Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα σημαδακι σαν του Γιάννη έγινε και σε μένα δίπλα απο το mute button.

Αιτία το παμπερ αλλα και δικη μου. Ενω είχα το παμπερ για μήνες χωρίς πρόβλημα, μόλις αγορασα μια άλλη θήκη το έβαλα σ ένα συρτάρι χωρίς να το βάλω πάλι στην θήκη του.

Κάτι το πίεζε σ αυτο το σημείο και παραμορφωθηκε κάπως. Οπότε όταν το ξαναεβαλα για λίγες μέρες έκανε το σημαδακι γιατί ακουμουσε στο σημείο αυτο η σκληρή επιφάνεια του παμπερ.

 

Μην φανταστείτε κάτι έντονο, πρέπει να είναι υπο γωνία στο φως για να το δεις.

 

Χρησιμοποιω την flip θήκη της Melko που έχει τζαμακι μπροστα για να βλέπεις ποιος σε καλεί χωρίς να ανοίξεις το καπάκι της θηκης.

Στο σπίτι το βγάζω και το δουλεύω χωρίς θήκη για να το χαίρομαι :D

 

Έχω παραγγείλει και μια θήκη patch σκληρή. Θα δοκιμάσω και μ αυτη. Δεν εχω αποφασίσει ακόμα αν θα το αντικαταστησω με το νέο iPhone. Αν παραμεινω με αυτο θα το χρησιμοποιω μόνο με το patch αφου αν μείνει ακόμα ένα χρόνο κοντα μου τα χρήματα απο μεταπωληση θα είναι λίγα και είναι προτιμότερο να το κράτησω σαν δεύτερο η να το χαρίσω σε κάποιο μέλος της οικογένειας.

 

Ο μοναδικός λόγος που θα το αντικαταστησω με το νέο iPhone αν το αποφασίσω τελικά, είναι η διατήρηση της εγγύησης και το γεγονός ότι οι περισσότερες συσκευές παρουσιάζουν προβλήματα τον δεύτερο χρόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω την flip θήκη της Melko που έχει τζαμακι μπροστα για να βλέπεις ποιος σε καλεί χωρίς να ανοίξεις το καπάκι της θηκης.

Κώστα, από πού αγόρασες τη Melkco; Κι εγώ βρήκα μια Melkco που μου αρέσει αλλά δεν βρήκα μαγαζί εδώ στην Ελλάδα να τις έχει και αναγκάστηκα να την παραγγείλω από το online shop τους που μάλλον θα έρθει από Hong-Kong ( πότε άραγε; )

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο είναι περίπου το idle CPU usage με κλειστά notification και location ? εμένα το app system status μου δείχνει 90 92 93 % idle δεν θα πρέπει να είναι περισσότερο ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ να βρω χαλασμένο/σπασμένο/μπανιαρισμένο κ.ο.κ iPhone που να πωλείται οσο οσο!

Έχω ψάξει πολύ στο google άλλα δεν κατάφερα να βρω...

Αν έχει δει κάποιος κάτι-κάπου ή κάποιον που απλά το εχει ανεπισκευαστο ας με κάνει ένα PM ή ας μου πει εδώ πέρα.

Απλά θέλω την συσκευή, δεν με ενδιαφέρει αν φτιάχνεται η όχι.

 

Ευχαριστώ πολύ, μακάρι κάποιος να ξέρει κάτι ή να έχει iPhone που δεν επισκευάζεται ,θα είμαστε και οι δυο ευχαριστημένοι.

 

Καλό Σ/Κ .

Link to comment
Share on other sites

Ένα σημαδακι σαν του Γιάννη έγινε και σε μένα δίπλα απο το mute button.

Αιτία το παμπερ αλλα και δικη μου. Ενω είχα το παμπερ για μήνες χωρίς πρόβλημα, μόλις αγορασα μια άλλη θήκη το έβαλα σ ένα συρτάρι χωρίς να το βάλω πάλι στην θήκη του.

Κάτι το πίεζε σ αυτο το σημείο και παραμορφωθηκε κάπως. Οπότε όταν το ξαναεβαλα για λίγες μέρες έκανε το σημαδακι γιατί ακουμουσε στο σημείο αυτο η σκληρή επιφάνεια του παμπερ.

