Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπόψιν οτι οποιαδήποτε αλλαγή του build.prop ενώ έχετε το tweak μου εγκατεστημένο θα αχρηστεύσει το μεγαλύτερο μέρος του tweak και ίσως υπάρχουν μικροπροβλήματα. Συνιστάται πρώτα επανεγκατάσταση της rom και μετά παραμετροποίηση, για αποφυγή τέτοιων περιπτώσεων. Thanks Άλκη για το feedback για τον οδηγό ;)
Link to comment
Share on other sites

Thanks Άλκη για το feedback για τον οδηγό ;)

 

Φιλε περιμενα να μου παρει κανα μισαωρο προς τρια τεταρτα. Αλλα πραγματικα σκαλωσα οταν εγινε σε 10 λεπτα. Οταν τελειωσα και το εδωσα στον μικρο μου λεει κιολας τελειωσες;;:lol::p

Ειναι ολα μαζεμενα, με τις καταλληλες οδηγιες και πολυ συντομα!:bow:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καινουριος στο φορουμ και υπ' οψιν νεας αγορας σμαρτφοουν θα θελα την βοηθεια σας.ειμαι αναμεσα στο LG Oprimus ME P350 κε το Xperia X8.ποιο να αγορασω????

 

ευχαριστω πολυ!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.καινουριος στο φορουμ και υπ' οψιν νεας αγορας σμαρτφοουν θα θελα την βοηθεια σας.ειμαι αναμεσα στο LG Oprimus ME P350 κε το Xperia X8.ποιο να αγορασω????

 

ευχαριστω πολυ!!!:happy:

 

Γειά σου. Το optimus έχει android 2.2 ενώ το x8 έχει 2.1. To optimus όμως έχει χειρότερη ανάλυση, μικρότερη οθόνη, χειρότερα χρώματα , χειρότερη λήψη βίντεο και λιγότερη ram απο το x8. Επίσης το x8 έχει ραδιόφωνο fm. Λόγω κάκιστης εμπειρίας με τα προϊόντα της LG και άριστης με τα προϊόντα της Sony Ericsson προτείνω το x8. Άλλωστε το οτι δεν έχει android 2.2 όπως το optimus διορθώνεται εύκολα όπως γράφω στον οδηγό μου και μπορείς να περάσεις ακόμα και 2.3 ;) (Επίσης το x8 έχει χαμηλότερο sar απο το optimus!)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου. Το optimus έχει android 2.2 ενώ το x8 έχει 2.1. To optimus όμως έχει χειρότερη ανάλυση, μικρότερη οθόνη, χειρότερα χρώματα , χειρότερη λήψη βίντεο και λιγότερη ram απο το x8. Επίσης το x8 έχει ραδιόφωνο fm. Λόγω κάκιστης εμπειρίας με τα προϊόντα της LG και άριστης με τα προϊόντα της Sony Ericsson προτείνω το x8. Άλλωστε το οτι δεν έχει android 2.2 όπως το optimus διορθώνεται εύκολα όπως γράφω στον οδηγό μου και μπορείς να περάσεις ακόμα και 2.3 ;) (Επίσης το x8 έχει χαμηλότερο sar απο το optimus!)

 

ευχαριστω για την γνωμη σου.

παντως το lg μου αρεσει πιο σαν σχεδιαση απ οτι το X8.:(

μου ψιλοαρεσουν και το Galaxy mini και 550 παρεπιπτωντος..

Edited by Cris_Pap
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια απορία...γίνετε να κάνω κάτι ώστε το κινητό να δείχνει ότι έχω 2.2?χωρίς root αν γίνετε....το είχα κάνει root παλιά αλλά το επανέφερα στην αρχική.Θέλω να βάλω μια εφαρμογή αλλά είναι για 2.2 :rolleyes:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια απορία...γίνετε να κάνω κάτι ώστε το κινητό να δείχνει ότι έχω 2.2?χωρίς root αν γίνετε....το είχα κάνει root παλιά αλλά το επανέφερα στην αρχική.Θέλω να βάλω μια εφαρμογή αλλά είναι για 2.2 :rolleyes:

 

Ισως με κανα launcher,πχ go launcher κ να βρεις αναλογα θεματα.αλλα θα έχεις μόνο εμφάνιση 2.2

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το ξανακάνω root...Ήθελα το google music.Το έβαλε ένας φίλος μου που έχει 2.2 και μου άρεσε αρκετά....

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το ξανακάνω root...Ήθελα το google music.Το έβαλε ένας φίλος μου που έχει 2.2 και μου άρεσε αρκετά....

