει επιτέλους?:confused:

 

Η αναφορά φίλε μου δεν υπάρχει όπως και στο iOS 4. Η γνώμη μου είναι να περάσεις το iOS 5, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Θα κερδίσεις κάποιες νέες λειτουργίες οι οποίες έχουν γραφτεί παντού(μην τα ξαναλέμε).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο μπορούμε να δούμε σε ποιον πάροχο είναι κλειδομενη η συσκευή;εμένα το μοντέλο είναι mc603b δοκίμασα μια κάρτα AT&T και μια O2 και τίποτα. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Ευχαριστω
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Θα χασεις το jailbreak αν την κανεις τωρα.

Εγω παντος παραμενω σε 4.3.3 μεχρι να βγει unteathered στην 5.

Δε χανεις τιποτα σπουδαιο, τα notifications μονο που ουτος η αλλος μια χαρα ειναι κ τα baloons..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα,

έχω παρατηρήσει το εξής:

είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε ασύρματο, κάνω browsing κανονικά δεν έχω θέμα.

Όταν πατήσω το power button, σβήσει η οθόνη και όταν μετά από 5-6 δευτερόλεπτα το ξαναπατήσω πάλι για να το ανοίξω, μέχρι να κάνω δεξιά το slide bar δε μου δείχνει την ένδειξη του ασύρματου , αλλά του 3g ..

κάνοντας δεξιά το slide bar Για να το ξεκλειδώσω, μετά από το πολύ 1 sec βλέπω την ένδειξητου ασύρματου...

Συμβαίνει και σε εσας...???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα,

έχω παρατηρήσει το εξής:

είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε ασύρματο, κάνω browsing κανονικά δεν έχω θέμα.

Όταν πατήσω το power button, σβήσει η οθόνη και όταν μετά από 5-6 δευτερόλεπτα το ξαναπατήσω πάλι για να το ανοίξω, μέχρι να κάνω δεξιά το slide bar δε μου δείχνει την ένδειξη του ασύρματου , αλλά του 3g ..

κάνοντας δεξιά το slide bar Για να το ξεκλειδώσω, μετά από το πολύ 1 sec βλέπω την ένδειξητου ασύρματου...

Συμβαίνει και σε εσας...???

Καλημέρα.

Σε όλους το ίδιο είναι και δεν νομίζω να είναι κάποιο πρόβλημα ή bug. Αν δεν κάνω λάθος αυτό συμβαίνει από προηγούμενες εκδόσεις του iOS 4.x.x.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα,

έχω παρατηρήσει το εξής:

είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε ασύρματο, κάνω browsing κανονικά δεν έχω θέμα.

Όταν πατήσω το power button, σβήσει η οθόνη και όταν μετά από 5-6 δευτερόλεπτα το ξαναπατήσω πάλι για να το ανοίξω, μέχρι να κάνω δεξιά το slide bar δε μου δείχνει την ένδειξη του ασύρματου , αλλά του 3g ..

κάνοντας δεξιά το slide bar Για να το ξεκλειδώσω, μετά από το πολύ 1 sec βλέπω την ένδειξητου ασύρματου...

Συμβαίνει και σε εσας...???

Aπό την πρώτη μέρα που το έχω (2η μέρα στην Ελλάδα) σε όλες της εκδόσεις που του έχω βάλει (από ios 4.xx έως και την καινούργια 5αρα) το ίδιο πράγμα βλέπω .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Aπό την πρώτη μέρα που το έχω (2η μέρα στην Ελλάδα) σε όλες της εκδόσεις που του έχω βάλει (από ios 4.xx έως και την καινούργια 5αρα) το ίδιο πράγμα βλέπω .

 

Ωραία τότε..

μιας που είσαι και πολύ πιο πεπειραμένος από μένα, έχω και το εξής θέμα:

έχω όλες τις ειδοποιήσεις ενεργές και στις Γενικές Ρυθμίσεις αλλά και στις Ρυθμίσεις συγκεκριμένης εφαρμογής(FaceBook),

γιατί κάποιες φορές μου έρχονται οι ειδοποιήσεις ακόμα και όταν το τηλ είναι σε αναμονή (με μαύρη οθόνη δηλαδή) και άλλες πρέπει να μπω στην εφαρμογή μέσα???

