Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιπλεον να προσθεσω πως φημες λενε πως ολη η σειρα Xperia (X10, X8) θα παρουν αναβαθμιση στη 2.2 με ανακοινωση που θα βγει γυρω στο Μαρτιο του 2011

πληροφοριακα, το hardware του Χ8 ειναι android 2.2 ready!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επιπλεον να προσθεσω πως φημες λενε πως ολη η σειρα Xperia (X10, X8) θα παρουν αναβαθμιση στη 2.2 με ανακοινωση που θα βγει γυρω στο Μαρτιο του 2011

πληροφοριακα, το hardware του Χ8 ειναι android 2.2 ready!

 

αν γίνει κάτι τέτοιο θα πετάω στον ουρανό:D

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

επιπλεον να προσθεσω πως φημες λενε πως ολη η σειρα Xperia (X10, X8) θα παρουν αναβαθμιση στη 2.2 με ανακοινωση που θα βγει γυρω στο Μαρτιο του 2011

πληροφοριακα, το hardware του Χ8 ειναι android 2.2 ready!

 

Ας ξεκλείδωναν τον bootloader και ας μην βγάζαν 2.2

 

Χίλιες φορές "καθαρό" vanilla android λογισμικό παρά μπλε Sony Ericsson γεμάτο bloatware.

 

Δεν λέω πολύ ομορφο το interface της SE αλλά όλα αυτά κοστίζουν σε ταχύτητα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκλείδωναν τον bootloader και ας μην βγάζαν 2.2

 

Χίλιες φορές "καθαρό" vanilla android λογισμικό παρά μπλε Sony Ericsson γεμάτο bloatware.

 

Δεν λέω πολύ ομορφο το interface της SE αλλά όλα αυτά κοστίζουν σε ταχύτητα.

 

με το Χ8 θεμα ταχυτητας δεν τιθεται, πιο γρηγορο δεν γινεται

ειμαι και εγω φανατικος του vanilla αλλα οφειλω να ομολογησω πως η υλοποιηση του UI της sonyericsson, ειναι φανταστικη

τωρα, ειτε με ξεκλειδωτο bootloader ειτε χωρις, οι custom roms δεν θα αργησουν ;)

Link to comment
Share on other sites

αν γίνει κάτι τέτοιο θα πετάω στον ουρανό:D

Εγω θα πεταω στον 7ο ουρανο!! :D:D:D Που το πιστευω η αληθεια ειναι!

Link to comment
Share on other sites

με το Χ8 θεμα ταχυτητας δεν τιθεται, πιο γρηγορο δεν γινεται

ειμαι και εγω φανατικος του vanilla αλλα οφειλω να ομολογησω πως η υλοποιηση του UI της sonyericsson, ειναι φανταστικη

τωρα, ειτε με ξεκλειδωτο bootloader ειτε χωρις, οι custom roms δεν θα αργησουν ;)

 

Μην το λες.

 

Με το Χ8 δεν ασχοληθήκαν πολλοί developer ακόμα.

 

Άσε που με κλειδωμένο bootloader δεν μπορείς να αλλάξεις kernel/radio και άλλα χρήσιμα δομικά στοιχεία του λειτουργικού.

Καιρός γαρ εγγύς για custom rom... αλλά ίσως τελικά όχι τόσο εγγύς.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες.

 

Με το Χ8 δεν ασχοληθήκαν πολλοί developer ακόμα.

 

Άσε που με κλειδωμένο bootloader δεν μπορείς να αλλάξεις kernel/radio και άλλα χρήσιμα δομικά στοιχεία του λειτουργικού.

Καιρός γαρ εγγύς για custom rom... αλλά ίσως τελικά όχι τόσο εγγύς.

 

με το kernel που φοραει ηδη επανω, 2.6.29, σηκωνει το 2.2 froyo (προς το παρον flashable)

οποτε ετσι και αλλιως τα καλυτερα ερχονται!

Link to comment
Share on other sites

επιπλεον να προσθεσω πως φημες λενε πως ολη η σειρα Xperia (X10, X8) θα παρουν αναβαθμιση στη 2.2 με ανακοινωση που θα βγει γυρω στο Μαρτιο του 2011

πληροφοριακα, το hardware του Χ8 ειναι android 2.2 ready!

Αν ισχύσει τελικά κάτι τέτοιο θα δηλώσω παραίτηση από mod του SE forum!