 

Kαι γιατι δε περνας 2.3 και θες να πας στη 2.2;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γνωμη σου.

παντως το lg μου αρεσει πιο σαν σχεδιαση απ οτι το X8.:(

μου ψιλοαρεσουν και το Galaxy mini και 550 παρεπιπτωντος..

 

Αποψη μου επειδη πριν 2 μηνες πηρα και το 550 μακρια...1000 φορες το Χ8 παρα τα galaxy mini..{η αποψη μου παντα}

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

@superuser

με την ραμ ειδα διαφορα μονο στην αρχη που ειχα 75-80mb ελευθερα αλλα τωρα ξαναεπεσε στα 55-60mb :/

Link to comment
Share on other sites

@superuser

με την ραμ ειδα διαφορα μονο στην αρχη που ειχα 75-80mb ελευθερα αλλα τωρα ξαναεπεσε στα 55-60mb :/

 

Μια χαρα εισαι. Εχεις αρκετη ελευθερη!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κρατάει πιο πολλές εφαρμογές στην ram ενεργές-έτοιμες να τρέξουν

Πριν όταν έκανες γρήγορη εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών και μενού lagαρε αρκετά έστω και με 80 free

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου επειδη πριν 2 μηνες πηρα και το 550 μακρια...1000 φορες το Χ8 παρα τα galaxy mini..{η αποψη μου παντα}

 

Για το Optimus ME τι λες?

μου αρεσει περισσοτερο σε σχεδιαση απ οτι το X8.:confused:

Μαθητης 1ης λυκειου ειμαι,και για τον σκοπο που το θελω το σμαρτφοουν ειναι μονο τα APPS του, το WIFI του και τα Παιχνιδια τ οποια θα κατεβασω απο διαφορες σελιδες που εχω βρει....:O

Link to comment
Share on other sites

Superuser παω να κανω εγκατασταση το mod σου αλλα κολλαει στο opening του αρχειου και μου λεει istallation aborted. Ξερεις γιατι;

 

EDIT: Δουλεψε τελικα. Προφανως καπου κολλησε στο κατεβασμα και εσπασε καποιο αρχειο. Πρωτες εντυπωσεις. Πολυ ομορφη εμφανιση καταρχην. Δευτερον αν και τρεχουν πολλα widgets στην οθονη μου αυτο δεν κανει καποια δευτερολεπτα να τα εμφανισει αλλα τα εμφανιζει αμεσως. Τα υπολοιπα θα τα δουμε στη συνεχεια!!

Και επισης δε προσεξα καποια εφαρμογη να 'σπαει'...

 

EDIT2: Ανακαλυψα και ενα bug. Δεν μπορεις να ρυθμισεις τη φωτεινοτητα! Βγαζει fc!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Είδες ποσό smooth έγινε το scrolling;

Φυσάει το μηχάνημα λέμε:rolleyes:

 

@Cris_pap

Πάνε αγόρι μου στην vodafone και πάρε το xperia neo v με 200€

Καινούργιο κινητό αγοράζεις ένα πενηντάρικο παραπάνω κάνει

Για να το χαρείς χωρίς ενδοιασμούς

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Είδες ποσό smooth έγινε το scrolling;

Φυσάει το μηχάνημα λέμε:rolleyes:

 

Oντως! Πολυ καλη δουλεια! Και μου αρεσει γιατι δε περιμενω 3-4 δευτερολεπτα για να μου ανοιξουν ολα τα widgets της αρχικης. Απευθειας μπροστα μου! Και επισης πολυ ωραια εμφανιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδες ποσό smooth έγινε το scrolling;

Φυσάει το μηχάνημα λέμε:rolleyes:

 

@Cris_pap

Πάνε αγόρι μου στην vodafone και πάρε το xperia neo v με 200€

Καινούργιο κινητό αγοράζεις ένα πενηντάρικο παραπάνω κάνει

Για να το χαρείς χωρίς ενδοιασμούς

 

Θα το ηθελα πολυ αλλα δεν γινεται γιατι δεν διαθετω τοσα χρηματα..

μεχρι 150$ μπορω...

και ειμαι αναμεσα στο Optimus ME,Xperia X8,Galaxy Mini και Galaxy 550!!!

τωρα τελευταια μου αρεσει παρα πολυ και το ZTE RACER II.

αλλα μεχρι το καλοκαιρι πιστευω θα βγει πολυ πραγμα ακομη....;):happy::O:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πεδια

Προσπάθησα να κάνω unlock bootloader πέτυχε αλλά δεν ανοίγει και τώρα πως θα το επισκευάσω εδώ στην ελλάδα οικονομικά ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...