Να σημειωθεί ότι και στις 2 περιπτώσεις είτε θα είμαι συνδεδεμένος σε wifi είτε θα έχω 3g, θέλω να πω ότι ΠΑΝΤΑ έχω πρόσβαση στο internet...

 

Είναι κάποιο bug του application...?

Το κάνει και σε άλλα παιδιά?

 

Σας ευχαριστώ...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα,

έχω παρατηρήσει το εξής:

είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε ασύρματο, κάνω browsing κανονικά δεν έχω θέμα.

Όταν πατήσω το power button, σβήσει η οθόνη και όταν μετά από 5-6 δευτερόλεπτα το ξαναπατήσω πάλι για να το ανοίξω, μέχρι να κάνω δεξιά το slide bar δε μου δείχνει την ένδειξη του ασύρματου , αλλά του 3g ..

κάνοντας δεξιά το slide bar Για να το ξεκλειδώσω, μετά από το πολύ 1 sec βλέπω την ένδειξητου ασύρματου...

Συμβαίνει και σε εσας...???

 

οχι σε 'μενα δεν συμβαινει αυτο, δειχνει παντα wifi (δεν εχω JB, καθαρη εγκατασταση IOS 5)

Link to comment
Share on other sites

οχι σε 'μενα δεν συμβαινει αυτο, δειχνει παντα wifi (δεν εχω JB, καθαρη εγκατασταση IOS 5)

 

να' τα μας....

μη μας λές τέτοια τώρα..

Με έχουν πιάσει αυτές οι : ανασφάλεις γιατί μου έφαγε μια τουμπίτσα...:mad::mad::mad:

 

Αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Συνδέομαι κανονικά...browsing Κανω... και γενικά όπως ήταν!

μόνο αυτό παρατηρώ...

 

και με τα Notification παιδιά του Facebook παιδιά...

Τί γίνεται...

Σας έρχονται πάντα???

ή πρέπει να μπαίνεται στο application?

Του whatsapp μου έρχονατι πάντα...!!!

Άρα δε τίθεται θέμα hardware...!:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

να' τα μας....

μη μας λές τέτοια τώρα..

Με έχουν πιάσει αυτές οι : ανασφάλεις γιατί μου έφαγε μια τουμπίτσα...:mad::mad::mad:

 

Αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Συνδέομαι κανονικά...browsing Κανω... και γενικά όπως ήταν!

μόνο αυτό παρατηρώ...

 

και με τα Notification παιδιά του Facebook παιδιά...

Τί γίνεται...

Σας έρχονται πάντα???

ή πρέπει να μπαίνεται στο application?

Του whatsapp μου έρχονατι πάντα...!!!

Άρα δε τίθεται θέμα hardware...!:confused:

 

φυσικα και δεν εχεις προβλημα

το wifi μπαινει σε sleep mode οταν κλεινει η οθονη (δεχεσαι κανονικα push), για εξοικονομηση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

Με τα notifications του Fb άλλες φορές έχω θέμα (δεν μου της δείχνει απλά στο notification center αλλά μου βγάζει το 1 -2 όσες ενημερώσεις έχω στο fb ) άλλες οχι ...9/10 φορές δουλεύει κανονικά .

Αυτό γίνεται μόνο με το facebook , με το foursquare,kik messenger ,twitter όλα μου τα βγάζει κανονικά .

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια μου έρχονται συνεχεία notifications του Fb από το farmvile πώς μπορώ να τα απενεργοποιήσω , έχω το iphone 4 με ios5.
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως εξακολουθεί να μη λειτουργεί σωστά το push notification Του Facebook...

έχω φτάσει στο σημείο να υποπτεύομαι μην έχει πάθει τίποτα το τηλέφωνο...!

Τα βάσανά μου!

Αυτή η άτιμη η τούμπα που έφαγε...Νομίζω προ τούμπας μου τα έδειχνε όλα, ΑΛΛΑ πέρασα μια καινούργια έκδοση μετά από τη τούμπα...οπότε δε μπορώ να καταλάβω αν φταίει το hardware ή το software...

 

ΔΕΝ ΕΧΩ παρατηρήσει κάποιο άλλο θέμα ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ....και όπως είπα και πιο πριν , τα push notifications Του whatsapp παίζουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

έχεις κάποιος από τη παρέα θέματα αντίστοιχα...?!