Όλοι αυτοί οι υπεύθυνοι με το να κάνουν δηλώσεις που η μια αναιρεί την άλλη και αποπροσανατολίζουν τον κόσμο διώχνοντάς τον μακριά δεν καταλαβαίνουν ότι κάνουν κακό;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει τελικά κάτι τέτοιο θα δηλώσω παραίτηση από mod του SE forum!

Όλοι αυτοί οι υπεύθυνοι με το να κάνουν δηλώσεις που η μια αναιρεί την άλλη και αποπροσανατολίζουν τον κόσμο διώχνοντάς τον μακριά δεν καταλαβαίνουν ότι κάνουν κακό;

 

κοιτα να δεις, σε καθε περιπτωση ολα αυτα ειναι προς οφελος δικο μας (παντα με βαση τις φημες)

οχι μη σκεφτεις να δηλωσεις παραιτηση, σε χρειαζομαστε εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ρε παιδιά ο zxr.

Αν υπήρχε έστω και σαν σκέψη η 2,2 έπρεπε να έχουν κάνει μια καθησυχαστική δήλωση και για την ψυχική ηρεμία ορισμένων πελατών τους αλλά και για για να μη χάσουν πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για το X8 είχαν ανακοινώσει πως θα πάρει 2.1 εως το τέλος του έτους.

Η αλήθεια είναι πως στην SE δεν τα πηγαίνουν καλά με τα deadlines, αλλά σίγουρα θα πάρει την 2.1

 

Δεν θέλω να μηδενίσω το support της Ελληνικής αντιπροσωπίας αλλά δίνουν την εντύπωση πως, πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται!

 

Τι αλλα?? :) Θυμασαι που γκρινιαζα και μου ελεγες πως κακως..... κτλ κτλ ??? Τελος παντων μην αρχησω παλι τα ιδια.. :X Παντως η αληθεια ειναι οτι τι customer service της SE δεν ξερει τιποτα.. και κακως δεν εχω κατσει να απαντησω στο ερωτηματολογιο στο τελος που μου ζητανε.. το πιο καλο απο ολα ειναι οτι .. εχω το x8 στα χερια μου πριν απο κανα μηνα .. και τους καλω να ρωτησω καποια πραγματα.. και μου λεει το ατομο.. δεν υπαρχει το x8 στην Ελλαδα συντομα θα κυκλοφορησει.. λεω δεν μπορει το εχω στα χερια μου μπροστα μου αγορασμενο απο vodafone.. οχι μου λεει δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα δεν εχω πληροφοριες για αυτο το μοντελο.. και που το βρηκαν αυτοι και το πουλανε .. δεν ξερω μου λεει..(δλδ σε βγαζουν τρελο.. κολλησα δεν ηξερα τι να πω καθομασταν κατι δευτερολεπτα και δεν μιλουσαμε..) μετα μου λεει θελετε κατι αλλο .. ναι λεω εχω ενα x10 και αρχησα να κανω 2-3 ερωτησεις που ειχα να κανω γνωριζοντας οτι ειναι παρομοια μοντελα.. και βεβαια εγω πιο πολλα ηξερα ουτε αυτα μου απαντησε..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι πωσ γίνεται να κάνω συγχρονισμό τις επαφές του κινητού μου με το gmail? Ας πούμε μέσα σε μια βδομάδα περνάω στο κινητό μου 6 νέα τηλέφωνα στον κατάλογο και θέλω να συγχρονιστούν με το gmail. κάτι για ρυθμίσεις μου λέει αλλά δεν ξέρω ποιες είναι...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό δυστυχώς. Εγώ συνήθως offline είμαι και κολλάει πάλι.