 

Μην φανταστείτε κάτι έντονο, πρέπει να είναι υπο γωνία στο φως για να το δεις.

 

Χρησιμοποιω την flip θήκη της Melko που έχει τζαμακι μπροστα για να βλέπεις ποιος σε καλεί χωρίς να ανοίξεις το καπάκι της θηκης.

Στο σπίτι το βγάζω και το δουλεύω χωρίς θήκη για να το χαίρομαι :D

 

Έχω παραγγείλει και μια θήκη patch σκληρή. Θα δοκιμάσω και μ αυτη. Δεν εχω αποφασίσει ακόμα αν θα το αντικαταστησω με το νέο iPhone. Αν παραμεινω με αυτο θα το χρησιμοποιω μόνο με το patch αφου αν μείνει ακόμα ένα χρόνο κοντα μου τα χρήματα απο μεταπωληση θα είναι λίγα και είναι προτιμότερο να το κράτησω σαν δεύτερο η να το χαρίσω σε κάποιο μέλος της οικογένειας.

 

Ο μοναδικός λόγος που θα το αντικαταστησω με το νέο iPhone αν το αποφασίσω τελικά, είναι η διατήρηση της εγγύησης και το γεγονός ότι οι περισσότερες συσκευές παρουσιάζουν προβλήματα τον δεύτερο χρόνο.

 

Κωστα, τελικα μου φαινεται οτι γρατζουνιουνται με τον αερα στην κυριολεξια...

Το δικο μου το αλλαξα με σφραγισμενο λευκο και ησυχασα.

Ομως, σιγουρα ειναι πολυ ευκολο να γινουν σημαδακια.

 

Αν το επομενο iphone εχει τον επξεργαστη του ipad2 , δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να του αντισταθω:p ειναι τοσο δυνατο και smooth το ipad2 που ειναι πραγματικη απολαυση....

Μεχρι τοτε, βλεπουμε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, τελικα μου φαινεται οτι γρατζουνιουνται με τον αερα στην κυριολεξια...

Το δικο μου το αλλαξα με σφραγισμενο λευκο και ησυχασα.

Ομως, σιγουρα ειναι πολυ ευκολο να γινουν σημαδακια.

 

Αν το επομενο iphone εχει τον επξεργαστη του ipad2 , δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να του αντισταθω:p ειναι τοσο δυνατο και smooth το ipad2 που ειναι πραγματικη απολαυση....

Μεχρι τοτε, βλεπουμε....

 

Η αλήθεια είναι ότι το μέταλλο δεν είναι τόσο σκληρο όσο θα έπρεπε.

Αν δεις τι παθαίνει απο πτώση και διάσημο με την γωνία δεν θα ξαναβγαλεις την θήκη ποτε.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν συσκευές όπως θα τις θέλαμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα που είχα με τα restarts δεν λύθηκε ούτε με restore και ούτε με set as new μετά... Έβγαλα εφαρμογές κλπ αυτό τα δικά του... Σε ανυποπτες στιγμές και όχι συχνά αλλά δυστυχώς για συσκευή τέτοιας αξίας είναι αδικιολογητο... :-( κρίμα γιατί είναι πραγματικά καταπληκτικό κινητό... Λέω να περιμένω να βγει το επόμενο λογισμικό αλλά το πιο πιθανό είναι να είναι hardware το πρόβλημα του :-( και δεν θα ήθελα να πάρω ανακατασκευασμενο και συν ότι δεν το κάνει συχνά και μέχρι να το βρούνε (δούνε) το ότι κάνει restarts θα με πριξουν... Είμαι γκαντεμης τελικά...

Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται η διπλή κάρτα cosmote 2 in 1 που έχω; Η οποία όμως δουλεύει άψογα...

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο μου iPhone 4 τα κουμπάκια της έντασης (+) και (-) δεν έχουν την ίδια αίσθηση στο πάτημα... Το (+) κάνει δυνατό κλικ και το νιώθεις ότι πατιέται, σε αντίθεση με το (-) που πατιέται αλλά δεν ακούγεται έντονα το κλικ... Τελείως διαφορετική αίσθηση όταν τα πατάς.

