Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση.

καποιες φορες μου βγαζει ενα μυνημα για δηλωση του κινητου και οτι μπορει να ισχυουν τοπικες χρεωσεις,δεν το θυμαμαι ακριβως, συνηθως το βλεπω οταν ξεκλειδωνω το κινητο,στην αρχικη οθονη.ξερει κανεις τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βασικα σημαντικη αλλαγη ειναι οτι πλεον μπορουμε να στελνουμε αρχεια με Bluetooth χωρις πρόγραμα απευθειας απο το κινητο

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

9. Συνδέστε το μέσω usb, ανοίξτε το Update Service (οχι το PC comp.) και ακολουθήστε τις οδηγίες που έχει εκει.

τι εννοεις εδω? ποιο ειναι το Update Service?

Link to comment
Share on other sites

πότε λέτε να βγει η επίσημη 2.1 για τα ελληνικά τηλέφωνα τα unbranded? εννοώ να αναβαθμίζεις κατευθείαν και όχι με τεχνάσματα...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

πότε λέτε να βγει η επίσημη 2.1 για τα ελληνικά τηλέφωνα τα unbranded? εννοώ να αναβαθμίζεις κατευθείαν και όχι με τεχνάσματα...

 

εδώ ανεβάζουν τα SI τις κάθε παρτίδας που έχει ανεβεί το update, δεν ξέρω πόσο άμεσα ενημερώνεται αλλά αν το νούμερο σου είναι στην λίστα θα πρέπει να έχει ανεβεί λογικά.

 

και εγώ στην αναμονή είμαι που θα πάει θα βγει και αυτό :(

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/11/

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!προπαθησα να κανω αναβαθμιση στο Χ8 σε 2.1 και συμφωνα με υμφωνα με το update και το companion.με ενημερωνει πωσ το λογισμικο εγκατασταθηκε με επιτυχια..παρολαυτα κοιταζοντας τισ ρυθμισεις του τηλεφωνου γραφει πως το firmware ειναι 1.6(ακομη).επισης δεν παρατηρησα καμια αλλαγη στη λειτουργια του τηλεφωνου!μηπως μπορει καποιος να βοηθησει??ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!προπαθησα να κανω αναβαθμιση στο Χ8 σε 2.1 και συμφωνα με υμφωνα με το update και το companion.με ενημερωνει πωσ το λογισμικο εγκατασταθηκε με επιτυχια..παρολαυτα κοιταζοντας τισ ρυθμισεις του τηλεφωνου γραφει πως το firmware ειναι 1.6(ακομη).επισης δεν παρατηρησα καμια αλλαγη στη λειτουργια του τηλεφωνου!μηπως μπορει καποιος να βοηθησει??ευχαριστω.

 

μεγαλύτερη περιπτώσει είναι να είχες καιρό να κάνεις update η έκανες για πρώτη φορά και σου πέρασε την τελευταία αναβάθμιση τις 1.6

εδώ είναι τα νούμερα με τα update το πιο πρόσφατο που είναι και το 2.1 δεν έχει κυκλοφορήσει για όλα τα X8 ακόμα περιμένουμε

 

http://www.ptcrb.com/ctiastaff/complete/view_complete_request.cfm?modelid=17877

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση!το τηλεφωνο το αγορασα την παρασκευη και οταν το συνδεω στο pc με ενημερωνει οτι εχει αναβαθμιστει σε 2.1.ο αριθμος s.i του τηλεφωνου δεν δρισκεται στη λιστα της sony ericsson,οταν το προσαρτησουν θα αναβαθμιστει αυτοματα η θα πρεπει να επαναλαβω την διαδικασια?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση!το τηλεφωνο το αγορασα την παρασκευη και οταν το συνδεω στο pc με ενημερωνει οτι εχει αναβαθμιστει σε 2.1.ο αριθμος s.i του τηλεφωνου δεν δρισκεται στη λιστα της sony ericsson,οταν το προσαρτησουν θα αναβαθμιστει αυτοματα η θα πρεπει να επαναλαβω την διαδικασια?ευχαριστω.

 

θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία εσύ ξανά με τους γνωστούς τρόπους όπως έκανες και τώρα

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

ετοιμη η αναβαθμιση σε 2.1. μικρες οι αλλαγες αλλα ενδιαφερουσες,οπως ο νεος τροπος ξεκλειδωματος και το πιο σκουρο μπλε στο μενου. δοκιμασα καποια live wallpaper αλλα τρωει κατι ψιλοσκαλωματα το κινητο οταν κανεις περιηγηση στο μενου και τρεχει απο πισω το wallpaper.δεν το εψαξα πολυ γιατι με κουρασε να επαναφερω της εφαρμογες και τα παιχνιδια που ειχα.περιμενα με το backup που ειχα κανει να επανελθει το μενου οπως το ειχα και επισης τα saves των παιχνιδιων αλλα δεν...

