Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια περασα σημερα στο se χ8 το ogi 8.4.2 kai εχω ginger dx v021 και το tweak tou jim...αλλα το τρεχω και δεν μου βρισκει το στιγμα μου...αργει .................γιατι???????????? μηπως φταιει το tweak h h rom????????(εχω κανει ποστ και στο αντοιστιχο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση)

 

Εμενα το igo βρηκε πολυ γρηγορα σημα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το δοκιμαζα μεσα στο σπιτι........αυτο φταιει??????????
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμαζα μεσα στο σπιτι........αυτο φταιει??????????

 

Ε απο που θα πιάσει δορυφόρο μέσα απο τα μπετά? :p

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxax..ειναι πρωι ακομα και δεν λειτουργω...τι να κανω τωρα ξυπνησα,...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλοι μου!

Δες το ebook στην υπογραφή μου ;-) αλλάζοντας ρομ σου δίνεται η δυνατότητα

Το διάβασα το e-book στην υπογραφή σου, όπως και μπήκα στο xda, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα για να είμαι ειλικρινής.

Το μόνο που θέλω να κάνω είναι να έχω τη δυνατότητα να μεταφέρω κάποιες από τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD του κινητού,

επειδή η εσωτερική μνήμη έχει σχεδόν γεμίσει. Δεν θα ήθελα να αλλάξει η εμφάνιση του menu (αν γίνεται) και σε καμία περίπτωση

δεν θα ήθελα να ρισκάρω πιθανή ανεπανόρθωτη βλάβη της συσκευής. Ποια ROM θα με εξυπηρετούσε καλύτερα; Πρόσεξα πως η

GingerDx είναι η καλύτερη, αλλά θέλει root το οποίο δεν ξέρω να κάνω... :help:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλοι μου!

 

Το διάβασα το e-book στην υπογραφή σου, όπως και μπήκα στο xda, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα για να είμαι ειλικρινής.

Το μόνο που θέλω να κάνω είναι να έχω τη δυνατότητα να μεταφέρω κάποιες από τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD του κινητού,

επειδή η εσωτερική μνήμη έχει σχεδόν γεμίσει. Δεν θα ήθελα να αλλάξει η εμφάνιση του menu (αν γίνεται) και σε καμία περίπτωση

δεν θα ήθελα να ρισκάρω πιθανή ανεπανόρθωτη βλάβη της συσκευής. Ποια ROM θα με εξυπηρετούσε καλύτερα; Πρόσεξα πως η

GingerDx είναι η καλύτερη, αλλά θέλει root το οποίο δεν ξέρω να κάνω... :help:

 

Βλάβη σοβαρή μπορεί να πάθεις με ξεκλειδώματα bootloader αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο. Όλα τα υπόλοιπα είναι εύκολα και "συγχωρούν" τα λάθη. Gingerdx 021 βάλε και μετά το jimdemdroid tweak 21.3 και θα είσαι σούπερ. Ταχύτητα και εμφάνιση xperia 2011 ;) Διάβασε τον οδηγό και θα μάθεις να κάνεις root :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλοι μου!

 

Το διάβασα το e-book στην υπογραφή σου, όπως και μπήκα στο xda, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα για να είμαι ειλικρινής.

Το μόνο που θέλω να κάνω είναι να έχω τη δυνατότητα να μεταφέρω κάποιες από τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD του κινητού,

επειδή η εσωτερική μνήμη έχει σχεδόν γεμίσει. Δεν θα ήθελα να αλλάξει η εμφάνιση του menu (αν γίνεται) και σε καμία περίπτωση

δεν θα ήθελα να ρισκάρω πιθανή ανεπανόρθωτη βλάβη της συσκευής. Ποια ROM θα με εξυπηρετούσε καλύτερα; Πρόσεξα πως η

GingerDx είναι η καλύτερη, αλλά θέλει root το οποίο δεν ξέρω να κάνω... :help:

 

Το e-book περιεχει ολες τις οδηγιες για root, recoveries και εγκατασταση rom. Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα μεχρι εκει.

@jim συνεννοημενοι ειμαστε και απανταμε μαζι; :p

Link to comment
Share on other sites

Βλάβη σοβαρή μπορεί να πάθεις με ξεκλειδώματα bootloader αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο. Όλα τα υπόλοιπα είναι εύκολα και "συγχωρούν" τα λάθη. Gingerdx 021 βάλε και μετά το jimdemdroid tweak 21.3 και θα είσαι σούπερ. Ταχύτητα και εμφάνιση xperia 2011 ;) Διάβασε τον οδηγό και θα μάθεις να κάνεις root :p

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :) Θα το επιχειρήσω λοιπόν και θα επανέλθω αν κολλήσω κάπου..

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ώρες θα έχω και εγώ rooted xperia! Θα βάλω αυτή τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362585&highlight=cyanogen+7

 

και στη συνέχεια jimdemdroid tweak!