 

Είναι σύνηθες αυτό;

 

Χμμμ... Περίμενα καλύτερη ποιότητα κατασκευής απ' την Apple... :down:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο μου iPhone 4 τα κουμπάκια της έντασης (+) και (-) δεν έχουν την ίδια αίσθηση στο πάτημα... Το (+) κάνει δυνατό κλικ και το νιώθεις ότι πατιέται, σε αντίθεση με το (-) που πατιέται αλλά δεν ακούγεται έντονα το κλικ... Τελείως διαφορετική αίσθηση όταν τα πατάς.

 

Είναι σύνηθες αυτό;

 

Χμμμ... Περίμενα καλύτερη ποιότητα κατασκευής απ' την Apple... :down:

 

ενταξει βρε Κωστα εβγαλες ακυρη ολη την ποιοτητα κατασκευης απο το ενα κουμπακι?:p Συμπτωματικο φανταζομαι στη συσκευη σου, διοτι 2 iphones που εχω πιασει, και το δικο μου 3, εχουν την ιδια ακριβως αισθηση στο volume up/down

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ενταξει βρε Κωστα εβγαλες ακυρη ολη την ποιοτητα κατασκευης απο το ενα κουμπακι?:p Συμπτωματικο φανταζομαι στη συσκευη σου, διοτι 2 iphones που εχω πιασει, και το δικο μου 3, εχουν την ιδια ακριβως αισθηση στο volume up/down

Καλησπέρα Ειρήνη, το ξέρω ότι ακούγεται υπερβολικό, αλλά τα προσέχω πολύ αυτά... Έχω κόλλημα... Για μένα είναι ένδειξη του πόσο αυστηρή και ελεγχόμενη είναι η γραμμή παραγωγής και κατ' επέκταση η ποιότητα των συσκευών. Ακόμα δεν το έχω δουλέψει το τηλέφωνο για να δω και τα καλά του! Ακόμα περιμένω να μεταφερθεί η σύνδεση στη νέα MicroSIM. Η οθόνη του είναι κρυστάλλινη, μακράν η καλύτερη που έχω δει (αναμενόμενο αν λάβεις υπόψη σου τα 326 ppi της και το ότι είναι IPS).

 

Απλά ξενέρωσα με την τελείως διαφορετική αίσθηση του (+) από το (-) γιατί είναι κάτι που μου έχει συμβεί σε αρκετές συσκευές (HTC Kaiser και άλλες). Με όσα είχα ακούσει για το iPhone και το πόσο υψηλής ποιότητας κατασκευής είναι, καταλαβαίνεις ότι περίμενα κάτι σχεδόν τέλειο. Μάλλον ήμουν (ξανά) άτυχος, τι να πω...; Δεν θα το αλλάξω, βαριέμαι να μπαίνω στη διαδικασία, στην τελική είναι κάτι που δεν επηρεάζει τη λειτουργία του.

 

Designed by Apple in California --- Assembled in China

 

Άντε να ενεργοποιηθεί η MicroSIM να αρχίζω να το απολαμβάνω και να κάνω και κανένα θετικό post!!! :p

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ειρήνη, το ξέρω ότι ακούγεται υπερβολικό, αλλά τα προσέχω πολύ αυτά... Έχω κόλλημα... Για μένα είναι ένδειξη του πόσο αυστηρή και ελεγχόμενη είναι η γραμμή παραγωγής και κατ' επέκταση η ποιότητα των συσκευών. Ακόμα δεν το έχω δουλέψει το τηλέφωνο για να δω και τα καλά του! Ακόμα περιμένω να μεταφερθεί η σύνδεση στη νέα MicroSIM. Η οθόνη του είναι κρυστάλλινη, μακράν η καλύτερη που έχω δει (αναμενόμενο αν λάβεις υπόψη σου τα 326 ppi της και το ότι είναι IPS).

 

Απλά ξενέρωσα με την τελείως διαφορετική αίσθηση του (+) από το (-) γιατί είναι κάτι που μου έχει συμβεί σε αρκετές συσκευές (HTC Kaiser και άλλες). Με όσα είχα ακούσει για το iPhone και το πόσο υψηλής ποιότητας κατασκευής είναι, καταλαβαίνεις ότι περίμενα κάτι σχεδόν τέλειο. Μάλλον ήμουν (ξανά) άτυχος, τι να πω...; Δεν θα το αλλάξω, βαριέμαι να μπαίνω στη διαδικασία, στην τελική είναι κάτι που δεν επηρεάζει τη λειτουργία του.