 

μια ερωτηση.

καποιες φορες μου βγαζει ενα μυνημα για δηλωση του κινητου και οτι μπορει να ισχυουν τοπικες χρεωσεις,δεν το θυμαμαι ακριβως, συνηθως το βλεπω οταν ξεκλειδωνω το κινητο,στην αρχικη οθονη.ξερει κανεις τι ειναι?

 

μου το εβγαλε παλι, γραφει:

 

''Εγγραφη του τηλεφωνου σας με αποστολη μυνηματος κειμενου; Ισχυουν κανονικες χρεωσεις.''

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

με την 2,1 θα μπορουμε να αποθηκεύσουμε τις εφαρμογες στην sd?

 

οχι, μονο με την 2.2 γινεται αυτο

αλλα και παλι εξαρταται απο την εκαστοτε εφαρμογη

Edited by zzzzz
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

με το android 2.1 θα μπορουμε να μπαινουμε σε δυκτυα με WPA2-eap???επισης εγω με τον support zone του pc companion που ψαχνω παιρνω την απαντηση εχετε ηδη το πιο προσφατο λογισμικο χωρις να εχω το 2.1 τι κανω?λογικα περιμενω ε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιον καλό call manager έχετε να προτείνετε? επίσης σκέφτομαι να βάλω πακέτο 100mb στο πρόγραμμα μου . πιστεύετε καλά είναι?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

 

Ερωτηση : μεσω PC χωρις να μπω απο το κινητο στο Android market και χωρις να εχω καποιο προγραμμα στο PC μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη του android market απο το site sony ericsson ή απο καπου αλλου anyway και να την περασω στο κινητο μεσω της micro sd μνημης και να την κανω install....?????

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τα παραπανω ποστ και πηγα να κανω την εγκατασταση συμφωνα με το ποστ του ''Sectoras''...στο νουμερο 1 μας λεει ''1. Καταρχάς θα χρειαστείτε το Superoneclick'' πατησα πανω σε αυτο και μου βγαζει μια σελιδα αλλα δεν λεει πουθενα download...μπορει καποιος να με βοηθησει????ευχαριστω:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιον καλό call manager έχετε να προτείνετε? επίσης σκέφτομαι να βάλω πακέτο 100mb στο πρόγραμμα μου . πιστεύετε καλά είναι?

Εξαρτάται από τη χρήση που του κάνεις. 100 ΜΒ μπορεί να είναι αρκετά αλλά μπορεί και να μην φτάνουν ούτε για ζήτω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,

 

Ερωτηση : μεσω PC χωρις να μπω απο το κινητο στο Android market και χωρις να εχω καποιο προγραμμα στο PC μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη του android market απο το site sony ericsson ή απο καπου αλλου anyway και να την περασω στο κινητο μεσω της micro sd μνημης και να την κανω install....?????

 

ναι μπορεις,υπαρχουν πολλα sites που εχουν apps και games.

 

διαβασα τα παραπανω ποστ και πηγα να κανω την εγκατασταση συμφωνα με το ποστ του ''Sectoras''...στο νουμερο 1 μας λεει ''1. Καταρχάς θα χρειαστείτε το Superoneclick'' πατησα πανω σε αυτο και μου βγαζει μια σελιδα αλλα δεν λεει πουθενα download...μπορει καποιος να με βοηθησει????ευχαριστω:worry:

 

δεν σου γραφει δεξια κεντρο περιπου slow download?

Edited by dspug7
Link to comment
Share on other sites

το applanet σε σας δουλευει? εμενα μενει κολημενο στην φορτωση........ εχω την 2.5.8

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει εγω χρησιμοποιώ τo navigon. καποιος για το applanet

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει εγω χρησιμοποιώ τo navigon. καποιος για το applanet

 

δηλαδή δεν χρειάζεται να συνδεθείς στο ιντερνετ. Σωστα; Με έχουν τρελάνει οι πωλητές. Ρωτάς 5 και παίρνεις 5 διαφορετικές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει εγω χρησιμοποιώ τo navigon. καποιος για το applanet

 

εχει προβλημα με τον σερβερ,εδω και παρα πολυ καιρο.

 

το κινητο μου νεκρωσε 2 φορες με ενεργοποιημενο το live walpaper.δουλευει τελεια μολις το βγαλω.

κατι αλλο,η micro sd ειναι πανω απο 50% γεματη,και εγω δεν εχω βαλει τιποτα μεσα,εκτος απο αυτα που κραταει απο τα apps που βαζω.ειναι ασφαλες να σβισω τα παντα απο μεσα? εχω δει που εχει αρχεια readme και tutorial που χρησιμοποιουνται απο τον οδηγο χρηστη σε διαφορες γλωσσες και πιανουν πολυ.

Edited by dspug7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...