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :) Θα το επιχειρήσω λοιπόν και θα επανέλθω αν κολλήσω κάπου..

 

Απλα να ξερεις οτι οταν θα περασεις την καινουργια ρομ θα πρεπει να κανεις full wipe οποτε θα χασεις ολα τα δεδομενα σου. Γι αυτο μολις κανεις root, κατεβασε το titanium backup απο το μαρκετ, για να σωσεις τα δεδομενα των εφαρμογων και τις ιδιες τις εφαρμογες!

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερεις οτι οταν θα περασεις την καινουργια ρομ θα πρεπει να κανεις full wipe οποτε θα χασεις ολα τα δεδομενα σου. Γι αυτο μολις κανεις root, κατεβασε το titanium backup απο το μαρκετ, για να σωσεις τα δεδομενα των εφαρμογων και τις ιδιες τις εφαρμογες!

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες οδηγίες σου! Ακόμη δεν ξεκίνησα και κόλλησα.. δεν μπορώ να επιλέξω το "1. Root" όταν ανοίγω το «x8toolbox»...

Δεν με μεταφέρει στο δεύτερο βήμα.... :O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες οδηγίες σου! Ακόμη δεν ξεκίνησα και κόλλησα.. δεν μπορώ να επιλέξω το "1. Root" όταν ανοίγω το «x8toolbox»...

Δεν με μεταφέρει στο δεύτερο βήμα.... :O

 

Αν και δεν το rootαρα με αυτον το τροπο, για δοκιμασε να πατησεις το νουμερο 1 στο πληκτρολογιο και enter. Υποθετω....

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το rootαρα με αυτον το τροπο, για δοκιμασε να πατησεις το νουμερο 1 στο πληκτρολογιο και enter. Υποθετω....

Το έκανα και προχώρησε στα επόμενα βήματα (σε ευχαριστώ και πάλι!), αλλά μου εμφανίζει τώρα "waiting for device..." και μένει εκεί... :O

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και προχώρησε στα επόμενα βήματα (σε ευχαριστώ και πάλι!), αλλά μου εμφανίζει τώρα "waiting for device..." και μένει εκεί... :O

 

Εχεις επιλεξει τον εντοπισμο σφαλματων;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... που μπορώ να βρω αυτή την επιλογή;

 

Διαβασε καλα την πρωτη σελιδα του οδηγου!!!!

Εφαρμογες-αναπτυξη-εντοπισμος σφαλματων!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε καλα την πρωτη σελιδα του οδηγου!!!!

Εφαρμογες-αναπτυξη-εντοπισμος σφαλματων!

Οκ... θα το κάνω... ζητώ συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου... παρόλο που με προϊόντα τεχνολογίας τα πηγαίνω μια χαρά,

στο θέμα των κινητών είμαι εντελώς άσχετος... το x8 είναι το πρώτο μου android... thanks again!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Ολοι στην αρχη ασχετοι ημασταν. Απλα διαβασε καλα την πρωτη σελιδα, καθως ειναι οι προυποθεσεις για να μπορεις να κανεις ολα αυτα που λεει ο οδηγος!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Ολοι στην αρχη ασχετοι ημασταν. Απλα διαβασε καλα την πρωτη σελιδα, καθως ειναι οι προυποθεσεις για να μπορεις να κανεις ολα αυτα που λεει ο οδηγος!

Ελπίζω να μην διαβάζω λάθος οδηγό... αυτόν έχω ανοίξει.. http://www.scribd.com/fullscreen/75886471?access_key=key-jgpdenmxxl9b7z7reux

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερεις οτι οταν θα περασεις την καινουργια ρομ θα πρεπει να κανεις full wipe οποτε θα χασεις ολα τα δεδομενα σου. Γι αυτο μολις κανεις root, κατεβασε το titanium backup απο το μαρκετ, για να σωσεις τα δεδομενα των εφαρμογων και τις ιδιες τις εφαρμογες!

Εγκατέστησα το titanium backup, αλλά δεν μου εμφανίζει επιλογή δημιουργίας backup... όλα τα στραβά σε εμένα τυχαίνουν πια;;;!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το titanium backup, αλλά δεν μου εμφανίζει επιλογή δημιουργίας backup... όλα τα στραβά σε εμένα τυχαίνουν πια;;;!!!

 

Πας δηλαδή σε εφαρμογή για να παρεις backup και δε σου εμφανιζει επιλογή για backup;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το titanium backup, αλλά δεν μου εμφανίζει επιλογή δημιουργίας backup... όλα τα στραβά σε εμένα τυχαίνουν πια;;;!!!

 

Θα πατήσεις το αριστερό κουμπί του κινητού, θα πας μαζική λειτουργία και αντ.ασφαλείας όλων των εφαρμογών χρήστη. Και μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ θα το ξανακατεβασεις και θα κανείς το ίδιο μόνο που θα επιλεξεις την επαναφορά..

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...