 

Designed by Apple in California --- Assembled in China

 

Άντε να ενεργοποιηθεί η MicroSIM να αρχίζω να το απολαμβάνω και να κάνω και κανένα θετικό post!!! :p

 

δεν εχεις τελειως αδικο, αλλα απλα ετυχες στην περιπτωση! οντως η λεπτομερεια ειναι αυτη που κανει τη διαφορα! Λογικα δε θα αργησει να ενεργοποιηθει η νεα sim. Εμενα 20 λεπτα εκανε στη vodafone! Λοιπον καλη αρχη, και περιμενουμε εντυπωσεις! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και σε μένα έχει διαφορετικο ήχο το κλικ αλλα για όνομα του θεου:).

Μάλλον σ όλα έτσι είναι.

Πιστέψτε έχω ξοδέψει πολλα χρήματα σε gadgets. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο απο το iPhone σε γενική σύγκριση πάντα, γιατί σε επι μέρους σημεία σίγουρα υπάρχουν συσκευές που είναι καλύτερες.

Όμως το όλο οικοσύστημα, οι εφαρμογές, η τέλεια λειτουργία όσων κάνει, δεν υπάρχει σε καμία πλατφόρμα και σε καμία φίρμα.

Αν υπήρχε μια περίπτωση να κάνω σε κάτι καλύτερα την δουλεια μου, θα είχα αγοράσει ήδη το "τρομερό" SGS2:p

 

Εγω αυτο που θέλω είναι πιο ανθεκτική κατασκευή.

Ας αφήσουν τα γυαλιά και ας κάνουν κάτι σαν τα blackberry και πιο γερό ακόμα.

 

Με τόσες ποιοτικές εφαρμογές οι δυνατότητες το iPhone είναι απεριόριστες.

Με όλα αυτα που ενσωματώνει το iOS 5 συλλέγει τα πάντα εν οσω είμαστε on the go και τα βρίσκουμε έτοιμα στον υπολογιστη και στο iPad.

 

Έχω δυο συσκευές android. Ωραία είναι γρήγορες διαθέτουν ελευθερία και μετα τι?

Πέρα απο τις βασικές εφαρμογές δεν υπάρχει τίποτα.

Γι αυτο οι περισσότεροι το βαριουνται απο τον πρώτο μήνα κι αρχίζουν να φλασαρουν για να περνάνε την ώρα τους.

Συν ότι δεν υπάρχει συσκευη χωρίς bug, προβληματακια του στυλ δεν μου δουλεύει αυτο η εκείνο.

 

Προσωπικά δεν μπορω να εγκατάλειψω το iPhone με τίποτα. Μαζι με το iPad είναι εργαλεία δουλειάς πρώτα και μετα διασκέδασης.

Αν θελετε το πιστεύετε: Στο γραφείο έχω μπροστα μου το iPad και μετα το πληκτρολόγιο του υπολογιστη.

Όλα γίνονται απο το iPad λόγο ευκολίας και μόνο το excel απο το pc.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Έχεις δίκιο Κώστα. συμφωνώ σε όσα λες, είμαι σίγουρος ότι μόλις αρχίσω να το δουλεύω θα "κολλήσω" και δεν θα ξαναγυρίσω σε κάτι άλλο, γιαυτό άλλωστε έκανα την αλλαγή. Απλά έβγαλα μια μικρή απογοήτευση, αυτό ήταν. Θα μου περάσει! Δεν το έχω δουλέψει ακόμα, το μόνο που έχω δει είναι το "slide for emergency", οπότε εστίασα στα εξωτερικά. Αφού έχει και σε σένα διαφορετικό κλικ στα volume keys μάλλον δεν είναι και τόσο σπάνιο οπότε OK.

 

@eirhnh_k: Το πρόβλημα είναι ότι έχω ένα ειδικό εταιρικό προνομιακό πρόγραμμα και μάλλον θα αργίσει... Μάλλον για Δευτέρα το βλέπω... Damn!

