Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

thanks αλλα το launcher που εχει αρχικα οταν το αγοραζεισ με την 2.1 πως λεγετε...σορρυ που στα σκοτιζω
Link to comment
Share on other sites

thanks αλλα το launcher που εχει αρχικα οταν το αγοραζεισ με την 2.1 πως λεγετε...σορρυ που στα σκοτιζω

 

Αυτο δεν ειναι launcher. Ειναι η εμφανιση του x8 οπως την εχει κανει η SE. Εχουν κυκλοφορησει καποιοι launchers, που εχουν παρομοια εμφανιση με τη στοκ οπως ο active launcher η o xperia arc launcher (ετσι νομιζω λεγεται), αλλα εκτος μαρκετ...

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks..και κατι ακομα...περασα καιποες εφαρμογες και παιχνιδια και μου λεει οτι η μνημη η πληρης..πως μπορω να επιλε3ω να τα απο8ηκευει στην καρτα μνημης...ακομα του βαζω μια μεμορι 4 γβ απο ενα νοκια το ιδιο μοντελο με αυτο ποθ δινει η se αλλα δεν μου την αναγνωριζει κα8ολου
Link to comment
Share on other sites

οκ thanks..και κατι ακομα...περασα καιποες εφαρμογες και παιχνιδια και μου λεει οτι η μνημη η πληρης..πως μπορω να επιλε3ω να τα απο8ηκευει στην καρτα μνημης...ακομα του βαζω μια μεμορι 4 γβ απο ενα νοκια το ιδιο μοντελο με αυτο ποθ δινει η se αλλα δεν μου την αναγνωριζει κα8ολου

 

Στη 2.1 δεν μπορεις να αποθηκευσεις εφαρμογες στην sd. Μονο στη μνημη του κινητου. Αναγκαστικα πρεπει να βαλεις custom rom για να μπορεις να τις βαζεις στην sd. Για δοκιμασε μια αναδιαμορφωση στην καρτα μηπως ετσι δουλεψει!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το χperia x8 εχτές το αγόρασα του περνάω παιχνίδια και θέματά από τον Η/Υ μεσώ μπλουτουθ και δεν τα εμφανίζει το κινητό μ λέει ότι στάλθηκαν και ότι λήφθηκαν αλλά δν τα βλέπω πουθενά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος????????????
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το χperia x8 εχτές το αγόρασα του περνάω παιχνίδια και θέματά από τον Η/Υ μεσώ μπλουτουθ και δεν τα εμφανίζει το κινητό μ λέει ότι στάλθηκαν και ότι λήφθηκαν αλλά δν τα βλέπω πουθενά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος????????????

 

Οταν λες παιχνιδια και θεματα, απο που βρηκες αυτα τα παιχνιδια και θεματα;

Link to comment
Share on other sites

απο το mobile9 στο ιντερνετ

 

Δεν παιζουνε τετοια παιχνιδια στο android. Παιχνιδια για android υπαρχουν μονο στο android market. Το ιδιο ισχυει και για τα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να ενεργοποιησώ το android market???????????γινεται μεσα απο τον υπολογιστη μ?

 

Φτιαχνεις ενα λογαρισμο στο gmail, ανοιγεις την εφαρμογη στο κινητο, περνας e-mail, κωδικο και εισαι ετοιμος..

 

Απ οτι καταλαβα εισαι νεος στο android,οποτε για να μην γεμιζουμε το τοπικ με ερωτησεις-απαντησεις οχι τοσο σχετικες με το x8, ρωτα καλυτερα εδω!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

αν δν εχω ιντερνετ στο κινητο?

 

Δεν γινεται κατι. Πρεπει να εχεις συνδεση ιντερνετ! Δες το edit απο πανω!:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο και διάβασε το εγχειρίδιο του x8 και του Android γιατί αυτά που ρωτάς είναι τα απολύτως βασικά. Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα ψαξου και λίγο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στην παρεα...εχω βαλει gingergrutz (η οπως λεγεται τεσπα) απλα ηθελα να ρωτησω αν μπαινει το jimdemtweak επανω????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στην παρεα...εχω βαλει gingergrutz (η οπως λεγεται τεσπα) απλα ηθελα να ρωτησω αν μπαινει το jimdemtweak επανω????

 

Γεια σου και χρόνια πολλά. Πρέπει να δουλεύει απλά κάνε backup πρώτα για να μπορείς να το επαναφέρεις εύκολα αν τελικά δεν είναι συμβατό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στην παρεα...εχω βαλει gingergrutz (η οπως λεγεται τεσπα) απλα ηθελα να ρωτησω αν μπαινει το jimdemtweak επανω????

 

Γεια σου και χρόνια πολλά. Πρέπει να δουλεύει απλά κάνε backup πρώτα για να μπορείς να το επαναφέρεις εύκολα αν τελικά δεν είναι συμβατό

 

Αν δεις οτι δεν δουλευει, δοκιμασε το lite.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ μέσα έχω διαβάσει (αλλά δεν θυμάμαι που) ότι υπάρχει πρόγραμμα για να μην τρώει μπαταρία. Το θέλω για το X8 της γυναίκας μου που κάθε βράδυ θέλει φόρτιση, που παρόλο κάνει 3-4 κλήσεις και δέχεται άλλες τόσες την ημέρα..! χωρείς internet και παιχνίδια..!!! Έχει το 2.1 μαμά και το έχω Root..!

 

Ευχαριστώ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις οτι δεν δουλευει, δοκιμασε το lite.

Τελικα δεν δουλευε ουτε το lite...:cry::cry::cry::cry:

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Προσπαθώ με το terminal emulator να κάνω insert ένα module που έχω περασμένο στο system\lib\modules και μου βγάζει operation not permitted. Το ίδιο μου βγάζει και όταν προσπαθώ να κάνω update το subinary. ;Eχω gingerdx με το lite tweak του jim.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Προσπαθώ με το terminal emulator να κάνω insert ένα module που έχω περασμένο στο system\lib\modules και μου βγάζει operation not permitted. Το ίδιο μου βγάζει και όταν προσπαθώ να κάνω update το subinary. ;Eχω gingerdx με το lite tweak του jim.

 

Ποιο module θες να βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...