 

Heeeeelp!!!:blink:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως εξακολουθεί να μη λειτουργεί σωστά το push notification Του Facebook...

έχω φτάσει στο σημείο να υποπτεύομαι μην έχει πάθει τίποτα το τηλέφωνο...!

Τα βάσανά μου!

Αυτή η άτιμη η τούμπα που έφαγε...Νομίζω προ τούμπας μου τα έδειχνε όλα, ΑΛΛΑ πέρασα μια καινούργια έκδοση μετά από τη τούμπα...οπότε δε μπορώ να καταλάβω αν φταίει το hardware ή το software...

 

ΔΕΝ ΕΧΩ παρατηρήσει κάποιο άλλο θέμα ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ....και όπως είπα και πιο πριν , τα push notifications Του whatsapp παίζουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

έχεις κάποιος από τη παρέα θέματα αντίστοιχα...?!

 

Heeeeelp!!!:blink:

 

Μην αγχώνεσαι... όλοι το έχουμε το θέμα του fb! για να καταλάβεις εμένα με ειδοποιεί πάντα όταν κάνει post κάποιος στον τοίχο μου, ή σχολιάζει status μου κλπ αλλά για τα εισερχόμενα messages με ειδοποιεί όποτε θέλει! άλλες φορές μου έρχεται ειδοποίηση κι άλλες αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν με ειδοποιεί! είναι θέμα fb και όχι τηλεφώνου, μην ανησυχείς! :) ελπίζω κάποια στιγμή να το διορθώσουν..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα πρέπει να είναι στην εφαρμογή του facebook, ούτε εμένα έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις. Π.χ. για να δω αν έχω μήνυμα πρέπει να μπω στην εφαρμογή αλλιώς δεν μου έρχεται ενημέρωση. Ίσως έχει να κάνει με καμία ρύθμιση του facebook, ρίξε μια ματιά. Δεν είναι δυνατόν μετά από τούμπα να έχεις θέμα μόνο στα push, δεν έχουν ξεχωριστώ κομμάτι hardware για να μάθουν ζημιά μόνο αυτά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι... όλοι το έχουμε το θέμα του fb! για να καταλάβεις εμένα με ειδοποιεί πάντα όταν κάνει post κάποιος στον τοίχο μου, ή σχολιάζει status μου κλπ αλλά για τα εισερχόμενα messages με ειδοποιεί όποτε θέλει! άλλες φορές μου έρχεται ειδοποίηση κι άλλες αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν με ειδοποιεί! είναι θέμα fb και όχι τηλεφώνου, μην ανησυχείς! :) ελπίζω κάποια στιγμή να το διορθώσουν..

 

Να'σαι καλά φίλε μου...(και συνονοματε από ότι κατάλαβα!χεχε)...

Μα η @#%@#$% μου έσπασε τα νεύρα!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε μου...(και συνονοματε από ότι κατάλαβα!χεχε)...

Μα η @#%@#$% μου έσπασε τα νεύρα!

 

χαχαχα... σε καταλαβαίνω!! και εμένα με εκνευρίζει! πρέπει σώνει και ντε να μπαίνεις στην εφαρμογή και να ξοδεύεις και τα ΜΒ σου χωρίς λόγο! ελπίζω ότι θα το ρυθμίσουν...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... σε καταλαβαίνω!! και εμένα με εκνευρίζει! πρέπει σώνει και ντε να μπαίνεις στην εφαρμογή και να ξοδεύεις και τα ΜΒ σου χωρίς λόγο! ελπίζω ότι θα το ρυθμίσουν...

 

Πληροφοριάκα, είσαι Jail Brake, 4.3.5 ή 5 ???

 

Στην 5 είδες κάποιες ουσιαστικές (καλές διαφορές!?)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριάκα, είσαι Jail Brake, 4.3.5 ή 5 ???

 

Στην 5 είδες κάποιες ουσιαστικές (καλές διαφορές!?)

 

είμαι στην 4.3.3 με jailbreak και αναμένω το untethered jailbreak της 5 για να αναβαθμίσω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Skype έχω θέμα,ειδοποιει οπότε θέλει αλλα επίσης όταν μπαίνεις απο τον υπολογιστή και μετα απτο κινητό, φορτώνει όλη τη συνομιλία άπτον υπολογιστή με αποτέλεσμα να αργεί αρκετά...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...