 

Πάντως είναι απόλαυση να το βλέπεις και να το ακουμπάς. Μακράν το ομορφότερο κινητό που έχω δει. Το ίδιο και για την οθόνη. Σαν φωτιζόμενο χαρτί. Καθόλου pixelation!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Έχεις δίκιο Κώστα. συμφωνώ σε όσα λες, είμαι σίγουρος ότι μόλις αρχίσω να το δουλεύω θα "κολλήσω" και δεν θα ξαναγυρίσω σε κάτι άλλο, γιαυτό άλλωστε έκανα την αλλαγή. Απλά έβγαλα μια μικρή απογοήτευση, αυτό ήταν. Θα μου περάσει! Δεν το έχω δουλέψει ακόμα, το μόνο που έχω δει είναι το "slide for emergency", οπότε εστίασα στα εξωτερικά. Αφού έχει και σε σένα διαφορετικό κλικ στα volume keys μάλλον δεν είναι και τόσο σπάνιο οπότε OK.

 

@eirhnh_k: Το πρόβλημα είναι ότι έχω ένα ειδικό εταιρικό προνομιακό πρόγραμμα και μάλλον θα αργίσει... Μάλλον για Δευτέρα το βλέπω... Damn!

 

Πάντως είναι απόλαυση να το βλέπεις και να το ακουμπάς. Μακράν το ομορφότερο κινητό που έχω δει. Το ίδιο και για την οθόνη. Σαν φωτιζόμενο χαρτί. Καθόλου pixelation!

 

χαρά στην υπομονή σου Κώστα! εγώ είχα κάνει τη sim σε microsim 4 μέρες πριν πάρω το μήλο. και τη δούλευα με adaptor στο κινητό μου. κι όλα αυτα γιατί ήμουν σίγουρη πως όταν είχα το μήλο, θα ήταν αδύνατον να περιμένω πότε θα ενεργοποιηθεί.:O Καλά όσο αφορά την αίσθηση που αφήνει στο χέρι, άλλο πράγμα. δυστυχώς όταν το πρωτοέπιασα, μου φάνηκε μπροστά του το Leo μου σαν κινεζικο. :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω γίνει exper στο κόψιμο.

Αγορασα 2 ανταπτορας και εκοψα τις κάρτες πανευκολα.

Στην συσκευασία ο ανταπτορας έχει ένα αυτοκόλλητο το οποίο έχει το περίγραμμα της micro sim. To κολλας στην κάρτα και την κόβεις μ ένα ψαλιδι. Μετα με μια λίμα νυχιων κανεις το τελειωμα και είναι οκ.

 

Κώστα το μόνο που πρέπει να σε απασχολει είναι το πως θα εντοπίσεις τις απαραίτητες εφαρμογές για να το αξιοποιησεις όσο γίνεται καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο νέο μου iPhone 4 τα κουμπάκια της έντασης (+) και (-) δεν έχουν την ίδια αίσθηση στο πάτημα... Το (+) κάνει δυνατό κλικ και το νιώθεις ότι πατιέται, σε αντίθεση με το (-) που πατιέται αλλά δεν ακούγεται έντονα το κλικ... Τελείως διαφορετική αίσθηση όταν τα πατάς.

 

Είναι σύνηθες αυτό;

 

Χμμμ... Περίμενα καλύτερη ποιότητα κατασκευής απ' την Apple... :down:

 

Το πρώτο μου iphone ήταν έτσι,το refurbished από αντικαταστάση δε το έχει αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω γίνει exper στο κόψιμο.

Αγορασα 2 ανταπτορας και εκοψα τις κάρτες πανευκολα.

Στην συσκευασία ο ανταπτορας έχει ένα αυτοκόλλητο το οποίο έχει το περίγραμμα της micro sim. To κολλας στην κάρτα και την κόβεις μ ένα ψαλιδι. Μετα με μια λίμα νυχιων κανεις το τελειωμα και είναι οκ.

 

Κώστα το μόνο που πρέπει να σε απασχολει είναι το πως θα εντοπίσεις τις απαραίτητες εφαρμογές για να το αξιοποιησεις όσο γίνεται καλύτερα.

Ναι, χαζομάρα μου που δεν έκοψα την παλιά... Το σκέφτηκα αλλά είπα μήπως δεν γίνει σωστά. Τώρα καλή Δευτέρα κι αν...