 

το angry birds δεν παιζει στο android 1.6 θελει 2.1 να παιξει καλα (εαν και εκει κανει κατι κολπα)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εχω κανει τον υπολογιστη μ wifi-hotspot(μιας και δεν περιμνησα για wifi router).To προβλημα ειναι οτι το Χ8 δεν το βλεπει το συγκεκριμενο hotspot και εικαζω οτι ειναι εκεινο το προβλημα που εχει αναφερθει και πιο πανω με τα router της connx υπαρχει καποια λυση-ρυθμιση μεσω του υπολογιστη ή ακομα καλυτερα ενα προγραμματακι να ρυθμιζει αυτα τα θεματα για μενα?
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλα?? :) Θυμασαι που γκρινιαζα και μου ελεγες πως κακως..... κτλ κτλ ??? Τελος παντων μην αρχησω παλι τα ιδια.. :X Παντως η αληθεια ειναι οτι τι customer service της SE δεν ξερει τιποτα.. και κακως δεν εχω κατσει να απαντησω στο ερωτηματολογιο στο τελος που μου ζητανε.. το πιο καλο απο ολα ειναι οτι .. εχω το x8 στα χερια μου πριν απο κανα μηνα .. και τους καλω να ρωτησω καποια πραγματα.. και μου λεει το ατομο.. δεν υπαρχει το x8 στην Ελλαδα συντομα θα κυκλοφορησει.. λεω δεν μπορει το εχω στα χερια μου μπροστα μου αγορασμενο απο vodafone.. οχι μου λεει δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα δεν εχω πληροφοριες για αυτο το μοντελο.. και που το βρηκαν αυτοι και το πουλανε .. δεν ξερω μου λεει..(δλδ σε βγαζουν τρελο.. κολλησα δεν ηξερα τι να πω καθομασταν κατι δευτερολεπτα και δεν μιλουσαμε..) μετα μου λεει θελετε κατι αλλο .. ναι λεω εχω ενα x10 και αρχησα να κανω 2-3 ερωτησεις που ειχα να κανω γνωριζοντας οτι ειναι παρομοια μοντελα.. και βεβαια εγω πιο πολλα ηξερα ουτε αυτα μου απαντησε..

 

Μην μπερδεύεσαι. Έχουμε ακόμα εώς το τέλος του έτους, οπότε αν δεν την δώσουν εώς τότε μπορείς να γκρινιάξεις όσο θέλεις. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

 

Για την υποστήριξή τους δεν έχω ακόμα προσωπική άποψη αλλά έχω ακούσει από πολλούς διάφορα κουφά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το angry birds δεν παιζει στο android 1.6 θελει 2.1 να παιξει καλα (εαν και εκει κανει κατι κολπα)

 

Καμία σχέση. Κανονικά έπαιζε, αν και κόλλαγε, απλά όταν έγραψα το post δεν το εμφάνιζε στο android market.

 

 

Ωστόσο απ'ότι διάβασα η Rovio απέσυρε το Angry Birds για τα «αδύναμα» κινητά και ετοιμάζει άλλη έκδοση που θα τρέχει παντού.

Link to comment
Share on other sites

το angry birds δεν παιζει στο android 1.6 θελει 2.1 να παιξει καλα (εαν και εκει κανει κατι κολπα)

 

στο δικο μου x8 παιζει μια χαρα, με κατι ψιλοσπασιματα που κρατανε 1-2 δευτερολεπτα στην αρχη των πιστων που εχουν πολυ περιεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

το χ8 παιρνει θεματα? αν ναι που μπορω να βρω?:)

Το μόνο που μπορείς να βάλεις κ αξιζει είναι το adw launcher.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο. θελω ομως να μου απαντησει καποιος εαν εχει κολληματα στις κλησεις, στον τερματισμο των κλησεων, η οταν ξεκλειδωνουμε το τηλεφωνο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω κοσμοτέ και μου λένε ότι μου στέλνουν κάποιοι φίλοι μου σμσ αλλά εγώ δεν λαμβάνω τίποτα γιατι? έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? τι φταίει?

 

δοκίμασα σε άλλη συσκευή και μου έρχονται κανόνικά άρα φταιει το χ8. το κάνω μια αναβάθμιση με το seus μιας και μου έβαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση όπως είχα πει μερικά ποστ πιο πάνω να δω τα αποτελέσματα....

μετά την αναβάθμιση firmware 1.6 kernel 2.6.29 αριθμός έκδοσης 1.3.Α.62

πριν την αναβάθμιση firmware 1.6 kernel 2.6.29 αριθμός έκδοσης 1.3.Α.50

Edited by zxr
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο. θελω ομως να μου απαντησει καποιος εαν εχει κολληματα στις κλησεις, στον τερματισμο των κλησεων, η οταν ξεκλειδωνουμε το τηλεφωνο? ευχαριστω

Τέτοιου είδους κολλήματα δεν έχουν αναφερθεί. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που έχεις στο μυαλό σου;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...