 

Για τα apps, μπήκα στο App Store μέσα απ' το iTunes στο PC και τρελάθηκα! ΑΠΕΙΡΕΣ εφαρμογές και φαίνονται σχεδόν όλες πολύ καλές. Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για κάποιες βασικές που είχα και στο Leo, να μου προτείνετε τις καλύτερες στο μήλο.

 

Το πρώτο μου iphone ήταν έτσι,το refurbished από αντικαταστάση δε το έχει αυτό το θέμα

Μάλλον είναι σύνηθες το φαινόμενο τελικά... Δεν θα το αλλάξω γιατί σε όλα τα άλλα είναι τέλειο και η οθόνη άψογη, χωρίς καμένα pixels.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με κάποιες ερωτήσεις ακόμα:

1) Για να μη χρεωθούμε από mobile internet πρέπει να απενεργοποιήσουμε τα δεδομένα στις ρυθμίσεις?

2) Διαπίστωσα ότι τελικά η εφαρμογή email όταν ενημερωθεί στο background (χωρίς να μπω στην εφαρμογή) με ειδοποιεί για κάποιο εισερχόμενο email. Για να κάνει συχνότερα update όταν είναι ήδη ανοιχτό το wi fi πρέπει να αλλάξω τη μετάκληση?

3) Πως βλέπω πόσο ελεύθερο χώρο έχω στο κινητό?

4) Τελικά χρειάζεται file manager?

5) Υπάρχει κάποιο free app για να βλέπω μόνο αρχεία office και pdf?

6) Όταν είχα συνδέσει το κινητό με το itunes μου εβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Χρειάζεται να κάνω back up για να την κάνω? Υπάρχει κάποια εφαμρογή γι αυτό? Επίσης συμφέρει να την κάνω ή θα χάσω τη δυνατότητα να το κάνω jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με κάποιες ερωτήσεις ακόμα:

1) Για να μη χρεωθούμε από mobile internet πρέπει να απενεργοποιήσουμε τα δεδομένα στις ρυθμίσεις?

2) Διαπίστωσα ότι τελικά η εφαρμογή email όταν ενημερωθεί στο background (χωρίς να μπω στην εφαρμογή) με ειδοποιεί για κάποιο εισερχόμενο email. Για να κάνει συχνότερα update όταν είναι ήδη ανοιχτό το wi fi πρέπει να αλλάξω τη μετάκληση?

3) Πως βλέπω πόσο ελεύθερο χώρο έχω στο κινητό?

4) Τελικά χρειάζεται file manager?

5) Υπάρχει κάποιο free app για να βλέπω μόνο αρχεία office και pdf?

6) Όταν είχα συνδέσει το κινητό με το itunes μου εβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Χρειάζεται να κάνω back up για να την κάνω? Υπάρχει κάποια εφαμρογή γι αυτό? Επίσης συμφέρει να την κάνω ή θα χάσω τη δυνατότητα να το κάνω jailbreak?

 

1) σωστός!

2) ναι.. εγώ το έχω στα 15 λεπτά και είναι οκ! αν θες να τα λαμβάνεις σε real time μπορείς να το φτιάξεις ως exchange αν και προσωπικά δεν το βρίσκω τόσο χρήσιμο!

3) πηγαίνεις Ρυθμίσεις-> Γενικά-> Πληροφορίες

5) για αρχεία office υπάρχει και το Office plus και το Documents 2, ενώ για pdf ψάξε PDF reader και θα βρεις!

6) μέχρι και την ισχύουσα έκδοση του IOS (4.3.3) υπάρχει τρόπος να κάνεις jailbreak οπότε δεν έχεις λόγο να μην κάνεις αναβάθμιση! Back up κάνεις μέσω του iTunes, κάνοντας δεξί κλικ στο ''miledent's iphone'' και πατώντας backup!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες την 4!!!!!

 

επίτηδες δεν απάντησα στην 4 γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ κάποιον file manager! δεν μου έχει χρειαστεί. Αρκετά παιδιά όμως εδώ έχω διαβάσει ότι χρησιμοποιούν οπότε ας απαντήσουν εκείνοι που έχουν εμπειρία στο θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

To iFile είναι μονόδρομος αν είσαι JailBroken. Αν όχι, καλός File Manager (αν και δεν ξέρω ΓΙΑΤΙ να χρειάζεται File Manager ένα ΜΗ JailBroken iPhone) είναι ο iStorage.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...